Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

anlaşmalı boşanma

Konuyu Kilitleyin
Old 10-11-2013, 09:15   #1
Konuk

Varsayılan anlaşmalı boşanma

biz eşimle iki aydır ayrıyız.ben evimizde o başka yerde kalıyordu.cesaretimi toplayıp adliyeye gidemediğimden bekliyorduk.benim başka bir erkekle internetten arkadaşça yazışmalarımı gördü.beni tanımak istediğini,görüşmek istediğini yazmış.görüşme yeride evini yazmış.görüşmediğimiz daha sonraki gündeki konuşmalarda yaziyor.hafta sonları çocuğumla vakit geçirdiğim için vaktim olmadığını yazmışım.ama eşim bunu namus meselesi yaptı.hemen anlaşmalı boşanma dilekçesi verdik.bana seni işden attırırım evden çıkın diyor.ev benim adıma 5 yıldır ödeniyor. 5 yıl kredisi var.kendisi doğru dürüst ödeme yapmamıştır.çocuğumuz özel okulda onuda hep ben ödüyorum.babamın üstüne kayıtlı bir arabam var.onuda istiyor.daha borcu olan arabadan vermek istemedğimi söyledim.300 nafaka vericekti.arabadan istemiyor,nafaka vermiyor.anlaşmalı dilekçemizde sadece evin satılıp borcu ödenip ikiye bölünceği yazıyor.nafaka falan talep etmiyorum yazıyor.ama artık çocuk için nafaka istiyorum.ben devlet memuruyum onun sigortası yok şirket ortagı.çocuk bu evden çıkmak istemiyor.çocuk 9 yaşında.ben evi borcuyla alabilirmiyim.anlaşmalı boşanma mahkemesine gitmezsem ne olur.mahkemelere katılmak istemiyorum.çocuk için ne kadar nafaka alabilirim.benim başka biriyle yazıştıklarım mahkemeye delil olurmu.arabada hak idaa edebilirmi.şirket ortaklığından payımız olurmu
Old 11-11-2013, 20:14   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Anlaşmalı boşanma davasından vazgeçtiğinizi ve protokolü kabul etmediğinizi, aranızdaki geçimsizliğe ilişkin tanık ve delil bildireceğinizi mahkemede belirtebilirsiniz.

Çocuğunuzun velayetini ve çocuğunuz için tedbir ve iştirak nafakası talebinde bulunabilirsiniz.

Araba babanızın üstüne kayıtlı ise, bu maldan bir hak talep etmesi zaten mümkün değil.

Ev ise edinilmiş maldır. Mülkiyeti sizin üzerinize olan bu evden ancak, boşanma davası açma tarihine kadar ödenmiş taksitlerin yarısı kadar katılma payı alacağı talep edebilecektir. Evin mülkiyeti ve dolayısıyla ödenecek taksitleri üzerinize olmaya devam edecektir. Eşiniz belirttiğim katılma payı alacağı için, boşanma davası haricinde mal rejimi tasfiyesi ve alacak davası açmalıdır.

İnternet yazışmalarınız, boşanma davasında kimin kusurlu olduğuna ilişkin bir değerlendirmede önem kazanır.

Yoksa, velayet, çocuğunuz için nafaka, evin ve arabanın mülkiyet ve alacak hesabını etkilemez.

Anlaşmalı boşanmak istemiyorsanız, aranızdaki çekişme ve anlaşmazlığı kanıtlamak ve hak kaybına uğramamak için bir avukattan doğrudan hukuki destek alınız.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi