Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

anlasmalı bosanma

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-01-2016, 04:00   #1
Konuk

Kitap anlasmalı bosanma

eşimden25.02.2015 boşandık protokol yaptık.
ve ben bilinçsizce ne anlama geldiğini bilmeden bütün haklarımdan feragat ettim maddi manevi hiç birsey talep etmedim.
bosanma sebebimiz esimin yurt dısana gitmesiydi ama gitmedi
ve bazı söyleri protokole gecirmedik
oturdugum evde yasamaya devam edecektim fakat bosandıktan sonra cıkarttı evden oglum velayeti bende ona 500 lira nafaka ödüyor fakat özel okula gidiyordu bend ecalısıyorum verdiği para yetmiyor ve evdende cıkarınca ben istanbul sartlarında yasamakda cok zorlanıyorum bu yüzden yapabilecegim birsey varmı yeniden dava acma veya kandırıldım demek gibi su an istda maddi olarak yasayamadıgım için anadoluya ailemin yanına yerlestim oglumun okulunu herseyi alıstıgı düzeni orda bırakıp köye yerlestik bu durum cok etkiledi onuda benim yapabilecegim birsey varmı bu durumda?
Old 25-01-2016, 17:58   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Boşanma davanızın duruşma tutanakları ve hazırladığınız protokol ve boşanma kararınızla birlikte bir avukattan doğrudan destek almalısınız. Duruşmada ve protokolde maddi ve manevi tazminat hakkınızdan feragat etmişseniz. Bir daha dava ile talep edemezsiniz. Yoksulluk nafakasından da ayrıca feragatınız var mı bakılmalı. Yoksulluk nafakası boşanmanın kesinleşmesinden 1 yıl geçtikten sonra açılırsa zamanaşımı itirazı gelirse dava reddedilir. Boşanma evraklarınız incelenmeli.

**Bir de eşinize ait evde oturduğunuz dava sonrasında eşiniz tarafından çıkartıldığınızı anlıyorum. Bu ev 2002 sonrası karşılığı ödenerek edinilmişse yani eşinize miras kalmamışsa bu evin yarı değeni üzerinde katılma payı alacağınız mevcuttur.

Boşanma protokolünde özellikle mal rejimi tasfiyesine yönelik bir hüküm yoksa, bu alacak hakkınız için dava açabilirsiniz.

Aile hukuku ve mal rejimi konusunda uzman bir meslektaşımızdan doğrudan yardım alınız.**

Bunun dışında çocuğunuzun nafakasının arttırılması için boşanma davasının açılma tarihinden 1 yıl sonra ve her yıl dava açabilirsiniz. Nafaka borçlusunun geliri artacağı gibi çocuğunuzun ihtiyaçları her geçen yıl artmaktadır. Satın alma gücü yine bir önceki yıla oranla düşmektedir. Değişen koşullara göre nafaka arttırımı davası açabilirsiniz.

Nafaka arttırımı davasını bulunduğunuz yerden açabilirsiniz.

Saygıyla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi