Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Çekişmeli Boşanma/ karşı dava

Konuyu Kilitleyin
Old 28-02-2019, 11:49   #1
Konuk

Varsayılan Çekişmeli Boşanma/ karşı dava

Merhaba eşim ile 10 yıla yakındır görüşüyorduk ve 2016 eylül ayında evlendik. balayında bile kavga ederek geçirdik, evliliğimiz aynı çatı altında 1,5 sene sürdü ama fiziksel ve psikolojik olarak şiddet gördüm sürekli annemin evine bırakıyor arayıp sormuyor aileme söylemedim şiddet gördüğümü saçma sapan şeyleri bahane ediyordum.en son arabasını değiştirmek istedi altınların hepsini bozup verdim kalanını kendi hesabıma attım. kendi işini açmasında destekte bulundum bankadaki kalanları istedi verdim. 27 nisan beni darp etti ve annemin evine bıraktı karar verdim artık bitecekti. darp raporumu aldım avukt. ile görüşüp dava açtım şiddetli geçimsizlik olarak maddi 100.000 tl manevi 100.000 tl ziynet eşy. ve çeyizimi istediğime dair davam açıldı bütün delilleri sundum(whtsap,düğün cd,şahitler) davamın olduğu gün bana karşı boşanma davası açmış ve 50.000tl tazmn. istemektedir. ilk duruşma ertelendi 7 mayıs gününe verildi.açtığı davanın günü belli değil. karşı davanın açılması benı şaşırttı ve açıkcası korktum sonuçta benım bütün delillerim sunuldu. çalıştığım için maaşımın az kısmını alıyordum evlilik döneminde her ödemeyi kendisi yaptı ben sadece maaşı veriyordum kuaför parasını bile ondan istiyordum. ilk zamanlarda kendi el yazım ile ödemelerin nereye gittiğine dair bir defter tutmaya başladık ama en fazla 4/5 ay sürmüştür daha sonrasında tutmadık. açtığı davada bu defteri sunmuş maaşımı zorla almadığına ödemeler olduğuna dair tek korkum bu defterin olması çünkü kendi el yazım var hakım bunu kabul eder mi acaba, ya da başka nasıl bir yol izleyebiliriz. yardımcı olur musunuz. bu arada dava açıldığı günden sonra açtığı iş yerini devretmiş komik bir rakama oradan zarar olarak göstermiş. ama ben mallarına dair her hangi bir tedbir koymadım.
Old 01-03-2019, 14:21   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Eşinizin açtığı davanın dava dilekçesi size tebliğ edilecektir. Tebliğden itibaren iki hafta içinde cevaplarınızı ve delillerinizi bildirebilirsiniz. Avukatınız gereğini yapacaktır.

Ziynetlerinizi eşinize bağışlamadıktan sonra, sizin izninizle bozulmuş ve harcanmak üzere eşinize verilmiş olmasının önemi yoktur. Size bedellerini ödemelidir.

Taraflar evlilik birliğinde, birliğin giderlerine birlikte katılırlar. Sizin maaşınızdan evinize yaptığınız harcamalar aleyhinize delil niteliğinde değildir.

Daha fazlası için avukatınızla birlikte hareket ediniz.
Saygılar,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi