Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Nerelİsİnİz?

Yanıt
Old 09-09-2007, 05:04   #1
endersav

Varsayılan Nerelİsİnİz?

arkadaşlar gerekli mi değilmi bilmiyorum siz karar verin.hepimizin ortak noktası hukuk ama bunun dışında başka şeylerinde site üyelerinin birbirini tanıması için yararlı olabileceğini düşündüm.
nerelisiniz/nerdesiniz/ne yapmaktasınız
bunun dışında kendinizden bahsedeceğiniz şeylerde yazabilirsiniz.
kendimden başlayayım:
karabüklüyüm doğma büyüme
hayatımın mesleği öğrenciliği istanbul hukukta icra etmekteyim 2.sınıf
hedefimde savcı olmak var nasipse

Old 09-09-2007, 15:15   #2
ncoban

Kırklareliliyim.İstanbul hukuktan bu sene mezun oldum.Şu an Kırklareli'nde stajyer avukatım.Büroda tamamen icralara bakıyorum.Stajım bittikten sonra na yapacağıma hala maalesef karar veremedim. Herkes gibi hiçbir şey olamazsan avukat olurum diyorum şu an için
Old 09-09-2007, 16:56   #3
hcldmrky38

Öğünmek gibi olmasında KAYSERİYİM bende )))
Erciyes hukuğu yeni kazandm bu yıl, 1'im yani,
bakalım hayat ne gösterecek ama savcı olmak hep hayalim...
Old 09-09-2007, 17:53   #4
cLaW

Sn. ncoban ;
Herkese göre , avukatlık hiçlikten öte varlıktan az birşey midir?
Yapılabilecek herşey bittiğinde mi avukat olunabilir?
İsteklik dışı yapılan avukatlığın , getirisi yaşamı idame ettirmekten başka mesleğe ya da insanlara verebileceği şey nedir ve bu halde avukatlık mesleği ne kadar icra edilmiş olunur?

Sanırım o sözü söyleyen "herkes"in ne mesleğe ne de avukat olan kişilere saygısı var..
Old 09-09-2007, 18:09   #6
KARİNE

Varsayılan .

sayın claw, tebrik ederim düşünleriniz için umarım sizin gibi düşünen meslektaslarımızın sayısı artar.
Old 09-09-2007, 18:20   #7
ncoban

Hayır yanlış anladınız ben öyle demek istemedim.Sınavları kazanamazsam elimde avukatlık ruhsatnamesi olacağı için avukatlığı düşüneceğim dedim.Hukukçuların çoğu da öyle yapmıyor mu zaten?Önce hakimlik savcılık düşünüyorlar sınavı kazanamayan avukat oluyor.Ama istemeden yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.
Old 09-09-2007, 23:15   #9
endersav

arkadaşlar bu alanı üyelerin birbirini tanıması için açmıştım tartışma konusunu başka yerde açıp sizde arkadaşımız gibi kendinizi tanıtsaydınız alanın amacına ulaşmasına daha yardımcı olursunuz.
Old 10-09-2007, 01:12   #10
ecesaka

Sanırım bu soru benim gibileri kitap yazmaya bile götürebilir Kısaca "dünyalıyım" diye cevap vereyim, yoksa herkesi okudukları-okuyacaklarına pişman edebilecek kadar karışık bir soydan geliyorum...

İstanbul'da yaşıyorum, Stajyer Avukatım, annemle beraber çalışıyorum. Annemin ve babamın tüm isteklerine ve ısrarlarına rağmen hakimlik ve savcılık sınavına girmeyi redderek, ileride sevdiğim işi, avukatlık mesleğini icra etmeyi düşünüyorum...
Old 10-09-2007, 11:06   #11
Seyda

Doğma büyüme İstanbul, ancak aslen Ordu'luyum. Memleketinden kopan insanlardan değiliz, sağolsun babam her sene en az 2 kez Ordu havası da aldırır bize

Şuan İstanbul Barosu'na bağlı olarak devam ettiğim Avukatlık Stajımın 12.ayı içindeyim. Büyük bir istekle 3 Kasım'daki Hakimlik Sınavı'na hazırlanıyorum

Tüm hemşerilerime selam olsun..
Old 10-09-2007, 13:18   #12
öğ.dilek

doğma büyüme izmir aliağalıyım.istanbul hukuk ikinci sınıfa geçtim.hayat ne gösterir bilemem ama memleketimde avukatlık yapmak istiyorum.bu yaz avukatın yanında çalıştım ve benim için en iyisinin bu olduğuna karar verdim.yaşadığım yeri seviyorum ve çevrem burda iş sıkıntısı da çok fazla yok umarım her şey güzel olur
Old 11-09-2007, 20:07   #13
Çiğdem

ben doğma büyüme ve aslen Hatay Dörtyol'luyum.Konyada Selçuk üniversitesinde okuyorum ve 3. sınıfa geçtim.okulum bitince Konyada avukatlık yapmak istiyorum ama ailem hakim veya savcı olmamı istiyor.hayat bakalım ne gösterecek.
Old 14-09-2007, 01:39   #16
jumeaux

İzmirliyim, öğrenciyim. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim
Old 22-09-2007, 17:31   #17
Av.Nur

İstanbul'luyum desem de kurtulsam.
Bu soru beni hep panikletmiştir. İstanbul denince hep ailenizin de buradan olduğu düşünülür. Fakat değil ve saysam mıydı acaba? Ah Kafkasya, ah Romanya, ah Kapadokya, ah yaaa...
Old 22-09-2007, 20:49   #18
M P

erzurumluyum kuşadasında oturmaktayım doğu akdeniz üniversitesinde sürünmekteyim...
Old 22-09-2007, 23:04   #19
Gülümse

Ya cocuklarim ne yapsin...

yoruk, cerkez, dagistanli....

Torunlarimi dusunemiyorum bile
Old 22-09-2007, 23:29   #20
_Halise_

Doğma büyüme Aydın,aslense Muğla...Egenin bağrından kopupEskişehir'e geldim 2 sene önce...Memnunum,Eskişehir güzel bir şehir,seviyorum ve işimi de burada yapabilirim dolayısıyla Eskişehir de şu an memleket adayım
Old 23-09-2007, 00:23   #21
minee.mine

Hayatta beni en çok geren soru işte bu

Nereliyim ... Babamlar Kafkasyadan gelmiş , babam Erzincan'da doğmuş. 6 yaşında Balıkesir'e yerleşmişler, kütük orada olmasına rağmen 9 yaşında İstanbul'a gelmiş fakat kütüğü hiç almamışlar.
Anneannem Yunanistan'dan gelmiş annem Trabzonda doğmuş fakat çok küçükken İstanbul'a yerleşmişler Ben İstanbulda doğdum.
Nerelisin sorusuna genelde İstanbul diyorum ama insanlar tatmin olmuyor ve bu kez aslen nerelisin sorusuyla karşılaşıyorum . Balıkesir deyince ya birisi askerlik yapmış ya gezmeye gitmiş ya akrabaları var Oysa benim Balıkesirle tek bağım kütüğüm.Hani biraz gevşeyip Balıkesirliyim dediğim birine -Babamda Erzincanda doğmuş desem . - Siz Balıkesirli dğilmiydiniz sorusuyla karşılaşıyorum. Çoğu zaman ya hiç sormasalar yada bunun gibi bir yazıyı bastırıp yanımda taşısam da gereken durumlarda okutsam mı diye düşünmedim değil.

Bende bilmiyorumki nereliyim işte Balıkesirliyim en azından kimlikte öyle yazıyor.
Old 23-09-2007, 00:37   #22
üye18721

Sayın minee.mine gibi ben de bu sorunun sorulmasından nefret ediyorum. İçimden "sana neee, sana ne" demek geliyor ama denmiyor tabi. Hemen her şu ya da bu şekilde konuştuğum insanın ikinci lafı nerelisiniz? olur. İstanbulluyum desen tatmin olmazlar, aslen nerelisiniz diye sorarlar. Ne tecessüslü millettiz. " Annem Romanyalı, babam karamanlı; karamana babannem macaristandan, dedem mısırdan göç etmiş.Annemin tarafı da Romanya'ya bir zamanlar Trabzon'dan göç etmiş". Böyle desen "Ne kadar karışıksınız" derler. Biraz tarih bilen insan şunu bilir ki; Osmanlı imp. döneminde Osmanlı devletine savaş sonucu dahil edilen ülkelere Türkiyenin dört bir yanından onbinlerce insan gönderilmiş; çeşitli nedenlerle...
Old 23-09-2007, 13:36   #23
_kübra_

aslen Erzurum'luyum.fakat 3 yaşından beri İstanbul'dayım.İstanbul'lu da sayılırım sanırım...şu an maltepe üniversitesi hukuk fakültesi 3. sınıf öğrencisiyim..mezun olunca hakim olmayı çok istiyorum nasipsee...
Old 23-09-2007, 15:51   #24
Av.H.Sancar KARACA

"Doğma büyüme A, aslen B"
Tez konusu.

Nüfusa B'de kayıtlı, ama A'da doğdu isem, 12 yaşına kadar A'da büyümüş, askere gidene (evlenene) kadar C' de yaşamışsam, 10 yıl D'de kalmış, şimdi E'de yaşıyorsam sahi ben nereliyim?
Old 23-09-2007, 18:38   #25
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.H.Sancar KARACA
"Doğma büyüme A, aslen B"
Tez konusu.

Nüfusa B'de kayıtlı, ama A'da doğdu isem, 12 yaşına kadar A'da büyümüş, askere gidene (evlenene) kadar C' de yaşamışsam, 10 yıl D'de kalmış, şimdi E'de yaşıyorsam sahi ben nereliyim?

Türkiyeli
Old 23-09-2007, 21:02   #26
suskun_juliette

Bursaaammmmmm

Doğma büyüme Bursalıyım..Diyarbakır'da okuyorum,bir ara Diyarbakır'a gelin gitme durumu vardı şimdi mutlak butlana uğradıBursalı doğup Bursalı ölmek dileğiyle
Old 23-09-2007, 21:03   #27
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Alıntı:
Av.H.Sancar KARACA
sahi ben nereliyim?

Haritada gösterirsek tartışmasız şurası: http://www.turkhukuksitesi.com/showt...469#post119469

Old 23-09-2007, 21:15   #28
_kübra_

Sayın Av.H.Sancar,
mesajınızda bana karşı bir gönderme sezdim. aslında bir bakıma da haklısınız ama aslen nereli olduğumu da yazma gereği duydum nedendir bilmem...
Old 23-09-2007, 21:21   #29
üye16069

Ben Antalya Akseki'liyim. Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum.Burdur'da avukatlık yapıyorum.
Old 23-09-2007, 22:08   #30
Gülümse

Evet dostlar yurt disinda bu soruya cevap vermek cok kolay.. "Turkum" diyorsunuz oluyor bitiyor. Kimse aslen nereli icinden mi disindan mi tarzinda sorular sormuyorlar..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07830811 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.