Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Başıma bela olan ve evimden de gitmeyen eski sevgili

Konuyu Kilitleyin
Old 13-08-2019, 19:37   #1
Konuk

Rahatsiz Başıma bela olan ve evimden de gitmeyen eski sevgili

Birlikteliğimin bittiği kişi, o dönem inşaatı devam eden evi bitene dek benim evimde kalmak istedi. Rahmetli annem onu çok severdi ve iyi günlerimizin de hatrına evimde kalmasına izin verdim, elbette hiç bir bedel talep etmedim kendisinden. Aynı evde farklı odalarda, aramızda fiziksel temas olmaksızın yaklaşık 1 sene bu şekilde devam etti. Evinin inşaatı bittiğinde ise, benim de tanıdığım ve sevdiğim babası aniden vefat etti ve o psikolojik olarak dağıldı. Kendisine zarar verecek kadar kötü olduğunu gördüğüm için bir süre daha sabrettim. Kendisini toparladığı ve evi dayalı döşeli beklediği halde o benim evimden ve hayatımdan çıkıp gitmedi. Ne zaman konuyu evimden gitmesine getirsem, canı ne zaman isterse o zaman gideceğini deklare etti. Benim annem, babam, amcam,dayım vs yakın akrabam yok,yurtdışında uzakta yaşayan ve çok ta aramın olmadığı bir abim var sadece. O da bundan yüz buluyor, arkamda duracak beni destekleyecek bir yakınım olmadığını biliyor.Artık onu görmeye tahammül edemiyorum, evime arkadaşlarımı davet edemiyorum, kalmakta olduğu odayı son 1 senedir temizlemiyor, oda çöp ev gibi oldu. Onu üzmeden bitsin ve gitsin diye iyi niyetli düşünürken,hatta domuz gribi olduğunda hastane acil servisine dahi götürüp 5 gün evde ona bakmışken, o vurdumduymazlığı ile beni yıprattı, benim psikolojim altüst oldu, ona "seni polisle mi çıkarayım bu evden? Benden ne istiyorsun ki sen?" dediğimde "bedelini ağır ödersin,işyerinde rezil ederim seni!" diye tehdit ediyor beni. 21 senedir kadın olarak zorlu bir sektörde çalışıyorum ve işyerimde rezalet çıkarırsa senelerdir adım adım yarattığım ağırlığı ve prestijimi anında kaybederim. 1 ay önce yine bu konuda tartıştığımız bir akşam beni dövmeye de kalkıştı ve ben 1 aydır uykumdan sıçrayarak uyanıyorum, geçen hafta işyerimde ani bir ağlama krizi atlattım, evime girdiğim her gün işkence haline geldi. Bu sorunu ne şekilde en az hasarla çözerim, onu evimden nasıl çıkarırım, 2 yılı aşkın süredir devam eden psikolojik şiddetini nasıl bitiririm bilemiyorum. Ben mühendis olmama rağmen mantığım ile işin içinden çıkamadım, siz hukukçuların bilgi ve tecrübesine, yol göstermesine ihtiyacım var.
Old 21-08-2019, 16:06   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Mevcut ve muhtemel şiddetin önlenmesi için Aile Mahkemesine başvurabilir ve 6284 sayılı yasa gereği şiddet uygulayanın bulunduğunuz yerden uzaklaştırılmasını, şiddetin yasaklanmasını isteyebilirsiniz.

Dilerseniz savcılığa suç duyurusunda bulunabilir ve savcılık aracılığı ile Aile Mahkemesinden aynı nitelikte karar verilmesini isteyebilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi