Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

İnternet Uzerinden İş Anlaşması

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-02-2002, 20:23   #1
Umut

Varsayılan İnternet Uzerinden İş Anlaşması

Amerika'da oturan M adli sahis ile, internet uzerinden bir web tasarim anlasmasi yaptim. anlasma ozetlemek gerekirse soyleydi:
Bir ana sayfa tasarimi ve bir ornek arka sayfa tasarimi yapacaktim; taslak uzerinde anlsama saglandiginda hesabima 150 dolar; tasarim tamaiyla sonuclandiginda ise 350 dolar daha alacaktim.

SONUC:

Tam site tatariminin tamamina bitmesine yakinken ve taslak uzerinde cok onceden anlasmamiza ragmen; is anlasmasi karsi taraf tarafindan iptal edildi. Ayrica; site tasarimini hic bir sekilde kullanmayacaklarini ve sistemlerinden bu tasarimi sildiklerini bildirdiler.

Ama ben daha onceden; taslak uzerinde anlastigimizdan dolayi almayi hak ettigim 150 dolari alabilecegimi dusunuyorum Bu konuda yanlis mi dusunuyorum; yoksa dogru mu?

Ve eger hakli isem; karsi taraf Amerika'da oturan bir Turk olduguna gore; hakkimi nail arayabilirim..

Cok tesekkurler ve acil; cunku henuz mail aldim; anlasmanin iptal edildigine dair ve bir cevap yazmadan once asal dayanaklarimin ne oldugunu merak ediyorum.
Old 20-02-2002, 20:25   #2
Umutsuz

Sayın Umut,
Her ne kadar adaletin acelesi yok ise de, sizin sorunuzun da
beklemesine gerek yok; çünkü adalet aynı zamanda pahalı bir
hizmettir: 150$lık hak için harcayacağınız zaman, emek ve masrafı
toplarsanız 150$ dan çok daha fazla tutacağını görürsünüz.
Ve diğer bazı vatandaşlarınızın yaptığı gibi hesabı ahirete
bırakır, işi Allah'a havale edersiniz.

Şimdi vermeniz gereken yanıt, geç de olsa anlaşmadan vazgeçildiğini bildirdikleri için teşekkür etmek ve ileride yine işbirliği yapma
dileği ile işlerinde başarılar dilemektir. Belki hukukçulara danışarak usulüne uygun olarak yapacağınız ikinci bir iş bağlantısı sizin için karlı olur.

Keşke bu sanal sözleşmeyi yapmadan önce gerçek hukukçulara danışsaydınız. Koruyucu hekimlik beden sağlığının, koruyucu hukuk da
ruh sağlığının şemsiyesidir; hem güneşe, hem yağmura karşı önlemdir...

Saygılarımla.
Old 20-02-2002, 20:26   #3
Umut

İsin komik tarafi ben aslinda Ankara Hukuk Fakultesi'nde okuyorum. Teorik olarak bir hukukcu sayilabilirim. Bu duruma ragmen teslim olmak sinir bozucu.
Ama mantikli dusununce size hak vermemek elde degil. Dediginiz tavsiyeye uydum; belki minik bir teselli olarak en azindan pek de dostca tavirlar icinde bir ayrilma oldu...

Kim bilir, belki dogrusu bu degildi; kazanılmış haklarımdan bu kadar ucuz bir sekilde vazgecmemem gerekirdi; ama olan olmustur..

Saygilarimla.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi