Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Hakkında Yazışmalar Siteyle ilgili sohbet ve tartışmalar ile teknik yardım içeren mesajlar. (Bu alan, yeni konulara kapalı ve mevcut konulara yanıt eklemeye açıktır)

çuvaldızı kendine

Yanıt
Old 26-12-2006, 16:24   #1
Av.Kamil Mercan

Varsayılan çuvaldızı kendine

ne güzel bir site!!
araştırmayı, okumayı vede çalışmayı sevmeyen meslektaşlar yazıyor...
cevap fedakar suat ergin, armağan konyalı v.s. duyarlı avukatlardan..
oysa türkiyenin ve hukukun sorunları..
dişe tırnağqa dokunan yok..
canlı tartışma açılıyor."amerikada hukuk eğitimi" türkiyede bu işin nereye geldiğini soran yok.yada bu tartışmaya katılanların türkiyede yaşadığından haberi yok.
üç beş banka vatandaşın cebine elini sokmuş "kart kullanma bedeli,stopaj,fon bozdurma ücreti,v.s." haraç alıyor.ortalama &6 dan para kullandırıyor.kimsenin umurunda değil.tefecilik yasal dayanak almış.haa.. avukatlık asgari ücretinin 11. maddesi konu olunca mangalda kül kalmıyor.
hırsızlık, gasp v.b. suç ve olaylar hergün tırmandıkça tırmanıyor.yetkililer bunlara göz yumuyor.özellikle kolluk kuvvetleri kimse bu sitede buna dair bir söz etmiyor."eşiniz hukukçu olabilirmi" v.b.olur yada olmaz şahsa münhasır..

adliyelerde kadılık sistemi çalışıyor.. dem vuran yok..
gencecik avukat intihar ediyor.neden niçin..
ekmek parası için uğraşanlar yok..
avukatlık sınavı iptal ediliyor.söz çok. ama o okulu okumak için verilen emekten,anaların babaların çabasından, çilesinden kimsenin haberi yok..

her şeyden önce "NOSYON" nedemek biraz daha anlaşılır olalım..
madem kamu görevi yapıyoruz neden ssk lıyız..

v.s. v.s. v.s.
Old 27-12-2006, 03:12   #2
anti-leviathan

Varsayılan kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

Sayın Av.Kamil Mercan,
kendinizi uyumsuz,tedirgin ve nedense uykusuz hissediyor olabilirsiniz..
kişi, aynı havayı soluduğunu düşündüğü meslektaşlarının ( ve adaylarının ) bu denli bireysel yaşam alanı içinde sıkışıp kaldıklarını görünce 'neden şimdi birlikte soludğumuz havayı yine birlikte yumruklayamıyoruz?' sorusunu kendisine defalarca soruyor..bu soruyu sordukça kendisini sevimsiz, uyumsuz hissediyor..
uyumsuz hissetikçe yalnız olduğunu düşünüyor ve karamsarlaşıyor..
ben, sizin bu mesajınızı okuduktan sonra yalnız olmadığımı hissettim, site hakkında ve forum konuları ile ilgili düşüncelerinize ve en önemlisi de bizlerin (hukukçuların) nasıl bir gidişat içinde olduğumuz tespitinize katılıyorum..
sevgilerimle..
Old 27-12-2006, 03:45   #3
Kavaz

Sayın Mercan;
Doğru söze ne demeli!!! O nedenle bunlar hakkında yazmayacağım.Ancak şunu da belirtmeden edemeyeceğim;sitenin genel düzeni hakkında yazdıklarınıza kesinlikle katılmıyorum.Mesleğe yeni başlayan çoğu meslektasım gibi hepimiz çok şey öğreniyoruz.İlk başlarda aldığımız darbeler,kendi meslektaslarımızdan geldiği için genç avukatların sıkıntıları da artmaktadır.Kendim için söyleyebilirim ki;bana kaybettirdiği hiçbir şey yok.Bir adım atmadan önce araştırıyorum,soruyorum,okuyorum,çalışıyorum ve yine soruyorum.Sormasam bile soranlarınkini okuyorum.Geniş bir arşive sahibiz.Kitaplıklarda bulamayacağımız bir arşive.Hem öylesine güzel insanlar tanıdım ki,uygulamada sıkıntı çekmemem için önceden uyardıkları bile olmaktadır.Farklı bir site,farklı insanlar,farkı amaçlar,farklı bir aile.Sizide sık sık görebilsek aramızda ben çok mutlu olurum.Ayrıca konuların kısımlara ayrılmasıda,kişilerin tercih hakkını kullanmasını sağlamaktadır.Her konuda olumsuz bakış açısından dolayı,çok sorunlar yaşamatayız.Bu konuda olumsuz düşünmeyi gerektirecek bir durum mevcut değil bana kalırsa.Okumayan ve araştırmayan nerede olursa olsun zaten sıkıntı yaratır.Saygılarımla...
Old 27-12-2006, 04:17   #4
Cest la vie

Kamil Bey, igneyi de size batiralim mi? (Cuvaldizi siteye ve bizlere batirmissiniz ya)
Temmuzdan beri uyemizsiniz ve sadece 8 mesajiniz var. Hukukun sorunlari oldugunu kimse inkar etmiyor ve bunu da cesitli forum alanlarinda (ozellikle hukuk sohbetleri alaninda) tartisiyoruz. Sizin bu tartismalara katilmamaniz sizin bu isyaninizla celismiyor mu? Ya da yeni tartismalar acmamaniz? Siyaset ve din yasagi disinda hukukla ilgili bir tartisma actiniz da mesajiniz mi silindi?
Ya da hep mi hukuk sorunlari konusulacak? Arada hukukcularin hayatlari konusunda cesitli izlenimler edinmek sizce cok mu itici? Gerci onun da kolayi var: o konuyu gormezlikten gelir, vaktinizi harcamazsiniz, olur biter.
Burda kimse zorunlu bir sey yapmiyor. Herkesin yazdigi her mesaj, kisinin kendi insiyatifinde. BU nedenle baskalari yerine uzulmenize de gerek yok. Rahat olunuz.
Saygilarimla
Old 27-12-2006, 08:32   #5
minee.mine

Bu sitede yazan ve okuyan site üyesi arkadaşlardan hiçbiri, hiçbirimiz ne kör, ne sağır nede şu anda veya daha önce yaşadıkları ülkeden kopuk.
Hayat hiç bir zaman bizlere sadece pembe suratıyla bakmaz bazen suratımıza makyaj yapmaya ve hayata pembe bakmaya ihtiyaç duyarız. Görmek istediğimiz sürece hayatı sadece sorunları, eksikleri ve bütün olumsuzluklarıyla da görebiliriz; fakat insan olarak bu hayatın içinde sıkıntı ve sorunlara rağmen gülümsemeyide bilmeliyiz diye düşünüyorum. Hayattan her zaman olumsuzluk değil olumlu yanlarda çıkarabiliriz. Örn. ben bu yazının neticesinde belki benim veya sitedeki başka bir arkadaşımın göremediği,fakat bir şekilde gündeme gelmesi gereken konuları gördüğü için bundan sonra bu konuları site platformunda ele alacak bir arkadaş görüyor ve yazılarınızı belki yazarak belki okuyarak paylaşmak dileği ile merakla bekliyorum.
Çok ciddi konulara giren bütün arkadaşlar için arada site lokaline girip biraz gülümsemek ve gülümseyen yazılarla gevşemek arda keyifli bazı paylaşımlarla bizleri de gülümsetmek isterseniz site lokaline de bekleriz.
Old 27-12-2006, 11:03   #6
Seyda

Sevgili Ahu ve minee.mine;düşünüyordum Sayın Av.Kamil Mercan'a nasıl bir cevap versem diye..Siteyi koruma içgüdüsü müdür,yapılanların görülmemesine bir sitem mi bilemiyoum ama Ths'nin sadık bir üyesi olarak yazılana sessiz kalmak istememiştim ki siz duygularıma tercüman olmuşsunuz.Bu yüzden özel teşekkür değil açık bir teşekkür göndermek istedim yazdıklarınıza..Teşekkür ederim Sevgilerle..
Old 27-12-2006, 11:27   #7
Admin

Türk Hukuk Sitesi geniş katılımlı ve geniş yelpazeli bir platformdur. Hukuk temel konusu olmakla beraber içinde her üyesinin bulabileceği birşeyler olması hedeflenmektedir. Aynı bir gazete gibi. Siz bir gazetenin ciddi makale yazılarını okuyabilirsiniz ama bir başka okuyucu o gazeteyi bulmacalarını çözmeyi sevdiği için alıyor olabilir. "Ülkenin bu kadar sorunu varken niye gazeteye spor, kitap, bulmaca köşesi koyuyorsunuz?" diye aldığınız gazeteyi de eleştiriyor musunuz?

THS içinde ilgilendiğiniz ve önemli bulduğunuz alanları okuyabilir, diğer alanları "pas geçebilirsiniz". Ciddi bulduğunuz ve sitede henüz değinilmemiş konuları da bizzat tartışmaya açmanız mümkündür.

Kaldı ki, bazı diğer avukat meslektaşların yaptığı bir hatayı da yapıyor ve THS'yi bir "avukatlar sitesi" olarak görüyorsunuz. THS bir Baro Sitesi ya da avukatlara ait bir site değildir, THS geniş katılımlı bir Hukuk Sitesidir. Aramızda avukat da, hakim de, savcı da, noter de, hukuk mezunu olup ticarete atılan da, hukuk öğrencisi de, icra müdürü de ve hatta hukukla hiç ilgisi olmayıp, THS'nin ilkelerini paylaştığı için aramızda olan dostlar da mevcuttur. Dolayısıyla herkes sizin avukat bakış açısıyla öncelikli bulduğunuz konuları öncelikli bulmayabilir veya onların öncelikleri ve sorun olarak gördükleri konular farklı olabilir.
Old 27-12-2006, 12:59   #8
asiyeöngü

THS'nin şahsıma kattıklarından dolayı teşekkür ederim. Yeni üye olmamanıza reğmen baya bir sitemkarsınız, oysa burada isteyen herkes konu açabiliyor. Keşke sitem edeceğinize konu açmış olsaydınız, ama en azından buda bir adım her ne kadar şikayet yazısı olduysada konu açmış oldunuz. İlginiz için teşekkür ederiz. Tarzınıza bakınca siteyi siz kurmuş olsaydınız bizim gibi hukukseverlere yer vermeyeceğinizde aşikar. Siteyi kuran yazılarıyla katkıda bulunan herkese teşekkürler.

Yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Saygılar
Old 27-12-2006, 13:08   #9
concorde

Sitede çok aktif olamayan yeni bir üyeyim. Fakat bu kısa zaman içerisinde fark ettimki buradaki herkes kendisini büyük bir ailenin üyesi olarak görüyor. Yaşları küçük olmasına ragmen yüreği ve beyni çok büyük üretimler sağlıyorlar.
Emeklerinden dolayı bütün arkadaşlara teşekkür ederim.
Old 27-12-2006, 13:35   #10
Armağan Konyalı

Sayın Kamil Mercan

Kısa yazınızda pek çok konunun tartışılması gereğini vurgulamışsınız. Bu konuların hepsinin birden bu başlık altında konuşulması mümkün olmadığından, sizden beklenen, bu konuların tarafınızdan teker teker ilgili alanlarında üyelere sunulmasıdır.

Ayrıca adımı fedakarlar listesinde yazmanız nedeniyle teşekkür ederim. Ancak yaptığımın fedakarlık olduğunu söylemek yanlış olur; sitemizdeki yanıtlarım fedakarlık olsun diye değil, kendimi geliştirmek adına yazılmıştır. Ve bu anlamda sitemizin çok yararını gördüm. Bu arada diğer üyeler de yanıtlarımdan yararlandıysa ne mutlu bana.

Siteyi kuran, ayakta tutan Sayın Admin'e ; soru soran, yanıtlayan, izleyen her üyeye bu vesile ile bir daha teşekkür ederim.

Saygılarımla
Old 27-12-2006, 17:29   #11
cLaW

Sn. Mercan
Site hakkındaki ironik yazınız için teşekkür ederim,insanların siteden bekledikleri şeyler farklı olduğu için bu yazınızı eleştirmek istiyorum..
Hukuk alanında sorulan sorulara sizinde söylediğiniz gibi duyarlı insanlar ellerinden gelen yardımı yapmaktadırlar,bir konuda soru sorduğunuzda cevap alamiyorsanız o zaman sitenin hukuki yönünü eleştirebilirsiniz.
Bankaların insanların ceplerine ellerini sokmaları bizim umrumuzda değil fakat avukatlık kanunun 11. maddesi bizim umrumuzda diye düşünüyorsunuz sanırım,fakat bankalarla bireyler arasındaki işlemler iradi olduğundan istemezseniz size ne iğne batar ne de çuvaldız,bu durum sizin hukuki kişiliğinizi rahatsız ediyorsa günde yada anında yaşanan olayı değilde bence daha spekülatif yaklaşıp böyle bir sorunun ilerde nasıl çözülebileceğini düşünmek gerekir.
Türkiyede yaşıyoruz,vatandaşların sorunları elbet bizi ilgilendiriyor,hepimiz sadece hukukcu değiliz,bir aile,bir çevre içersinde yaşıyoruz,girdiğimiz yere göre konumumuz değişiyor,abla,abi,anne,baba,kardeş,arkadaş,eş olabiliyoruz fakat site içersinde bu kimliklerden ziyade hukukcu olarak kimliğimizi yansıtmaya çalışıyoruz fakat belirttiğim gibi ve sizinde söylediğiniz gibi neden? ya da niçin? soruları temel alınarak sorulan her soru herkesi emin olun yakından ilgilendirecektir
Yazdığınız yazı için tekrar teşekkür ederim,şahıslara ait değilde olgulara ait her yaklaşımınızı ilgiyle takip edeceğimi belirtmek isterim
Kaldı ki olayın ne iğne ne de çuvaldızla alakası olduğunu düşünmekteyim..
Saygılarımla
Old 27-12-2006, 17:29   #12
narcissus84

Kendi kendime katılımcıların yazdıkları eleştiri ve övgülerden sonra bu çorbada nasıl tuzum bulunabilir diye düşündüm.Deneyimler sonucunda görüyorum ki internet/hukuk/internet ile hukuku kaynaştırarak ortaya çıkan "fayda"yı insanlara sunma aşamasında sonuç hep aynı...Şöyle ki...

Bir Hukuk Sitesi Nasıl Olmalıdır?

**Öncelikle katılımın ve "katılımcı"nın ciddi ve kaliteli olması; sitenin misyonu düşünüldüğünde kesinlikle uzak durulması gereken; bu güne kadar ziyaretçiler ve üyeler arası bilgi paylaşımını sağlama amacını güden site yöneticileri tarafından uyarı konusun yapılan "chat dili"nin kullanılmaması "Bir hukuk sitesi..."ile başlayan cümlenin nesnesi olmalıdır.

**Ağırlık ve öncelik hukuki meselelerin çözümü;tartışmalı hususların ucunda yer alan soru işaretlerinin cevaplarına kavuşturulması,önemli konuların irdelenmesi ve meslektaşlar/site üyesi hukukçu-hukukçu olmayanlar arasındaki saygı,dayanışma ve uyumun sağlanması konularında olmalı;daha sonra çok aşırıya kaçılmadan yine site amaçları dahilinde gündemdeki konulara,hukuk içerikli haberlere,sosyal aktivitelere(kültür,edebiyat,sinema,müzik,tiyatro vs.)yer verilmelidir.

**Sanal ortamın vermiş olduğu rahatlık ve belli bir sınıra kadar kimlik gizleyebilme fırsatı site kullanıcılarının ezelden(!) beri korkulu rüyası olmaktadır.Karşılaşılabilecek tüm suistimallere engel olunması için çeşitli (tc kimlik no ile üyelik,forum alanlarında denetimli olarak ileti yayınlama,üye takip edilebilirliğinin rahat olması;üyelere verilecek şikayet hakkı,üye kimlik bilgilerinin kalıcılığı ve değiştirilebilir niteliğinin sınırlı olması vs...)güvenlik tedbirlerinin uygulanması site güvenliği için oldukça yararlıdır.(Bu tedbirler üye olan kişiler tarafından neden olunabilecek ciddiyetsizliklerin,güdülen farklı amaçların,sadece hukuki meselelerine cevap aramak için sitede bulunma,forum alanlarını gereksiz yere doldurarak serverdaki yoğunluğun artmasına neden olmaların da önüne geçilmesi için gereklidir.)

**Hukuk, niteliği itibariyle uygulamayı da,teoriyi de içinde barındırmaktadır.Sorulan soru ve verilen cevaplar,cevapların yüksek mahkeme içtihatlarıyla beslenmesi hukuk uygulamasına yapılan en güzel katkıdır.Sitenin hukuk teorisi açısından desteklenmesi sitede mümkün oldukça makalelere,kabul görmüş/yayınlanmış ya da yayınlanmamış bilimsel çalışmalara,öğrenciler için sınavlarda yardımcı olacak ders notlarına yer verilmesi ile sağlanacaktır.

**Bir hukuk sitesinde siyaset ve din temalarının mümkün olduğunca uzak tutulması gerekir.(Bu husus gerçekten önemli; ne yazık ki hala bu tür konuları tartışırken tartışmak ile kavga etmeyi millet olarak karıştırabiliyoruz:bir birbirimizi dinleyebilseydik;ve saygı duyabilseydik...)Unutulmamalıdır ki internet de bir basın aracıdır;ve bir takım sınırların aşılması durumunda site kurucularının sorumluluğu devreye girecektir.

**Son olarak " Bir Hukuk Sitesi..."ile başlayan cümlenin öznesini her ne kadar bu üç kelime öbeği oluştursa da bu cümlenin en önemli öğesi "gizli öznesidir".Gizli özne ise yönetimdir.Site admini/adminlerinin ziyaretçi ve üyelerin taleplerine cevap verebilecek bilgiye ve hoşgörüye sahip olması asıldır.Administrator yetkisi oldukça sabır ve emek isteyen ve külfetli bir yetkidir.Düşünüldüğünde hukukun ciddiyetini bilgisayar ekranlarına taşıyabilmek ya da daha önce bahsedilen internetin vermiş olduğu rahatlığın dozunu iyi ayarlayabilmek oldukça zordur.Ayrıca admin yetkiside sahip birden fazla kişi bulunuyorsa bu kişiler arasındaki dayanışma ve uyum mutlaka üyelere yansıyacaktır.

Bu cümleyi tüm öğeleriyle eserinin içerisinde barındıran ismiyle Türk Hukuk Sitesini,bu sitenin hazırlanması hususunda bizlere yararlı olabilmek için zaman ve emek harcayan Sayın Admin ve forum yöneticilerini ve daha sonra da bir hukuk sitesinde olduklarını unutmayarak aynı ciddiyeti gösteren hukukçu/hukukçu olmayan üyeleri kutluyorum...

(Ne yalan söyleyeyim koskocaman bir aile olmuşsunuz gerçekten imreniyorum ;bu dayanışmayı,bu birliği oluşturmak,kaliteli insanları bir araya getirebilmek mutluluk verici olsa gerek...)

Saygılar
Old 27-12-2006, 17:53   #13
Jeanne D'arc

Objektif olamayacağım kaygısı ile cevap vermek istememiştim. Ancak Sayın narciussus84'ün cevabına, bir teşekkür etmemek olmazdı.

Alıntı:
... Bu cümleyi tüm öğeleriyle eserinin içerisinde barındıran ismiyle Türk Hukuk Sitesini,bu sitenin hazırlanması hususunda bizlere yararlı olabilmek için zaman ve emek harcayan Sayın Admin ve forum yöneticilerini ve daha sonra da bir hukuk sitesinde olduklarını unutmayarak aynı ciddiyeti gösteren hukukçu/hukukçu olmayan üyeleri kutluyorum...

Ağzınıza sağlık!

Saygılarımla.
Old 27-12-2006, 20:23   #14
A.Turan

Doğrusu sayın Mercan yazıklarını tartıp değerlendirmeden ilk aklına geldiği gibi yazmış.
Eleştirilerinde doz o kadar kaçmış ki şaşkına dönüyor okuyan.
Hukuk sitesinin forumları eleştirilirken sanki siyaset meydanı sitesi eliştirir gibi yazılmış inceden.
Soru soran insanları tembel, olarak nitelemekten en küçük bir endişe daha hissetmemiş sanki.
Hukuk nosyonu olmayan biçare hukukçular toplanmış bir araya burda.
Adliyelerde kadılık sistemi kurulmuş ama nedense bir tek mercanın haberi var biz uyuyoruz.
Milletin dertleri ile dertlenen bir mercan gerisi sırça köşkte yaşayan mirasyedi entel.
Neresinden başlanırki bu sözlere cevap vermeye. Sanırım başlamamak gerek. Bir sabah uyanmış esmiş gürlemiş diyip geçelim.
Old 28-12-2006, 11:20   #15
*sinequanon*

Sn.Mercan'ın yazdıklarını okuyunca gözlerime inanamadım.
Ne zaman bu siteye girsem öğrendiklerim yüzünden defalarca teşekkür ederek ayrılıyorum.Ne zaman bir konu aklımı karıştırsa,araştırmama rağmen bulduklarımdan tatmin olmamışsam hemen bu siteye tıklıyorum.Hiç bir internet sitesinin bana bu kadar şey katacağını düşünmezdim ama oluyormuş işte.Canım sıkkınsa bu sitedeki sohbet forumlarını yok eğer yeni bir şeyler öğrenmek istiyorsam meslektaş sorularını açıyorum.Acaba hangi filme gitsem veya hangi kitabı okusam dediğimde yine ilk bakacağım yerlerden biri bu site oluyor.

Emeği geçen herkese çok çok teşekkürler...
Old 18-02-2007, 21:25   #16
Captain Lawyer

Sn.Av.Mercan çoğu konuda haklısın sevgili arkadaşım ama THS olmasa bu duygularını dile getiremeyecektin.Ve inan sorun çok her konuda ama çözüm makamlarını karıştırmamak lazım diye düşünüyorum. İnsanımız ilk başta gelip avukata danışmaz.PAra vermek istemez ne yazikki avukatları yalan söyleyip para kazanan insanlar olarak görür. İlk başta bu önyargıyı yıkmalıyız diye düşünüyorum. Avukatlar hukukçudur. İnsanlar bunu böyle düşünmeli. Hakimler, Savcılar ve Avukatlar hukukçu camiasında farklı işleri yapan ama aynı amaca hizmet eden kesimlerdir. O amaçta adaletin tecellisidir.
Old 18-02-2007, 22:57   #17
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Düşünüldüğünde hukukun ciddiyetini bilgisayar ekranlarına taşıyabilmek ya da daha önce bahsedilen internetin vermiş olduğu rahatlığın dozunu iyi ayarlayabilmek oldukça zordur

Doğrusu konuyu daha önce hiç böyle düşünmemiştim.

Bu açıyı yakalayan sayın narcissus84'e ve bu açıyı yaratarak yakalanmasına olanak tanıyan sayın Admin'e ve bu açının yaşayarak korunmasına olanak tanıyan tüm katılımcılara, tüm emektarlara, şükranlarımla.

İktidar tahakküm eder, muhalefet de hep eleştirir. Bu yüzden ne iktidarı, ne de muhalefeti, dolayısıyla siyaseti, ne sevebildim, ne de anlayabildim.

Bir grup insanınsa ne tahakküme ve ne de muhalifliğe ayıracak zamanı yoktur. Bir grup insan, sadece üretir.

Bir mahalde üretim muhalefetle oluşmuyorsa, tahakküm yoksa, muhalifliği anlamlı kılabilmek için daha fazlasını yapmalı.

Saygılarımla...
Old 18-02-2007, 23:27   #18
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Sayın Turan: Bir sabah uyanmış esmiş gürlemiş diyip geçelim.

Alıntı:
Sayın Mercan:araştırmayı, okumayı vede çalışmayı sevmeyen meslektaşlar yazıyor...

Geçmeyelim sayın Turan. Bir çuvaldız ne kadar büyük olabilir diye düşünelim ve en büyüğünü arayalım.

Sayın Mercan'ın müstehzi ilk cümlesini takiben ikinci cümlesi insanda ne yazık ki "beklenmeyen ani bir yumruk etkisi" bırakıyor. O yumruğu yedikten sonra bilincimizi toplamamız, "acaba sayın Mercan ne demek istiyor"u düşünmemiz mümkün olamıyor. Haksız bir şekilde, durup dururken suratımıza yumruk atan birisine karşı: "Zahmet ettiniz, çok ihtiyacımız vardı. Lütfen sizi yormayacak isek; şöyle sağ tarafımıza da bir tane..." diyemeyeceğimiz gibi, sayın Mercan'a da bunu diyemeyeceğiz.

Sayın Mercan,

Üyelik tarihinize baktığımızda çok taze bir üye olduğunuz anlaşılıyor. Bir yer hakkında değerlendirme yapmadan önce yeterli bir süre inceleme yapılması gereği açıktır. Siz bunu yapmadan, doğrudan çuvaldız muhabbetine dalarak bizlere daha büyük çuvaldızları arattırıyorsunuz.

Burası ben dahil hepimiz için bir okuldur. Okulda sorular sorulur. Sorulara cevap aranır ve öğrenilir. Bizler böyle öğreniyoruz. Size de tavsiye ederiz.

Çuvaldızsız günler dileğimle...
Old 18-02-2007, 23:56   #19
narcissus84

İnternetten ne öğrenilir biliyor musunuz?

A kişisi için...

Bir kere bir siteye girersiniz..Baktınız içerik zengin...

İncelersiniz...Baktınız üyelik ile içerik zenginliğine zenginlik katıyor..

Üye olursunuz..Oldunuz; kafanızda sorular vardır,yanıt ararsınız,yanıtı bulana kadar o siteyi en ince noktasına kadar akıl sofranıza misafir eder,doyana kadar yersiniz..

Yanıtınızı aldınız ne mutlu size..Ama hayatınız sadece kafanızda dolaşıp duran tek bir soru işaretinden ibaret değildir elbette..Hem meslek yaşantınızda hem de özel yaşantınızda sorular ve bulunması gereken cevaplar hep olacaktır.

İşte bu kişi, internet denen bu aracı kendi çıkarları için kullanır,çıkarı bilgi sahibi olmaktır..

B kişisi için...

İnternete girersiniz..Baktınız bir site tam dişinize göre...

İncelersiniz..Kafanızda dolaşan bir soru işaretinin cevabını ararken bir bilgi/kişi/üye/içerikten herhangi bir şey çıkarınıza ters düşer..Oysa bütünün bir parçası içindeki bir şey sizi rahatsız etmişken siz bütünü suçlarsınız..Bütün ile kavga edersiniz..

Herhangi bir site için buna ne çözüm önerilir?

Forumda alt tarafı bir mesaj olarak görülür,üye uyarılır,mesaj silinir gider..Siz sağ site selamet..Ama hukuk sitesinde böyle olmuyor işte..Can sıkar,tepki alır,üzer..Çünkü hukukçu bilgiden ekmek yer...Bilgi her yerdedir,bilgi buradadır..Bilgiyi burada edindiyseniz burası sizin için önemini artırır,burayı sahiplenirsiniz..

Bizlerin yaptığı sahiplenmek...Kiminin emeği geçiyor,kimisi üye ama yararlandığı çok şey var(benim gibi)...Kimi de eleştirir..Çok doğal...Ama eleştirirken çuvaldızı batırmamak lazım..Acıtabilir..

Sevgilerimle...
Old 19-02-2007, 06:09   #20
Av.Ayse E.

sayın kamıl bey bızı begenmıyomusunuz...
valla burdan öyle gozukuyo...
damdan duser gb yaptıgınız elestırılerı okuyunca acıkcası afalladım...
yazdıklarınız karsısında soz bana dusmez ama kendı namıma cevabım EYVALLAH demek olur ötesıde gelmez...ancakkkk...
ama o kadar yazmıssınız madem bu kadarda cevap almıssınız keske dusuncelerınızı bır kez daha bızımle paylassanız...
ya desenız ben hala su su nedenlerden dolayı fıkrımın arkasındayım boylece bızde sızı daha rahat anlayabılsek bır cozum bulabılsek yada yaptık bır hata hatasız kul olmaz hatamla kabul edın benı desenız ortak bır paydada bulusabılsek veyahutta ((sızden alıntıdır)) VS VS VS unutmadan evet sıze tek yerde katılıyorum hakıkaten guzel bır sıte....
Alıntı:
Yazan Av.Kamil Mercan
ne güzel bir site!!

cevap fedakar suat ergin, armağan konyalı v.s. duyarlı avukatlardan..
oysa türkiyenin ve hukukun sorunları..
dişe tırnağqa dokunan yok..
canlı tartışma açılıyor."amerikada hukuk eğitimi" türkiyede bu işin nereye geldiğini soran yok.yada bu tartışmaya katılanların türkiyede yaşadığından haberi yok.
üç beş banka vatandaşın cebine elini sokmuş "kart kullanma bedeli,stopaj,fon bozdurma ücreti,v.s." haraç alıyor.ortalama &6 dan para kullandırıyor.kimsenin umurunda değil.tefecilik yasal dayanak almış.haa.. avukatlık asgari ücretinin 11. maddesi konu olunca mangalda kül kalmıyor.
hırsızlık, gasp v.b. suç ve olaylar hergün tırmandıkça tırmanıyor.yetkililer bunlara göz yumuyor.özellikle kolluk kuvvetleri kimse bu sitede buna dair bir söz etmiyor."eşiniz hukukçu olabilirmi" v.b.olur yada olmaz şahsa münhasır..

adliyelerde kadılık sistemi çalışıyor.. dem vuran yok..
gencecik avukat intihar ediyor.neden niçin..
ekmek parası için uğraşanlar yok..
avukatlık sınavı iptal ediliyor.söz çok. ama o okulu okumak için verilen emekten,anaların babaların çabasından, çilesinden kimsenin haberi yok..

her şeyden önce "NOSYON" nedemek biraz daha anlaşılır olalım..
madem kamu görevi yapıyoruz neden ssk lıyız..

v.s. v.s. v.s.

Old 19-02-2007, 12:58   #21
Jeanne D'arc

Sayın Av.Ayşe Erolal,

Güzel demişsiniz vesselam ve de eyvallah!
Old 23-03-2007, 14:29   #22
libra

Sn.Mercan,
Alıntı:
Yazan Av.Kamil Mercan
ne güzel bir site!!
v.s. v.s. v.s.

Böylesi bir eleştiriye ne demeli, nasıl karşılık vermeli? Hakikaten kolay değil. Ne söylense hem az gelir, hem fazla !

size katılıyorum, ama "gülmekten"

Çünkü,
biiir ;
Alıntı:
ne güzel bir site!!
demiş !!! güzel olmadığını düşündüğünüz sitemize üye olmuşsunuz,

ikiii ;
Alıntı:
demiş !!! siz de yazmışsınız,

üüüç; memleket sorunlarını belirtmiş, (ki bunlara gerçekten katılıyorum ) kimsenin bunların farkında olmadığını, bu konularda bir forum açmadığını belirtmişsiniz amma velakin siz de bu konuların hiç biriyle ilgili forum açmamışsınız!!!

dööört; bırakın bu konularda forum açmayı, 30.1.2007 den beri (yaptığım araştırma sonucu) ortalarda görünmemişsiniz,

beeeş ; "çuvaldız batırdığınız" bu konudaki yanıtlardan hiçbiriyle ilgili bir görüş beyan etmemişsiniz. Herhalde "araştırmayı, okumayı ve de çalışmayı sevmeyen meslektaşlar yazıyor..." düşüncenizden olsa gerek !

Belki bir gün uğrar, okursunuz diyerek yazdım.

Saygılar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama

Forum Listesi