Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Avukat Kimlik Belgesiyle İşlem Yapmayan Banka Maddi ve Manevi Tazminata Mahkum Edildi

Yanıt
Old 22-03-2007, 12:18   #1
av.remzieroglu

Varsayılan Avukat Kimlik Belgesiyle İşlem Yapmayan Banka Maddi ve Manevi Tazminata Mahkum Edildi

Avukat Kimlik Belgesi ile işlem yapmayan Halk Bankası Genel Müdürlüğü aleyhine Manisa Barosu avukatlarından meslektaşımız Av.Mustafa ÜNSAL'ın Akhisar 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde açtığı maddi ve manevi tazminat davası kabul edilerek Banka'nın maddi ve manevi tazminat ödemesine karar verildi.

Kaynak:TBB.
Old 22-03-2007, 18:12   #2
Jeanne D'arc

Mesleki duruşu için, değerli meslektaşım Av.Mustafa Ünsal'ı kutlarım.

Saygılarımla.
Old 23-03-2007, 13:27   #3
Av. Canan

Av.Mustafa Ünsal'ı tüm kalbimle kutluyorum. Ve savunmaya duyulması gereken saygı için bir katkıda bulunulmasından çok mutluyum.Mesleğimiz öyle bir hale geldi ki resmi kimlik kartımızın bile bir anlamı kalmadı . Neyse ki bu karar çok sevindirici.
Old 23-03-2007, 13:42   #4
Av.Özgür ODABAŞ

Varsayılan ayakta alkışlıyorum

Değerli meslektaşı yürekten kutluyorum.Mesleki onurumuzun hiçe sayıldığı gelişmelerin ardı ardına geldiği şu günlerde,bir söküğün dikilmesine vesile olmuş değerli meslektaşı kutluyor ve teşekkür ediyorum.

Örnek olması,feyz alınması dileğiyle..
Old 23-03-2007, 14:13   #5
Av. M. Yasir Bağce

AVUKAT KİMLİĞİNİ KABUL ETMEYEN BANKA GÖREVLİLERİ HAKKINDA “GÖREVİ İHMAL” SUÇLAMASI İLE KAMU DAVASI AÇILDI.

MANİSA AĞIR CEZA MAHKEMESİ, AVUKAT KİMLİKLERİNİN RESMİ KİMLİK NİTELİĞİNİN KEYFİ DEĞERLENDİRMELERLE YOK SAYILAMAYACAĞINA KARAR VERDİ.

AVUKATLIK YASASI'NIN 9. MADDESİNDE; “Avukat kimlikleri, tüm resmi ve özel kuruluşlar tarafından kabul edilecek resmi kimlik hükmündedir.” DÜZENLEMESİ YAPILMASINA KARŞIN BU HÜKMÜ YAŞAMA GEÇİRMEDE ÇOK ÖNEMLİ DİRENMELERE KARŞILAŞTIĞIMIZI BÜTÜN MESLEKTAŞLARIMIZ BİLİYOR.

MANİSA BAROSU AVUKATLARINDAN DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIZ Av. MUSTAFA ÜNSAL, YASA HÜKMÜNÜ UYGULAMAYANLAR KARŞISINDAKİ ISRARLI TAKİBİNİ SÜRDÜRÜYOR.

SON OLARAK, AKHİSAR'DA BİR BANKA ŞUBESİ GÖREVLİLERİ HAKKINDA YAPTIĞI SUÇ DUYURUSU ÜZERİNE AKHİSAR CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NIN KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA DAİR 22.7.2005 TARİHLİ KARARINA MANİSA AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE İTİRAZ ETMİŞ VE MANİSA AĞIR CEZA MAHKEMESİ 2.9.2005 TARİHİNDE D.İş. 2005/1708 SAYI İLE AŞAĞIDAKİ KARARI VERMİŞTİR:

“İncelenen evrak içeriğine göre: 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 9. maddesi Avukat kimliklerini resmi kimlik niteliğinde düzenlemiş olup, kanunun emredici hükmünün Banka Genel Müdürlüğünün genelgesiyle kamu görevi yapan personelin keyfi değerlendirmesiyle bertarafı mümkün olamayacağı , tereddüt halinde ilgili banka hukuk müşavirliğinden bilgi alınabileceği, ısrarlı davranmanın asgari düzeyde ihmali sorumluluğu doğurduğu anlaşılmış olup, müştekinin vaki itirazının KABULÜNE,

Akhisar C.Başsavcılığınca verilen 22.7.2005 gün ve 2005/2128 Soruşturma, 2005/1073 Karar sayılı Kovuşturmaya Yer olmadığına Dair Kararının KALDIRILARAK KAMU DAVASI AÇILMASINA”

Bu karardan sonra Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı üç banka görevlisi hakkında “görevi ihmal” suçlaması ile Akhisar Sulh Ceza Mahkemesinde kamu davası açmıştır. Davanın ilk duruşması 21.3.2006 tarihinde yapılacaktır.

Manisa Ağır Ceza Mahkemesi'ne ve değerli meslektaşımız Av. Mustafa Ünsal'a teşekkür ediyoruz.

Kaynak: http://www.barobirlik.org.tr/calisma...mlik_dava.aspx
Old 25-03-2007, 16:18   #6
Av.Ali Erdem

Sayın meslektaşımı kutluyorum.Avukatlık mesleğinin saygınlığına ve itibarına yönelik keyfi uygulamarın önüne geçilmelidir.
Old 01-04-2007, 14:11   #7
burçin solmaz

sayın meslekdaşımı yürekten kutluyorum. haksızlıklara karşı böyle dimdik bir duruş sergilendiğinde mesleğin saygınlığının eksilmeyeceğine inanıyorum.
Old 02-04-2007, 15:03   #8
Gamze Dülger

Karar benimde çok hoşuma gitti.Ancak Yargıtay bu konuda ne diyecek çok merak ediyorum.
Çünkü Muğla Ağır Ceza Mahkemesi'nin özel bir bankanın Fethiye'deki görevlileri ile ilgili bir dava da aynı suçla ilgili iddia beraetle sonuçlandı.Dosya Yargıtay'da..
Bankaların bu konudaki savunmaları "Özel kanunumuz gereği kimlik haricinde bir belge ile işlem yapamayız!" şeklinde..
Konu avukat/avukatlık olduğunda Yargıtay'ımızın ne diyeceği gerçekten önemli..
Kanuni düzenlemeye mi itibar edilecek?Hangi kanuna üstünlük tanınacak?
Yada Avukatlık kanunundaki düzenleme bir arzu-temenni gibi mi kalacak?...

Bende değerli meslektaşımı avukatlık mesleği adına kutluyorum.
Saygılarımla
Old 03-04-2007, 23:11   #9
Av.Nebi

Güzel bir duruş. Tebrik ederim. Önemsiz görmeyip üstüne gitmek lazım böyle şeylerin.
Old 05-04-2007, 12:29   #10
sincap

Meslektaşımı içtenlikle kutlarım. Bende Yargıtay'ın ne diyeceğini merak ediyorum. Umarım onanır karar ve emsal teşkil eder.

Saygılarımla...
Old 05-04-2007, 13:55   #11
noter3

Varsayılan avukat kimliği

Duygusal olmamak lazım.Avukat kimliği yaygın kullanılan bir kimlik değil, ülkemizde belli sayıda avukat kimliği vardır. Hiç avukat kimliği görmemiş memur bunun gerçek mi, sahtemi olduğunu nasıl anlayacak. Yanında Yaygın kullanılan bir kimlik nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet ibraz edilse ne olur? Düşünün sahte avukat kimliğine dayanarak çok kıymetli bir malınız iyiniyetli üçüncü şahsa satılırsa ne olur?
Old 20-04-2007, 15:53   #12
ad-hoc

Başıma yeni gelen bir olay, hesabımdan para çekmek üzere bankaya gidiyorum ve malumunuz banka kimliğimi kabul etmiyor. Oradaki yetkililer terbiye sınırlarını aşarak onca müşteri arasında seslerini yükseltiyorlar ve meslek onuruma gerçekten yara veriyorlar. Bunun üzerine işlemi yapamayacaklarına dair bir yazı istiyorum, hayır vermeyiz diyorlar; Ben de savunduğunuz bankacılık kanunu düzenlemesinde müşterinin yazılı başvurusu üstüne bankanın cevap verme zorunluluğu da vardır diyorum ve uslüp çok daha çirkinleşiyor. Provizyon almaları gerektiğini belirtiyorlar ve yaklaşık 45 dakika bankada provizyon bekliyorum. Bu sırada bir iş gorüşmesini kaçırıyorum ve vekalet alamıyorum. Buyrun şimdi; ben neyi ne şekilde ispatlayım da dava açayım? İspat konusunda ve dava konusunda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Old 25-04-2007, 22:54   #13
madvocate

Bu kararın bir örneği elinde olan arkadaşlar acil olarak foruma gönderebilirlermi?
Old 16-05-2008, 13:56   #14
Av.Nesrin

Alıntı:

noter3
Alıntı:
Duygusal olmamak lazım.Avukat kimliği yaygın kullanılan bir kimlik değil, ülkemizde belli sayıda avukat kimliği vardır. Hiç avukat kimliği görmemiş memur bunun gerçek mi, sahtemi olduğunu nasıl anlayacak. Yanında Yaygın kullanılan bir kimlik nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet ibraz edilse ne olur? Düşünün sahte avukat kimliğine dayanarak çok kıymetli bir malınız iyiniyetli üçüncü şahsa satılırsa ne olur?

Konu çok çok eski olmasına rağmen değinmeden geçemeyeceğim ki
T.C. Kimlik numarası ile her türlü sorgulama yapılabiliyor.İnternet bu kadar yaygınken bir kaç saniye baronun sitesine girmek bu kadar külfetli mi

Ancak anlaşıldığı kadarıyla yanında bir kimlik daha gösterirsek sorun kalmıyor. Neden.Gösterdiğimiz kimlik sahte mi değil mi. Bunun teyidi için ne yapılması gerekir.

Amaç gerçekten sahteliği konusunda bir açıklık getirmek ise, tüm resmi kurumlar kendilerine sunulan kimliklerin teyidini alabilirler.E tabi bu durumda sahte vekaletnamelerle tapuda devir işlemleri baya azaltılmış olur. Meslekten men edilmiş avukatlar adına vekaletname çıkartılmamış kimsenin zararı doğmamış, sistemin her kademesindeki aksamanın cezasını da ah bu avukatlar ödememiş olurdu.

Güzel olurdu değil mi.Umarım ilerde olur.
Meslektaşımı canı gönülden kutluyorum.
Old 17-05-2008, 17:14   #15
Av.Barış

Sahte kimlik demişken şu husuda unutmamak gerekiyor.
Bilindiği üzere ülkemizde kullanılan normal kimlikler dünyanın en kolay taklit edilebilen yapıda olan ve sadece bir renki fotokopi makinesi ile dahi sahtesi yapılan ve adliyelerde sıkça karşılaşılan "sahte kimlik belgesi" kullanmak suçları ile yargılanan bir sürü insan mevcuttur.
Fakat Avukatlık kimliği böyle değildir.Kopyalanması daha zor ve zahmetlidir.Düşünsenize bir tarafta bir çocuğun bile örneğini yapabileceği bir kimlik diğer tarafta Avukatlık kanununda yer alan ve daha kaliteli bir kimlik.
Bankaların bu mantığını anlamak mümkün değil.
Son olarak danıştayın vermiş olduğu akıllara durgunluk veren kararına istinaden artık hiçbir banka Avukatlık kimliği ile işlem yapmaz.
Old 21-05-2008, 16:36   #16
Zamanakarsi

Sayın Noter 3
Yazdıklarınıza hayret ettim yukarıda ilgili kanun numarasıda verilmiş zaten.

Resmi bir kimliği resmi olarak kullanma hakkımızdan cahil cühela insanların davranışları sebebi ile vaz mı geçelim

Bu ülkede kaç tane resmi kimlik varki ilgili memurlar bunları bilemiyor yada ögrenmeye çalışmıyor olsunlar. Meslektaşım konuşma usul ve adabını da aşmış olan insanlara gerekirse ceza gerekirse tazminat yolu ile bunları öğretecektir tasanız olmasın.
Old 21-05-2008, 16:40   #17
Zamanakarsi

Unuttuğum bir husus var ki butun resmi kimliklerin resmi olmalarının özü sunulduğunda geçerli olmaları karinesine dayanmalarıdır. Yani asıl olan gerçekliğidir. sahte olma ihtimalinin bulunması değildir. Ki bu burtun resmi kimlikler için geçerlidir. Aksini iddia edenin ispat ve dava hakkı vardır.
Old 23-05-2008, 11:21   #18
avyesimcarikci

Meslektaşımı Kutluyorum. Umarım Yargıtay da kararı onar emsal karar teşkil eder.
Old 17-12-2008, 13:51   #19
echokosmos

merhaba..,sevgili meslektaşlarım .günlerce gazetelerde,manşet olan bir küçük kıza sarkıntılık yapan yaşlı gazete yazarının savunmasını yapan avukat meslektaşımızın,istanbul barosundan kaydının silindiği halde savunma yaptığı ortaya çıktı,gazetelerde..BU DURUMLARIDA GÖZ ÖNÜNE ALIRSAK,HOŞGÖRÜLÜ DAVRANMAK,GERE-KİRSE NÜFUS CÜZDANLARIMIZLA RESMİ İŞLEM YAPMAK ve GÖREVLİ MEMUR ARKADAŞIDA ZOR DURUMLARDA BIRAKMAMAK en akılcı yol olacağı inancındayım..saygılarımla(ECHOKOSMOS)
Old 18-12-2008, 13:54   #20
Admin

Sayın echokosmos,
Alıntı:
Yazan echokosmos
merhaba..,sevgili meslektaşlarım .günlerce gazetelerde,manşet olan bir küçük kıza sarkıntılık yapan yaşlı gazete yazarının savunmasını yapan avukat meslektaşımızın,istanbul barosundan kaydının silindiği halde savunma yaptığı ortaya çıktı,gazetelerde..BU DURUMLARIDA GÖZ ÖNÜNE ALIRSAK,HOŞGÖRÜLÜ DAVRANMAK,GERE-KİRSE NÜFUS CÜZDANLARIMIZLA RESMİ İŞLEM YAPMAK ve GÖREVLİ MEMUR ARKADAŞIDA ZOR DURUMLARDA BIRAKMAMAK en akılcı yol olacağı inancındayım..saygılarımla(ECHOKOSMOS)
Banka kredi dolandırıcılıklarının büyük kısmı da "Resmi nüfus" kağıtlarında sahtecilik yoluyla yapılıyor. Bu durumda ne yapacağız?

Elimizdeki sorun "hoşgörü", "sahtecilik" veya "kimliğin güvenilirliği" sorunu değildir, gayet açık bir kanuna kasten ve büyük bir umursamazlıkla uymamakta direnilmesi sorunudur. Eğer Avukatlık kimliklerinin banka işlemleri için yeterince güvenilir nitelikte olmadığı düşünülüyorsa, Avukatlık Kanunu veya Bankacılık kanunu değiştirilip durum buna göre yeniden düzenlenir. Yok eğer bu yapılmıyorsa da, kanun değişikliği yapılıncaya kadar HERKES yürürlükteki kanuna uyar. Hiçkimsenin (bankalar evet siz de!) kendi takdir ettikleri gerekçelerle ve kendi bünyelerinde çıkardıkları "kurum içi talimatlarla" bir kanuna uymama lüksü yoktur.

Dolayısıyla buradaki mücadele yürürlükteki bir kanuna herkesin saygı duymasının ve uymasının sağlanması mücadelesidir, bu mücadele de bana sorarsanız diğer herşeyin üstündedir.
Old 26-12-2008, 11:33   #21
tayfurulker

Tebrikler. hukuksuzluğa önce bizim karşı durmamız lazım. Ne olacak deyip geçmemek gerekiyor.
Old 26-12-2008, 13:52   #22
jurist27

Sn.Echokosmos
acaba kimlik ibraz etmek zorunda kalan kişi yargılamanın sac ayaklarından diğerleri olan hakim ya da savcı olsaydı ve bunu banka personeline belirtseydi (kimlik ile) aynı tutum ile mi karşılaşırdı acaba? çok merak ediyorum.....

Avukatlık Kanunu Md.9 gayet açık-net ve emredici hüküm niteliğinde. Aksi kararlaştırılamaz ve takdiri yorum getirilemez.

Türkiye Barolar Birliği'nin,bu konuya, olayın üst mahkemede görüşülmesi durumunda destek vermesi dileğiyle...

SAYGILARIMLA...
Old 07-01-2009, 19:49   #23
lawyer_721

Alıntı:
Yazan echokosmos
avukatların üst araması konusunda bir meslektaşımız da: "üstümüzü aratsak ne olur?" diye sormuştu.
benim de bir önerim var: "avukatlık kanununda bize tanınan bütün haklarımızdan vazgeçelim. ama sorumluluklarımız olduğu gibi kalsın."
şaka maka bir tarafa ben bazen meslektaşlarımın yorumlarına şaşırıyorum. bize tanınan hakların hepsi mesleğimizin icabı ve fonksiyonu gereğidir. bize tanınan bir ayrıcalık değildir.
Old 20-01-2009, 16:49   #24
Zamanakarsi

İyi de arkadaşlar, meslektaşlarım, neden sade vatandaş tek kimlikle dolaşırken biz iki kimlikle dolaşacak mışız ? Hem mesleki kimliği hem resmi kimliği birlikte taşıyacaksak neden mesleki kimliğimiz kanunla resmi hale getirilmiş. Ayrıcalıklı olmanın ne gibi bir avantajı kaldı ki bu durumda? Bizim ayrıcalığımız hukuka ve hukukçuluğa verilen saygınlıktan doğan bir ayrıcalık değil mi? Kimliğimize sahip çıkmadıktan sonra ne önemi kaldı resmiyetin, resmi kimliğin, resmi kimlikli avukatlığın.
Old 20-01-2009, 18:28   #25
AvTürk

avukatların ayrıcalıklarının olduğunu sanmıyorum.
Old 04-02-2009, 15:00   #26
Zamanakarsi

Sn. AvTürk

"avukatların ayrıcalıklarının olduğunu sanmıyorum." derken neyi kastettiğinizi anlamadım. Ayrıcalık ile kastettiğim şeyin hukuka ve hukukçuluğa verilen saygınlıktan doğan bir ayrıcalık olduğunu beyan etmiştim.Yoksa sınıfsal bir fark olmadığı elbetteki malumunuz.

Kimlik, evrak çanta özel eşya vs üst arama,ve daha bir çok ayrıcalık fiili olarak mevcut zaten.Biz aslında burada bunlara yavaş yavaş dokunulduğunu ve dokunulup dokunulamayacağı tartışıyoruz.
Old 09-02-2009, 23:02   #27
Veysel Danış

Alıntı:
Yazan ad-hoc
Başıma yeni gelen bir olay, hesabımdan para çekmek üzere bankaya gidiyorum ve malumunuz banka kimliğimi kabul etmiyor. Oradaki yetkililer terbiye sınırlarını aşarak onca müşteri arasında seslerini yükseltiyorlar ve meslek onuruma gerçekten yara veriyorlar. Bunun üzerine işlemi yapamayacaklarına dair bir yazı istiyorum, hayır vermeyiz diyorlar; Ben de savunduğunuz bankacılık kanunu düzenlemesinde müşterinin yazılı başvurusu üstüne bankanın cevap verme zorunluluğu da vardır diyorum ve uslüp çok daha çirkinleşiyor. Provizyon almaları gerektiğini belirtiyorlar ve yaklaşık 45 dakika bankada provizyon bekliyorum. Bu sırada bir iş gorüşmesini kaçırıyorum ve vekalet alamıyorum. Buyrun şimdi; ben neyi ne şekilde ispatlayım da dava açayım? İspat konusunda ve dava konusunda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Benzer saygısızlıklar bircok meslektaşımıza yapılıyor malesef. Mustafa Unsal'ı elbette tebrik ediyor ve meslek onurumuz adına tesekkür de ediyoruz.
Ama meslektaşımızın gösterdiği bu dik duruşu ve meslek onuruna sahip çıkma konusunda, mesleki dayanışmamızın kaleleri olan Baro'larımız, Barolar bünyesindeki Avukat Hakları Merkezleri, Barolar Birliği neden daha fazla hassasiyet gostermemekte, onu da anlamakta zorlanıyorum.
Old 10-02-2009, 16:49   #28
AvTürk

Alıntı:
Yazan Zamanakarsi
Sn. AvTürk

"avukatların ayrıcalıklarının olduğunu sanmıyorum." derken neyi kastettiğinizi anlamadım. Ayrıcalık ile kastettiğim şeyin hukuka ve hukukçuluğa verilen saygınlıktan doğan bir ayrıcalık olduğunu beyan etmiştim.Yoksa sınıfsal bir fark olmadığı elbetteki malumunuz.

kastettiğim ayrıcalık da buydu. bir sıralama yapılsaydı(ki böyle bir sıralama resmi olmasa da var.), hukuka ve hukukçuluğa verilen saygının en alt tabakasını serbest avukatlar oluştururdu. esasında bu kadarının da olduğunu sanmıyorum. hele ki bir savcının, bir hakimin yanında.
Old 10-02-2009, 18:18   #29
Engin Özoğul

Sayın Av.Türk

"Hukuka ve hukukçuluğa verilen saygının en alt tabakasını serbest avukatlar oluştururdu. Esasında bu kadarının da olduğunu sanmıyorum. Hele ki bir savcının, bir hakimin yanında." şeklindeki cümlelerinizi biraz açar mısınız?
Old 10-02-2009, 18:49   #30
lawyer_721

Alıntı:
Yazan lawyer_721
avukatların üst araması konusunda bir meslektaşımız da: "üstümüzü aratsak ne olur?" diye sormuştu.
benim de bir önerim var: "avukatlık kanununda bize tanınan bütün haklarımızdan vazgeçelim. ama sorumluluklarımız olduğu gibi kalsın."
şaka maka bir tarafa ben bazen meslektaşlarımın yorumlarına şaşırıyorum. bize tanınan hakların hepsi mesleğimizin icabı ve fonksiyonu gereğidir. bize tanınan bir ayrıcalık değildir.

1-2 ay önce yukarıdaki mesajı yazmıştım. bugün itibarıyla ben de kimlikzede oldum bankanın da ismini zikrederek olayı anlatmak istiyorum. bu sefer uzun yazacağım
bugün x (bir meslektaşın uyarısı üzerine banka ismini sildim)bankasına müvekkilime ait daha önce zamanında ibraz edilmiş; ancak kısmi ödemesi alınmamış bir çekin kısmi ödemesini almak için gittim.vekletname+dilekçe+çekin aslını da yanımda götürerek. önce vekaletnameye itiraz ettiler. ahz-u kabza yetkilidir yazısını yetersiz gördüler. her zamanki gibi olay bankanın hukuk danışmanına (genel merkezine) intikal etti. gelen cevap olumsuz ahz-u kabz yetkisi kısmi ödemeyi almanız için yeterinci sizi yetkili kılmıyor. ben de yazılı cevap istedim. "ekli vekaletnameniz dilekçenizde belirttiğiniz işlemi yapmak için yeterli değil" yazısını haliyle vermediler. müdüre çıktık. yazılı cevap verin dedi tekrar hukuk danışmanına başvurdu, en sonunda kısmi ödemeyi verin dediler.
ben de bir avukat olarak küçük bir zafer kazanmanın sevinciyle coşarken; ama avukatlık kimliğiyle bunu veremeyiz dediler. bende de gerçekten başka kimlik yoktu. o zaman tekrar yazılı cevap verin diye ısrar ettim. "sen yarın nufus cüzdanını getir sana parayı verelim. bak iki saattir bizi uğraştırıyorsun. biz bu kimlikle parayı da vermiyoruz, dilekçene de cevap vermiyoruz" dediler.
ben de altta kalmayayım diye şu cevabı verdim:
"birincisi zorluk çıkaran sizsiniz. asıl siz beni 2 saat beklettiniz. ikincisi ben nüfus cüzdanımla başvurmayacağım. üçüncüsü yarın noterle birlikte gelip bu durumu tespit edeceğim."
kesinlikle bu işin peşini bırakmayacağımı belirtmek istiyorum. yapmayı düşündüğümü aşağıya yazıyorum. eklemek istediğiniz başka hususlar varsa onları da yaparım.
1-baroya olaya müdahale olması için başvuruda bulunacağım.
2-savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.
3-maddi ve manevi tazminat davası açacağım.
4-çeki icraya koyacağım ayrıca kısmi ödeme için banka leyhine adi takipte bulunacağım.
5-noteri götürmeyi de unutmayacağım
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi