Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Anket Sonucu: Seminer
Düzenlemeyi Destekliyorum 27 57,45%
Katılmak istiyorum 26 55,32%
Bir ihtiyaç duymuyorum 2 4,26%
Anket sonucuna göre karar veririm 2 4,26%
Birden Fazla Seçenek İşaretlenebilen Anket. Oy Verenler: 47. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 278)

Seminer Duyurusu

Yanıt
Old 23-01-2010, 00:11   #31
üye3578

Muhsin Bey, Yeni Çek Kanununu da eklerseniz, sanırım ilgi daha fazla olur. Kolay gelsin..
Old 23-01-2010, 21:34   #33
dide

Olumlu

Merhaba,

Seçilen konular ve hafta sonu planlanması benim de ilgimi çekti.
Katılımcılara sertifika verilmesi çok hoş olur.Seve seve katılırım.
Kesin tarih ve program sanırım sitede duyurulur.
Bunun için uğraşanlara teşekkür ederim.

Av.Özlem Kurtuluş
Old 23-01-2010, 21:37   #34
Muhsin KOÇAK

Alıntı:
Yazan dide
Merhaba,

Seçilen konular ve hafta sonu planlanması benim de ilgimi çekti.
Katılımcılara sertifika verilmesi çok hoş olur.Seve seve katılırım.
Kesin tarih ve program sanırım sitede duyurulur.
Bunun için uğraşanlara teşekkür ederim.

Av.Özlem Kurtuluş

kesin tarih ve şimdilik seminer konuları aşağıdaki linktedir,

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=46569

katılım anketi için ise bu yazıya tıklayınız
Old 23-01-2010, 22:28   #35
Muhsin KOÇAK

Alıntı:
Yazan dide
Merhaba,

Katılımcılara sertifika verilmesi çok hoş olur.
Av.Özlem Kurtuluş

Seminer THS Mali Hukuk Çalışma grubu tarafından düzenleniyor ise de düzenleyen THS olduğuna göre, bu mesajınızı sayın Admin okumuştur, ben de sertifika verilmesinden yana olduğumu belirtmek isterim.
Old 07-04-2010, 01:55   #36
Muhsin KOÇAK

Değerli Üyeler, yukarıda yapmış olduğumuz seminer duyurusunda belirtilen 17-18 Nisan 2010 tarihlerinde seminer sunumunu yapacağımızı hatırlatmak ihtiyacı hissettim, fazla katılım olmadığını görüyorum ancak katılımın azlığı ya da çokulunun bir önemi yoktur, bir meslektaşmız bile olsa yine bu sunumu yapacağız, önümüzdeki hafta itibari ile seminerin verileceği yerde rezervasyon teyidi yapmam gerek, katılacak olan arkadaşların bilgi vermelerini rica ediyor iyi alışmalar diliyorum
saygılar
Old 07-04-2010, 13:03   #39
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Muhsin KOÇAK
Seminer THS Mali Hukuk Çalışma grubu tarafından düzenleniyor ise de düzenleyen THS olduğuna göre, bu mesajınızı sayın Admin okumuştur, ben de sertifika verilmesinden yana olduğumu belirtmek isterim.

"Sertifika vermek" için yasal koşullar oluştu mu? Yani, THS bu tür bir seminer kapsamında sertifika verebilir mi?
Old 07-04-2010, 18:05   #40
Muhsin KOÇAK

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
"Sertifika vermek" için yasal koşullar oluştu mu? Yani, THS bu tür bir seminer kapsamında sertifika verebilir mi?

THS nin sertifika vermesini engelleyen bir düzenleme var mı ? Resmi bir belge niteliğinde olmadığı ve sadece katılımcılara katıldıkarını gösterir bir belge niteliğinde olduğundan verilmesinde bir yasal engel olmadığı, THS yetkilisi sayın Admin'in karar ve insiyatifinde olduğunu düşünüyorum
Old 12-04-2010, 21:12   #41
Muhsin KOÇAK

17 Nisan 2010 Seminer Programı
09:00-12:00
Vergi icra Hukuku ve Kapsamı
• Vergi icra hukuku kapsamna giren alacaklar
• Gelirleri vergi icra hukuku kapsamında olan
kamu kurum ve kuruluşllar
• Kamu alacağı olup vergi icra hukuku kapsamında
takip ve tahsili mümkün olmayan alacaklar

13:00-17:00

• Gelir kaynaklarının tarh, tebliğ ve tahakkuk işlemleri
• Kamu Alacaklarının Tahsili
• Kamu alacağının korunmasına ve teminat altına
alınmasına yönelik işlemler
• Kamu alacağında sorumluluk türleri
• Kanuni temsilci – Mirasçıların sorumluluğu

18 Nisan 2010

09:00 - 12:00
Kamu Alacağının Korunması
• Teminat isteme, teminat türleri
• İhtiyati tahakkuk ve ihtiyati haciz
• İhtiyati tahakkuk ve ihtiyati haciz yolları ve sonuçları
• Yurt dışı çıkış yasağı ve itiraz
• idari yargı yolları ve sonuçları
• Kamu alacaklarında rüçhan hakkı
• Tasarrufların iptaline ilişkin hükümler ile sonuçları
• Limited Şirketlerin kamu borçları
• Kanuni temsilcilerin sorumlulukları
• Tecil ve taksitlendirme

13:00 - 18:00

Kamu Alacağının Takibi
• Ödeme emri, itiraz usul ve esasları
• Üçüncü şahısların istihkak iddiaları ve sonuçları
• Kamu Alacağığının Tahsili
• Haciz ve haczin sonuçları
• Mahçuz malların satşı ve sonuçları
• Teferruğ
• Kamu Alacağının Korunması
• Zamanaşımı ve süreler
• Kamu Alacağının Terkini
• Terkin ve sonuçları
Ceza Hükümleri

5941 sayılı Yeni Çek kanunu

• Suç sayılan fiiller ve cezalar
• Para cezaları
• Hürriyeti bağlayıcı cezalar
• Kamu Alacağını Sona Erdiren Nedenler
• Uzlaşma
• Tecil – Terkin
• Diğer Nedenler
Old 13-04-2010, 10:24   #42
Engin Özoğul

Üstadım merhaba,

Katılım ücretini yatırabileceğimiz banka hesap numarası var mı?

İki gece konaklamak mümkün mü? (Cuma akşamı giriş - Pazar çıkış)
Old 13-04-2010, 11:15   #43
Av.Nevra Öksüz

Sayın Muhsin Koçak,

5941 S.K. dan vazgeçildi "sanırım"? Seminer Programınızda göremediğim için "merak ettim"

Saygılar...
Old 13-04-2010, 12:26   #44
Muhsin KOÇAK

Saygı değer THS üyeleri ve meslektaşlar daha önce de belirttiğim üzere bir kişilik katılım ile dahi bu seminerin verileceğini duyurmuştuk, bu sözümüzün arkasında olup THS ayrıcalığı ve tutarlılığının bizlere yüklemiş olduğu sorumluluk ve yükümlülük gereği seminere katılım sayısı gözönünde bulundurulmayarak sunum gerçekleştirilecektir. Bu nedenle kalınacak yer ile ilgili olarak internet web site adresi ile katılımcıların otel ücretlerini ilgili hesaba yatırmaları veya Kredi kartı ile ödemeleri hususunu ilgi ve bilgilerinize arz ediyorum.

saygılar

Otel Hadımköye 22 km yzaklıkta durusu göl kenarı Durusu park hotel olup internet web sitesi http://www.durusuparkotel.com/ dir.

Ücret ayrıntıları

Tek kişi oda ücret : 140 .- TL.

İki kişilik oda : 100.- TL./ Kişi

Not : Yukarıda verilen ücrete kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği dahil olup alkollü içecekler hariçtir.

Konaklamak istemeyip de günü birlik seminere katılmak isteyen üyelerimiz önceden haber vermeleri koşuluyla sadece yemek ücretlerini ödeyeceklerdir.

Banka Hesap Numarası : Deniztur otel işletmeciliği Ltd.Şti.
Yapıkredi Bankası İkitelli Şubesi.

Şube kodu Hesap Numarası

756 - 84313567
Old 13-04-2010, 18:14   #45
Muhsin KOÇAK

Önemli Not :

Seminere katılımcıların haber vermeleri ve buna göre rezervasyonu opsiyonlu tutmamız gerek, zira hafta sonu olduğundan otelin dolma ihtimali yüksek olup katılımcıların bir an önce karar verip bildirmelerini rica ediyorum
saygılar
Old 14-04-2010, 15:23   #46
Av.Mehmet Saim Dikici

Bu otele gidenlerin 5-6 km ilerideki "BALABAN KÖYÜ"'ne uğramalarını tavsiye ederim.

Bu köy "İstanbul'u Terk etmek" forumunun ilham kaynağıdır.
http://www.facebook.com/photo.php?pi...d=114720976003
Old 14-04-2010, 16:35   #47
Muhsin KOÇAK

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Bu otele gidenlerin 5-6 km ilerideki "BALABAN KÖYÜ"'ne uğramalarını tavsiye ederim.

Bu köy "İstanbul'u Terk etmek" forumunun ilham kaynağıdır.
http://www.facebook.com/photo.php?pi...d=114720976003

evet bir harika orası gerçekten de
Old 15-04-2010, 06:15   #48
av.murat kılıç

Varsayılan bir kaç soru

Sayın Muhsin Bey
Semineri kim sunacak? Bu konuda bilgi verirmisiniz?
Akademisyenler gelecekmi?

Benim evim durusuparka çok uzak değil. Başakşehirde ikamet etmekteyim. Cumartesi günü gelemezsem pazar günü gelmem mümkünmü?

Bir not: durusupark otel de içi doldurulmuş av hayvanları müzesi var. Kendi katagorisinde dünyada 3.veya 4.cü olması lazım. Rehber o şekilde anlatmıştı. Av hayvanları aklınıza ne gelirse kaplan, timsah, maymun vs. canlı gibi duruyor. Müze Otelin içinde yer almaktadır. Gezilmesini öneririm.
Old 15-04-2010, 12:43   #49
hidayet

Siteye bir süredir girmediğim için yeni haberim oldu seminer etkinliğinden,ancak şuan için katılamayacağım.Umarım tekrarı olur,katılmayı isterim.
Old 15-04-2010, 16:50   #50
Muhsin KOÇAK

Alıntı:
Yazan av.murat kılıç
Sayın Muhsin Bey
Semineri kim sunacak? Bu konuda bilgi verirmisiniz?
Akademisyenler gelecekmi?

Benim evim durusuparka çok uzak değil. Başakşehirde ikamet etmekteyim. Cumartesi günü gelemezsem pazar günü gelmem mümkünmü?

Bir not: durusupark otel de içi doldurulmuş av hayvanları müzesi var. Kendi katagorisinde dünyada 3.veya 4.cü olması lazım. Rehber o şekilde anlatmıştı. Av hayvanları aklınıza ne gelirse kaplan, timsah, maymun vs. canlı gibi duruyor. Müze Otelin içinde yer almaktadır. Gezilmesini öneririm.

Sayın Murat bey,

Seminere akademisyenler gelmeyecek, seminer sunumunu ben yapacağım, yararlı olabildiğim kadarı ve dilimin vardığı yere kadar anlatmayı düşünüyorum akademisyenlere gerek duyulup duyulmayacağı hususunu ise katılımcıların seminer sonrası yorumlarına bakmak lazım

ayrıca evet dediğiniz üzere, müze dünyada derece almış bir müze ben gezdim gezilmesini de tavsiye edeceğim,

bir de cumartesi katılmaz iseniz pazar günü de katılmanız mümkündür elbette.

selam ve saygılar
Old 16-04-2010, 10:24   #52
av.murat kılıç

Cumartesi günü başka bir programım olması hasebiyle pazar günü katılıyorum. Saygılarımla...
Old 16-04-2010, 10:39   #53
Muhsin KOÇAK

Alıntı:
Yazan av.murat kılıç
Cumartesi günü başka bir programım olması hasebiyle pazar günü katılıyorum. Saygılarımla...

Tamam bekleriz,
selamlar
Old 16-04-2010, 14:13   #54
selcukalagoz

Muhsin Bey,

Seminere arkadaşımla birlikte katılmaya karar verdik. Rezarvasyon listesi dolmadıysa otelin banka hesabına transfer yapmayı düşünüyorum..Teşekkürler
Old 16-04-2010, 18:40   #55
Muhsin KOÇAK

Alıntı:
Yazan selcukalagoz
Muhsin Bey,

Seminere arkadaşımla birlikte katılmaya karar verdik. Rezarvasyon listesi dolmadıysa otelin banka hesabına transfer yapmayı düşünüyorum..Teşekkürler

merhaba Selçuk bey
otel rezervasyon opsiyonumuz 20 kisiye kadar açık tutuldu. Otelde su an yer var ödemeyi yapacağınız banka hesap numarası daha önce verildi forumda. Şayet gelecekseniz otele girişiniz sırasında da odeme yapmanız mümkündür. Banka hesabına yatiramadisaniz sorun değil
Old 18-04-2010, 21:05   #56
Muhsin KOÇAK

THS Mali Hukuk çalışma grubu olarak hazırlayıp sunumunu gerçekleştirdiğimiz seminere iştirak eden başta Sayın Av Engin Özoğul ve diğer üyelerinize teşekkür ediyor saygı ve selamlarımı sunuyorum.
Old 19-04-2010, 07:25   #57
av.murat kılıç

Varsayılan teşekkür

Seminere katıldım. Çok verimli geçti. Muhsin Bey'e çok teşekkür ederim. Çok yararlı oldu. Saygılarımla..
Old 19-04-2010, 08:27   #58
Engin Özoğul

Açıkçası bu kadar verimli geçeceğini ben de tahmin etmiyordum.

Sayın Koçak hem işin akademik boyutuna hem de uygulamaya çok hakim. Salt hukuki kimliğiyle değil maliyeci kimliğiyle de bize çok önemli bilgiler aktardı. Olaylara ve mevzuata bir bütün halinde nasıl bakılabileceğini göstermiş oldu. Güncel hukuki sorunlara ve yeni ama hatalı uygulamalara karşı nasıl savunma geliştireceğimizi öğretti. Kangren olmuş hukuka aykırı uygulamaları tartışmaya açtı.

O kadar özel şeyler anlattı ki sürekli detay istememiz nedeniyle seminer konusunu bitirmesine engel olduk. Seminer programını ikiye ya da üçe bölüp başka günlerde devam etmesini talep edince sağolsun bizi kırmadı.

Kalan kısmı kaçırmayın derim...

Üstad, tekrar çok teşekkürler. Bugüne kadar gittiğim tüm seminerlerin içinde abartısız en iyisiydi. Devamını çok vakit geçirmeden, bilgilerimiz tazeyken yapmanızı rica ediyorum.
Old 19-04-2010, 09:34   #59
Muhsin KOÇAK

Engin bey

teşekkür ediyorum ham katılımınız ve hem de yorumlarınız için, bilgiyi doğru şekilde akratmak ve öğrenmek bilginin en iyisidir biliyorum, elimden geldiğince akratmaya çalıştım, paylaştım, talep olması halinde tekrarlayacağız elbette, ancak bu kez bütün organizasyonu sen üstleneceksin
sevgi ve saygılarımla
Her Şey THS için
Old 19-04-2010, 09:35   #60
Muhsin KOÇAK

Alıntı:
Yazan av.murat kılıç
Seminere katıldım. Çok verimli geçti. Muhsin Bey'e çok teşekkür ederim. Çok yararlı oldu. Saygılarımla..

Teşekkkürler Murat bey Katılım ve yorumuz için
selam ve saygılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi