Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kaybeden tarafın temyizden önce katılma alacağını icra yerine elden vermeyi teklifi doğru mu

Konuyu Kilitleyin
Old 20-11-2013, 21:03   #1
Konuk

Varsayılan kaybeden tarafın temyizden önce katılma alacağını icra yerine elden vermeyi teklifi doğru mu

2011'de boşandık.şu an katkı ve katılma alacağı davamız sonuçlandı.karşı taraf masraflar harici 112 bin ödeyecek ama kararda benim aleyhime hatalar var,temyize gideceğim.karşı taraf avukatıma"ben icra masrafları ödemem parayı elden veya noter kanalıyla size göndereceğim.sonra ikimiz temyize gideriz"demiş.ben kesinlikle temyize gideceğim ama
1-bu parayı elden alırsam temyiz sürecimi olumsuz etkiler mi?
2- bu nedenle davaya konu olan evin üzerindeki tedbir kalkar mı?
3-böyle bir şey normal mi yoksa oyuna mı getiriliyorum?
Old 21-11-2013, 14:53   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
2011'de boşandık.şu an katkı ve katılma alacağı davamız sonuçlandı.karşı taraf masraflar harici 112 bin ödeyecek ama kararda benim aleyhime hatalar var,temyize gideceğim.karşı taraf avukatıma"ben icra masrafları ödemem parayı elden veya noter kanalıyla size göndereceğim.sonra ikimiz temyize gideriz"demiş.ben kesinlikle temyize gideceğim ama
1-bu parayı elden alırsam temyiz sürecimi olumsuz etkiler mi?
2- bu nedenle davaya konu olan evin üzerindeki tedbir kalkar mı?
3-böyle bir şey normal mi yoksa oyuna mı getiriliyorum?

1- Avukatınız parayı alırken bir tutanak yapıp, "Yargıtay kararı lehime gelirse ve nihai karar da lehime olursa; oluşacak haklarım saklı kalmak kaydıyla" şeklinde bir çekince koyarsa, sorun çıkmaz.

2- Mahkeme iki tarafın rızasını almadan tedbiri kaldırmaz.

3-Böyle bir şey normal gibi. Çünkü,avukatınız 112.000 TL icraya koyduğunda borçlu 10.000 TL civarında bir avukatlık ücreti fazladan ödeyecek. Yine icra harcı ve tahsil harcı ödeyecektir. Yargıtay'dan fazla umudu olmayan davalılar böyle yapabiliyor. Burada önemli olan husus, yazılı anlaşmaya ne yazıldığıdır.
Old 21-11-2013, 19:31   #3
Konuk

Varsayılan katılma alacağının icraya yatırılması yerine elden verilmesi sorusuna

Cevabınız için çok teşekkür ederim,iyi günler....
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi