Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Borçlu için icra takibi kesinleşmediği için sorgulama yapamazsınız. 2 yerde "için" kelimesi kull. emir kipi mi yoksa anlatım bozukluğumu

Yanıt
Old 07-09-2020, 22:22   #1
schirine

Varsayılan Borçlu için icra takibi kesinleşmediği için sorgulama yapamazsınız. 2 yerde "için" kelimesi kull. emir kipi mi yoksa anlatım bozukluğumu

Merhaba, uyep'da sıkça karşılaştığımız bu cümle çoğunluğumuzun canını sıksa da bu konuda eminim ki bir düzenleme yapılacaktır. İcra takibinin başlatılmasından sonra tebligatın kısa bir yolculuğa çıkıp kesinleşme hikayesini anlatacağım . 16.07.2020 de tebligat yapılması için talebimiz gönderip masrafımızı yatırıyoruz, 20.07 de verilen karar sonrası 23.07 de postaya veriliyor, 28.07 de tebligat başarılı bir şekilde yapılıyor, (bu arada tebligat adresi icra müdürlüğünü sınırları içinde aynı ildedir merak edenler için barkod numarası 4004029463392) 28.07 de yapılan tebligat postacı tarafından 19.08 de icra dairesine teslim ediliyor. Talebimizden itibaren aynı il sınırında bulunan bir adrese gönderilen tebligatın icra dairesine geri dönmesi 30 günlük bir yolculuğun ardından tamamlanıyor mu dersiniz ? hayır devam edelim , 20.08 de memur arkadaşlarımız tarafından sisteme taranan tebligat parçası, 28.08 de yeniden "alacaklı vekilinin görmemiş olması" yada "tatilde herhalde ondan görmedi" düşüncesi ile onca iş yükü varken araya kaynak yaparak tekrardan taranmıştır buradan teşekkürlerimi sunuyorum arkadaşa ,

Mazbatanın 1.taranmasının üzerinden 17 gün 2. taranmasının üzerinden ise 9 gün geçmiş kesinleşmesinin üzerinden ise takriben 30 gün geçmiştir, umarım hak kaybı olmamıştır 07.09.2020 de sorgu yapıp haciz işlemlerini başlatmak istesek de ...

Karşımıza Uyep'ın üstün yetenekli mühendislerinin işleri nasıl yavaşlatırız diye düşünerek keşfettikleri, herkesi şoka uğratan, alacaklıyı zarara sokan , dünya çapında tartışmalara neden olan , bakanları dumur eden akılları alt üst eden , İİK mı TK mı değişti diyerek şaşıranlar , arkadaşım ıslak imzalı evrakın taramasında görülüyor açık açık 28.07.2020 de tebligat yapılmış 07.09.2020 de sen kalkmış bana "Borçlu için icra takibi kesinleşmediği için sorgulama yapamazsınız." diyorsun (uyarı veriyorsun) , buyur alacaklıya gel sen anlat durumu biz tebligatı yaptık, mazbata dosyaya da sisteme de aktarılmış, fakat Uyep yazılımını kurcalayan nereden ne çıkarsak diyen mühendislerimiz , iş yükü az olan memurlarımıza extra iş yükü çıkarmak için , İİK TK da yeri olmayan bir talep çeşidi türettirdiler, Kesinleşen tebligatın uyep tarafınada tanıştırılması talebi. Arkadaşım zaten sistemi sürekli bakıma alıyorsun böyle evrak ve iş yükü yüklersen sisteme daha çok bakıma alırsın, ben şimdi talebimi açıyorum kesinleşme işlensin sisteme de sorgu yapalım sonuçlar için bir daha talep açalım bir daha bir daha , bitmez bu sistem bilmeyenlerin sistemi yapmaya çalışması yada sistem oluşturmaya çalışması. Bu yazdıklarım hayal ürünü olmayıp gerçek hayattan da alıntı değildir. Mars dan yazıyorum sizde de sistem aynı mı yoksa ?
Old 08-09-2020, 00:44   #2
av.murat kılıç

Merhaba

Tebliğ olduktan sonra uyaptan kesinleştirmeleri için talep yazıp uyaptan gönderiyoruz. Ben vakit kaybetmemek için bu talebin içinde borçlunun araçlarına, taşınmazlarına ve maaşına haciz de yapılsın diyorum. Daha sonradan da icra çalışanları takibi kesinleştirince borçlunun mal varlığını sorgulayıp haciz isteyebiliyoruz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi