Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Aldatan Ese Ve Onun Sevgilisine Tazminat Davası

Konuyu Kilitleyin
Old 07-02-2018, 23:37   #1
Konuk

Varsayılan Aldatan Ese Ve Onun Sevgilisine Tazminat Davası

Merhaba kiynetli avukatlar

Oncelikle kisaca konudan bahsedecegim.

2013 yilinda evlilik birliginin temelinden sarsilmasi nedeniyle bosanma davasi actim. Karar cikti ancak yargitaya tasidim. Yargitay ilaminda davalinin telefonla baskalariyle gorusme yaptigi dolayisi ile guven sarsici davranislari oldugu.... gerekcesiyle karar bozuldu. Karsi tarafin karar duzeltme talebi reddedildi. Yerel mahkeme karara uydu ancak yine yargitaya tasidim ve halen yargitayda.2017 yilinda halen bosanmamisken esimin baska birisiyle kari koca yasantisi icinde oldugunu ve cocugu oldugunu ogrendim ve zinaya dayali yeni bir bosanma davasi actim. Derdestlik ve sure asimi talepleri redddedildi tanik dinlenme asamasinda. Simdi ilk acilan davada bemim iddialarima karsin yargitay evet dogru aldatma var dedi simdide zina olayi kanitlandi resim var cocuk var dna testi falan.

1. Ilk davada ben esim beni su kisiyle aldatti dedim ve telefon kayitlari geldi yargitayda evet dogru dedigine gore karar kesinlesmemis olsada aevgiliye tazminat davasi acabilirmiyim? Kararin kesinlesmesini mi beklemeliyim.

2. Zina davasinda karsi taraf evet dogru bu kisiyle yasiyorum ve cocugum olduguda dogru dedigine gore birlikte oldugu bu kisiye tazminat davasi acabilirmiyim? Dava sonucunu beklemek zorundamiyim?

3. Bu tazminat davalarini acmam icin yasal bir sure var mi? Sitenizde bi konu altinda iki yil diye bisey okudum. Davalar sonuclanmasada iki yil gecmeden dava acmam gerekir mi? Yoksa bu sure bosanma davasinin kesinlesmesiyle yani kesinlesen gerekceli karardan sonra mi islemeye basliyor.

Bu konuda bilgi verebilirseniz minnettar olurum.

Simdiden tesekkurler.
Old 08-02-2018, 10:01   #2
Av. Hatun Olguner

Kararın kesinleşmesini beklemenize gerek yok... Sevgiliye manevi tazminat davanızı açabilirsiniz.
Boşanma davanızın sonuçlanmasını beklemeyin. Eşinizin sizi aldattığı üçüncü kişiye manevi tazminat davanızı hemen açın. Zamanaşımı engeline takılmayın...
Old 09-02-2018, 09:25   #3
Konuk

Merhaba oncelikle tesekkur ederim. Davayi acarken hem ese hemde sevgiliye ayni dava icinde acmak mumkun mu? Birde es baska ilde yasiyor dava onun yerlesim yeri mahkemesine acilmasi gerekiyor diye biliyorum. Kendi yer mahkememe dava acsan gorevsizlik karari verip esin yerlesim yeri mahkemesine gonderir mi nasil bir yol izlemeliyim.
Old 12-02-2018, 11:30   #4
Konuk

Ayrica bosanma ile birlikte ese tazminat davasida actim. Bu yeni davada sadece sevgiliye acmam gerekiyor degil mi?
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi