Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

İnternetteki Tehlikeler

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-06-2014, 17:26   #1
Konuk

Mutsuz İnternetteki Tehlikeler

Merhaba facebook hesabımdan bayan olduğunu sandığım birisi ile 4-5 yıl gece gündüz konuştuk samimi olduğumuzu sanmıştım dost gibi kız kıza gibi sohbetlerdi.. KAMERADAN yüzünü göstermesini istediğimde ise reddediyordu türlü bahaneler buluyordu.. Ve birbirimizden de kopamıyorduk daha doğrusu ben onu aşık olduğum kişi sanıyordum!!! ve bu kişiyle çünkü eşimden ayrılmadan önce konuşmuştuk msn den.. Yine o sanmıştım çünkü Seviyordum Ve bana yüzünü göstermediğinde bende erkek bayan olduğunu anlamak adına birkaç fotograf çektim gönderdim o istemeden!!! gecelikle, yüzüm yoktu sadece birinde yüzüm vardı oda normal askılı kıyafetle..bu 5 yıl boyunca arada küsüyorduk birbirimize onunla konuşmayınca dondurup gidiyordu bende ozamn silip engelliyordum ama beni bir şekilde yine ikna ediyordu sevgisini göstererek sayfalar açıyordu bir türlü gitmiyordu tekrar ekliyorduk birbirimizi dostca konuşmaları vardı herangi tacizi bişiyi yoktu normal konuşmalarda aşk biter dost kalalım diyordu!! ama adınıda Merve olduğu gibi söylememi istiyordu kız kıza.. böyle bi karışık durum sonrası yine küstük ve o bitiş ben sildim engelledim sonrası 1 yıl kadar normal bir şekilde sayfalardan aşk dolu sözler paylaştı bazen yıpratıcı hakaret şahsım adına yapılmıyordu ama onunla orda 5 yıl boyunca konuştuğumuz paylaştığımız herşeyi tüm arkadaşlarına dağıtıyordu sanki herkes herşeyi biliyordu bana susma diyordu.. konuşmayınca ilgiyi kesince benim adım soyadımı taşıyan face hesapları açıldı ve eski eşim eklendi!! resmim yoktu sahte hesaplar..ve hangi sayfalarını kişisel profillerini ziyaret etsem onu görebiliyorlardı ekli olmadan.. ve bu kişiler çoklar bin 2 bin kişi hatta daha çok her türden kişiler var ve hemen her kılığa giriveriyorlar ve hackerler zaten.. bende bu konuştuğum kişinin aşık olduğum adam mı yoksa eski eşim mi hala çözemedim bütün hesaplarımı kapatmak zorunda kaldım onların yüzünden beni de acayip yıprattılar..ne kadar uzak kalsam da hala herkes aynı yerinde..gitmiyorlar ( bende dava açamıyorum uğraşmak istemiyorum çünkü engelli çocuğum var tek başımayım kimsem yok durumum yok vs vss.. bu her 2 kişininde facesinden de bana üstü kapalı cevaplar var.. o yüzden hangisi olduğunu bilemiyorum umarım eşim olmaz ( oysa ben ne yapacağım yazışma ve fotoğrafları kullanıp ilerde çocuğumu elimden alabilirmi?? normal bi hayatım var komşularım beni savunur ama yinede korkuyorum bu her kimse benim acizliğimden birine karşı duyduğum sevgiden yararlandı başka bir suçum olmadı.. yavrumu kaybetmek istemiyorum lüften bana akıl verin ( zaten babasıda attı bizi sokağa o halde arayıp sormadı da çocuğunu.. herşeyi adliyeyle çözüyoruz.. biz evliyken konuşmaya başlamıştık bu aşık olduğum doktorla ona sevdiğimi söylemiştim beraber olmak istediğimi söylemiştim ( önce kabul etmedi başımız belaya gider dedi iyi hoş kadınsın seni seviyorum arkadaşca dedi keşke başka şartlar altında karşılaşsaydık evlenilcek kadınsın dedi türlü türlü mert olmayan sözler işte.. sonrası resim gönder dedi bakarız dedi o ona bağlanırım diye korkuyordu bir defa olmayı kabul ediyordu!! resim gönderince fazla açık değil dedi video istedi bende makineden video çekmeyi bilmeğim için göndermedim sonrası bu bana baya yazmadı işte ben konuşmak istyince ordan bana aradan yazıyordu bi 4 yılda ordan yazıştık ozamn evliydi de kendisi. benle güya dost adı altında yazışıyordu..halbuki seni deli gibi seven bi bayandan ne dost olur ne arkadaş uzak kalması lazımdı çünkü seven taraf hep acı çeker çok çektirdide.. benden uzak kalmayarak ben yazmayı bıraktığım zaman nereye giidyorsun güzelim hemen pesmi ediyorsun diyordu cok canımı yaktı doktor kişinin bunları bilmesi lazımdı..canı isterse yazıyordu ordan bana beyefendi bildiğiniz sadaka işte.. Sonra ordan msnden yazışma kesilince faceden beni ekledi birileri sürekli bayan kılığı altında arkadaşlık istekleri !! bu yüzden aşık olduğum adamdan şüpheleniyorum kendisine yazdım ben etmedim dava aç öğren diyor.. ben sana ozamn yardım ettim diyor.. ben sana ne yaptım ki ne zaman resim istedim ki diyor birde utanmadan!! bunları yaşamamış olsam ben bile inanıcam..öyle işte benim ne yapmam bunlardan nasıl kurtulmam gerekiyor birde eğer eski eşimse yazışma ve resimleri kullanarak velayet alabilirmi ?? nete yayılabilir mi bir sürü süpheler işte yardım lütfen davalarla uğraşmadan nasıl çözebilirim bu kişi daha önce onu kızdırcak sadece korkak tavuk demiştim ozamn bana çok sinirlenmişti Aşiretim var onlara bir telefonum yeter demişti şimdi de dediğini inkar ediyor ben kürtmüyüm ki aşiretim olsun diyor Kim bunlar yardım teşekkürler..
Old 28-06-2014, 12:40   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

Elbette sizin tercihiniz olur ama, tanımadığınız kimseler ile internetten bu kadar karmaşık iletişimler kurmak ve bunlara sonuç bağlamak,fotoğraf göndermek sizin için sorun oluşturabilir.Kendinizi zararlandıracak tutumlardan uzak durmak yararınızadır.

Velayet her zaman açılabilir bir davadır.Bu davada aleyhe olabilecek durumlara yol açmamak da yararınızadır.

Diğer yandan hukuka aykırı eylemlerle ancak hukuki olanaklarla başedilebilir.Suç işlendiğini düşünüyorsanız savcılığa başvurabilirsiniz.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler
Old 28-06-2014, 17:01   #3
Konuk

Kitap Özel hayata müdahale...

Sayın.Av.Habibe YILMAZ KAYAR,
Peki şu andan itibaren uzak kalsam bu kişilerden elindeki resim ve yazışmalarla Velayeti alabilir mi? bu kişi babası tarafından ise, birde onlar zaten suç işlemiş olmuyorlar mı? özel gizli hayata müdahale ile yani kullana bilme ihtimalleri varmı bunları?? aslında eğer oysa şimdiye kadar ki davalarda kullanmasıda lazımdı çünkü hiçbir fırsatı kaçırmaz yalan dolan kötü niyet ful çeker.. Bu kişiler her kimse bana facebooktan ben değer bilen birisiyim eğer benimle sevgili olma istediğini kabul edersen sana kim olduğumu öyle açıklarım diyordu!!!! bende bişiy yazmadım şuan tek korkum onlar işte resim ve yazışmalar...pek önemli de değil aslında ama yinede işte(( Gizli gizli onların orda neler çevirdiğine bakmadan edemiyorum şuan daha da zarar verici bişiyler olcak diye korkuyorum çünkü herşeyi herkesi biliyorlar..
Old 29-06-2014, 17:13   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Kanıtlar bir dava açıldığında değerlendirilebilir.

Eğer aleyhinize dava açılırsa gecikmeden bir avukattan hukuki destek almanızı,mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi