Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İcra cezada taahhüdü ihlal suçunda savunma usulü

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-12-2009, 13:57   #31
Av.Şevval

sayın Sebahattin Bey tüketi kredilerinden bahsetmiyorum.B u şekilde borcunu yapılandıran bir çok müvekkilim var.hatta taksit tablosu dosyamda bulunanlar dahi var.Şu an elimdeki yapılandırma 30.06.2009 tarihinde yapılandırma süresinin son gününde yapılmıştı.Karşılaştığım durumlara istinaden söylüyorum.Bu taksitlendirmeler kusursuz hesaplamaları ile taahhüdü ihlale sebep gibi görünselerde ceza çıkmayacaktır.
Old 29-01-2010, 13:24   #32
hakkaniyet_

Alıntı:
sayın Sebahattin Bey tüketi kredilerinden bahsetmiyorum.B u şekilde borcunu yapılandıran bir çok müvekkilim var.hatta taksit tablosu dosyamda bulunanlar dahi var.Şu an elimdeki yapılandırma 30.06.2009 tarihinde yapılandırma süresinin son gününde yapılmıştı.Karşılaştığım durumlara istinaden söylüyorum.Bu taksitlendirmeler kusursuz hesaplamaları ile taahhüdü ihlale sebep gibi görünselerde ceza çıkmayacaktır.
http://www.pryingblog.com/kredi-borc...ak-af-geliyor/

Sayın Av.Şevval kastettiğiniz borç yapılanmaları ile ilgili bir link bulbum.Bir de yasal dayanağını bulabilsem? Bir de şu var:
http://www.porttakal.com/haber-kredi...af-200736.html
Old 29-01-2010, 14:38   #33
Av.Şevval

Sayın Hakkaniyet bu yapılandırmalar tarihini yanlış hatırlamıyorsam 01.03.2009 --30.06.2009 tarhleri arasında yapıldı.Bankalarca takibe atılmak veya en az ihtar çekilmek gerekiyordu.Bir kaç müvekkilim borçlarını yapılandırdı.Faiz oranı %28 vade 50 ay idi.Yapılandırmalar bankada hazırlandı ve icra müdürlüklerinde imza altına alındı.Aynı taahhütte olduğu gibi ibareler taahhütün kabulü ihtarı bu yapılandırmalara da yazıldı.

Konu ile ilgisiz bulabilir bazı meslektaşlarımız ancak bence asıl ilgili kısım burası.

Eğer taahhüt diye şikayet konusu olan taksitlendirme, yasanın verdiği hakka dayanarak yapılan bir yapılandırma ise ceza verilemez diye düşünüyorum.

Vatandaş gidip taahhütte bulunmamıştır.Yasa koyucunun düzenlediği yapılandırma imkanı doğrultusunda borcunu yapılandırmıştır.Burada bankaların yaptığı aslında etik dışıdır.Bazı bankalar icra dairesinde değil bankada yapılandırma yaptılar bazıları icra dairesinde.
Benim müvekkillerden bir tanesi taksitlerini ödeyemiyor,aslında yapılandırmadan sonra hiç taksit ödememiş.Şikayet edilirse savummamız bu yönde olacak.Yoksa taahhüt mükemmel alınmış.
Old 29-01-2010, 22:41   #34
hakkaniyet_

Alıntı:

Benim müvekkillerden bir tanesi taksitlerini ödeyemiyor,aslında yapılandırmadan sonra hiç taksit ödememiş.Şikayet edilirse savummamız bu yönde olacak.Yoksa taahhüt mükemmel alınmış.
Sayın meslektaşım dediğiniz gibi söz konusu taahhütler noksansız,söylenecek hiç bir şey yok bu konuda.Ben de sizin belirttiğiniz husus üzerinde duracağım.Siz de bizleri davalarınıza ilişkin gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim.Malum içtihat tıkanıklığı mevcut bu ağır cezaya yapılan itirazlar ve bunların şeklen incelenmeleri neticesinde.Değişen koşullar,yeni gelişmeler keşke değerlendirilse ve esasın da incelendiği kararlar çıkabilse..
Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi