Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Sevdimde Ne Geçti Sanki Elime/Kusurlu Eşten Boşanma/Koruma Kararı/Velayet

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-08-2013, 11:18   #1
Konuk

Dikkat Sevdimde Ne Geçti Sanki Elime/Kusurlu Eşten Boşanma/Koruma Kararı/Velayet

10.06.2002 Yilinda Eşimi Deliler Gibi Severek Evlendim Ailem Vermiyodu Hatta Kaçarim Diye Onlarin Kalbini Bile Kirdim Ama Cezam Büyük Oldu Şimdi Ben Aileme Muhtacim Sevgim Elimde Patladi Anlicaniz Hüsrana Ugradim 10 Sene Eşimi Sevdim Sevdim Sevdim Önünde Erkek Gibi Döndüm Inannin Elini Sicaktan Soguga Ben Sokturmadim Ben Bir Kadinim Ama Bir Erkegin Yapabilecegi Herşeyi Yaptim Işten Çikti Çaliştim Para Getirdim Pazari Bilmez Marketi Bilmez Evlilik Yildönümü Bilmez Sevmeyi Bilmez Ilgi Göstermeyi Bilmez Anlicaniz Bir Seni Seviyorum Kelimesini Yanyana Getirip Söyleyemeyen Bir Adami Sirf Seviyorum Diye On Sene Baştaci Yaptim Ve Sonunda Gözüm Açildi Ama Bu Adam Beni Boşanmaya Birakmadigi Gibi Biri 7 Biri De 10 Yaşindaki Kizlarimi Alip Kaçirip Göstermemek Le Tehdit Ediyor Beni Boşanirsam Eger Göremezsin Yüzünü Diyor Evim Cehenmem Gibi Eşimle Konuşmadan Günler Aylar Geçiyor Ben Işten Eve Kizlarimla Ilgilenip Yatiyorum Oda Gelip Odasina Giriyor Artik Yiprndim Hep Hastayim Hep Üzgünüm O Ise Bişey Yokmuş Gibi Hayatina Devam Ediyor Ben Yine Yikayip Ütüleyip Yemek Yapip Evdeki Görevlerimi Yerine Getiriyorum Ama Ayrilmak Istiyorum Ondan Yüzünü Görmeye Tahammülüm Yok Nefret Ettirdi Kendinden Kizlarim Söz Konusu Oluncada Böyle Kabul Etmeye Devam Ediyorum Kizlarimi Ona Vermeden Nasil Boşanirim Bana Yardim Edin Çaresizim Aglamaktan Biktim Yüzüm Gülsün Istiyorum Artik (
Old 14-08-2013, 14:04   #2
mabitades

Merhaba sayın konuk,

1-Kendini ifade etme yaşına olan çocuklardan kimin yanında kalmak istediklerine dair görüşleri sorulur ve kararda bu görüşler dikkate alınır..Açacağınız boşanma davasında çocuklarınızın velayetini istediğinizi belirtiniz. Hakim çocukların menfaatini,görüşlerini ve tarafların durumlarını dikkate alarak değerlendirme yapacaktır.

2-Eşinizin tehditleri veya muhtemel şiddet sebebi ile Aile mahkemesinden koruma kararı verilmesini isteyebilirsiniz.

3-Boşanma davasında eşinizin kusurlu sayılan ve boşanmaya yol açan eylemlerini kanıtlayarak maddi manevi tazminat isteyebilirsiniz.Kendiniz ve çocuklar için nafaka isteyebilirsiniz.

4-Dava süresince konutun size ve çocuklara tahsisi ile tedbir nafakası kararı verilmesini isteyebilirsiniz.

Hak kaybına uğramamanız açısından en sağlıklısı durumu birebir bir avukatla görüşerek davanızı açmanızdır. Maddi durumunuzun yeterli olmaması halinde bulunduğunuz yer barosuna giderek adli yardım talebinde bulunabilirsiniz.
Old 15-08-2013, 14:27   #3
Av.Mehmet KILIÇ

Sayın Konuk;

Boşanma davası açabilir, çocukların velayetini de talep edebilirsiniz. Mahkeme çocukların veleyeti konusunda çocukların menfaatini göz önünde bulundurup karar verecektir. Çocukların velayet konusunda görüşü de alınabilir.

Bir avukattan doğrudan yardım almanız yararınıza olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi