Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kocama Davranişlari Nedeniyle Noterden Ihtarname Gönderebilir Miyim?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-11-2013, 16:03   #1
Konuk

Soru Kocama Davranişlari Nedeniyle Noterden Ihtarname Gönderebilir Miyim?

Merhaba
Kocam Evli Bir Adama Yakişmayacak şekilde Başka Kadinlarla Flirt Yazişmalari şeklinde Internet, Cep Telefonu (whatsup Vb) Ve Yüzyüze Görüşüyor. Gece Kaldigi Yeri Söylememe Gibi, Aile Hayatina Uygun Olmayan Daha Bir çok Olumsuz Davranişi Söz Konusu. Psikolojik şiddet Uygulayip Tahammul Edemeyeceğim Durumlara Sirf Ailem Boşanmami Istemiyor Küçük Bir çocugumuz Var Diye Katlanmami Kabul Etmemi Ses çikarmamami Istiyor. Yarin Bir Gün Elimde Delil Olmasi Amaciyla Tüm Aile Hayatina Uygun Olmayan Davranişlariniyazip, Aile Hayatina Uygun Olmayan Davranişlarina Son Vermesi Amaciyla Noterden Ihtarname Gönderebilir Miyim?
Old 28-11-2013, 19:04   #2
Av.Tuğba Göktepe

Noterden bu şekilde bir ihtar çekmeniz hukuksal bir sonuç doğurmaz.Ancak eşiniz size şiddet uyguluyorsa,evden uzaklaştırma kararı alabilir,maddi olarak sıkıntı yaşatıyorsa,bulunduğunuz yer Aile Mahkemesine başvurarak evlilik birliği devam ediyor iken nafaka almaya hak kazanabilirsiniz.
Old 28-11-2013, 20:35   #3
Konuk

Varsayılan Eşim Başka Kadinlarla Görüşüyor

Fiziki şiddet Uygulamiyor Maddi Olarak Sikinti çektirmiyor , Sadece Başka Kadinlarla Görüşme Konusunda Durumunu Kabullenmemi Ses çikarmamami Istiyor. Biz Severek Evlendik. Fakat Bu Evli Olup Bekar Yaşama Kendi Değimiyle özgür Olma Istegi Ve Yaşantisi Benim Psikolojimi Ciddi şekilde Bozdu. Güzel Bakimli Becerikli Eğitimli Bir Kadinim çalişmiyorum. Psikiyatriste Bile Götürdüm Kabulleniyor Sen Bir Numarasin Onlar Iki üç Takilma Diyor. Oysa Bu Durum Yillardir Böyle üzüntülerden Hastalandim Bir Sürü Sağlik Sorunlari Yaşadim. Ama özellikle Ailem Asla Boşanmama Izin Vermiyor. O Da Bu Durumu Biliyor. Ne Zaman Ayrilmaya Kalksam Sözler Yeminler Ikna Edip Döndürüyor Sonra Aynen Devam. Ne Yaptimsa Onu Bu Huyundan Vazgeçiremedim Ne Sözler Yeminler Etti Kurana , Evladimizin Hayati Uzerine Yeminler Etmesine Ragmen Hep Gizli Sakli Entrikalar Ve Yalanlar. Benim Yakaladiklarimin Haricinde Asil Bilmediğim Kiblir Neler Var. Evine Bana çocuguna Ilgisiz Gözü Her Zamn Dişarida. Sosyal Ortamlarda Bile şakalari Esprileri Hep Zamparalik üzerine. Rezil Oluyorum. Boşanmadan Hukuki Olarak Ne Yapabilirim Peki?
Old 28-11-2013, 21:25   #4
Av. Feyza Altun

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba
Kocam Evli Bir Adama Yakişmayacak şekilde Başka Kadinlarla Flirt Yazişmalari şeklinde Internet, Cep Telefonu (whatsup Vb) Ve Yüzyüze Görüşüyor. Gece Kaldigi Yeri Söylememe Gibi, Aile Hayatina Uygun Olmayan Daha Bir çok Olumsuz Davranişi Söz Konusu. Psikolojik şiddet Uygulayip Tahammul Edemeyeceğim Durumlara Sirf Ailem Boşanmami Istemiyor Küçük Bir çocugumuz Var Diye Katlanmami Kabul Etmemi Ses çikarmamami Istiyor. Yarin Bir Gün Elimde Delil Olmasi Amaciyla Tüm Aile Hayatina Uygun Olmayan Davranişlariniyazip, Aile Hayatina Uygun Olmayan Davranişlarina Son Vermesi Amaciyla Noterden Ihtarname Gönderebilir Miyim?

Sayın Konuk,

Tabi ki eşinize bahsettiğiniz konular ile ilgili olarak ihtarname gönderebilirsiniz. Fakat, şunu unutmamanız gerekir ihtarnameler kesin delil teşkil etmez; siz yine bir dava söz konusu olduğunda ihtarnamenizde belirttiğiniz hususları ispat ile yükümlü olacaksınız.

Ayrıca aile hukukunda birlikte yaşayan eşlerin bu tür ihtarname göndermeleri pek sık rastlanan bir durum olmamakla birlikte, zararı olmayacağı gibi yarın birgün mahkemede kanaat oluşturmak konusunda yardımcı olabilir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi