Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Teknoloji ve Bilgisayar Bilgisayar yazılımları ve donanımları, internet ve güvenlik, cep telefonları, cep bilgisayarları (PDA), Ev Sinema - Müzik Sistemleri ve her türlü elektronik alet ve teknolojik yeniliğe ait sohbetler.

Microsoft merakla beklenilen yeni işletim sistemini tanıttı.

Yanıt
Old 03-12-2006, 14:59   #1
nigartp

Önemli Microsoft merakla beklenilen yeni işletim sistemini tanıttı.

Microsoft şimdi de Windows Vista ile rakiplerine meydan okuyor

Microsoft merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows Vista'nın tanıtımını yaptı. Yetkililer internet ve uygulama konusunda çıkan tüm yenilikleri Vista'da topladıklarını söyledi.

Microsoft yeni işletim sistemi Windows Vista'yı önce şirketler için hazırlanan sürümünü ABD Teknoloji borsası Nasdaq'ta tanıttı. Microsoft CEO'su Steve Ballmer'ın yaptığı tanıtımda Microsft'un şirketlere getireceği yenilikleri anlattı. Microsoft yeni işletim sistemi Windows Vista, ofis yazılımı Office 2007 ve Exchange Server 2007 ürünü ile rakiplerine meydan okudu. Vista ve Office 2007 yazılımlarının her penceresinde güçlü arama özellikleri var. Bu da şirketin yeni ürünüyle en çok internet arama motoru Google'a karşı önlem aldığını gösteriyor. Yetkililer Microsoft Windows XP sunumundan bu yana internet ve uygulama yazılımları konusunda çıkan tüm yenilikleri tek kutuda topladıklarına dikkat çekti.

UYUMLULUK BAŞ AĞRITACAK
Microsoft Windows Vista'yı bilgisayarınıza kurarken sistemimizi gözden geçirin. İşletim sisteminin tam kapasiteyle çalışması ve donanımları tanıması konusunda sorun oluşabiliyor. Ancak bu sorun bir iki gün içinde çözülüyor. Şu anda donanım firmaları Vista uyumlu bilgisayar ve monitörleriyle ilgili ilan vermeye başladı. Windows Vista'nın getirdiği tüm özelliklerden faydalanmak için uyumlu donanım kullanmak gerekiyor. Microsoft yeni işletim sistemi dışında Office 2007 ürünü ile Word, Excell gibi uygulama yazılımlarını internet üzerinden ortak çalışma olanağı sunan platforma dönüştürüyor. Exchange Server 2007 ürünü ise sesli mesajlarınızı e-posta olarak posta kutunuza gönderiyor. Siz de mesajlarınızı Windows Media Player ile dinliyorsunuz. Randevularınızı sesli komutlar vererek düzenleyebiliyorsunuz. Ancak ürünün henüz Türkçe ses tanıma özelliği olmadığı için tüm özellikleri kullanılamıyor. Office yazılımlarında da değişiklikler dikkat çekiyor. Uygulamalar eskisine göre daha hızlı açılırken, görsel uygulama tuşları ile ilk kez bilgisayar kullananların işi kolaylaştırılıyor.http://www.sabah.com.tr/tek101-20061201.html
Old 06-12-2006, 19:11   #2
HollCroft

Uyumsuzluğun en çok Vista ile birlikte gelen DirectX 10 ile mevcut ekran kartları arasında çıkacağı yönünde bir beklenti var. Ancak Microsoft şirketi bu uyumsuzluğu gidermek için bir geçiş dönemi öngörüyor ve Vista'nın piyasaya çıkacak ilk sürümünde, DirectX 9 destekleyen ekran kartları ile uyumsuzluk yaşanmayacağını beyan ediyor. Ekran kartı üreticileri ise şimdiden Vista'ya uyumlu ürünleri piyasaya çıkarmaya hazırlanıyorlar. Yapılacak en iyi şeyin "izle ve gör" stratejisi uygulamak olduğu kanaatindeyim
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi