Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

THS 2008 En İyi Baro Sitesi Yarışması

Yanıt
Konu Notu: 4 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-04-2008, 13:13   #1
Admin

Varsayılan THS 2008 En İyi Baro Sitesi Yarışması

THS 2008 En İyi Baro Sitesi Yarışması

Bilindiği gibi Türk Hukuk Sistemi içine bilgi teknolojilerinin girişini desteklemek ve arttırmak sitemizin ilkelerinden biridir. Bu hedefe Türk Hukuk Sitesi olarak naçizane bir katkıda bulunmak amacıyla her yıl düzenli olarak tekrarlamayı düşündüğümüz bir "En İyi Baro İnternet Sitesi" yarışması organize etmek istedik. Barolarımızın internet siteleri açması ve daha da önemlisi bu siteleri sürekli geliştirerek yenilikler katmasının hukuk sistemimize büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz ve her yıl bunu en iyi şekilde yapan Baromuzun da Türk Hukuk Sitesinin üyeleri tarafından seçilmesinin bu çalışmaları biraz daha teşvik etmesini umuyoruz.

THS 2008 En İyi Baro Sitesi Yarışmamızın organizasyonunu şu şekilde yaptık:

1- Teknolojiyi ve İnterneti çok yakından takip eden üyelerimiz arasından davet yoluyla seçerek Sayın Av.M.Gökhan Ahi, Av.Cengiz Aladağ ve Av.Can Doğanel'den oluşan bir Jüri oluşturduk ve 2008 yılı yarışmasının adaylarını bu Jürimizin belirlemesini istedik.

2- Her jüri üyemiz bu yılki yarışmada aday gösterdiği 10 adet Baro'nun ismini bize bildirdi ve bu listede en çok oy alan 8 Baro Sitesini 2008 Yılı Yarışma Adaylarımız olarak tesbit ettik. Bu Barolar ve internet siteleri adresleri şu şekildedir. (Liste Alfabetik Sıradadır)

Ankara Barosu Web Sitesi
http://www.ankarabarosu.org.tr/

Antalya Barosu Web Sitesi
http://www.antalyabarosu.org.tr/

Bursa Barosu Web Sitesi
http://www.bursabarosu.org.tr/

İstanbul Barosu Web Sitesi
http://www.istanbulbarosu.org.tr/

İzmir Barosu Web Sitesi
http://www.izmirbarosu.org.tr/

Konya Barosu Web Sitesi
http://www.konyabarosu.org.tr/

Mersin Barosu Web Sitesi
http://www.mersinbarosu.org.tr/

Tunceli Barosu Web Sitesi
http://www.tuncelibarosu.org.tr/

3- Bu adaylar bu konu içine eklediğimiz bir anket ile Türk Hukuk Sitesi üyelerinin beğenisine sunulmuştur. Herhangi bir sınırlama olmaksızın HER üyemiz ankete katılarak beğendiği TÜM siteleri işaretleyerek oy verebilir. Ancak her üyemiz ankete sadece 1 kez katılabilir, verdiği oyu daha sonra değiştiremez, silemez ya da ek yapamaz. Bu nedenle her üyemizin oy vermeden önce dikkatle tüm siteleri incelemesini, oy verirken beğendiği tüm sitelerin seçeneklerini işaretlemesini ve oyunu bir defada dikkatli şekilde kullanmasını önemle rica ediyoruz.

4- Üyelerimiz oylarını kendi belirledikleri kriter doğrultusunda kullanabilirler. "En İyi Baro Sitesi" kavramı üyelerimiz için başarılı görsel tasarım, kullanım kolaylığı, içerik zenginliği, sağlanan hizmetlerin çeşitliliği, güncellenme sıklığı, sunucu hızı gibi değişik anlamlara gelebilir ve her üyemiz kendisi için önemli olan kritere göre en iyi bulduğu sitelere oy verebilir. Avukat üyelerimizin oy verilirken mensubu oldukları baro yarışmada adaysa, oylama sırasında objektif olmalarını rica ederiz.

4- Yarışma Anketi 1 ay açık kalacak ve 14-05-2008 saat 14:17'de otomatik olarak kapacaktır, bu süre içinde her üyemiz oyunu dilediği tarihte kullanabilir. Anketin oylaması sırasında sonuçlar ve verilen oylar gizli tutulacak, oylama süresi bitince, her seçeneğe kimlerin oy verdiği dahil olmak üzere tüm anket sonuçları herkesin görüşüne açık hale getirilecektir.

5- Oylama boyunca üyelerimizin bu konu başlığı altında yorum yapması veya verdiği oyu açıklaması serbesttir.
Old 18-04-2008, 09:09   #2
ezgi48

Ben,2006 yılında İzmir Barosundan Antalya Barosuna nakil geldim,şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim,izmir barosundaki aktivitelerin,sosyalliğin,çeşitliliğin ve meslektaşa verilen değerin dörtte birini dahi daha göremedim,izmir barosunu,mesleğe ve meslektaşa verilen değer bakımından ve hizmet kalitesi bakımından tek geçerim.
Old 18-04-2008, 10:41   #3
Armağan Konyalı

Böyle bir yarışmanın meslektaşlara ve mesleğe büyük yararı olacağına inanıyorum.

Siteleri inceleyen avukatlar kendileriyle ilgili soru ve sorunları görecek; başlıklara bakarken bin bir çağrışımla şimdiye kadar akıllarına gelmeyen konularda düşünmeye başlayacak; yarışma içinde kendiliğinden oluşacak düşünsel faaliyet hem meslektaşlara hem de mesleğe çok şey katacaktır. Bu yarışma arı kovanının açılıp bakılmasına neden olacaktır.

(Ancak düşünsel faaliyetin sonucu oluşan görüşlerin bu başlık altında yer almaması gerekir:
Yarışma başlığı altında sadece SİTELER’den söz etmeye özen gösterilmeli; baroların faaliyetleri eleştiri ya da övgü konusu yapılmamalıdır. Konumuz SİTELER’dir. Eğer başka konulardaki düşünceler yazılmak istenirse, ilgisine göre Hukuk Sohbetleri, Hukukçular gibi alanlarda yazılmalıdır.)

Yarışma için ve meslek için emek veren her üyemize teşekkür ederim.

Saygılarımla
Old 18-04-2008, 10:48   #4
Av.Mehmet Saim Dikici

İstanbul Barosunu bu anlamda çok yetersiz gördüğümü belirtmek isterim. Ankara Barosunun web sayfası gayet doyurucu. İzmir Barosu da gayet iyi.
Old 18-04-2008, 11:12   #5
M P

Selamlar değerli hukukçu meslektaşlarım,
Fikri görüşüm; içerik olarak bilemem ama dizayn olarak konya barosunun web sitesini çok beğendiğimi belirtmek isterim.
Saygılarımla
Old 19-04-2008, 16:07   #6
Adli Tip

Konya Barosunun sayfasında seçilen resimler gerçekten dikkat çekici!!!
Old 20-04-2008, 18:05   #7
avoev

Her ne kadar Ankara Barosu web sitesi aday listede www.ankarabarosu.org.tr adresi ile yer alsa da, Ankara Barosunun 13 adet web sitesi olduğunu, bütün verileri tek bir web sitesinde toplamak yerine konularına göre ayrırarak kullanım kolaylığı sağlama amacı ile hareket ettiğini belirtmemiz gerekir.

Bahsettiğimiz bu sitelerin linklerini aşağıda veriyorum, oy kullanacak arkadaşların bu durumu da gözetmesi gerekir

www.ankarabarosu.tv
www.baroradyo.com
www.barokart.com
www.morliman.org
www.bilisimvehukuk.com
www.ankarabarreview.com
www.fmrdergisi.com
www.ankarabarosudergisi.com
www.hukukgundemi.org
www.abihm.org
www.hukukkurultayi.org
www.avukatlikakademisi.com
Old 20-04-2008, 19:42   #8
Av.Özgür Eralp

Varsayılan Ankara Barosu siteleri

Sevgili Meslektaşlarım.
Ben de böylesi bir anketin bizlere renk katacağını düşünüyorum.
Ancak geçtiğimiz süre içerisinde Ankara Barosu sitesinin tek başına ihtiyaçları karşılayamadığını düşündük ve ana sitemizden bağımsız başka siteler açma ihtiyacı içerisinde bulunduk. Halen dahi bu sitelerin tanıtımını tam olarak yapabildiğimizi söyleyemeyiz. Kısa bir süre içerisinden baro sitelerimizin tanıtımını daha etkin bir şekilde yapmaya çalışacağız. Meslektaşımızın belirttiği sitelere bir tane de ben ekliyorum. Türkiye'nin ilk ve tek hukuk müzesi olma özeliğini taşıyan Ankara Barosu Müzesinin internet sitesi. İki adres de aynı siteye çıkıyor.
http://www.ankarabarosumuzesi.org/
http://www.barohukukmuzesi.org/

Bu vesileyle internet sitelerimizi tekrar gözden geçirip daha iyi bir hale getirmesi için bizleri teşvik edici yöntemi nedeniyle ülkemizin ilk hukuk sitesi olan turkhukuksitesi.com sitesi yöneticilerine tekrar teşekkür etmek isterim.
Old 20-04-2008, 21:25   #9
AV.HARUN UYANIKOĞLU

Ben Samsun Barosunun site yöneticisiyim.Bu nedenle baro sitelerinin birçoğunu araştırma fırsatı buldum.
Ankara Barosunun sitesi içerik olarak doyurucu,en çok beğendiğim baro sitesidir,Özgürbey'in bu konudaki çalışmalarını da takdirle karşılıyorum.Zaten Site yönetimi gerçekten özveri gerektiriyor .

Ancak İzmir barosu sitesinde içerik yanında izleyicisini rahatlatan ayrı bir görsellik var.Bu nedenle Ankara Barosu ve İzmir Barosu site tebrik ediyorum.Bu fikri ortaya atan ve uygulamaya koyan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.Şuan iki baro arasında tercih yapamadığım için bekliyorum.Saygılarımla;
Old 21-04-2008, 00:27   #10
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Av.Harun Uyanıkoğlu
Şu an iki baro arasında tercih yapamadığım için bekliyorum.

Sayın Av.Harun Uyanıkoğlu
İki baro arasında tercih yapmanız gerekmiyor; her ikisine de oy verebilirsiniz. Bakınız 1 nolu mesaj:

Alıntı:
Herhangi bir sınırlama olmaksızın HER üyemiz ankete katılarak beğendiği TÜM siteleri işaretleyerek oy verebilir.

Saygılarımla
Old 21-04-2008, 00:38   #11
persona

bu vesile ile tum baro sitelerimize bende bakma firsati buldum, bu acidan THS'ye cok tesekkurler...

oncelikle sitelere baktigimda sanki, bir zaman yolculuguna ciktigimi hissettim... yani internetin ilk donemlerine, hareketli yazilar, canli-canli renkler, ve hepsinden onemlisi okuyucuyla hicbir sekilde kontak kurmayan tek tarafli siteler...

maalesef bunlar bende barolarimizin internete olan yaklasimlarinin pek de yeterli olmadigi izlenimini uyandirdi...

su acilardan nacizane onerilerim olacak (sitelerden maksimum faydalanmak isteyen bir mesktasiniz olarak)

1- dizayn...

lutfen dizayni olabildigince sade tutun, flash la hazirlanmis bannerlar, yukaridan asagiya akip giden yazilar, cok goz alici renkler... bunlarin modasi coktan gecti...

2- icerik... ben sahsen meslektasiniz olarak ilk sayfada , barolarimizin duzenledigi halisaha futbol turnuvasi goruntulerinden( bilmiyorum bu ne kadar barolarimizin calisma kapsamina giriyor ) cok ( akan yazilar buyuk harflerle) meslege yeni atilmis genc meslektaslarla iliski kurmaya calisan onlara gunun her aninda yardimci olmaya calisan bir web sayfasini tercih ederim...

3-ben, komisyonlar basligi altinda sadece isimler gormek yerine, bu meslektaslarin ne yaptiklarini ve neler ortaya koyduklari gormeyi tercih ederim (eger birsey ortaya konmuyorsa neden bu komisyonlar varlar )...

4- ben , bol bol baro baskanlarinin konusmalarini gormek yerine, meslektaslari birbirine baglamaya, onlarin meslek sorunlarini dinleyip cozum uretmeye calisan interaktif siteleri gormeyi tercih ederim...

2008 yilini idrak ettigimiz ve herkesin web 2.0 dan bahsettigi bu donemde lutfen barolarimiz web sitesi hazirlarken biraz daha dikkat...

bugun meslektaslar artik, cep telefonlarindan, internet kafelerden, normal kafelerden, evlerinden, isyerlerinden kisaca gunun her vakti internete erisme imkanina sahipler bu anlamda, sorumluluk sahibi barolarimiz biraz gayret sarfederlerse meslektaslarimiza cok cok yardimci olabilirler...

mesela simdi aklima geldi neden bizim barolarimizin ( bilmiyorum belki de vardir varsa soyleyin lutfen) podcast servisi yok ?, neden yaptiklari panelleri, tooplantilari podcast halinde meslektaslara dagitmiyorlar ?... neden belli basli kurumlarla anlasip , avukatlara mesleki bilgileri cep telefonlarina ulastirmiyorlar ? neden baro baskanlarimiz aylik olarak web-sitelerinin duzenledigi toplantilarda gorunup meslektaslarin sorularini yanitlamiyorlar ? neden barolarimiz hali-saha futbol turnuvalari duzenlemek icin efor harcayacagina, ornegin avukatlara gym salonlarinda dusuk ucretli uyelik imkani saglamaya calismiyor ?

baro web sitelerinden sorumlu meslektaslar, bizler 2008 yilinda yasayan meslektaslar olarak, sizlerden gunu yakalamis, interaktif, bizi dinleyen, nefes alan , canli , dinamik web siteleri bekliyoruz... bilmiyorum biraz kaba konusmus olabilirim ancak, 2008 yilinda standartlar artik farkli gibi...

saygilar
Old 21-04-2008, 23:33   #12
Av.Özgür Eralp

Öncelikle Samsun Barosundan Harun arkadaşımıza ilgisi için teşekkürler.

Ayrıca persona rumuzlu arkadaşımızın görüşlerini de hemen dikkate alacaız.

Bu vesileyle şunu belirtmek isterim: Bizim için önemli olan anketin sonucundan ziyade bu bölüm altında gerçekleşecek öneriler ve eleştiriler sonucunda barolarımızın web sitelerinin eksikliklerini gidermek ve meslektaşların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlayacakları bir eylem planı. Biz buradaki tüm görüşlerden yararlanmayı düşünüyoruz o yüzden de bu çalışmaya çok önem veriyoruz.

Bu uygulamanın Barolarımıza tatlı bir rekabet getireceğini ve bundan da yine meslektaşlarımızın kazançlı çıkacağını düşünüyoruz.

Bizim ilk tespitimiz aslında var olan hizmetlerimizi yeterince tanıtamadığımız.

1. www.ankarabarosu.org.tr çok ciddi bir medya arşivine sahip ve şu anda baro tv üzerinden bunu sunmaya çalışıyoruz. (podcast uyumu çalışmalarına hemen başlayacağız)

2. ana sitemiz rss teknolojisine uyumludur.

3. ana sitemizin başlıca özellikleri wap uyumludur. wap.ankarabarosu.org.tr

elimizden geldiğince burada sitelerimizin diğer özelliklerini ve yeni geliştirmekte olduğumuz alanları belirtmeye çalışacağım.

Mesajlarıyla bizlere yön veren arkadaşlarımıza ve bu oluşumu sağlayan site yöneticilerine tekrar teşekkürler...
Old 22-04-2008, 01:55   #13
persona

Sayin Eralp bey, sizin son mesajiniza yanit olarak demek isteklerimi toparlamak isterim...

Ankara Barosu sitesinin icerigi evet diger aday sitelere gore daha doyurucu ancak, benim demeye calistigim temel eksiklik maalesef bu sitedede belirgin...

yani site maalesef hicbir meslektasla iletisime gecmek gibi kaygi tasimiyor... ne demek istiyorum bununla, ornegin en basitinden uyelik ongorulmemis, ...bence en basta bu buyuk eksiklik, Ankara barosuna bagli her meslektasa ozel bir uyelik verilebilirdi mesela... bu uyelik tabiki belli avantajlar saglayabilir... ne olabilir bunlar...

1- siteye konan her materyali bilgisayara indirebilme olanagi... (bu tabiki eger yazi ise PDF formatli veya DOC formatli ozel olarak), video , ses dosyalari kisaca her sey....

2-sitede yer alan her habere ve icerigi tartisilabilecegi bir imkan...mesela bir haber var diyelim bir sertifika programi, site uyesi meslektas hemen, bu programla ilgili sorulari altina ilistirebilmeli, diger meslektaslarda bunlara katki saglayabilmeli... her meslektasa ozel blog alanlari saglanabilir , dusuncelerini yasadiklarini, baro ile ilgili sorunlarini aktarabilir...

bu tartismalari nasil denetlerim diye korkulmasi bence yersiz, cunku uyelik tamamen baro sicil numarasi ile iliskilendirilebilinir...

3-yapilacak ozel anlasmalar dogrultusunda (hatta odemeler )site araciligiyla, icerik saglayan kurumlarin sitelerine direk baglanti... ornegin gazetelerin arsivlerine, ornegin ozel hukuk dergilerinin arsivlerine, universitelerin yayinladiklari bilimsel makalelere ,mahkeme ictihatlari arsivlerine...

4-baronun su ana kadar yayinladigi tum metinler , bilgisayar ortamina tasinip, uyelerin hizmetine sunulabilinir, kurulusunda yayinlanan belgelerden en son derginin en son sayfasina kadar (gorebildigim kadar 2006 yili son yil)... baro baskanlarinin albumlerinden, her birinin yaptigi konusmalarinin metinlerine (bu bolum galiba var ankara barosu sayfasinda ancak, okuyabilmem mumkun olmadi teknik sorun var herhalde), komisyonlarin raporlarindan, baronun duzenledigi panellerdeki konusmacilarin sundukari metinlerine kadar ... bunlarla kim ilgilenebilir ki diye dusunmek bence hata, bilginin her bir kirintisi bile gunumuzde onemli... bir de su nokta ozellikle onemli, ankara barosu yayinladigi dergileri pdf formatiyla ucretsiz olarak download etmenize imkan veriyor harika buraya kadar, ama peki ben makalelerin yazarlariyla iletisime girmek istesem, yazilan makaleler uzerine dusuncelerimi aciklamak istesem, buna iliskin herhangi bir caba maalesef yok... yine tek tarafli, (read only) inanin bu tur tartismalar makalelerin yazarlari icinde cok buyuk fayda...

bu sistemler benim kendi kendime icat ettigim seyler degil, bugun londrada bir cocuk kutuphanesine bile gitseniniz, ingiliz parlementosunun ornegin 1800 lu yillarda kanun uzerine yaptigi tartismanin metinlerinden, avrupa adalet divaninin en son gerekceli kararlarina ucretsiz ulasmaniz mumkun, avukatlarin bloglarini okudugunuzda hemen her turlu hukuksal sorunla ilgili cozum bulabilir, bir universitede 2 tane profosorun ornegin internet hukukuyla yaptigi tartismayi 1 dakikada i-pod unuza indirip metroda dinleyebilirsiniz... kisaca burada her turden bilgi dijital ortama tasinmis durumda, ve meslek kurumlari da bu bilgileri uyelerine sunmak icin buyuk gayret sarfediyorlar.... internette bu anlamda cok harika bir arac... bizim ulkemizde her nedense bilgiye ulasmak cok masrafli bir is, ve maalesef meslek orgutlerimiz , meslektaslara ihtiyac duyacaklari guncel bilgileri saglamakta biraz yetersiz kaliyor gibi...

umarim yazdiklarim yanlis anlasilmaz, su ana kadar yazdiklarim nacizane onerilerdir sadece ... eminim bu sitelerin bu hallere gelmelerini saglayan bircok meslektas vardir, hepsinin emeklerine cok saygi duyarak yazdim bu gorusleri...

saygilarimla
Old 23-04-2008, 22:53   #14
AV.HARUN UYANIKOĞLU

Armağan bey dikkat etmemişim.Benim oyum Ankara ve İzmir barolarına... uyarınıza teşekkürler
Old 23-04-2008, 23:25   #15
Av.H.Sancar KARACA

İzmir ve Bursa Barolarının sayfalarını beğendim en çok.
Tunceli Barosu sayfasını da çok şirin bulduğumu belirtmeliyim.
Baromuzun sayfası ile Antalya Barosu sayfaları da güzel.
Yarısını beğendim yani. Armağan Bey'i dinledim ve ilk satırda belirttiğim iki baro için oy verdim.
Saygılarımla
Old 29-04-2008, 16:00   #16
Seyda

İçerik ve dizayn olarak değerlendirmeden, yani oyumu vermeden önce İzmir Barosu,Konya Barosu, Bursa Barosu, Antalya Barosu'na sayfalarının başında yer alan Türk Bayrağı,Atatürk resmi ve özellikle Mersin Barosu'na hazırladığı Atatürk Köşesi için teşekkür etmek istiyorum. Bunu diğer barolarımızın sitelerinin bir eksiği olarak görüğümü de söylemeliyim.

Sayın jürinin işi çok zordu ama gerçekten çok güzel bir sonuca ulaşarak 8 siteyi belirlemişler, 8'i içinden bile değerlendirmeyi zor yaptım. Kendilerine de çok teşekkür ediyorum.

Ben içerik zenginliği olarak en çok Ankara Barosu'nu beğendim. Göz yormaması açısından da takdir ediyorum, çünkü bu kadar şeyi içinde barındırıp bu kadar sade görünebilmesi bence büyük başarı.

İstanbul Barosu ile Mersin Barosu birbirine benziyor biraz ama çok dikkat çekici bir yanları yok. İstanbul Barosu hızlı güncelleşmesi açısından güzel.

Bursa Barosu'nun sayfası Sayın Baro Başkanı'nın basın açıklamaları ve resimleri ile gözümü çok rahatsız etti. Bu olmasa idi bence çok daha iyi görünebilirdi.

Konya Barosu da sade ve buna rağmen dikkat çekici,kullanımı kolay.

İzmir Barosu'nu da çok beğendim. Zengin içeriğe sahip, güncel ve ben gezerken çok eğlendim.
Old 29-04-2008, 18:04   #17
BaharB

Varsayılan Tunceli Barosu virüs programı uyarısı

Tunceli Barosu linkine tıklandığında açılan sayfada virüs programı aşağıdaki uyarıyı vermektedir.

Virus: HEUR/HTML.Malware
Type: AHeAD Heuristic special detection
In the wild: No
Reported Infections: Low
Distribution Potential: Low
Damage Potential: Low
Static file: No
Old 29-04-2008, 20:41   #18
AV59

Olumsuz

Değerlendirmelerde genel olarak görüntü ve içeriğin ön plana çıktığı görülmektedir. Ancak beğenildiği belirtilen bazı sitelerin içeriği dikkatle incelendiğinde, güncellenmeyen çok eski bölümlere rastlanmaktadır. Mesela CMK görev günlerine baktığımızda aylık olarak değişmesi gerekirken, geçen yıldan kalma listeler görülebilmektedir. Bence güncellik ön plana çıkarılmalıdır. Saygılarımla.
Old 29-04-2008, 23:02   #19
üye8180

Benim oyum da, İstanbul Barosuna bağlı avukat olduğumdan öncelikle kendi baroma ve uzaktan da olsa çok sevdiğim, mensubu olan meslektaşları kıskandığım sevgili İzmir Barosu'na. ( En sevgi dolu, içtenlikli oyumu da THS ailesine veriyorum )
Old 29-04-2008, 23:12   #20
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan BaharB
Tunceli Barosu linkine tıklandığında açılan sayfada virüs programı aşağıdaki uyarıyı vermektedir.

Virus: HEUR/HTML.Malware
Type: AHeAD Heuristic special detection
In the wild: No
Reported Infections: Low
Distribution Potential: Low
Damage Potential: Low
Static file: No

Site seçmeleri için tüm Baro sitelerini tararken bazılarında benzer şekilde virüs uyarısına rastlamıştım ancak Tunceli Barosu sitesi bunlar arasında değildi.
Hangi antivirüs programını kullandığınızı yazabilir misiniz?
Old 29-04-2008, 23:36   #21
BaharB

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Site seçmeleri için tüm Baro sitelerini tararken bazılarında benzer şekilde virüs uyarısına rastlamıştım ancak Tunceli Barosu sitesi bunlar arasında değildi.
Hangi antivirüs programını kullandığınızı yazabilir misiniz?
AVIRA ANTIVIR PERSONAL
Old 29-04-2008, 23:52   #22
Av.Cengiz Aladağ

Sayın BaharB, sanırım sözkonusu uyarı yanlış alarm ve sorun Avira'da. Yakın tarihte Avira Chip dergisi forum sayfaları için de aynı uyarıyı vermiş. Bu konudaki tartışmalar için:
http://www.chip.com.tr/forum/AviraPr...or_t54314.html
http://doctus.org/chip-forum-sayfasi....html?p=236417
Old 01-05-2008, 11:09   #23
AvTürk

İzmir Barosu içerik bakımından oldukça zengin, güncel olma özelliği de oldukça etkin.

Tunceli Barosunun da tebriği(oyu) hakkettiğini düşünüyorum.
Old 13-05-2008, 23:58   #24
Armağan Konyalı

İzmir Barosuna oy vermedim: Ankara Barosuna oy verdim.

Ankara Barosu'nun sitesinde avukatlık ücreti hesaplama programı vardı. Ben bu hesaplama programını excell yardımı ile kendim yapmıştım. Benim kıt bilgisayar bilgimle yaptığımı İzmir Barosu da yapabilirdi. En azından başka bir baronun yaptığını görerek kendi eksiğini görebilirdi. Görmüyorsa göstermek gerek. Oyumu vermemekle göstereceğimi umuyorum.

İcra takibi hesabı,
Karar hesabı,
Kıdem tazminatı hesabı,
faiz hesabı
gibi pek çok konuda küçük programların baro sitelerinde hizmete sunulmasının avukatlara büyük kolaylık sağlayacağını düşünüyorum.

Saygılarımla
Old 14-05-2008, 02:39   #25
avayhan

Bana kalırsa bu tür bir anketin mesleğe hiçbir katkısı yoktur.Daha yararlı işlerle uğraşmak lazım... Bu nedenle tüm barolara oy verdim.
Old 14-05-2008, 07:55   #26
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan avayhan
Daha yararlı işlerle uğraşmak lazım...

Daha yararlı işlerle THS'ne katkılarınızı bekliyoruz.
Old 14-05-2008, 09:52   #27
Av.Gülsüm Sezen

Hepsine tek tek ve kendi şartlarında değerlendirerek baktım. Vardığım sonuç sadeliği, kolaylığı ve zenginliği ile : Konya Barosu...Çok hoşuma gitti gerçekten, "Helal olsun" dedim Üç büyükşehrin siteleri imkanlarına bakıldığında çok ortalama üstü gelmedi açıkçası..
Old 14-05-2008, 11:59   #28
Av. Can DOĞANEL

Alıntı:
Yazan avayhan
Bana kalırsa bu tür bir anketin mesleğe hiçbir katkısı yoktur.Daha yararlı işlerle uğraşmak lazım... Bu nedenle tüm barolara oy verdim.
Daha yararlı bir öneriniz varsa duymak isterdik. En azından emeğe saygı gösterebilirsiniz. Kaldı ki madem yararsız buldunuz. Ne demeye oy vermek ve cevap yazmak için en az 4-5 dakikanızı ziyan ettiniz. Sitede bir sürü yararlı alan var. Oralarda dolaşabilirdiniz bu zaman zarfında.
Old 14-05-2008, 13:22   #29
Admin

Türk Hukuk Sitesi 2008 En İyi Baro Sitesi Yarışmamız sonuçlandı: Üyelerimizden en fazla oy alan Ankara Barosu'nun İnternet sitesini 2008 yılının en iyi Baro Sitesi olarak seçiyor ve sitenin hazırlanması ve güncellenmesinde emeği olan tüm meslektaşlarımızı kutluyoruz:
http://www.ankarabarosu.org.tr/

İstanbul Barosu internet sitesi
site üyelerimizin oylarıyla yarışmamızın ikincisi olurken, İzmir Barosu da bu yılın en iyi üçüncü Baro Sitesi oldu.

Ayrıca yarışmamızda finale kalan diğer siteler olan Antalya Barosu, Bursa Barosu, Konya Barosu, Mersin Barosu ve Tunceli Barosu'nu da internet sitelerine verdikleri önem ve ilgi nedeniyle tebrik ediyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz!

Türk Hukuk Sitesi
Old 14-05-2008, 14:49   #30
Av.Selim Balku

Ben de Konya Barosu demiştim, etkilememek için görüş belirtmemiştim dikkatli de inceledim, en azından ilk üç demiştim ama yanılmışım.

Merak ettiğim Sayın Av.M.Gökhan Ahi, Av.Cengiz Aladağ ve Av.Can Doğanel'in görüşleri teknik boyutuyla daha çok ilgilendikleri için görüşlerin de daha kıymetli olacağını düşünüyorum.

Konuyu önemsiyorum çünkü baroların internet siteleri avukatlarla baro arasında köprü görevi olmaya aday, baroyla olan birçok işimi büroyu çoğu zaman bırakamadan telefonla yada faksla halletmeye çalışıyorum, belkide boro siteleri bunlardan daha fazlasını verecek.

Baro siteleri bu tür organizasyalarla vaziyete daha fazla önem vereceklerini umuyorum.

Saygılar...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi