Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

ErkeĞİ Kurcalayin:)

Yanıt
Old 03-07-2009, 13:05   #1
Emel BODUR

Varsayılan ErkeĞİ Kurcalayin:)

Aradığınız bir ihanetin deliliyse, muhtemelen bulursunuz. İnsan kafayı takarsa, sürekli olarak didiklemeye, şüphelenmeye, kuşku duymaya devam ederse, sonunda aradığını bulacaktır. Aslında bulduğu şey, aradığı olmasa bile!
Bir erkeğin ihanetinden dolayı sürekli şüphe duyuyorsa kadın, neden o birlikteliği devam ettirmek için çırpınır ki? Bu bir çeşit, kişinin kendisine uyguladığı psikolojik işkence değil midir? Kendinizde süreklilik arz eden bir şüphecilik teşhis ederseniz, mantığınıza söyleyin, aklınıza dava açsın. Çünkü bu işkence yöntemini size başka birisi yapsa, dava açar, üstelik kazanırsınız.
İnsan neden böyle bir durumda kendini haklı çıkaracak deliller arar? Daha önemlisi, bulduğunda ne yapar? Arada bir aklınıza düşüp, “acaba beni aldatıyor mu” diye düşünmek sakıncalı değil, hatta aşkı alevlendirebilir. Ancak bu durum sürekliyse, ciddi olarak yardım almak gereklidir. Sorunun eşinizde değil, sizde olduğu sonucu ortaya çıkar.
Aptal yerine konmamak, haklılığını ispat etmek, ipuçlarını ortaya çıkararak böylece aldatılmamış olmak gibi bahaneleri anlayabilirim. Ancak sonuç nedir? Neticede, bu delilleri adamın gözüne soktuktan sonra kapının önüne mi koyacaksınız, yoksa ilişkinizin geri kalanında bunu koz olarak mı kullanacaksınız?
Eğer ayrılığa bir bahane arıyorsanız, kurcalamak ve didiklemek son derece başarılıdır. Nasılsa bir şey bulunur. Peki, ilişkiyi devam ettirecekseniz, elinize ne geçecek? Adam bu olayı ilk defa yapmışsa, daha doğrusu ilk defa yakalanmışsa, muhtemelen üstünlük sağlayacaksınız. Fakat bu üstünlüğün süresi bir ömür boyu sürmeyecektir emin olun! Hatta, her sıkıştığınızda elinizdeki kozu öne sürmek, bir müddet sonra kabak tadı verebilir ve işe yararlılığını kaybeder. Üstelik aranızdaki saygı duvarı kalkar, ilişkiniz yıpranır ve tatsızlaşır.
Bir kadının aldatıldığını anlaması için, delile ihtiyacı yoktur. Sezgileri zaten durumu çözer. Tabii bu durum, takıntı halinde aldatılmayı beklemeyenler için geçerlidir. Zaten çok hevesle bekliyorsanız, evrenden gelecek yanıt uzun sürmeyecektir.
Madalyonun diğer yüzünü çevirirsek, aklını sevdiği adama takmış, tüm dünyası onun etrafında dönen bir kadının, kendi hayatı ne alemdedir? Yaşamına bir artı değer katmadan, üretmeden geçen zaman, boşa harcanmış sayılmaz mı? Hayat sadece eş ya da sevgiliden mi ibarettir?
Sonuç olarak, istiyorsanız sevdiğiniz adamı dibine kadar kurcalayın, didik didik edin, yakalayın, bulun, deşin, araştırın, casusluk yapın, elinizden geleni, ardınıza koymayın. Önemli olan bulduklarınız değil, o bulduğunuz delillerle ne yapacağınızdır? Tüm ipuçları ve belgeler sizin hayatınıza farklı bir yön, bakış açışı, düşünce biçimi getiriyorsa değerlidir. Yoksa, ihanet eden, bu eylemi yaparken utanmamıştır da, yüzüne vurulunca mı kızaracaktır? Yakalamak çoğu zaman boş bir zaferden öteye geçmez, hatta yıllar geçip, hayat başka tarafa aktığında, kimileri hiç bulmamış olmayı diler, ne bulduğunu sandıysa…
03.07.2009 (MSN HABER)
Old 19-07-2009, 14:37   #2
nilgün kandaz

Bir kadının aldatıldığını anlaması için, delile ihtiyacı yoktur. Sezgileri zaten durumu çözer.
Old 19-07-2009, 15:12   #4
Gemici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Erkek fazla kurcalanırsa bozulur.

Bozulduğunda tamirciye mi götürülür, yoksa çöpe mi atılır?

Not: Benim bildiğim, Türkiye daha tam olarak 'kullan at' ekonomisine geçmediği için tamirciye götürülür; Çünkü tamir yeniye kıyasla biraz daha hesaplıdır. Kullan at ekonomisinin hakim olduğu ülkelerde yenisi tamirden daha hesaplıya geliği için yeni tercih edilir genelde.
Buna rağmen fazla güvenmemek gerekir. İnsan bu, ne yapacağı belli olmaz ve kendini bir anda kapı önünde bulursun!

Saygılarımla
Old 19-07-2009, 19:44   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Gemici
Bozulduğunda tamirciye mi götürülür, yoksa çöpe mi atılır?

Not: Benim bildiğim, Türkiye daha tam olarak 'kullan at' ekonomisine geçmediği için tamirciye götürülür; Çünkü tamir yeniye kıyasla biraz daha hesaplıdır. Kullan at ekonomisinin hakim olduğu ülkelerde yenisi tamirden daha hesaplıya geliği için yeni tercih edilir genelde.
Buna rağmen fazla güvenmemek gerekir. İnsan bu, ne yapacağı belli olmaz ve kendini bir anda kapı önünde bulursun!

Saygılarımla

Üstadım anlatmak istediğim o değildi. Ben ilk mesajda yazılanlara tamamen katılıyorum. "Kurcalamamak" lazım. Kurcaladığınızda "size göre" bir şey bulursunuz. Misal, eşiniz avukat ve ofisine gittiniz. "Arayanlar" listesine baktınız, kadın ismi var. Eşinize "kim bu kadın? ne davası var?" sorusu yöneltilir mi?

Kocasının kendisini aldattığını kanıtlayan kadının kaç seçeneği vardır?

1- Hemen boşar.(Kendine güveni ve ekonomik durumu varsa)

2- İlk defa der, affeder. Kendince sebeplerini arar ve kendine çekidüzen verir.

3- Sineye çeker(Değişik nedenlerle- çocuk, eşini çok sevmek vs.) Ama kocasına yol açar.

3'e devam... Benim bir arkadaşım vardı...Evliyken birisi onu ayarttı(Evet, şahidiz...). Eşi fark etti...Kızı kolundan tuttu ve eşinin karşısına götürdü. Ve dedi ki " Ya o, ya ben"...İzmir'deydik....Kadın İstanbul'a gitti. 15 gün sonra İzmir'e döndü... Ne oldu? Arkadaşıma yol oldu. Rahatladı. Korkusu bitti. Çapkınlığa devam etti. Kaybeden kim oldu?

Bu konular tehlikeli konular. Mümkün olduğunca girmemeye çalışırım. Çünkü yanlış anlamaya/anlaşılmaya müsait konulardır. Ama sizin hatırınız için girdim. Pirincin taşını birlikte ayıklarsak sevinirim.
Old 19-07-2009, 19:50   #6
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

2- İlk defa der, affeder. Kendince sebeplerini arar ve kendine çekidüzen verir.

Ne alakası var?
Old 19-07-2009, 19:56   #7
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Ne alakası var?

Alakasını bilemem. Gözlem.
Old 19-07-2009, 19:58   #8
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Alakasını bilemem. Gözlem.

Gözlem güzeldir, insanı bazen doğruya götürür ama insana dair yaşananlarda her zaman aynı sonuç çıkmaz..

Çeki düzenden kasdınız nedir diye sorayım ben de siz cevap vermezseniz de bir şey demem.
Old 19-07-2009, 20:00   #9
üye18721

Old 19-07-2009, 20:01   #10
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Future

Ya seviyorsa? Her şeye rağmen?
Old 19-07-2009, 20:02   #11
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Gözlem güzeldir, insanı bazen doğruya götürür ama insana dair yaşananlarda her zaman aynı sonuç çıkmaz..

Çeki düzenden kasdınız nedir diye sorayım ben de siz cevap vermezseniz de bir şey demem.

Çeki düzen, şudur. "Kocam beni aldattıysa, ben de bir kusur vardır. Doğumdan sonra epey kilo aldım. Kendimi de saldım. Biraz zayıflamam lazım" " Biraz zayıflayayıp, kırmızı jartiyerimi giyeyim bakalım" gibi vb. şeyler.
Old 19-07-2009, 20:04   #12
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Benim tespitlerimle dalga geçtiniz. Ama 2 kadın bile anlaşamadınız.
Old 19-07-2009, 20:06   #13
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Çeki düzen, şudur. "Kocam beni aldattıysa, ben de bir kusur vardır. Doğumdan sonra epey kilo aldım. Kendimi de saldım. Biraz zayıflamam lazım" " Biraz zayıflayayıp, kırmızı jartiyerimi giyeyim bakalım" gibi vb. şeyler.

Tamamen yanlış bir düşünce Suat Bey, 11 çocuk doğurup kalçası adeta yere değen kadınlarda var ama kocaları halen çok seviyor.

Fiziksel bakımla çözülebilecek bir durum değildir bu.

Aldatan insan kendine güveni olmayan, kendine ispatını bu yolla tamamlayan insandır bana göre..

Aldatılma korkusu da bence kendine ya da eşine olan güvensizlikten kaynaklanır..

Sadece adrenalin ve yasağın cazip olmasıdır neden demiyorsunuz?
Old 19-07-2009, 20:06   #14
üye18721

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Çeki düzen vermekten anladığım şu;
Gözlemlediğim kadarıyla daha çok kadınlarda aldatılma sonucu şu değişiklikler oluyor.Kadın kendinine güvenini kaybetmekle birlikte, daha çok kendine bakar oluyor.Giyim stilini değiştiriyor.Saçına başına daha çok özen gösteriyor.Erkeğin ilgisini çekebilmek ve onu yeniden bağlayabilmek için büyük bir çaba sarfediyor....Erkeğin daha önce onu uyardığı konuları yapmamaya çalışıyor.Yoğun bir özeleştiri içinde buluyor kendini..
Old 19-07-2009, 20:07   #15
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Benim tespitlerimle dalga geçtiniz. Ama 2 kadın bile anlaşamadınız.

Ne demek istediğimi gayet güzel anladınız ama işinize gelmedi, anlaşamamakla bu durumun alakası ne ki?

Bir de gerçekten dalga geçmedim..
Old 19-07-2009, 20:12   #16
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Future
Gözlemlediğim kadarıyla daha çok kadınlarda aldatılma sonucu şu değişiklikler oluyor.Kadın kendinine güvenini kaybetmekle birlikte, daha çok kendine bakar oluyor.Giyim stilini değiştiriyor.Saçına başına daha çok özen gösteriyor.Erkeğin ilgisini çekebilmek ve onu yeniden bağlayabilmek için büyük bir çaba sarfediyor....Erkeğin daha önce onu uyardığı konuları yapmamaya çalışıyor.Yoğun bir özeleştiri içinde buluyor kendini..

Bu bir boş çabadır.

Kadınlar asla unutmaz.

Sadece rakibine kaptırmamak için çabalar, rakibe ortadan kalkınca, o zaman kıyameti koparır.
Old 19-07-2009, 20:16   #17
üye18721

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
O zaman boşanmaz ama bundan sonra olacaklara da katlanmak zorunda kalır.
Old 19-07-2009, 20:18   #18
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Future
O zaman boşanmaz ama bundan sonra olacaklara da katlanmak zorunda kalır.

Evet.

Bana göre en doğrusu ise;

Bekler, sabreder, hissettirmez, akıllıca davranır, ispatlar ve ondan sonra gerekeni yapar..

En azından benim başıma gelmiş olsaydı böyle yapardım..
Old 19-07-2009, 20:20   #19
üye18721

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bu bir boş çabadır.

Kadınlar asla unutmaz.

Sadece rakibine kaptırmamak için çabalar, rakibe ortadan kalkınca, o zaman kıyameti koparır.
Katılıyorum boş bir çaba olduğuna ve devamına.
Kadının -çoğunlukla- erkeği çok sevdiğinden değil kırılan egosunu düzeltmek için erkeği yeniden kendine bağlamaya çalıştığını düşünüyorum.Bu konuyu okurken aklıma Katherina Blumm un çiğnenen onuru adlı tiyatro oyunu geldi nedense..
Old 19-07-2009, 20:21   #20
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Future

Çeki düzen konusunda anlatmak istediğimi bir kadın gözüyle çok iyi açıklamışsınız.
Old 19-07-2009, 20:22   #21
üye18721

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Evet.

Bekler, sabreder, hissettirmez, akıllıca davranır, ispatlar ve ondan sonra gerekeni yapar..

En azından benim başıma gelmiş olsaydı böyle yapardım..
Bekleyen ve sabreden kadınlar varsa bravo onlara..
Benim başıma gelse ortalığı yıkardım.
Old 19-07-2009, 20:22   #22
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Evet.

Gereken nedir?
Old 19-07-2009, 20:24   #23
Av.Cengiz Aladağ

Kadınlar, erkeklerden konuşmayı bu kadar seveceğine erkeği sevse, zaten kurcalamaya gerek kalmayacak.
Old 19-07-2009, 20:25   #24
üye18721

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Gereken nedir?
Gereken bazen -gözlemlediğim,okuduğum,duyduğum kadarıyla- çirkin olsa da; benzer şeyi yapmak da olabiliyor.Çirkinliğe çirkinlikle yanıt vermek tabi ki düzeysiz ve onaylanacak bir durum değil.
Old 19-07-2009, 20:26   #25
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Gereken nedir?

Aldatmak, evlilik birliğini temelinden sarsan bir şey değil miydi?

Aldatan taraf ispat ettiği takdirde kusur oranına göre, tazminat vs..

İşte kadınlara en çok kızdığım konu budur benim, her zaman duygusal davranmak yeterli değildir.

Bazen duyguları, öfke vb, bastırıp kendi menfaatleri için mantıkla hareket edememeleri en büyük sorun.

Her evlilikte aldatılma ihtimali vardır.

Evlenirken iş başa gelirse ne yaparım diye düşünüp ondan sonra evlenecek bir insan.
Old 19-07-2009, 20:27   #26
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Future
Gereken bazen -gözlemlediğim,okuduğum,duyduğum kadarıyla- çirkin olsa da; benzer şeyi yapmak da olabiliyor.

Ben anlamadım yine. Niye şifreli konuşuyoruz. "Benzer şey " nedir?
Old 19-07-2009, 20:27   #27
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Future
Gereken bazen -gözlemlediğim,okuduğum,duyduğum kadarıyla- çirkin olsa da; benzer şeyi yapmak da olabiliyor.
Çok saçma.
Old 19-07-2009, 20:28   #28
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Kadınlar, erkeklerden konuşmayı bu kadar seveceğine erkeği sevse, zaten kurcalamaya gerek kalmayacak.

Bir kadın , bir erkeği nasıl severse aldatılmaz?

Öneriniz var mı?

Sevgi hiç bir şeydir.

Bu durumda yani.
Old 19-07-2009, 20:32   #29
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Çok saçma.

Evet bence de, saçma olsa da bu hayatın bir gerçeği ama..

Duygusal hareket derken bunu kasdetmiştim.

Benimse anlayamadığım, başkası yaptığında köpürdüğü , aşağıladığı bir hareketi neden insan kendisi yapar?

Yapmamalı değil mi?
Old 19-07-2009, 20:33   #30
üye18721

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Ben anlamadım yine. Niye şifreli konuşuyoruz. "Benzer şey " nedir?
Hassas bir konu olduğu için durum şifreli konuşmayı gerektiriyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,09107208 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.