Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

İstanbul Üniversitesi Öğrencileri Nerdesiniz?

Yanıt
Old 24-08-2007, 12:53   #91
irem k.

yeni okul arkadasim emre bilgisayarimin siteyle ilgili ne oldugunu çözemedigim bir husumeti var.linkleri ya açmiyor ya da açildigi anda kapaniyor sanirim kayit dönemini beklemem lazim,zaten fazla bir sey de kalmadi.yardimin için tesekkürler
Old 24-08-2007, 17:33   #92
Emre GENÇ

irem buyur direk linki
yazıyorum belki böyle olur
hem bu sayede okula kaçıncı
olarak girdiğini de
öğrenirsin

http://buyamer.istanbul.edu.tr/ogrno/ogr_no.asp
Old 24-08-2007, 22:49   #93
irem k.

evet linki açti emre sagol.ben çiftmisim ama sen tektin yanlis hatirlamiyorsam ? bu arada kitapcida hukuk mevzuati cep kitaplari buldum,medeni hukuktan vergi hukukuna kadar bütün hepsi var sanirim.gözüm korktu açikçasi,zor bölüm zor ama yilmak yok hele daha baslamadan
Old 25-08-2007, 10:14   #94
1906348

selam emre bende tekim okula kacıncı olarak gırdıgımıze nasıl bakıyoruz okul numarasıylamı alakalı anlayamadım
Old 25-08-2007, 11:54   #95
adalet tanrıçası

Neşeli Hiç gözün korkmasın...

Sevgili İrem,
Hiç gözün korkmasın.İnan bana severek ve isteyerek bu bölümü tercih ettiysen o kalın kitaplara bile çok eğlenerek çalışacaksın.Sana tavsiyem ilk baştan derslere asıl aksi takdirde vizelerde lisede hiç almadığın notları alabilirsin.Tecrübeyle sabittir... Şimdiden başarılar...
Old 25-08-2007, 16:22   #96
Emre GENÇ

Alıntı:
Yazan 1906348
selam emre bende tekim okula kacıncı olarak gırdıgımıze nasıl bakıyoruz okul numarasıylamı alakalı anlayamadım

Arkadaşım okul numaranın son
3hanesi okula kaçıncı olarak
girdiğini yazıyormuş. Aslında
ben hayal kırıklığına
uğradım bunu öğrenince çünkü son
3rakamı 277 neyse
artık önümüze bakıcaz
Old 25-08-2007, 16:25   #97
Emre GENÇ

Alıntı:
Yazan irem k.
evet linki açti emre sagol.ben çiftmisim ama sen tektin yanlis hatirlamiyorsam ? bu arada kitapcida hukuk mevzuati cep kitaplari buldum,medeni hukuktan vergi hukukuna kadar bütün hepsi var sanirim.gözüm korktu açikçasi,zor bölüm zor ama yilmak yok hele daha baslamadan
Ayrı sınıflarda olacağız
sana başarılar. Bu arada hukuk
okuyan çok arkadaşım var
zaten onlarla
konuştuğumda benim gözüm korkmuştu bile
Old 25-08-2007, 17:56   #98
ncoban

Bizim zamanımızda okul numaranın okula giriş sıranla alakaıs yoktu.Sizin öyle olduğuna emin misiniz?Okulda böyle bir rivayet geçen sene de dolaşıyordu ama sanırım yanlış bu bilgi
Old 25-08-2007, 18:32   #99
kalimero

merhaba irem..öncelikle fakültemize hoşgeldin..ben son sınıftayım bu sene..aklına takılan sorular için bana danışabilirsin,elimden geldiğince sana yardımcı olmak isterim..bu arada ben de çiftim..fakültenin sitesinde tek ve çift öğrencilerin hangi anfilerde ders alacaklarını bulabilirsin ama henüz açıklanmamıştır..oradan 4.sınıf çift öğrencilerinin anfisine bakarsın,böylece bana kolayca ulaşabilirsin..
Old 25-08-2007, 20:34   #100
irem k.

sevgili adalet tanriçasi,tesekkür ederim moral verdigin için hukuk gerçekten sevmeden bitirilebiliecek bir fakülte degil.daha iyi anlamis bulundum

emre,benimkinin de son üç hanesi 152.bu durumda 152. mi gelmis oluyorumayri siniflarda da olsak okuldan sanal da olsa tanidigim ilk kisisinbasarilar dilerim.

okul numarasiyle giris sirasinin sanirim alakasi var,çünkü linkten bakan baska bir arkadasim da 84. girmisim dedi ilk olarak.
Old 25-08-2007, 21:03   #101
Emre GENÇ

sevgili ncoban
bende emin değilim ama galiba
oyle yani alakası var bu arada
irem seni tebrik ederim
Bu numara olayını öğrenmemiz kolay
mesela ben 344.821 ile 277. oldum
mesela irem puanını söylerse anlarız.
344ten fazlaysa evt bu numara sıranı
veriyor yok azsa sıralamayla alakası yok
demektir...
Old 26-08-2007, 12:59   #102
av.berkançağatay

emre benim puanım 348,okul numaram ise 072 ile bitiyor.senle aramızda 4 puandan az var fakat,eğer giriş sırasına göreyse 200 kişiden fazla önünde olmam gerekir.4 puana 200 küsür işi sıkışmış ya da ncoban'ın dediği gibi öyle bir şey yok.
Old 26-08-2007, 13:46   #103
komanchi

Varsayılan merhaba

benim kardeşimde istanbul hukuku kazandı 347.426 , 105. sırada hepinize hayırlı olsun iyi birer hukukçu olmanız dileğiyle.
Old 26-08-2007, 14:02   #104
ncoban

öyle birşey yok arkadaşlar eğer son sene bu uygulama değişmediyse tabii.benim girdiğim sene okul 337.437 ile kapatmıştı.ben 337.478 ile girdim ve numaramın son 3 hanesi 007 idi.arkadaşımın puanı 337.439 olmasına rağmen okul numarasının son 3 hanesi 169 ile.numaranız ile okula giriş sıranız arasında hiç alaka yok.söyledikleriniz sadece tesadüf olabilir ancak.
Old 26-08-2007, 14:38   #105
Emre GENÇ

Sevgili ncoban
Yukarıdaki arkadaşların
da dediklerine bakılırsa
bu numara işi gerçekten
sıralamayı veriyor
Sizde durum neydi bilmiyorum
görünen o ki puana göre verilmiş numaralar
Old 26-08-2007, 15:41   #106
1906348

benim puanım 348 ve okul numaram 79 bencede puanlarımızla alakalı arkadasımda bu sene kazandı oda 347 ile girdi okul numarasıda 127
Old 26-08-2007, 19:33   #107
ncoban

siz öyle diyorsanız öyle olsun

demek ki sistemi değiştirmişler
Old 26-08-2007, 22:06   #108
irem k.

geç kaldim ama evet galiba alakali benim puanim 346ydi numaram 152.neyse meslek hayatimizda kaçinci girdigimizin bir önemi olmayacak sanirim herkes emeklerinin karsiligini alir umarim,össyi geçtik ama asil önemli olan sinavi daha geçmedik gibi geliyor yaniliyor muyum..
Old 27-08-2007, 10:00   #109
ncoban

Asıl sınavını zmezun olup da iş hayatına atıldığınızda karşılaşacağınız olan sınav.Onun için üniversite hayatının tadını çıkarın,kendinizi geliştirmeye çalışın ve en önemlisi derslerinize asılıp okulu zamanında bitirmeye gayter edin.Zira meclis her an önüne avukatlık sınavını tekrar getirebilir ya da avukat olmayı zorlaştıracak başka yasaları.Her geçen gün bir öncekini aratır.Onun için hem gezin hem de derslerinizi vermeye çalışın.Kolay gelsin
Old 27-08-2007, 11:55   #110
öğ.dilek

arkadaşlar olaya kesin sonuç koyayım benim puanım bir yıl önce kılavuzda taban puanı olarak gözüküyodu ve sıram 400dü sanırım açıklayıcı olmuştur.
Old 27-08-2007, 14:47   #111
Emre GENÇ

Alıntı:
Yazan öğ.dilek
arkadaşlar olaya kesin sonuç koyayım benim puanım bir yıl önce kılavuzda taban puanı olarak gözüküyodu ve sıram 400dü sanırım açıklayıcı olmuştur.

fazlasıyla
Old 28-08-2007, 18:32   #112
ncoban

arkadaşlar hala aynı konu üzerinde dönüyorsunuz ha birince girmişsiniz ha sonuncu önemli olan oraya girmek değil mi?
Old 28-08-2007, 19:34   #113
yldkr

herkese selam. bu sene hukuk fakültesini kazandım.tev burslarından birini almak istiyorum. özellikle üstün başarı bursu. daha iyi olur. okul numaramın son üç rakamı 240 ve tev bursunu almam için kontenjanın ilk yarısında bulunmam gerekiyor. 240. sıradaysam tev burslarını alamıyorum. bu konuda yorum bekliyorum. sizce alabilir miyim?

ayrıca sıralamanın başarıya ya da başarısızlığa bir katkısı olduğunu düşünmüyorum. kaçıncı olarak girersen gir bundan sonra göstereceğin başarı geleceğinde rol oynayacak.
Old 28-08-2007, 23:38   #114
Emre GENÇ

kontenjanın ilk yarısında
olmak şartı nerde yazıyor
ben göremedim de?
Old 29-08-2007, 15:00   #115
hukukun-üstünlüğü

Varsayılan i.ü.h.f.

arkadaşlar okul numaranız öss puanınızla alakalı.okula kaçıncı sıradan girmişseniz ona göre numara alırsınız mesela birinci sıradan girmiş olan kişinin numarasının son üç hanesi 001 olur.hepinizi kutlarım.bir istanbul hukuklu olarak diyebilirim ki çok iyi bir fakülteye geldiniz.tarihi olan,köklü değerli akademisyenleri bulunan ve mezunlarının her alanda etkin olduğu bir fakülte.her zaman derim türk hukukuna yön veren fakültedir istanbul hukuk.fakülteye yeni katıldınız yapılacak açılış törenine mutlaka katılın derim o havayı tadın.ayrıca İstanbul üniversitesinden birçok siyasetçinin çıkması da üniversitemizin Türkiye için ne kadar önemli olduğunu gösterir
Old 29-08-2007, 18:46   #116
yldkr

http://www.tev.org.tr/sayfa.asp?menu_id=68 "Adaylarda Aranan Nitelikler" adı altında sıralanan listede yazıyor.
Old 29-08-2007, 19:38   #117
burcu yüksel

Mutlu

merabalar herkese..bende bu sene istanbul hukuk kazandm ve 1 ekimi beklemekteyim baslamak için..beni neler bekliyor orada bilmiyorum ama umarım hepimizi guzel yıllar kucaklar...
Old 31-08-2007, 12:33   #118
Emre GENÇ

Arkadaşlar bana
Kadırga erkek yurdu çıktı
orda kalan bilgi verebilir mi?
Odalar kaç kişilik ve
okula olan uzaklık gibi...
Old 31-08-2007, 12:38   #119
MERYEM VATANSEVER

Mutlu Aslında çok sorumuz var:)

Ben 2.sınıfa gectım secmelı ders konusunda bılgıye ıhtıyacım var ıntıkal hukuku hakkında benı bıraz bılgılendırırsenız sevınırım ıcerıgı nedır? borclar hukukuna katkısı olur mu?ıkı ders arasında kaldım ceza hukukuna yardımcı olması acısından krımınolojı secmeyı dusunuyorum,ıntıkal hukuku borclar hukukuna katkı saglayacaksa bu dersı de secebılırım,sevgıler
Old 01-09-2007, 10:50   #120
MERYEM VATANSEVER

Varsayılan okulumuza hosgeldın burcu

ben bu sne 2.sınıf oldum ve ıstanbul unıversıtesı hukuk fakultesınde olmaktan dolayı gurur duyuyorum dersler agır olsa da,hocalar not vermemek konusunda ellerınden gelenı yapsalar da ben okulumu sevıyorum ve calısanın onunde kımse duramaz dıyorum dısıplınlı bır calısmayla basarılı olunabılır gecen sene okulun ılk gunu cok tırsmıstım tanımadıgın 400 kısı ve yenı bır ortam..profesorler ve asıstanları kursuye dızıldıklerınde allahım ben nereye geldım dedım,ılk haftalarda derslere alısmak kolay olmadı fakat duzenlı calısmayla bunun ustesınden geldım,arkadas bulmak konusunda sıkıntı cekmedım,lısede hukuk yazmak hıc aklımda yoktu son sene karar vermıs bırı olarak basta hukuk bana agır geldı ama alıstıkca bolumumu cok sevmeye basladım,hukuk kadar genıs bır alan yoktur herhalde ve hukuk kesınlıkle hayata bakıs acını kapsama alanıyla paralel olarak genısletıyor,1senelık tecrubelerımden bısıler aktarmaya calıstım ınsallah guzel bır ızlenım bırakmısımdr yenıden aramıza hosgeldın..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi