Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

İstanbul Üniversitesi Öğrencileri Nerdesiniz?

Yanıt
Old 10-05-2007, 18:28   #31
fskeskin

judge ve oferola(özellikle yardım edesiniz geldiği için)teşekkür ederim..mayıs sonu haziran başı gibi össden önce istanbula gidip beyazıt kampüsünü görmeyi düşünüyorum, belki benim için daha yararlı olur.bukadar çok soruya kimse cevap vermez diyodum ama vallahi çok saolunhocaların notlara karşı olmasına üzülmedim desem yalan olur çünkü aühf teki arkadaşlarım okula doğru dürüst gitmeden betacopy sayesinde sınavlara 1 ay kala eve kapanıp bu notlara çalışıp çatır çatır geçiolar,bende gözümde öyle canlandırmıştım ama iühf öyle diil demekki.birde şunu sormak istiyorum(hala sorum var evet)eldivenle not tutuyoruz bereyle derse giriyoruz yazmışlar, okadar soğukmu arkadaşlar??dışarısı içeriden herzaman daha sıcak oluyo demişler gözüm korktu açıkçası..
Old 10-05-2007, 23:07   #32
alibozoglu

Artık öyle bir şey yok ben 3. sınıf öğrencisiyim. 1. sınıftayken genelde soğuk oluyordu ama artık nisan ayında bile kaloriferler yanıyor. Hatta bu okulda espiri konusu Ali Kırca af ile döndüğünden beri yandığı için onunla bağlantı kuruyorlar
Old 11-05-2007, 15:04   #33
Av.Didem Kutlu

evet artık soğuk problemi yokhatta sıcaktan terler döküyoruz anfide,yaz günü bile yakıyorlar kaloriferi.ali kırcayla alakası olduğunu bilmiyorum amaeğer iyi bir hukukçu olmak istiyorsan notlardan çalışma derim ben,kendin özetler çıkar daha iyi.hocalar yoruma ve hukuksal dayanaklara göre her zaman not verir,bunu belirteyim şimdiden.
Old 11-05-2007, 16:31   #34
toprakasya

Varsayılan vizeler nasıl

vizeler nasıl geçti senin bu arada tek çift ?
Old 12-05-2007, 11:39   #35
Av.Didem Kutlu

fena değildi,ben tekim zaten daha medeni,roma,anayasa açıklanmadı.medeni sadece pek iyi geçmedi,süreyi yetiştiremedim sınavda
Old 12-05-2007, 20:03   #36
ncoban

sınawlar okunmuş ama asılmıyor.hocaların bile sınawların asılmadığından haberleri yok.bizim de hala 3 sınav açıklanmadı
Old 13-05-2007, 19:16   #37
toprakasya

Varsayılan sınavları

ya vizeleri neden asmıyorlar bi sebebi var mı kaç hafta oldu ya bu arada istanbul dusunenler ögrenci işlerine katlanmaya razıysanız aramızda görmekten mutluluk duyarızzz
Old 13-05-2007, 19:29   #38
Av.Didem Kutlu

öğrenci işlerimiz berbattır arkadaşlar,hiç kimse sizinle ilgilenmez;soru sorarsın kızarlar...böyle işte.
Old 13-05-2007, 22:19   #39
oferol

arkadaslar yapmayın tamam ögrencı işleri bıraz kotu ama arada bır ıs yapacakları oluyor o zaman cok yardımcı olurlar:P o zamanı tutturmak bıraz zordur
Old 14-05-2007, 19:05   #41
alibozoglu

Final tarihlerini bir ay önceden duyurdular nasıl oldu bende anlamadım.
Old 15-05-2007, 16:30   #42
Av.Didem Kutlu

evet çok ilginç daha vizeler açıklanmadı ama final tarihleri nette...gerçekten tuhaf bir durum
Old 16-05-2007, 15:10   #43
ncoban

öğrenci işleri bu sene çok daha kötü çalışıyor.bizim sınavımız 4 mayısta okunmuş ama asmamışlar,dün zorla ilan ettirdik
Old 23-05-2007, 12:32   #45
ncoban

biraz azar yiyorsunuz ama sınavlarınızı öğrenebilmeniz için göze alınır tabii.sınavları açıklanmayan arkadaşlar gerçekten gidip öğrenci işlerini sorun,hocalar okumuş çünkü bütün sınavları.
Old 11-07-2007, 20:08   #46
Av.Didem Kutlu

arkadaşlar sonunda finallerde açıklandı hepinize iyi tatiller,büte kalanlara iyi çalışmalar!!!
Old 25-07-2007, 12:18   #47
nesrin_atıcıoğlu_law

merhaba arkadaşlar.ben de iühf 1.sınıf öğrencisiyim.(artık 2 oldum)benimle aynı dönemde olan arkadaslarımla yazışmak bazı konuları onlarla tartışmak isterim.mesajlarınızı bekliyorum.herkese iyi tatiller.
Old 26-07-2007, 17:29   #48
erkanaga

Herkese Merhaba.
Ben de istanbul hukuk 1.sınıfta okuyorum.Ancak 2.sınıfa geçip geçmediğim
hakkımda şüphelerim var.Bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.Şimdi ben
ilk dönem 1.8 geçtim 2.dönemse 1.8 i geçemedim şimdi ne olcak benim halim Herkes farklı bir şey söylüyor bir de burda ki arkadaşlara danışayım dedim.
İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.
Old 27-07-2007, 10:23   #49
nesrin_atıcıoğlu_law

Varsayılan slm erkanaga

merhaba erkanaga benım bıldiğim kadarıyla 2dönemde elde ettığın ortalamayı topla ve2ye böl.eğer 1.80in altındaysa 1.sınıfın 2.dönemini tekrar alacaksın eğer 1.80in üstündeyse sadece alttan kalan derslerini vereceksin.benim de bir arkadasım(yani sınıf arkadasımız)aynı durumda ondan öğrendim.sen de bişeyler duyarsan haber verirsin.sevinirim.
Old 27-07-2007, 15:07   #50
erkanaga

Varsayılan Slm Nesrin atıcıoğlu

Öncelikle teşekkür ediyorum.Şimdi ben 2.sınıfın ilk dönemini alacağım ancak ikinci dönemi alamayacak mıyım?
Old 27-07-2007, 17:11   #51
primavera

Varsayılan merhaba

öncelikle aramıza hoşgeldinben ilk yıl inanılmaz zorlanmıştım okul hakkında bilgi alabilecegim kimse yoktu sen çok sanslısınderslere alıştıktan sonra hukuktan daha güzel birsey yokmuş gibi hissettim umarım seninde öyle olur ben 3. sınıfa gectim okulda veya burda yardımcı olmak isterim kitap konusunda diger arkadasa katılıyorum fotokopi veya 2. el alma kendini hukukçu gibi hissetmek acısındanda dersleri daha iyi kavramak acısındad bu çok önemli
Old 27-07-2007, 17:24   #52
primavera

Varsayılan merhaba

ya tam heycanlandım gemalmazdanda gecebilirm demekki diyekiii insanhakları için aynısnı söyleyemem yazmışınben çiftimde)
Old 02-08-2007, 19:41   #53
ncoban

sayın erkanaga
ilk dönem 1.8i geçtiğiniz için ikinci sınıfın 1. dönemini okuyabiirsiniz.ancak 2 dönemini okuyabilmeniz için 2. sınıfın ilk döneminde de 1.8i geçmeniz gerekiyor aksi takdirde 1. sınıfın 2. dönemini tekrar okursunuz.bir dönemi alabilmeniz için ondan önceki 2 dönemden en az bir tanesinde 1.8i tutturmuş olmanız gerekiyor.saygılarımla
Old 02-08-2007, 19:44   #54
ncoban

Gemzlmazdan geçmez çok çok zor bir olay değil.kamu hukukundan ,insan haklarıhukukuna nispeten daha kolay geçersiniz.insan haklarında önemli olan pratiklere girip hocanın mantığını kavramak ve sınavda saçmalamamak.sorulara sadece hocanın istediğini yazacaksınız.önce genel açıklamalardan başlayıp sonra sorunun cevabına gelmeyeceksiniz.insan haklarında pratikteki olayı kavramak soruyu yarı yarıya çözmek demektir.şimdiden bütün gemalmaz öğrencilerine başarılar dilerim.biraz zorlnacaksınız ama geçmek imkansız değil
Old 02-08-2007, 19:46   #55
ncoban

ayrıca bu sene mezun olan arkadaşlarrr yılıklardan haberi olan var mı ne zaman verilecek
Old 02-08-2007, 20:17   #56
jurist1985

merhaba arkadaşlar, bu sene ist. hukukta ögrenci olarak son yılıma giriyorum. insan hakları kaldı. son sınıfta önerileriniz nelerdir? şimdiden teşekkürler
Old 03-08-2007, 09:21   #57
Protesto

Benim önerim en iyisi okulu bitirme...
2004 yılında mezun oldum ve üniv. yıllarımı çok özlüyorum
Old 03-08-2007, 18:50   #58
ncoban

tek misin çift misin öneriler ona göre değişir
Old 04-08-2007, 00:05   #60
jurist1985

tek. heralde ceza usul hukuku bakımından zorlayacakmıs tek'leri son yıl
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi