Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

ingilizce muafiyet sınavı

Yanıt
Old 25-08-2007, 10:43   #1
cimic89

Varsayılan ingilizce muafiyet sınavı

merhaba
ben bu sene marmara üniversitesi hukuk fakültesini kazandım.ama bir sorum olacak.kayıtlarda ingilizce muafiyet sınavı yapılacakmış.Çevremdeki kimi insanlar bu sınavı geçmememi, kimisi de geçmemi söylüyor .ingilizce ileride hukuk için bana ne kadar yardımcı olur. cevaplarınızı beklerim.
Old 25-08-2007, 12:51   #2
Seyda

Sayın cimic89, öncelikle başarınızdan ötürü sizi tebrik ediyorum ve üniversite hayatınızda başarılar diliyorum..

Marmara Üniversitesi 2006 mezunuyum.2002'de fakülteye başladığımda sizin gibi kararsız kalarak muafiyet sınavına girmemiştim.ama gördüm ki, biraz İngilizce temeli olanlar için İngilizce dersinden muaf olmamak sadece zaman kaybı. Marmara Üniversitesi'nde üst düzeyde bir ingilizce verilmiyor, sene sonuna kadar ancak Türkçe haliyle 'geniş zaman ve şimdiki zaman' konuları bitiyor. Siz de 1.dönem vize-final, 2.dönem vize-final olmak üzere 4 gün kaybediyorsunuz. 4 günde ne var demeyin, sınav döneminde çok önemli oluyor

Naçizane önerim muafiyet sınavına girmenizdir..

Saygılarımla..
Old 25-08-2007, 13:07   #3
belamir

evet ben de giricem bu sene o sınava.çok kolay oluyormuş zaten.
Old 25-08-2007, 20:01   #4
cimic89

İlginize ve açıklamalarınıza teşekkür ederim.Gerçekten bu bilgiler bana yardımcı oldu.
Old 26-08-2007, 19:59   #5
av.özlem42

merhaba ben de bu sene selçuk hukuk kazandım selçukta hazırlık varmı ve varsa da eğitimi hakkında bilgi alabilirmiyim
Old 26-08-2007, 21:45   #6
Emre GENÇ

Acaba bu sınavın örneklerini
nereden bulabilirim?
Yani daha önce yapılanları...
Old 20-09-2007, 21:34   #7
dilek2007

bende bu sene selçuk hukuk kazandım hazırlık var mı selçuk üni de ingilizce eğitim nasıl
Old 21-09-2007, 11:16   #8
cimic89

Alıntı:
Yazan dilek2007
bende bu sene selçuk hukuk kazandım hazırlık var mı selçuk üni de ingilizce eğitim nasıl

öncelikle hayırlı olsun.çok yakın bi tanıdığım geçen sene selçuk hukuku kazandı ve hazırlık sınıfı yok. ama ingilizce eğitimi hakkında bilgim de yok.
Old 21-09-2007, 15:24   #10
ilastepe

sınava girmeyin bence biraz ingilizceniz varsa not ortalamanıza ciddi katkı sağlayabilir
Old 21-09-2007, 15:29   #11
ilastepe

marmaralılar muafiyet sınavına girmeyin bence tabi sınav daha olmadıysa biraz ingilizceniz varsa 90-100 gibi not alırsınız ortalamına güzel bi etkisi olur
Old 21-09-2007, 20:17   #12
muzaffer1907

bende girmemenin daha avantajlı olacağını( kredi yönünden) duydum ve girmedim bu sınavlara
Old 21-08-2008, 00:57   #13
üye25553

Ben de Marmara Hukuk'a başlıyorum bu sene..Girip girmeme konusunda kararsızdım ama şu an karar verdim girmemeye..
İngilizcem bi zamanlar iyiydi biraz tekrarla AA yaparım diye ümit ediyorum..
Old 02-09-2008, 18:11   #14
Av. Hill

ben Ankara Hukuk'a yeni başlıyorum acaba Ankara Hukuk'tan da bana muafiyet sınavına girip girmemem konusunda tavsiyede buluncak varmı.....herkese iyi günler
Old 14-09-2008, 12:02   #15
bilge güven

herkese iyi günler.Bu sene kadir has üniv.hukuka başlayacağım ve ingilizce yeterlik sınavına girdim.aslında sanılanın aksine kolay değildi.300 kelimelik ing.kompozisyon yazdık ayrıca listening ve reading bölümleride vardı.hazırlık okumak istemememe rağmen okuyacakmışım gibi görünüyor..ingilizceyetrlik.com sitesinden isteyenler çalışma notlarını bol miktarda bulabilirler..
Old 15-09-2008, 18:49   #16
üye25928

anladığım kadarıyla fakültede kalamyı planlayanların kesinlikle girmesi gerektiği yatay geçiş siteyenlerin girmemesi gerek yani not ortalamasını yüksek tutmak isteyenlerin girmemesi gereken çok zor olmayan bir sınav.
Old 18-09-2008, 14:13   #17
HANDE_

Varsayılan ing muafiyet

istanbul üniversitesine yeni kayıt oldum. okuldan bize gelen zarfta sınava yeni kayıt olan tüm öğrenciler girmek zorundadır yazıyor. acaba girmesem sorun olur mu? kredi açısından girmesek daha iyi galiba. ne dersiniz??
Old 21-09-2008, 17:18   #18
üye25928

Değerli Hande, Selçuk Hukuk'da da zorunlu lakin sen sınava girip sınavda düşük not aldıktan sonra kimse sen ingilizce bilmiyorsun diye yaptırım uygulamayacak, bizim istediğimiz de sınavdan kalmak zaten sen yapmadıktan sonra kim senin seviyeni nasıl bilecek ki!

Saygılarımla..
Old 27-03-2009, 15:24   #19
edaesma

İngilizce hazırlıktan kaldım ama alttan alıyorum,geçemezsem geçiş yapamaymışım okuldaki bigi işlem öyle diyor.Bu n kadar doğru olabilir?Ben yinede başvurularımı yapayım mı
Old 28-05-2009, 23:09   #20
üye25928

Değerli Edaesma, öncelikle hangi Üniversite öğrencisi olduğunuzu söyleseydiniz, aynı üniversitede veya bu konuda daha bilgili arkadaşlar daha kesin yorumlar yapabilirlerdi. Şayet özel üniversitede iseniz, bildiğim kadarıyla hazırlık sınıfında kaldıysanız malesef fakülteye geçiş yapamıyorsunuz ve fakat belirtmeliyim ki siz yine de başvurularınızı yapın. Ayrıca muafiyet sınavları olması lazım, hem bu sene sonunda hem de gelecek sene başında, muafiyet sınavından geçerseniz lisans eğitiminize başlayabilirsiniz. Size başarılar..
Old 29-05-2009, 19:08   #21
edaesma

istanbul kültür üniverstesinde okuyorum hukuk lisans ögrencisiyim ve hazırlıktan kalmama ragmen alttan alabiliyorum sadece alttan kalsada hazırlık geçiş yapamazmıyım?
Old 03-06-2009, 11:15   #22
üye25928

Alıntı:
Yazan edaesma
istanbul kültür üniverstesinde okuyorum hukuk lisans ögrencisiyim ve hazırlıktan kalmama ragmen alttan alabiliyorum sadece alttan kalsada hazırlık geçiş yapamazmıyım?

Öğrenci işlerine sordunuz mu? Ayrıca yönetmelikte yazması lazım. Kişisel kanaatimce düşündüğünüz şeyin gerçekleştirmek zor, yeniden hazırlık okumak zorunda kalacaksınız gibi. Ama varsa eğer muafiyet sınavı hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ederim. Kolay gelsin, saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi