Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ayrıldım bitti sandım.

Konuyu Kilitleyin
Old 16-08-2013, 17:31   #1
Konuk

Varsayılan ayrıldım bitti sandım.

sevgili tüm avukatlar öncelikle bana sorumdan ötürü lütfen bir başka avukat önermeyin çünkü o gücüm yok.ben yıllarca bir uğraştan sonra eski bir eşten ayrıldım.ayrılırken hakim iki tarafıda 5 bin tl tazminata mahkum etti.ben temyiz etmedim.ama o karşı taraf temyiz etmiş,benim hiçbirşeyim yok işim yok gücüm yok,mal varlığım yok bu nasıl bir olaydır ki ve ben bu konuda ne yapabilirim.
Old 16-08-2013, 19:17   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
sevgili tüm avukatlar öncelikle bana sorumdan ötürü lütfen bir başka avukat önermeyin çünkü o gücüm yok.ben yıllarca bir uğraştan sonra eski bir eşten ayrıldım.ayrılırken hakim iki tarafıda 5 bin tl tazminata mahkum etti.ben temyiz etmedim.ama o karşı taraf temyiz etmiş,benim hiçbirşeyim yok işim yok gücüm yok,mal varlığım yok bu nasıl bir olaydır ki ve ben bu konuda ne yapabilirim.

Sayın konuk,
Avukat önermeyin diyorsunuz ama sorduğunuz sıkıntılı duruma bir avukattan hukuki yardım almamanız yol açmış gibi görünüyor. Temyiz süresi geçmediyse siz de kararı temyiz edebilirsiniz. Bunun için dosyanızı incelemek gerekir. Baroya başvurarak adli yardım çerçevesinde ücretsiz avukat yardımı alabilirsiniz.
Old 20-08-2013, 07:41   #3
Konuk

Varsayılan sayın avukat,boşanma davam devam ederken bir avukatım vardı.

sayın avukat ,boşanma davam devam ederken bi avukatım vardı,boşanma davam temyiz süreci de dahil tamamen sona erdi.boşandım soyadımı değiştim.ancak davanın içinde dava olunca tazminata ilişkin dava karşılıklı tazminatları fes etti.ben karara itiraz etmedim ve temyiz de etmedim artık bitsin istedim 8 yıl uğraştım bu adamdan boşanmak için ancak adam temyiz etmiş,avukatımda birşey çıkmaz dedi ben evlendim yeniden ve bunu duyduğu için huzursuzluk yaratmaya çalışıyor karşı taraf,benim üzerime hiçbir mal varlığım yok zaten çaresizlikten evlendim.yargıtay bu itiraza nasıl bakar bilemiyorum.cevabınız için teşekkür eder saygılar sunarım.
Old 20-08-2013, 08:26   #4
üye7160

Sayın Konuk,dosya içeriğinizi bilmeden, Yargıtay'ın bu hususta verebileceği karar konusunda fikir beyan etmemiz mümkün değildir.Kararın bu haliyle onanması kadar bozulması da mümkündür.Bu nedenle sonucu bekleyerek hareket ediniz.
Yerel Mahkeme kararı bozulup gelirse bulunduğunuz ilin Barosuna başvurarak ücretsiz Avukat talep edebilirsiniz.Davanızı bir avukatla takip ettirmeniz yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi