Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Aile İci Siddet/ Ceza Yargılaması/Avukat Atanması/Seçenek Yaptırımlar

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-11-2012, 22:17   #1
Konuk

Varsayılan Aile İci Siddet/ Ceza Yargılaması/Avukat Atanması/Seçenek Yaptırımlar

merhaba esimle 3 ay once kavga ettik beni darp etti basimda 2cm boyunda kesik sislik ve gozumde ufak capli morluk olarak darp raporu aldim aralik 27 de mahkeme var acaba avukat tutmali miyim esim ceza alir mi sikayetciyim bir de esim memur bu durum siciline isler mi bi de ben paracezasi degil de hapis yatmasini istiyorum ne yapmaliyim ne olur cevap yazin
Old 04-11-2012, 23:12   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Elbette yargılama sırasında bir avukatla temsil edilmek yararınızadır.

2-Duruşmaya gittiğinizde "davaya katılmak istediğinizi" beyan ederseniz bu hukuki olanaklarınızı arttıracak ve yasa yollarını kullanabileceksiniz.

3-Eğer ceza tayin edilecek olursa eşinizin daha önce sabıkası olup olmadığı da dikkate alınarak cezası ertelenebilir veya hükmün açıklanmasının geri bıraktırılmasına karar verilebilir.

Bir avukattan hukuki destek aldığınıda ; avukat sizi tüm konularda bilgilendirecektir.
Old 05-11-2012, 13:44   #3
Konuk

Varsayılan ne olur yardim edin

benim avukat tutma gucum yok barodan avukat istemelimiyim yoksa bana kendiliginden verilir mi bir de esimin sabikasi yok ama sucu sabitlenirse siciline islemesini istiyorum beni daha once defalarca darp etti ama cocugum icin sustum artik ceza alsin ki baskalarina yapamasin kizimin gozu onunde defalaca kez darp edildim bir de bosanirsak ben calismiyorum 1.5 yasinda kizimiz var nafaka ne kadar verilir bir de darp raporu ile tazminat acabilir miyim
Old 05-11-2012, 14:55   #4
üye7160

Alıntı:
Yazan Konuk
benim avukat tutma gucum yok barodan avukat istemelimiyim yoksa bana kendiliginden verilir mi bir de esimin sabikasi yok ama sucu sabitlenirse siciline islemesini istiyorum beni daha once defalarca darp etti ama cocugum icin sustum artik ceza alsin ki baskalarina yapamasin kizimin gozu onunde defalaca kez darp edildim bir de bosanirsak ben calismiyorum 1.5 yasinda kizimiz var nafaka ne kadar verilir bir de darp raporu ile tazminat acabilir miyim

Sayın Konuk,

Talep etmez iseniz kendiğilinden avukat verilmez.Bu sebeple baroya başvurup adli yardım talebinde bulunmanız gerekir.Boşanma gerçekleşirse ve sizde talep ederseniz kızınız ve sizin için nafakaya hükmedecektir mahkeme.Boşanma davanızda tazminat talep edebilirsiniz.Mahkemece bütün hususlar değerlendirilip tazminat şartları oluşmus ise tazminata da hükmedilebilir.
Old 09-11-2012, 11:36   #5
Konuk

bir sorum daha olacakti esimle bosanirsak ki ben davayi kendisinin acmasini soyledim velayet konusunda 1.5 yasindaki kizimi bana verirler diye biliyorum ama esim devlet memuru ben de ogretmenim ama atanamadim henuz bildigim kadariyla 20 gunde bir gorebiliyor bve onda kalamiyor zaten eben beni darp ettigi icin hem de bebegimin gozu onunde benim gozetimimde gormesini istiyorum bu mumkun mu cunku ona ve ailesine guvenmiyorum enazindan bebegim konusiana dek bunun icin napm lazimm bi de esim 2000tl aliyor maas.bize tahmini ne kadar nafaka baglanir ben su an ailemlle yasiyorum benim ve bebegimin hicbir ihtiyacimizi karsilamiyoo
Old 10-11-2012, 09:58   #6
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

1-Boşanma kararında baba ile çocuğun görüşme süresi de açıklanacaktır.Siz kaygılarınızı mahkemeye bildirdiğinizde bu durum değerlendirilecekve yasa gereği bir uzmandan görüş alınacaktır.

Çocuğun durumu ve özel durumlar nedeni ile kişisel ilişki kısıtlanabilir,denetime tabi tutulabilir.

2-Size ve çocuğunuza bağlanacak nafaka miktarı konusunda standart bir uygulama bulunmamaktadır.Tarafların mali durumu ve ihtiyaçlarınızı belgeleyerek lehinize karar oluşturulmasını talep edebilirsiniz.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi