Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

hakimin verdiği kararı anlayamadim.

Konuyu Kilitleyin
Old 18-02-2014, 21:16   #1
Konuk

Varsayılan hakimin verdiği kararı anlayamadim.

Merhabalar.
dava karari çıktı ben çok fazla anlamadim yardımcı olurmusunuz.davayi esim acti ama bende ona karsi dava actim.kağıtta yazilandan çok bişey anlamadim avukatima sordum çok fazla yardımcı olmadı.maddeleri teker teker açıklarsanız çok memnun olurum.
1 . asıl dava da davalı kendisini vekille temsil ettiginden hüküm tarihinde yururlukte bulunan AAÜT gereğince takdir okunan 1.320.000 tl ücreti vekaletin
asıl davanın davacısndan alınarak asil davanin davalisina verilmesine
2 . asıl dava da asıl davaci tarafından yapılan yargılama giderlerinin asıl davanın davacısi üzerinde bırakılmasına,
3 . karşı dava için peşin harç 24.30tl ile başvuru harcı 24.30tl toplamı 48.60tl nin karsi davanin davalısindan tahsili ile hazineye gelir kaydedilmesine
4 . Karşı dava da karşı davaci kendisini vekille temsil ettiginden hüküm tarihinde yururlukte bulunan AAÜT gereğince takdir olunan 1.320.000 tl ücreti vekaletin karşı davanın davalisindan tahsili ile karşı davanın davacisina verilmesine,
5 . Asıl davada asıl davaci tarafından yatırılan gider avansından artan kismin karar kesinlestiginde ve istek halinde asıl davanin davacısina iadesine.
Diye yazılmış .şimdiden teşekkürler.
Old 18-02-2014, 21:56   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Eşinizin açtığı dava reddedilip, sizin açtığınız davanın kabulüne karar verilmiş.

Bu nedenle de, avukatınız hem eşinizin açtığı davadan hem de sizin açıp kazandığınız davadan 1.320,00TL. vekalet ücretini eşinizden tahsil edecek. Eşinizin yaptığı yargılama giderleri onun üzerinde kalırken, sizin karşı dava açmak için yaptığınız harç masraflarını da size ödemek zorunda kalacak. Asıl davayı açan eşinizin davanın masrafları için yatırdığı gider avansından artan kısım da, kararın kesinleşmesinden sonra eşinize iade edilecek.
**Siz onun avukatına ödeme yapmayacaksınız.
Kararın asıl esasa ilişkin üst bölümünün altında kalan; hüküm kısmı olarak yazdıklarınızın anlamı budur.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi