Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Türk Ticaret Kanununda ve tasarı halindeki Türk Ticaret Kanununda şirket birleşmeleri

Yanıt
Old 29-12-2006, 13:38   #1
demokres

Varsayılan Türk Ticaret Kanununda ve tasarı halindeki Türk Ticaret Kanununda şirket birleşmeleri

iyi günler arkadaşlar ben işletme okumama ragmen lise yıllarından beri hukuk alanında okumak en büyük hayalimdi olmadı kısmet değilmiş şimdi bu hukuk sevgimin tatminini bitirme tezimi bir ticaret hukuku dersinden alarak dindirme cabasındayım.Fakat konumla ilgili kaynakları bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim
Konum:mevcut Türk Ticaret Kanununda ve tasarı halindeki Türk Ticaret Kanununda şirket birleşmeleri
Old 29-12-2006, 19:48   #2
ayanlar07

Varsayılan bence!!

bak arkadaşım Türkiye de en iyi ticari hukuk kürsüsü herkesin ortak kanıda birleşmesinden öte her ünv arkadaş ile konuştum ist hukuk tur.
eger böyle bir tezin varsa ist hukukta kalın bir imregün eseri vardır 1400 sayfa falan sit hukuk kütüphanesi sana çok yardımcı olacaktır dışı beyaz ciltli bir kitap aradığın ve bu güne kadar şirketler alanında yazılmış en anlaşılır ve en ayrıntılı kitaptır.. sana ticareti çok seven ve bir ist unv hukuk mezunu olarak tavsiyem bundan ibarettir..
Old 24-01-2007, 00:45   #3
PINAR YILMAZ

Bende Poroy-Tekinalp-Çamoğlu üçlüsünün Ortaklıklar ve Kooperatif hukuku kitabını tavsiye edebilirim.Okurken bayağı zorlandık ama çok ayrıntılı bir kitap.Hasan Pulaşlı'nın kitabı daha kısa ama İçerisinde bazı yanlış bilgiler var.Başarılar dilerim...
Old 24-01-2007, 10:17   #4
av.sevdacan

Alıntı:
Yazan PINAR YILMAZ
Bende Poroy-Tekinalp-Çamoğlu üçlüsünün Ortaklıklar ve Kooperatif hukuku kitabını tavsiye edebilirim....

pınar ın tavsiye ettiği kitap gayet detaylı ve anlaşılır. mutlaka kütüphanende bulunması gerekenlerden.

sevgiler.
Old 29-03-2007, 02:25   #5
demokres

Varsayılan ayanlar07

beyefendi merhabalar önerdiginiz kitabı ist hukuk fak. kütüphanesinde arattım fakat bulunamadı imergün olarak önermiştiniz o kitabın tam olarak adını verirseniz memnun olurum
Old 29-03-2007, 16:05   #6
PINAR YILMAZ

Sayın Demokres bu kitap mutlaka her okulun kütüphanesinde bulunur.Ancak internetten nasıl ulaşabileceğinizi bilmiyorum.üzgünüm
Old 29-03-2007, 22:38   #7
demokres

Varsayılan yine de çok saolun

bilginiz için çok tşk. ederim ancak bizim üniversite her yönüyle oldugu gibi maalesef kütüphane konusunda da zayıf kaldıgından ötürü dediginiz kitaba ulaşamadım yine de internet üzerinden konum hakkında bir bilgiye ulaşırsanız ve benimle paylaşırsanız size minnettar olucam .SAYGILAR
Old 29-03-2007, 22:41   #8
demokres

merhabalar ben bişey sorcaktım size Poroy-Tekinalp-Çamoğlu üçlüsünün kooparatif ve ortaklar hukuku kitabına internet üzerinden nasıl ulaşabilirim bir bilginiz var mı acaba?
Old 03-04-2007, 00:08   #9
av.mgul

söylediğiniz kitabı LEGAL kitapçılığın kitaplığında bulabilirsiniz.
Ayrıca marmara.edu.tr de küyüphaneye girerseniz orada gerek kitap gerekse daha önceden yazılmış tezleri tespit edip daha sonra da marmara ünv göztepe kampüsünde o tezleri incelerseniz sanırım güzel şeyler bulursunuz (tabi bu söylediğim tezlerde tasarıyı bulmanız zor)
Old 24-11-2007, 22:28   #10
müge_

Merhaba
Öncelikle kolay gelsin teziniz konusunda.
Bir soru sormak istiyordum.İmregünün hangi eseri acaba?kara ticarti hukuku dersleri adlı kitabı mı? Eğer bu kitapsa, universitelerin kütüphanelerinin veritabanlarından baktığımda kitabı buldum ama eski basım var hep yanılmıyorsam en son bulabildiğim 1984 tarihlidir. Bildiğiniz daha yeni basımı var mı?
iyi çalışmalar
Old 18-02-2008, 22:49   #11
lewent

merhabalar Özellikle Şirket birleşmeleri ve devralmaları hakkında Poroy/Tekinalp/Çamoğlu fazlaca doktrin içerebilir.Zira kitap hukuk teorilerinden derlemeler içeriyor bu başlık altında.Örneğin ultra vires ve Perdeyi Kaldırma teorileri işleniyor.Bir işletmeci için fazla doktriner gelebilir.O yüzden benimde önerim İmregündür.
Old 14-04-2008, 12:32   #12
by_avukat

sayın demokres ben istanbul univ. hukuk fakültesinde okuyorum türkiyenin en başarılı ticaret kürsüsünden ders almaktayım bizim fakültede size yardımcı olan mutlaka cıkacaktır..
Old 28-09-2012, 12:19   #13
Nbanu

merhaba arkadaşlar benim de bir ödevim için anonim şirketlerde birleşme tür değiştirme bölünme halinde açılabilecek davalarla ilgili kitap makale tez vs . ulaşmam gerekiyor bu konuda yazılmış makale veye bilgi alabileceğim kitap var mı önerebileceğiniz?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi