Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Meslekte Usandığınız Diyaloglar

Yanıt
Old 18-01-2007, 03:02   #31
brkmnks

Mutlu

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Keleş
Ağır ceza mahkemesinde stajerken hayatımda karşılaşabileceğim en ilginç davaya şahit oldum.
Alt kattan jandarma yukarı çıktı ve reis in kulağına birşey fısıldadı.Reis bey de alın dedi.O esnada mahkumların çıkarıldığı kapıların ardından ilahi sesleri gelmeye başladı.O dönemde 36 stajer arkadaşız ve herkes birbirine bakarak kıkırdadı.İçeri ilahiler eşliğinde genç sakallı bir erkek sanık girdi.Etrafında olaganüstü önlemler var.Sanığı jandarma barikatından göremiyoruz o denli yani.Bi an sanık Reis beye dönüp "Sen Kadı mısın" diye sordu.Reis bey den ses yok.2,3 derken sinirlenen Reis "Görürsün az sonra kim olduğumu" dedi.Duruşma başladı.Ama ilahiler dualar kesilmiyor.Sanık 2 cümle kurup arkasında 3 Fatiha okuyor)Olayı anlatmaya başladı.Kendisi peygambermiş.Allah ona titreme yoluyla vahiy gönderiyormuş.İlk öldürdüğü kişi Şaron muş.))(Gariban bir köylüyü öldürdü)Daha sonra adamın arabasını almış ama gaza basmıyormuş,peygambermiş ya araba kendiliğinden diğer maktül B nin yanına kadar götürmüş onu.Onu neden öldürdün diye sordu hakim.Soru aynen şu şekilde " E tamam diyelim ilki Şarondu diğerini ni ye oldürdün?!!!" Ona da vahiy geldi dedi)Üstelik adamı kendi belindeki silahını alarak öldürmüş.Öldürdükten sonra çırılçıplak soyunmuş.Böylece görünmez olacakmış.Fakat az ilerde jandarmalarca yakalanmış.Reis yine bombayı patlatıp " E hani sen peygamberdin bak görünmez bile olamadın demez mi"Artık bizi tutabilene aşkolsun.Kahkalara patlıyor duruşma salonunda.Reis kaş göz bizi güç bela susturdu."Peki " dedi resi bey "sonra napacaktın.Peygamber arkadaş da "uçarak Afganiztana gideceğini(Adamın kanatları da varmış sonra öğrendik)orada ordusunu kurarak Irak a savaşmaya gideceğini söyledi.o esnada bir an bize dönüp "bunlar da kim" diye sordu.Muzip arkadaşlarımızdan biri yüksek sesle "Yandık şimdi buna vahiy gelirse hepimizi kılaçtan geçirir" demez mi.))Artık katıldık izin isteyen dışları çıktı.Yoksa Reis bey hepimizi toptan atacaktı.TAbi kendisi bu ifadeden sonra en yakın Ruh ve Sinir HAstalıkları Hastanesine sevk edildi.
Sonra düşündüm de ben ce o adam deli değil,fena halde akıllı.Yoksa hapisten başka çaresi yoktu.Halen Hastanede yatıyormuş

duygu abla gulmekten oldum)
Old 18-01-2007, 03:13   #32
brkmnks

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Bir arkadaşım anlatmıştı. Staj yaptığı bürıya yoldan tabelayı gören bir kişi iş vermek için geliyor avukata 'Benim bi arsam var, davalık. Bugün duruşmaya gittim avukat tutmuş herifler. Ben de geldim seni tutayım, iti ite kırdıralım.'

Avukattan cevap : İt iti ısırmaz , bilmiyor musun?

biraz daha okusam gercekten olucem heralde ))
Old 18-01-2007, 03:56   #33
Av. Can DOĞANEL

Yaşları 16-17 olan sanıklar kavga etmişlerdir. Olayda silah vs. yoktur. Raporlarda çok hafif darp cebir izi tespit edilmiştir. İfadesine girilecek olan M : Abi tutuklanır mıyız? A: Yok bi şey olmaz.
M: Abi küfür etti ondan, bi de içmiştik kafamız güzeldi.
A: Küfür ettiğini anlatırsın. İçip içmemen bir şey fark ettirmez.
M: Abi biraz da hapla karıştırmıştık kafamız çok güzeldi yani.. O zaman ceza alır mıyız?
A: Sus oğlum karıştırma tutuklattıracak mısın kendini?
M: Abi şaraba karıştırdık.
A: Sus diyorum hap map yok. ( O esnada polis koridorda biriyle bağıra çağıra telefonla konuşmaktadır. )
M: X hapı abi yasak mı?
A: Sen gelsene bi içeriye.. (Görüşme odasına geçilir, durum izah edilir.)
M: Abi sağol valla bilmesek şimdi içerde miydik?
A: Orası belli olmaz ona hakim karar verir.
M: Hemen mi oluyo mahkeme biz davalar çok uzun sürüyo diye biliyoduk.
A: Mahkeme değil o sorgu. vs. vs. vs. uzun sorular ve cevaplardan sonra nihayet
İfadeye geçilir.
Olayı anlatan M lafın sırasında hapın ismini söyler söylemez ağzını hızlı bir şekilde eliyle kapatır. Bir süre durup bekledikten sonra abi benim ilacım var saati geçti diyerek durumu toparlar. Neyse ki ifadeyi yazan polis duymaz. Bitiyo şimdi gider evinde içersin kibrit çaksak havaya uçacan bi de hap diyosun, içme sen bugün der. Narkotiği karıştırmadan işi bitirmenin neşesiyle eve gidilir. ( Söz konusu hap hala reçetesiz satılmakta olan ve alkolle karıştırılınca kafa yapan bir hapmış maalesef ) Yani ismini söylese de belki de bir şey olmayacaktı.
Old 18-01-2007, 10:37   #34
Av.Duygu Keleş

Bir avukat büyüğümüzün savunmasından alıntıdır:
A:Sayın hakim,her nekadar sanık nüfus kayıtlarında 76 yaşında gözüksede esasında 80 yaşındadır.Bırakalım ömrünün son 2 yılını ailesi ile evinde geçirsin))))Hakime 82 yaşında öleceğine garanti veriyor.
----------------------------------------------------------
Old 18-01-2007, 12:23   #35
çınar

Yaşlı bir müvekkilim var alacaklı. Geçenlerde icra takibi ile bilgi vermek üzere evini aradığımda eşi, yaşlı teyze çıktı telefona. Ben anlatmadan kendisi sordu "gızım bizim iş noldu uzun zamandır aramıyosun?"dedi. Bende "teyzecim takip ediyorum işinizi, geçtiğimiz hafta borçluya hacze gittim" dedim ve sözümü bitirmeden yaşlı teyze "hacca mı gittin gızım Allah kabul etsin" dedi ve ben koptum tabii.....
Old 18-01-2007, 20:29   #36
Av.Bülent Özkan

Varsayılan benim favorim

Olay stajerliğim sırasında İstanbul adliyesinde geçiyor. S 16 yaşındaki K 'yı kaçırmıştır. Reis S'ye döner. anlat bakalım.
s- Ne anlatam abi.
h- abi değil oğlum reis bey diyeceksin. Anlat bakalım olay nasıl oldu.
s- K ile kaçtık. sabah işyerine giderken kaçarık diye anlaşmıştık
H-sonra
S- Arkadasım direksiyonda ben de K ile arkada otururkene.. patttt lastik patladı. biz de bi taksi çevirdik...taksiynen giderkene baktım yanda bi polis arabası. K arabayı görür görmez huysuzlandı bağırmaya başladı . polis görünce taksiciyi saıkıştırdı yana çektirdi arabayı . armut gibi yakaladılar bizi.
H-hani gönüllü gelmişti K. Bağırdı diyorsun.
s-Gönüllü gelmişti de vazgeçmiş K.Ş.R
H-mahkemedesin ona göre konuş evladım bak atarım içeri.
S- iyi de ben zaten içerdeydim mahkeme için getirdiler.
O sırada kaçırıldığı iddia edilen K nın Annesi A da müşteki olarak duruşmada...
H- ne diyorsunuz bu ifadeye.
A- yalan hakim bey . kaçırdı kızımı zorla.benim kzıızm öle şey yapmaz.
(bu arada kız durumu idrak edemediğinden mi nedir sırıtmaktadır)
H-kızım seni zorla mı kaçırdı S?_
K- biz kaçmadık ki hakim bey gezmeye çıktık.
H- Bak ama dava var şikayette bulunmuşsunuz?
A- annem şikayet etmiş.
Bu sırada S elinde tuttuğu iğreti bi dosya içinde defalarca katlanmış büyükçe bir kağıt çıkardı . ve özenle açtı.
S- Diyueceğim vardır konuşabilir miyim.
H- ne diyeceksin
(bu sırada kağıdı havaya kaldırdı )
S- bak hakim bey bak burda yazanların hepsini bu kız yazdı-mübaşlir kağıdı hakime verir.(kağıtta seni seviyorum, ölüyorum, bitiyorum, aşkımsın, yanımda ol yeter ve bu minval üzere bi sürü şey yazıyor) Hakim bey bi de bu resimler beraber çekindik. bak bunlara.(hakime verilir)
H- A ya dönerek ne diyeceksin bunlara)
A- yalandır hakim bey yazıyı gızımın yazdığı ne malum. iftira.
H-peki ya resimler
A- ben resim görmedim ki.
H-bakıver hemen
A-AAAAAAAAAAAAAAa!!!! (kızına dönerek) kız burası bizim ev ne zaman aldın sen bunu eve de resim çekindin o........pu.... devamla bi sürü bildik argo...
H- hanım hanım terbiyeni takın atarım dışarı.
A- ama hakim bey

dialogları daha dün gibi hatırlıyorum ama o dosyanın kararı yazılırken heyetle beraber kalan tek kişi olarak hakimlerin kararı 10 dakikada yazdıklarını olayın sohbetini ise 40 dakka yaptıklarını, çok eğlendiklerini söyleyebilirim.
Old 18-01-2007, 21:37   #37
oguzhand0

Bülent Bey gerçekten çok gülerek okudum hikayeyi.Gerçekten mükemmel ya!Neler oluyor ülkemizde =)
Dava nasıl sonuçlandı?
Old 18-01-2007, 22:00   #38
Eflal

Bunları okuyunca daha da çabuk mezun olmak istedim bir de meslek hayatı çok sıkıcı ve monoton derler hiç alakası yokmuş
Old 19-01-2007, 12:04   #39
Adli Tip

Varsayılan Birkaç klişe de benden.

Daha önce, aşağıda linki de bulunan bir başka forumda yazdıklarımdan alıntıdır:

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=8985
meslek hayatınızda sizi sıklıkla rahatsız edecek bir kaç klişe:
"savcılar da mı aynı okulu bitiriyor?
neden daha fazla okuyup hakim olmadın?
olacaksan savcı ol!
hukuk fakultesiyle siyasal aynı değil mi?"
bu soruları duyduğunuzda,
üçünü sayfada avukat haberleri okuduğunuzda,
meslektaşlarınız asgari ücretle sizi yanında çalıştırmak istediğinde,
adalet bakanı şoför alırken size öncelik tanıdığında,
eskiden "beni ne avukatlar ne dr'lar istedi de..." diyen kızların, artık "beni ne topçular ne poçular istedi" dediğini duyduğunuzda ...
bireysel kurtuluş için kendinize kurslar ararken,
belki anarsınız bu gunlerinizi..

Old 19-01-2007, 16:51   #40
Av.Bülent Özkan

Varsayılan karar

sevgili Oğuzhan
gerekçesini hatırlamamakla birlikte karar beraatti
Old 19-01-2007, 18:35   #42
av.levent öge

bir de ev sahiplerinin "ben avukata ev vermem" deyişi vardır.artık nasıl bir avukat korkusu ve/veya anısı varsa...
Old 19-01-2007, 20:49   #43
Cest la vie

Bu savci-hakim tutumuna ben de katiliyorum.
Hukuk fakultesine girdigim yildan beri sagolsun dayim bana "Savci Hanim" diye hitap eder, o gunden beri de "yok dayicigim, savci olmak istemiyorum' cevabini vermeme ragmen, "yok yok, sen savci ol, savcilik en iyisi" diye konusmayi noktalar. Hani oz dayim, kizamiyorum da ama bu dusuncesinin israrinin nedenini de bir turlu cozemiyorum.
Old 20-01-2007, 00:08   #44
üye3578

Ahu hanım, dayınızın çok isabetli fikirleri varmış
Old 20-01-2007, 04:03   #45
Cest la vie

Fikir guzel de bana gore degil Zeynel Bey. Bastan beri farkli ideallerim vardi ve ben kendi ideallerim dogrultusunda yurumus olmaktan memnunum.
Isin daha da komik yani, gecen bayramda telefon actim, sevgili dayim bana 'savci hanim ne zaman bitecek bu okuma donemin, yeter artik hadi gel de goreve basla' dedi! Sanirim artik gelenegi bozmamak icin yapiyor...
Old 24-01-2007, 23:00   #46
Av.Bülent Özkan

bu gün başıma gelen olay. Dialogları aynen vermeye çalışayım.
Sabaha karşı 3.30 telefon çaldı. Yarı uyanık açabildim. Telefondaki ses:Ki bundan sonra M olarak anılacaktır)hiç kendini tanıtmadan direkt olarak şu cümleyi kurdu.
M: Av. bey ben çocuğumu istiyorum.
B: Ne çocuğu yahu.
M: O kadar uğraştık çocuğu alamassam ölürüm ben.
B: Hangi çocuktan bahsediyoruz ya.
M: Ufak olanı istiyorum ben. Öteki zaten babasını daha çok sever.
B: Ne diyorsunuz yahu. Saatin kaç olduğunun farkında mısınız. Yanlış aramışşınız. (pat telefonu kapattım)
30 saniye sonra bi daha çaldı açmadım. bi daha çaldı açtım bu sefer.
M: Biliyorum geç ama alcak mıyız çocuğu.
B: Nerde ki çocuk. (hala uykuluyum ne ddiğimi de bilmiyorum hala)
M: Bahçelievlerde ya çocuk babasında. Av. Bey siz beni dinlemiyorsunuz. İçim yanıyor içim . nası alır çocugu benden . Yapamaz.
B: Bahçelievler mi? çok geç şimdi arayın babası getirsin. Hem nerden bulayım ben şimdi size çocuk yahu. Saatin kaç olduğundan haberiniz var mı?
M: 4' e geliyor. Şeytan görsün onun yüzünü.
B: Kimin yüzünü
M: Babasının
B: Afedersiniz ama kimsiniz hanfendi.
M: Ben M hanım . dava var ya bizim velayet hani. Ben de napıyım Av. Bey geç ama içim rahat etmedi.
B: M hanım sabah arayın lütfen . Olur mu. Şimdi müsait değilim.
M: Neden meşgul müsünüz . İşiniz mi var ?
B: Evet uyumaya çalışıyorum. iyi geceler.
Pat kapattım
M hanım çok tezcanlı bir müvekkilimizdir .Velayet davası açtık kendisine. ama gece canı sıkıldı mı bizi arar. sabah düşüne düşüne gülme krizine girdim.
Old 24-01-2007, 23:34   #47
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın Özkan,

Şu ya da buı şekilde dava bitinceye dek sabırlar dilerim
Old 25-01-2007, 16:22   #48
Av.Duygu Keleş

Benim en çok usandığım konu çalıştığım kurumda çalışan bir kaç yönetici vasfındaki personel.Kendileri akşama kadar çay söyleyip misafir ağırlarken bir yandan da benim dosyalrıma müdehale etmeyi adet edinmişler.Nerden duymuşlarsa "ihtiyati haczi" öğrenmişler.Takriben hafta da 3 kere aramızda şu dialog geçiyor:
K:Avykat hanım az aşağı gelsene.(Gelirmisinde yok yani)
A:Biraz işim var halledip geliyorum.(Biliyorum lüzumsuz bir iş için çağırıyor aceleye gerek yok)
K:Habu F nin dosyası ne oldi.?
A:Halen devam ediyor.
K:Onu sormayrım naptın naptın?
Aosyayı açtık tebligatların dönmesini bekliyoruz.
K:Habu F nin borci epiy kabaruk.Buna hemen ihtiyati haciz yapalum.
A:!!!(Bu sırada içimde imdaaaatttttt sesleri yükseliyor.)
A:K Bey dün,önceki gün ve ondan önceki tüm günlerde anlattığım gibi takibi açtık,ihtiyati haciz yapamayız.(Peşden gelecek soruyu biliyorum zaten)
K:Ozaman bunu iptal et ihtiyati haciz yap.
A:Olmaz K bey olmaaaaaazzzzzzz.Feragat edersek tekrar yapamayız.Hem defalarca dedim ilmasız takip bunlar kararı alamayız.
K:Bu işler neden yürümüyor.(Yüzüme karşıda çalışmıyorsun diyemiyor da işler yürümüyor diyor)
A:Valla bıktım K Bey biliyorsanız buyrun siz yapın.(Artık kan beynime sıçramış durumda)
K:Ne kızaysın avukat hanım sorayrım.
A:Ben bıktım anlatmaktan siz bıkmadınız mı sormaktan.
Esas kız hışımla odayı terkeder.)
----------------------------------------------------------
Old 26-01-2007, 15:41   #49
Av.Duygu Keleş

Daha önceki anılarımda Z amcamızdan bahsetmiştim.Bugün yine bombayı patlattı kendisi.D.günüm bugün ve avukatlar odasında adliyede oturuyoruz arkadaşlarla.Elinde çiçeklerle bir çocuk içeri girdi.Av.Duygu Keleş diye sordu.Bende benim dedim çiçekleri aldım.Karta bir baktım yanımda oturan avukat arkadaşım yollamış.Z amcamızda köşede pusuda bekliyor.
Z:Kimden gelmiş,niye gelmiş dedi
A.günüm Z amca Günce yolamış.
Z:E o düdük yanında oturmuyor mu senin dedi.
Gülüştük biraz.Tabi Z amca duru mu Günce ye dönüp.
Z:Bir de habu otlara para verdim deme sakın dedi.)))
Old 26-01-2007, 15:44   #50
Av.Duygu Keleş

Üniversite yıllarında en büyük hayalim savcı olmaktı.Taki staja başlayıp savcılıkta otopsiye girene kadar.O gün bana göre olmadığını anladım savcılığın.Ailemede ben sınava girmekten vazgeçtim savcılık yapamam dedim.Tabi bizimkilerde benim kızım savcı olacak diye öyle bir şartlanmış ki.Çok ısrar ettiler.Yapma kızım etme kızım sana çok yakışır diye.Evin tek şımarığı olarak ben de amcamların yanında:
-Siz hava atacaksınız diye ben ölü kesemem dedim.
Sonradan çok ayıp ettiğimi anladım gönüllerini aldım)))
Old 26-01-2007, 15:59   #51
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Mutlu seneler Duygu hanım! Nice güzel yıllara...
Old 26-01-2007, 16:06   #52
Av.Duygu Keleş

Çok teşekkür ederim Şehper Hanım.Çok naziksiniz...

Sevgi ve saygılarımla...
Old 26-01-2007, 21:30   #53
Av.Mehmet Saim Dikici

Mutlu yıllar. Umarım ömür boyu esprili ve sağlıklı yaşarsın. Bizü espürüs pirakmayün.
Old 26-01-2007, 22:51   #55
NURHANOKURÖZCAN

dava fazla mesai ,ihbar tazminatı vesair ile ilgili iş davası,deliller toplandı dosya hesap için ankara nöbetçi iş mahkemesine gönderildi.müvekkil sık sık arayıp dosya döndü mü diye soruyor,zaman geçiyor duruşma günü gelip çatıyor,müvekkil arıyor,daha gelmedi Ankara'dan diyorum.Karşıdan ağlamaklı bir ses;''eee,biz şimdi ne yüzle çıkacağız hakim beyin karşısınaaaa!...''
Old 26-01-2007, 23:12   #56
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
(Daha yüksek kira bedeli alabilmek için mevcut kiracısını tahliye edebilmenin yollarını arayan bir M)

M: Kira bedelini gelecek dönem şu kadar arttır dedim, kabul etmiyor, kontratta ne yazıyorsa o kadar arttırırım dedi, kira süresi bir yıllık, yıl bitince çıkmasını istiyorum.

A:Kontratta kira artış oranı belirlemiş miydiniz?

M:Evet

A:Halen kira ödemelerinde bir aksama (geç ödeme gibi) var mı? Veya kira ödememe halleri?

M:Hayır, muntazam ödüyor. Gününde bankaya gittiğimizde alıyoruz.

A:Eve zarar veriyor mu, ya da kontratınıza aykırı herhangi bir davranışı var mı?

M:Hayır. Ama ben çıkmasını istiyorum.

A:Üzgünüm, çıkaramayız.

M.Ama çıkmalı! Ben çıkmasını istiyorum, bir yıl kontratın süresi . Bitince çıkartabilmeniz lazım.

A:Üzgünüm, tahliye koşulları mevcut değil.

M:Ama çıksın!

Komik bir gelişme.

Bu yanıtım işe yaramamış. M Almanya'da yaşayan bir Türk hanımdı. Bugün postadan gelen mektupsa kocasından (Bu arada ne M ne de kocası muvekkılım degil. Açtığım ilgisiz bir davadaki müvekkilin akrabaları, yani ikisi de müvekkil aday adayı)
Özetle:

Bizim hanıma bu iş olmaz demişsiniz

Niye öyle dediniz?

Nerede bu kanun, bu devlet?

Neden olmaz, niçin olmaz?

Bize şunu bunu yaptılar,biz onları istemiyoruz

Lütfen yardım edin, fikrinizi belirtin

(Bunlardan -niye olmaz, olursa nasıl oluru belirtmemi istedikten -sonra da)

Bu iş için ne alırsınız, ne kadar alırsınız, niye alırsınız? Bizim pek paramız yok.

Adresimiz şu. Acil yanıtınızı bekliyoruz...

SONUÇ:Mektup kısa süreli bir travmadan sonra yanıt beklemeyen posta arşivine kaldırıldı
Old 26-01-2007, 23:24   #57
NURHANOKURÖZCAN

müvekkilin beş yıllık bir alacağı var,alamamış.en sonunda borçludan bir senet almayı başarmış.Senet zamanaşımına uğramasına bir gün kala seneti bana getirdi.takibe koyduk,mal beyanında bulunmamaktan da şikayet ettik.Borçlu bunun üzerine alacaklıya gitmiş,borcu ödemiş,bizimki hem faiz,hem masraflara hem de avukatlık ücretine denk gelecek bir parayı almış(hatta fazlasıyla almış),büroya geldi ,ben parayı aldım bu da sizin hakkınız dedi,50 milyonu masaya bıraktı.Bende vekalet ücreti +masraflar şu kadar daha bırakacaksınız dedim.Ne dese beğenirsiniz ,avukat hanım bi şey mi yaptınız alt tarafı bi kagıt yolladınız,50'den fazla etmez diye.O alt tarafı kağıt denilen şeyleri göndertme yetkisini almak için 4 yıl okul ve bir yıl staj olmak üzere 5 yıl kafa patlatıyoruz biz ama bunu düşünmek hiç müvekkilin işine gelmez.
Dava kazanılırsa müvekkil haklıdır,zaten kazanacaktır,kaybedilmişse müvekkil yine haklıdır ancak bu kez kaybeden avukattır.
Old 28-01-2007, 00:03   #58
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Bir dosyada benim başıma da az farkla benzeri geldi.

İcra takibi kesinleşmiş. Borçlu müvekkilin dargın olduğu uzak akrabası. Takip açılınca gıyabımda diyalog kuruldu. Bu kez müvekkil, borçlu için bana aracı Takip miktarını sordu, söyledim, şu kadarı benim alacağım , şu kadarı masraf, şu kadarı da faizli alacağın dedim. Aradan zaman geçti, hacze gittim. Haciz sırasında vekalet ücretim dahil olmak üzere dosya alacağının tümünü müvekkilimin tahsil ettiğini, borçlunun bana gösterdiği müvekkilim imzalı yazıyla öğrendim.

Sonra gerçek haciz mahalline, yani müvekkilimin adresine gittim
Old 28-01-2007, 22:12   #59
Av.Mehmet Saim Dikici

Bu gün bir arkadaş anlattı.

Hakim: Evladım senin bir avukatın yok mu?
Davanın Tarafı: Vallahi hakim bey babam bir tane almıştı ama bilmiyom gelmemiş zaar.

Vatandaş avukatı mal gibi görüyor, iyi niyetle ya da değil. Ama gelenek böyle işte. Para ile alınan şey gibi.

Gülelim mi ağlayalım mı?
Old 29-01-2007, 00:25   #60
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sn. Dikici babaların bulduğu vekillerden sözedince, aslı daha uzun bir anımı anlatayım özetle:

Bilahare eski TCK.m.46 kapsamında değerlendirilerek ceza tertip edilmeyen, ancak yargılama süresince bizatihi kendisi bana ceza olan bir M ile ağır ceza reisi arasında yaşanan diyalog:

Reis usul gereği tüm sanıklardan bir diyecekleri olup olmadığını sorar. Bu arada masamın üzerinde adliyenin koridorundan "yolunmuş" , kiminin sapı denk gelmiş çiçek yığını bulunmaktadır (benim M yeterince ortam gerici olduğundan mübaşir de kaldırmaz, ben çantayla hiç olmazsa gözümden uzaklaştırmışımdır, yargılama böyle böyle sürmüştür) . Reis sıra bizimkine gelince aynı soruyu ona da usulen sorar. Bizim M beni işaret ederek yanıtlar:

Babam buna şu kadar para verdi konuşsun diye. O konuşacak!
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi