Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Fransızca mı seçeyim Almanca mı?

Yanıt
Old 03-10-2007, 17:43   #1
_Halise_

Soru Fransızca mı seçeyim Almanca mı?

Sayın site üyeleri,yarın almanca fransızca dillerinden biri için bir kursa kayıt yaptıracağım;fakat hangisini tercih etmeliyim karar veremedim.Yardımcı olursanız sevinirim...

Saygılar
Old 04-10-2007, 09:33   #3
poseidonmavi

eğer ingilizcen varsa ben ispanyolca öneririm.
Old 04-10-2007, 16:52   #4
hilmi

eger ingilizcen varsa almanca öneririm hem dil olarak birbirine yakın öğrenme süren daha kısa olur hemde dış işlerinde büyük fazda saglar
Old 04-10-2007, 17:13   #5
oguzhand0

Alıntı:
Yazan poseidonmavi
eğer ingilizcen varsa ben ispanyolca öneririm.
Sebebini öğrenebilir miyim?

Yani hukuksal eğitime katkıdan söz etmiyor muyuz burada?

Hani İtalyanca falan olsa bir derece ama İspanyolca..

I ıh şahsen tavsiye etmem..
Old 04-10-2007, 19:41   #6
_Halise_

Açtığım konu maalesef geç yayınlandı.Ben de fikirlerinizi alamadım dün akşam.Neyse sonuçta sabah Almanca kursuna kaydımı yaptırdım.(İspanyolca yoktu bu arada)Yorumlarınıza teşekkür ederim
Old 05-10-2007, 08:53   #7
poseidonmavi

Alıntı:
Sebebini öğrenebilir miyim?
Yani hukuksal eğitime katkıdan söz etmiyor muyuz burada?
Hani İtalyanca falan olsa bir derece ama İspanyolca..
I ıh şahsen tavsiye etmem..

Bence ingilizce eğitimini tamamlamış birisinin öğrenmeyi düşünebileceği dillerden biri ispanyolcadır. çünkü;
*ana dili ing-fr-alm olan birisi ile ingilizce anlaşabilirsin.ama ispanyolca dünyanın en yaygın dillerinden biri olduğu için ve bu dili konuşanlar(özellikle amerika kıtasında) diğer üç dilden birini öğrenmediği için ispanyolca yerine göre önemli bir artı olacaktır.
*ayrıca ispanyolca öğrenmesi çok zevkli ve alm-fr 'ya göre öğrenmesi daha kolay bir dildir. almanca öğrenmesi bir eziyetti benim için(bu yüzden halise'ye kolaylıklar diliyorum)
Old 05-10-2007, 16:11   #8
_Halise_

ayrıca ispanyolca öğrenmesi çok zevkli ve alm-fr 'ya göre öğrenmesi daha kolay bir dildir. almanca öğrenmesi bir eziyetti benim için(bu yüzden halise'ye kolaylıklar diliyorum)

Teşekkür ederim
Lise 1de biraz almanca dersi görmüştük.Oradan yatkınlığım var ayrıca dil kabiliyetim de iyidir pek fazla zorlanacağımı düşünmüyorum bu yüzden.
Old 08-10-2007, 12:08   #9
DMKY

Selamlar,

her dilin bir onemi var. Onemli olan, ogrenmek istediginiz dili hangi amac icin ogrenmek istemeniz. Dunyada herkes ile anlasmak istiyorsaniz, haliyle ingilizce gerekiyor. Her ne kadar avrupada cok olmasa da, Ispanyolca konusanlarin sayisi az degil amerikada. Ayrica ispanyolca ogrenen biri cok rahatlikla italyanca da ogrenir. Kisaca derdiniz hemen hemen herkesle anlasabilmek ise, bu diller sart. Yok, amaciniz doktora yapmak ise, almanca, ingilizcenin de onunde gelir.
Old 02-12-2007, 05:12   #10
Mert Evrenkaya

Eğer ileride özel hukuk alanında çalışacaksanız Almanca daha çok işinize yarar.Fakat kamu hukuku dalında çalışacaksanız(idare) Fransızca daha mantıklı bir tercih.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi