Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

siddetli gecimsizlik fizikselistismar

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-07-2014, 00:30   #1
Konuk

Varsayılan siddetli gecimsizlik fizikselistismar

Merhabalar benim annem ve babam bn kendimi bildim bileli aralari iyi değil suekli kavga ediyorlar aralari hp kotu ve son iki yildir babamin yahatinda baska biri var ve anneme daha kotu davraniyor hatta bir kac kere dovdu ve ben hicbir sey yapamiyorum n olur bana yardim edin bi yol gosterin
Old 09-07-2014, 09:33   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhabalar benim annem ve babam bn kendimi bildim bileli aralari iyi değil suekli kavga ediyorlar aralari hp kotu ve son iki yildir babamin yahatinda baska biri var ve anneme daha kotu davraniyor hatta bir kac kere dovdu ve ben hicbir sey yapamiyorum n olur bana yardim edin bi yol gosterin
Sayın Katılımcı;

Annenizin maruz kaldığı fiziksel şiddet nedeniyle cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulması mümkündür.

Ayrıca boşanma davası açmadan da aile mahkemesine başvurularak tedbiren evden uzaklaştırma kararının çıkması sağlanabilir.

Anneniz boşanma davası açmayı düşünüyor ise Medeni Kanun'da "zina" olarak geçen "aldatma" nedenine dayalı olarak açılabilecek davada aldatma olgusunu ispat ederseniz bundan dolayı babanız aleyhinde manevi tazminata hükmedilebilir.

Ayrıca nafaka talebinde de bulunulabilir.

Aldatma hususu ispat edilemez ise kamuoyunda "şiddetli geçimsizlik" olarak bilinen "evlilik birliğinin sarsılması" nedeniyle de boşanma davası açılabilir.

Hak kaybı yaşamamak için annenizin doğrudan avukat desteği almasında yarar bulunmaktadır.

Annenizin maddi durumu yeterli değil ise bulunduğunuz il barosuna başvurarak şartları mevcut ise ücretsiz avukat hizmetinden yararlanması bir diğer yoldur.

Saygılarımla..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi