Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

2.sınıfa Geçen Birine Yazın çalışmak Için Ceza Hukuku Kitabı önerisi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-06-2009, 21:19   #1
Simental

Varsayılan 2.sınıfa Geçen Birine Yazın çalışmak Için Ceza Hukuku Kitabı önerisi

ben hukuk fakültesi 2.sınıfa geçtim yazın çalışmak için ceza hukuku kitabı tavsiyesi istiyorum kazandığım sene yazın medeni hukuk okumuştum çok faydası oldu şimdide ceza okumak istiyorum kitap önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekürler...
Old 13-06-2009, 22:11   #2
hayal

zehra odyakmaz/ümit kaymak/ismail ercan tck ikinci sayfa yayınları bence muhte şem
Old 13-06-2009, 23:19   #3
Alparslan Timuş

Size kesinlikle Nevzat Toroslu'nun Ceza Hukuku Genel Hükümler kitabını tavsiye ediyorum.
Bu kitap öğrencilere özel hazırlanmış olup adeta sıkıştırılmış klasör gibidir.
Küçük ama anlatımdaki dili sayesinde az yazıdan çok şey anlaşılır.
2. sınıfta okumuş biri olarak çok faydasını gördüm.
Burada Ceza hukukuna dair her türlü temel bilgiyi bulabilir ve seneye derslerinde 1. derece kaynak olarak kullanabilirsin.
Derslerinizde başarılar diler ceza,borçlar,idare ve uluslararsı kamu hukuku derslerini iyi takip etmenizi temenni ederim.
Old 14-06-2009, 08:11   #4
cunapiedra

gökçen yenidünya artuk ceza hukuku yada cakmut zafer centel yayınları ikiside çok kaliteli
Old 14-06-2009, 14:40   #5
Av. Mehmet Aslan

Konuyu anlaşılır ve eğlenceli şekilde ele alan sayılı kitaplardan birini tavsiye edeceğim: Prof.Dr. Hakan Hakeri - Ceza Hukuku Genel Hükümler. Bir gözden geçirin, konuyla ilgili inceleme fırsatı bulduklarım içinde en kesinlikle en iyisi. Benim elimde 5. baskısı var. Şimdi 7. baskıyı yapmış sanırım. Seneye de 8'i yapar, çünkü çıktığı günden bu yana gerçekten rağbet gören bir kitap.
http://www.seckin.com.tr/urun.aspx?productID=12046
Old 15-06-2009, 03:27   #6
Simental

çok teşekürler arkadaşlar uyarılarınızı dikkate alacağım
Old 20-06-2009, 22:54   #7
üye25928

Sayın Mehmet Aslan, ben de Selçuk Hukuk'tayım. bu sene malumunuz Prof. Dr. Mustafa Avcı Ceza anlattı senenin yarısında. Böyle ben aslında notları almayı düşünüyordum. Gelecek sene ders kitabımız Prof. Dr. Hakan Hakeri'nin kitabımı olacak? Sizce yazın alsam mı daha iyi olur yoksa gelecek seneyi beklesem mi? Ben yazın, Aile Hukuku üzerine yoğunlaşmayı kararlaştırmıştım çünkü Prof. Dr. Mehmet Ayan bu sene Aile Hukukunda bazı yerleri öğrenme işini bize bıraktı. İlginiz için teşekkür ederim, saygılarıma
Old 28-06-2009, 15:50   #8
burakyılmaz

yazınn bu sıcağındaa ,insanlar yaz tatilinin tadını çıkarırkenn *nasıL ders çalışabiliyosunuzyaa*
biri bana bu konuda yardımcı olabilir mi acaba
saygılarımla..
Old 28-06-2009, 16:20   #9
üye25928

Alıntı:
Yazan burakyılmaz
yazınn bu sıcağındaa ,insanlar yaz tatilinin tadını çıkarırkenn *nasıL ders çalışabiliyosunuzyaa*
biri bana bu konuda yardımcı olabilir mi acaba
saygılarımla..

Kendi adıma söyleyecek olursam, püfül püfül esen balkona çıkıyorum, balkondaki kanepeye kurulup, hem rüzgarın hem sessizliğin tadını çıkartıyorum tabii balkonda boş boş oturmuş olmamak için de yanıma kitap filan alıyorum.
Old 28-06-2009, 16:27   #10
burakyılmaz

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Kendi adıma söyleyecek olursam, püfül püfül esen balkona çıkıyorum, balkondaki kanepeye kurulup, hem rüzgarın hem sessizliğin tadını çıkartıyorum tabii balkonda boş boş oturmuş olmamak için de yanıma kitap filan alıyorum.

Sizin oralarda sessizliği bastıran küçük canavar çocuklar yok sanırımm
rüzgar da yok denilecek kadar az zatenn
neyse tşkler ama iyisimi ben yine sınav zamanları çalışmakla yetineyim
Old 28-06-2009, 18:50   #11
edaesma

Bende 2.sınıfa yeni geçtim 2.sınıf için hazırlıklarım neler olmalı? bana yardımcı olurmusunuz?
Old 29-06-2009, 12:14   #12
üye25928

Alıntı:
Yazan burakyılmaz
Sizin oralarda sessizliği bastıran küçük canavar çocuklar yok sanırımm
rüzgar da yok denilecek kadar az zatenn
neyse tşkler ama iyisimi ben yine sınav zamanları çalışmakla yetineyim

Ne ev düğünü ne de bizim küçüklüğümüzde yaptığımız gibi sokakta oyun oynamanın tadını çıkartabilen çocuklar mevcut.

Bu arada Sayın Eda gibi ben de ikinci sınıfa hazırlık tavsiyelerinizi bekliyorum.
Old 29-06-2009, 12:26   #13
Av.Cengiz Aladağ

Bence;
- Tatil zamanı tatil yapmalı, dinlenmelisiniz.
- İlle de Ceza Hukuku ile ilgili kitap okumak istiyorsanız "Bir Ceza Avukatının Anıları" (Faruk Erem) ve "Bir Savcının Anıları" (Namık Kemal Behramoğlu) adlı kitapları okuyabilirsiniz.
Old 17-07-2009, 20:20   #14
MM44

Evet Nevzat Toroslu bende tavsiye ederim ama bazı kısımları oku oku uykumu getiriyo yinede güzel kitap mavi yeni baskıyı oku eklemeler var galiba !
Old 21-07-2009, 21:32   #15
yalcin3

Yazın serin serin esen rüzgarla beraber balkonda yanıma alacağım kitap ne borçlar hukuku genel hükümleri ne idare hukukuna giriş olur,ben Orhan Pamuk'u tercih ederim
Old 22-07-2009, 00:34   #16
yigit289

Alıntı:
Yazan ElSu
Yazın serin serin esen rüzgarla beraber balkonda yanıma alacağım kitap ne borçlar hukuku genel hükümleri ne idare hukukuna giriş olur,ben Orhan Pamuk'u tercih ederim
valla bencede
Old 22-07-2009, 14:44   #17
o.berk

Mahmut Koca CEZA HUKUKU genel hükümler kitabı anlaşılır bir dille ve her konuyu oldukça çok örnekle anlatmış bence alanındaki en iyi kitap tavsiye ederim.
Old 22-07-2009, 21:36   #18
üye25928

Ceza ve borçlar kitabı almak yerine bütünlemeye gidince geçen senenin notlarını almaya karar verdim. En anlaşılır olanlar onlardır her halde
Old 22-07-2009, 22:15   #19
Av. Mehmet Aslan

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Sayın Mehmet Aslan, ben de Selçuk Hukuk'tayım. bu sene malumunuz Prof. Dr. Mustafa Avcı Ceza anlattı senenin yarısında. Böyle ben aslında notları almayı düşünüyordum. Gelecek sene ders kitabımız Prof. Dr. Hakan Hakeri'nin kitabımı olacak? Sizce yazın alsam mı daha iyi olur yoksa gelecek seneyi beklesem mi? Ben yazın, Aile Hukuku üzerine yoğunlaşmayı kararlaştırmıştım çünkü Prof. Dr. Mehmet Ayan bu sene Aile Hukukunda bazı yerleri öğrenme işini bize bıraktı. İlginiz için teşekkür ederim, saygılarıma

Kusura bakma Raşit bütünleme dönemi olduğundan internete girme zamanım oldukça dar. İletini de geç okudum. Kısaca yanıtlamak gerekirse:

Prof. Dr. Mustafa Avcı hocanın Ceza Genele girdiğini bilmiyordum, son sınıftayım. Bu sene Selçuk Hukuk Ceza Kürsüsünün ders dağılımı yeni yakın kesinleşti. Kürsü başkanımız Prof. Dr. Hakan Hakeri'nin web sitesinde(sanırım portal kısmında yayınlanmıştı) açıklandı. Buna göre ceza genele Onursal Cin, ceza özele İbrahim Dülger, Ceza Muhakemesinde I lere Berrin Akbulut, II lere de Hakan Hakeri gelecek. Onursal Hoca şu ana kadar Ceza Genel verdi mi, hangi kitaptan anlatır bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla ceza usul anlattı. Şu ana kadar fakültede ceza genel derslerini Berrin Akbulut ve Hakan Hakeri anlatmıştı(benim gördüğüm dört senelik dönemlerde en azından böyleydi, öncesinden Prof. Dr. İzzet Özgenç gelmiş). Kısaca kitap konusunda hangisini tercih eder bilemiyorum. Ama okuyacağın hiçbir kitap senin için bir kayıp değildir. Yine de Hakan hocanın kitabını edinmeni tavsiye edebilirim. İstanbul Hukuk Fakültesi'nde okuyan bir arkadaşım ikinci sınıfta ceza genel kitabı sorduğunda da tavsiye etmiştim, çok memnun kalmıştı. Son olarak bir alanda yoğunlaşma meslesine gelecek olursak.. Onun için biraz erken gibi. Tabi yapacağın ekstra çalışmalar kesinlikle kişinin kaybı değildir. Ama branşlaşma lisans eğitiminin bitiminden sonra bile zor karar verilebilen bir alan. Son sınıfa kadar okuyup tüm lisans derslerini gördükten sonra karar vermenin yerinde olacağı kanaatindeyim.
Old 23-07-2009, 13:50   #20
Emre GENÇ

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Bence;
- Tatil zamanı tatil yapmalı, dinlenmelisiniz.
- İlle de Ceza Hukuku ile ilgili kitap okumak istiyorsanız "Bir Ceza Avukatının Anıları" (Faruk Erem) ve "Bir Savcının Anıları" (Namık Kemal Behramoğlu) adlı kitapları okuyabilirsiniz.

Kesinlikle katılıyorum, belki beni kınayacak arkadaşlar vardır bunları yazdığımiçin
ancak yazın neden ders çalışılır ki? Sene içerisindeki
çalışmalarla hallonulmayacak derslerimiz var da ben mi bilmiyorum?
Okul zamanlı düzenli derslere girin düzenli ders çalışın yeterince donanımlı
olursunuz. Arkadaş kazandığı sene de medeni çalışmış şuanda cidden hayretler içerisindeyim, bunaltıcı öss marotonunun ardından hiç bir fikrininin olmadığı nasıl çalışacağını bile bilmediğin bir derse çalışmak bence gerçekten çok makul değil.Gezin tozun dinlenin arkadaşlar sene içerisinde zaten yorulacaksınız...
Old 24-07-2009, 08:22   #21
av.ozancelik

yaz tatilinde keyifli keyifli tatil yapın bence..sonuçta okuyacağınız kitap fakültenizdeki hocaların tarzına uygun olmayabilir.ama ille de bir ceza kitabı okumak isterseniz beccarianın kitabını tavsiye edeceğim.
Old 24-07-2009, 08:35   #22
Dilge

Alıntı:
Yazan hayal
zehra odyakmaz/ümit kaymak/ismail ercan tck ikinci sayfa yayınları bence muhte şem

Hakimlik sınavlarına hazırlananlar için çıkarılmış bir kitap değil mi o! Bir nevi test kitabı! Blimser eser niteliği bile tartışılır.
Old 24-07-2009, 10:42   #23
üye25928

Alıntı:
Yazan Mehmet Aslan
Kusura bakma Raşit bütünleme dönemi olduğundan internete girme zamanım oldukça dar. İletini de geç okudum. Kısaca yanıtlamak gerekirse:

Prof. Dr. Mustafa Avcı hocanın Ceza Genele girdiğini bilmiyordum,
Yanlış bilgilendirme olmasın, Mustafa Hoca ilk sene hukuk başlangıcı dersinde Ceza hukuku anlatıyor.
Old 24-07-2009, 16:59   #24
ordinaryüs

Arkadaşlar selçuk 4.sınıfa geçmiş biri olarak söylüyorum bence yazın tatilin keyfini çıkarın.şahsen ben bu seneye kadar böyle yaptım vei iyi bir dereceyle de geldim.

yani yeni gençlik diliyle fazla kasmaya gerek yok.!

ayrıca bu sene onursal cin ceza geneli anlatacakmış.dolayısıyla h.hakeri hocamızın sistematiğini takip etmeyebilir.ille de kitap okumak istiyorsanız İzzet Özgenç i okuyun ki yeni ck yı meclis alt komisyonlarındaki tartışmalarına kadar açıklayan bir kitaptır.Tabii hakan hocanın kitabının tadına da doyum olmaz.Ancak doktiriner görüşlerde farklılıklar kafa karıştırabilir!!
Old 26-07-2009, 10:53   #25
av.özlem42

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
2009-2010 öğretim yılında ceza genele onursal cin gelecek
benim tavsiyem izzet özgenç veya hakan hakeri olur
Old 27-07-2009, 12:32   #26
Av. Mehmet Aslan

Alıntı:
Yazan av.özlem42

Evet katılıyorum. Bende de her iki kitap var. Hatta Özgenç'in "TCK Gazi Şerhi"ni de edinmiştim. Yalnız İzzet Özgenç'ten çalışmadan önce Hakan Hakeri'nin kitabını okursanız daha faydalı olabilir. Özgenç Ceza Genel kitabı biraz daha kalın ve doktriner tartışmaların yoğun olduğu bir kitaptır. Hakeri Ceza Genel de kapsamlı olmakla birlikte; gazete kupürleri, Türk-Alman Yüksek Mahkeme kararlarından örnekler ve konuların özünü vermeye yönelik olduğundan nispeten lisans öğrencisi için -en azından başlangıçta- faydalı olabilir.
Old 31-07-2009, 12:43   #27
üye25928

Alıntı:
Yazan av.özlem42
Bu yoruma istinaden ceza kitabı veya not almadım. Nihayetinde her yiğidin farklı bir yoğurt yiyişi var derler
Old 01-08-2009, 14:54   #28
Oğuzhan S.

Ben de siteye böyle bir konu açmak için girmiştim ki, bir baktım zaten böyle bir konu var. Teşekkür ediyorum tavsiyede bulunanlara. Sanırım Prof. Nevzat Toroslu'nun kitabı bana uygun.
Old 02-08-2009, 21:32   #29
av.özlem42

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Bu yoruma istinaden ceza kitabı veya not almadım. Nihayetinde her yiğidin farklı bir yoğurt yiyişi var derler
size katılıyorum çünkü ceza genelde çoğunlukla birden fazla görüş olur bilginize
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi