Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanamayan Ve Psikolojik şiddet Gören Birisi Ne Yapmali?

Konuyu Kilitleyin
Old 10-12-2020, 19:50   #1
Konuk

Varsayılan Boşanamayan Ve Psikolojik şiddet Gören Birisi Ne Yapmali?

Öncelikle merhaba.. En basindan belirtmek isterim ki bu olaylari yasayan ben degilim is yerimde calisan bir kadin. Kendisi adina ben bilgi almak istiyorum cunku kendisi maalesef cok fazla cekingen ve birseylere adim atmaya cok korkuyor cunku kendisine destek olacak ve yonlendirecek bizlerden baska kimsesi yok. Kendisinin üç cocugu var ve eşi ile bir senedir ayri yasiyor. Esi olacak sahis uyusturucu ve alkol bagimlisi. Kadina yillarca ruhen ve bedenen yaralar acmis olup, suanda can guvenligini de tehdit etmekte bu kisi. Kadinin kendi ailesi var fakat adamdan korktuklari icin birsey yapmaya korkuyorlar. Polise defalarca basvurmus olmasina ragmen uzaklastirma kararindan baska bi tedbir alinmamis. Uzaklastirma karari olmasina ragmen bu sahis kadinin hemen bi alt katindaki daireye, bazen de kadinin uc cocuguyla birlikte yasadigi eve girip cikabiliyor. Velhasil kelam bu kadinin nasil bi yol izlemesi gerektigini ogrenmek istiyorum. Gunlerdir biz psikolojik olarak bu kadar yipranmisken kendisi anlattiklarini bizzat yasamis. Bize bi yol gosterin lutfen, nerelere basvurmamiz gerektigini bilmiyoruz. Kadinin maddi manevi hic bir destegi yok. Simdiden cok tesekkur ederim.
Old 12-12-2020, 10:50   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Şiddetin önlenmesi için verilen kararlara uymayan hakkında kararı veren mahkemeye şikayet edilebilir ve ilk defasında 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsi kararı verilebilir.

Bu nedenle ilk yapılacak iş şikayet etmektir.

2-Şiddetin önlenmesi için verilen kararın süresi dolamadan ,sürenin uzatılması istenebilir.

3-Arkadaşınızın önce güvenliğini sağlayıp devamında boşanma için girişimde bulunması yararlı olacaktır.

4- Her aşamada bir avukattan hukuki destek alınmasını öneriyoruz. Mali olanaklar kısıtlıysa baro adli yardım servisine başvuru yapılarak avukat ataması istenebilir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi