Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Emekli Hakim Vecdi Özsöz'ü kaybettik

Yanıt
Old 21-07-2008, 09:58   #1
Armağan Konyalı

Varsayılan Emekli Hakim Vecdi Özsöz'ü kaybettik

Emekli Hakim Vecdi Özsöz bu sabah Çeşme'de geçirdiği bir kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu.

Emekli Hakim Vecdi Özsöz uzun süre İzmir 7.Asliye Hukuk Mahkemesi'nde adalet dağıtmış ve yaş haddinden emekli olmuştu. Engin hukuk bilgisiyle verdiği hızlı ve isabetli kararlarıyla tanınırdı. Hakim Vecdi Özsöz kelimenin tam anlamıyla saygın ve seçkin bir HUKUKÇU idi. Bu nedenle ölüm haberini ''hukukçular'' alanında vermek zorunlu olmuştur.

Evli ve bir çocuklu olan Emekli Hakim Vecdi Özsöz yetmiş yaşındaydı. Cenazesi yarın (Salı günü) Bostanlı Beşikçioğlu Camiinden öğle namazından sonra kaldırılacaktır.

Hepimizin başı sağolsun. Sabırlar dilerim.
Old 21-07-2008, 13:34   #3
üye8180

Ne mutlu kendisine ki, hayırla, saygıyla, takdirle yad ediliyor. Allah rahmet eylesin.
Old 21-07-2008, 14:38   #4
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Mahkemesinde tek dava takip edip de unutamadığım yargıçlarımızdandı. Babacan, bilgili, nezaketli...

Huzur içinde yatsın...
Old 21-07-2008, 22:18   #5
cuneydaltıparmak

Varsayılan BaŞsaĞliĞi

merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm sevdiklerine başsağlığı dilerim.
Old 22-07-2008, 14:25   #6
Av.Çağlar Şener

Ne mutlu kendisine ki, hayırla, saygıyla, takdirle yad ediliyor. Allah rahmet eylesin.
ailesine ve tüm sevdiklerine başsağlığı dilerim.
Old 25-07-2008, 11:40   #7
Dincer60

Varsayılan İyi de bir insandı..

Vecdi bey'in vefatını büyük bir teessürle karşılıyorum..
Kardeşi Avukat Türkay Özsöz(Artık avukatlık yapmıyor) yanında staja başladığımda o İzmir'e tayin olmuştu..O İzmir in acemisiydi ben de avukatlığın.Bana hep ağabeylik yaptı bir çok konuda görüşüne başvurdum taa ki emekli oluncaya kadar...Bir dönemin en saygın hukuk hakimlerindendi...Pratik ve bilgiliydi..Bunların yanında çok ta iyi bir insan, hoşsohbet,iyi bir ağabeydi.....
Saygıyla ve hürmetle anıyorum..
Old 25-07-2008, 12:28   #8
Avukat Hakan Eren

Böylesi üstatlar, birikimlerini, deneyimlerini hatta anılarını gözlemlerini keşke bizlere aktarabilseler...
Old 25-07-2008, 17:07   #9
hülya eren

Varsayılan hakim vecdi özsöz için

adalet önce vicdanda başlar düşüncesinin canlı örneğiydi,tek bir dava götürdüm mahkemesinde ama hakimliği ve İNSANİ DEĞERLERİYLE iyi bir hukukçu olduğuğu için mesleğimizin yüz akıydı.herkesin başı sağolsun allahtan rahmet ailesi ve sevenlerine sabır dilerim
Old 04-08-2008, 10:58   #10
avukat özlem çiğdem

Allah rahmet eylesin.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi