Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

HUKUK Büro Otomasyonu 3. Versiyon

Yanıt
Old 21-09-2008, 00:45   #1
küçükşengün

Varsayılan HUKUK Büro Otomasyonu 3. Versiyon

Merhaba,

Bu program EXCEL ve ACCESS tabanında oluşturulmuştur.

Linki:

http://rapidshare.com/files/305829771/Hukuk.rar.html

İlk giriş şifresi 1234 tür. Programa girdikten sonra kendi kullanıcı adınızı ve şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Program, mutlaka D Sürücüsüne Hukuk klasörü olarak konmalıdır.Klasörün içindeki terazi sembollü KISA YOLU masaüstüne alarak çalışabilirsiniz.Veya Hukuk Büro Otomasyonu V.3.0 adlı excel dosyasını D sürücüsünden masaüstüne kısayol atarak çalışabilirsiniz.

-Programla gelen örnek mahiyetindeki, bilgi ve verileri inceleyip, silebilirsiniz. ÖNCELİKLE hem Access ve hem de Excel bölümündeki Büro bilgileri kısmındaki eski bilgileri silip, kendinize ait bilgileri yazınız.
-Akabinde Avukat kaydı ile, sıklıkla kullanacağınız müvekkillerinizin ve karşı yanların kaydını yapınız.
-Programın İCRA BÖLÜMÜ ile, bir icra takibinin hazırlanması, ilk evraklarının yazımı, icra takip dosyasının takibi, gerekli müzekkerelerin yazdırılması, hesaplamaların yapılması, taksitlendirmenin yapılması, değişik raporların alınması gibi daha birçok işlemlerin yapılması sağlanmıştır. Av. Harun Çelebi’nin desteği ile BK. Mad. 84. hesaplaması eklenmiştir.
-DAVA Bölümü ile de Davaların kaydı, takibinin yapılması, değişik raporlamaları yapılması sağlanmıştır.Ayrıca tüm müvekkilleri ve davalı-borçluları kaydeder, raporlar alırsınız.
-Yeni eklenen icra ceza bölümü mevcuttur.
-Müvekkillerle ilgi borç-alacak ilişkilerini kaydeder, gerektiğinde seçtiğiniz müvekkile ait raporlama ile neticeten ne kadar miktarda alacaklı veya borçlu olduğunuzun çıktısını alabilirsiniz.
-İşi biten Dava ve İcra dosyalarını arşive atar, istendiğinde buradan inceler veya rapor alabilirsiniz.
-Programda mevcut birçok RAPORLAMADA; önizlemesini yaptığınız raporun boyutuna göre ayarlar.dan kenar boşluğunu ayarlayınız.

-Vekâletname örneği, sizin aldığınız vekâletnameye uygun ise, istediğiniz müvekkile ait vekâletname örneği yazdırabilirsiniz.

-Programda, sıkça kullanılan dilekçe örneklerine de yer verilmiştir. İlgili formlarda ilgili davayı bulup, istediğiniz dilekçe ve yazıyı (veriler kendiliğinden yerlerine oturmuş olmakla) yazdırabilirsiniz.

-Büronuza ait KASA HESABINI da tutabilir, çeşitli raporlamalar yapabilirsiniz.
-Dava ve İcra bölümüne çok sayıda dilekçe, belge ve müzekkere eklenmiştir. Tek yapacağınız, ilgili dosyayı seçtikten sonra, dilekçe, belge ya da müzekkere bölümüne gitmek.
-İcra bölümünde şu an için UYAP kaydı (xml.ye çevirmek) bulunmamaktadır.
-Program, devamlı geliştirilmekte olduğundan, birkaç eksik nokta kalmış olabilir.
-Hesaplamaları kontrol ettikten sonra kullanınız. Aksi takdirde, hesaplamalarda olabilecek hatalar ile bu program dolayısıyla oluşabilecek tüm hata ve arızalardan yapımcı sorumlu değildir.

Programın Avukat meslektaşlara faydalı olması dileğiyle.
Av. H. İsmail KÜÇÜKŞENGÜN
Old 24-12-2008, 16:11   #2
Av. Bülent Sabri Akpunar

Program bilgisayarımda çalışmıyor.Excel'de "could not load some objects" hatalıysa karşılaşıyorum.Makro güvenliğini düşürdüm, visual basic uygulamalarındaki güvenlik sınırlamasını açtım ama program yine çalışmadı.Programı yükleyip de çalıştıran arkadaşımız varsa yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler
Old 03-03-2009, 12:35   #3
Av. Taner BAŞ

Alıntı:
Yazan Av. Bülent Sabri Akpunar
Program bilgisayarımda çalışmıyor.Excel'de "could not load some objects" hatalıysa karşılaşıyorum.Makro güvenliğini düşürdüm, visual basic uygulamalarındaki güvenlik sınırlamasını açtım ama program yine çalışmadı.Programı yükleyip de çalıştıran arkadaşımız varsa yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler

Sitesinden son versiyonu mu indirdiniz ? Yoksa rapid'den dosyayı mı ?
Old 12-11-2009, 08:05   #4
küçükşengün

Varsayılan HUKUK Büro Otomasyonu

HUKUK Büro Otomasyonu Merhaba;

Tarafımdan XP Office access versiyonuyla yapılan bu program, ortak ölçekli bir Hukuk Bürosunun otomasyon işlemlerini (Dava takip,icra takip,müvekkil takip,kasa takip vs.) karşılamaktadır.

İlk girişte kullanıcı seçtikten sonra şifre 1234 tür. Programa giriş yaptıktan sonra kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Programda emeği geçen üstadlara çok teşekkürler.

Rar uzantılı dosyayı rar.dan kurtardıktan sonra D sürücüsüne atınız.

Klasör içindeki terazi simgeli kısayolu masaüstüne alarak çalışabilirsiniz.

Klasör içindeki BENİ OKU dosyasını ve program içindeki Yardım konularını okuyarak faydalanabilirsiniz.

Bu programda bulunan veriler örnek açısından konmuştur. kendinize ait verileri girdikten sonra örnekleri siliniz.

Program tamamen şifresiz ve kodları açıktır.

Sınırsız İndirebileceğiniz linki :

HUKUK BÜRO OTOMASYONU Buradan İndiriniz

Meslektaşlarıma faydalı olması dileğiyle.
Old 20-11-2009, 11:58   #5
küçükşengün

Merhaba,

YENİ VERSİYON olan Programı her an indirebileceğiniz link bir üstteki mesajda güncellenmiştir.
Old 16-02-2010, 15:38   #6
AV.SEDAT

Hard diske partition yapmamış olduğumu fark ettim. Yani D: sürücüm var ama dvd player gözüküyor. Bu durumda programı çalıştıramaz mıyız, yoksa klasör desktoptayken çalışabilir mi?
Old 17-02-2010, 07:29   #7
küçükşengün

Alıntı:
Yazan AV.SEDAT
Hard diske partition yapmamış olduğumu fark ettim. Yani D: sürücüm var ama dvd player gözüküyor. Bu durumda programı çalıştıramaz mıyız, yoksa klasör desktoptayken çalışabilir mi?

Program D sürücüsüne göre yapılmış ve kodlar da o şekilde yazıldığından, D sürücüsü dışında bir yerde çalıştırıldığında hata verir, verim alamazsınız.
Old 17-02-2010, 08:51   #8
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan küçükşengün
Program D sürücüsüne göre yapılmış ve kodlar da o şekilde yazıldığından, D sürücüsü dışında bir yerde çalıştırıldığında hata verir, verim alamazsınız.

Merakımı bağışlayın, neden yaygın kullanılan C Sürücüsü yerine D sürücüsünü tercih ettiniz? Bunun teknik bir zorunluluğu mu vardı?
Old 18-02-2010, 08:09   #9
küçükşengün

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Merakımı bağışlayın, neden yaygın kullanılan C Sürücüsü yerine D sürücüsünü tercih ettiniz? Bunun teknik bir zorunluluğu mu vardı?

Bilgisayara virüs bulaşması, çökmesi, sistemin silinmesi vs. durumlarda, C sürücüsündeki bütün bilgiler ve programlar silinir. Oysa D sürücüsü daha güvenlidir. Ayrıca C sürücüsünün hacim olarak büyümesini önlemek te önemlidir.
Old 20-02-2010, 17:47   #10
Godfather

sn küçükşengün

programı belirttiğiniz şekilde açıyorum ancak salt okunur diyor. ayrıca içinde istediğim değişiklikleri de yapamıyorum. bunu nasıl aşabiliriz. saygılar.
Old 20-02-2010, 20:52   #11
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Godfather
sn küçükşengün

programı belirttiğiniz şekilde açıyorum ancak salt okunur diyor. ayrıca içinde istediğim değişiklikleri de yapamıyorum. bunu nasıl aşabiliriz. saygılar.

Sanırım sayın Küçükşengün sitede değil, ben yanıt vereyim:
Salt okunur bir dosyanın bu niteliğini kaldırmak için dosyayı sağ tıklayınız, çıkan menünün en altındaki "Özellikler"i seçiniz; açılan küçük pencerenin en altında "Öz Nitelikler"in karşısında "Salt okunur" ibaresinin önündeki kutucuk işaretli olmalı, o işareti kaldırıp "Tamam"a tıklayınız.
Old 21-02-2010, 01:36   #12
Godfather

bu şekilde olmuyor ama

"HUKUK Büro Otomasyonu" veritabanı salt okunur.
Bu veritabanındaki veri veya nesne tanımlarında yapılan değişiklikleri kaydedemeyeceksiniz.

şeklinde ileti çıkmaya devam ediyor...
Old 21-02-2010, 09:16   #13
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Godfather
bu şekilde olmuyor ama

"HUKUK Büro Otomasyonu" veritabanı salt okunur.
Bu veritabanındaki veri veya nesne tanımlarında yapılan değişiklikleri kaydedemeyeceksiniz.

şeklinde ileti çıkmaya devam ediyor...

Hukuk klasörü içindeki "HUKUK Büro Otomasyonu.mdb" adlı dosyanın niteliğini salt okunur olmaktan çıkarmanız gerekiyor. Ya da en iyisi Hukuk klasörü için yukarıdaki işlemi yapıp, tüm dosyaları salt okunur olmaktan kurtarın.
Old 21-08-2011, 14:22   #14
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Sn. küçükşengün;

Benim kullandığım çözünürlük 1360x768 buna rağmen dava kayıt sayfasını tam olarak göremiyorum. Sanırım vga çözünürlüğüne atadığınız değerden kaynaklanıyor. Ya da acsses arkada pasif olarak açılıyor. Yani prg. acss. sayfası olarak görüntüleniyor, ama kaydırma çubukları yok. Ondan kaynaklanıyor olabilir.

Programa yedekleme seçeneği koymuşsunuz ama geri yükleme seçeneğini ben bulamadım. Ayrı seçenek olarak konulmadı ise konulmasının yaralı olduğunu düşünüyorum.

Emekleriniz için teşekkürler.

Saygılar.
Old 15-04-2012, 00:06   #15
tekgent

Programı c sürücüsünden nasıl çalıştırabilirim.
Old 20-07-2015, 23:47   #16
coşkun d

[quote=Av. Muzaffer ERDOĞAN]Sn. küçükşengün;

Benim kullandığım çözünürlük 1360x768 buna rağmen dava kayıt sayfasını tam olarak göremiyorum. Sanırım vga çözünürlüğüne atadığınız değerden kaynaklanıyor. Ya da acsses arkada pasif olarak açılıyor. Yani prg. acss. sayfası olarak görüntüleniyor, ama kaydırma çubukları yok. Ondan kaynaklanıyor olabilir.

genel kayıtlarda büro kayıt sayfasına girdiğimde sol tarafta küçük bir pencere çıkıyor ve hiçbir şekilde program çalışmıyor.bunu düzeltmenin bir yolu var mı
Old 15-01-2022, 00:59   #17
pranga

Online çalışan ve hiçbir kurulum gerektirmeyen https://hukas.com.tr Hukuk Asistan Programını öneririm.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi