Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Boşanma Kararı Verilmesinden Sonra Tarafların Barışması

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-06-2008, 16:00   #1
Avsibel

Varsayılan Boşanma Kararı Verilmesinden Sonra Tarafların Barışması

Bütün meslektaşlarıma iyi çalışmalar diliyorum.Sayın meslektaşlarım adli yardım bürosundan tarafıma bir boşanma davası için görev verilmiştir. Boşanma davası tarafların boşanmalarına karar verilerek hükme bağlanmıştır.Gerekçeli karar yazılmış ve tarafımıza tebliğ edilmiştir. Henüz temyiz süresi geçmemiştir.Müvekkilim ve eşi bugün beni arayarak barıştıklarını beyan etmişlerdir. Bu durumda davadan feragat edebilir miyim?Vekalet ücretim için ne yapmalıyım?SAYGILARIMLA
Old 20-06-2008, 16:05   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Avsibel
Bütün meslektaşlarıma iyi çalışmalar diliyorum.Sayın meslektaşlarım adli yardım bürosundan tarafıma bir boşanma davası için görev verilmiştir. Boşanma davası tarafların boşanmalarına karar verilerek hükme bağlanmıştır.Gerekçeli karar yazılmış ve tarafımıza tebliğ edilmiştir. Henüz temyiz süresi geçmemiştir.Müvekkilim ve eşi bugün beni arayarak barıştıklarını beyan etmişlerdir. Bu durumda davadan feragat edebilir miyim?Vekalet ücretim için ne yapmalıyım?SAYGILARIMLA

Bence siz değil, müvekkiliniz feragat etsin. Davalı da kararı temyiz etsin. Vekalet ücretini rızaen vermezlerse, icra takibi yapın.

Saygılarımla
Old 20-06-2008, 16:13   #3
Avsibel

Suat bey müvekkilimin feragati sorunu çözmez mi?Davalının temyizinin nasıl bir yararı olur?SAYGILARIMLA
Old 20-06-2008, 16:14   #4
miss_lawyer

siz, adli yardımdan yararlanan kişi için duruşmalara gidiğinizden, ilk duruşma zaptı ile beraber makbuzunuzu da keserek paranızı adli yardım bürosundan alabilirsiniz.Avukatlık ücreti yönüyle Muhattabınız müvekkiliniz değildir diye düşünüyorum. Diğer konularda Sn. Av.Suat ERGİN'e katılıyorum.
Old 20-06-2008, 16:23   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Avsibel
Suat bey müvekkilimin feragati sorunu çözmez mi?Davalının temyizinin nasıl bir yararı olur?SAYGILARIMLA

Bu konu THS'de tartışılmıştı. Feragat dilekçesi verdiğinizde mahkemenin bir işlem yapması mümkün değildir. Çünkü karar vermekle dosyadan elini çekmiştir. Temyiz ederseniz Yargıtay, "feragat hakkında bir karar verilmek üzere" kararı bozacaktır. Bozmadan sonra yerel mahkeme karar verebilecektir.

Alıntı:
Yazan miss_lawyer
siz, adli yardımdan yararlanan kişi için duruşmalara gidiğinizden, ilk duruşma zaptı ile beraber makbuzunuzu da keserek paranızı adli yardım bürosundan alabilirsiniz.Avukatlık ücreti yönüyle Muhattabınız müvekkiliniz değildir diye düşünüyorum. Diğer konularda Sn. Av.Suat ERGİN'e katılıyorum.

Ben soru sahibinin karşı vekalet ücretini nasıl alabileceğini sorduğunu sanıyorum.

Saygılarımla
Old 20-06-2008, 16:26   #6
miss_lawyer

Haklısınız Sn. Suat ERGİN, dikkatli okuyunca soruyu, sizin cevapladığınız şekilde sorulduğunu anladım..
Old 20-06-2008, 16:27   #7
Avsibel

Suat Bey çok teşekkür ederim. Mahkeme vekalet ücretimi sormuştum doğru anlamışsınız.SAYGILARIMLA
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi