Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

izmirde mesleki ingilizce kursu

Yanıt
Old 22-08-2007, 19:06   #1
atrocity

Neşeli izmirde mesleki ingilizce kursu

merhaba bu gün ufak çaplı araştırmalar sonucu ki izmir barosuna da sordum izmirde mesleki ingilizce kursu verilmediğini öğrendim bu doğru mudur? ne tavsiye edersiniz,olmadı tömer e gitmeyi düşünüyorum ama önce sizin fikrinizi almak istedim. şimdiden teşekkürler.
Old 23-08-2007, 00:31   #2
sekerpinam

merhaba;
izmirdeyken tömer'e gitmiştim. hiç memnun kalmadım. özellikle sınıf yapısı çok özensiz.
her telden insan var. hele ki mesleki ingilizce kursu demişsiniz; bunun için ayrıca bir özen göstereceklerini sanmıyorum.

size tavsiyem amerikan kültür.
genel ingilizce eğitiminde 4.kurdan sonra sadece yabancı öğretmenlere eğitim devam ediyor.
bussines class'ları için de son derece özen gösteriyorlar.
tabi bunlar istanbuldaki amerikan kültürün yaptıkları. ama izmir'de de aynı sistem uygulanıyordur.

sevgiler.. saygılar..
Old 05-09-2007, 18:41   #3
Av. Ayşegül Yılmaz

Varsayılan hukuk ingilizcesi

Giden hiç bir arkadaşım Tömer'den memnun kalmadı bu sırf hukuk ingilizcesi değil; diğer kurslar da aynı o şekilde. Amerikan Kültür Derneği var Karşıyaka'da orda veriyorlar; 24 saati 696 ytl. Esnek kurs saatleri diyorlar.. Birebiri kasdediyorlar sanırım. Şirinyer'de bir yer var. Ama orası da bilgisayar ve netsis kursu veren bi yer aynı zamanda. Yani hukuk ingilizcesi alanında bir deneyimleri ve tabiki de uzmanlıkları yok. Bir kaç hocanın ismini duydum özel ders veriyormuş. Biz Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi'nde okuyan bir kaç kişi bu şekilde kurs almayı düşünüyoruz. Eğer para mühim değilse yurtdışı seçeneklerini de düşünebilirsin Cambridge Law Studio ve London School var TOLES'in merkezleri. Bunlar için de 1 ay için 8000-10.000 ytlyi gözden çıkarman gerek. (ufak çaplı bir araştırma )
Old 14-10-2007, 13:35   #4
ekinsenturk

düz lise mezunu biri olarak,izmirdeki bütün dil kurslarını tek tek test edip sonuçta aradığını bulamamış biriyim.Tömer'e 12 kur devam ettim, avrupa dil pasaportumu aldım, sonra Amerikan Kültürde 15.kura(advanced seviye)tamamladım, sonuçta aynı şekilde, İzmirde akademik anlamda kullanabileceğim bir ingilizce eğitimi alamayacağımı anlayıp bu yaz, tasımı tarağımı topladım, Londra'ya gittim. Ve gördüm ki, ben burda 2 sene boşuna para ödemişim sağa sola.Açıkçası, Tömer, Türk-Amerikan Derneği,Oydem vb. kurslarda genel ingilizceden fazlasını bulamayacaksınız. Amerikan Kültürdeki Amerikalı hoca hikayesi de tamamen yalan, ben 4 kur gittim ama hiç yabancı hocaya denk gelmedim.Okuldaki İdare hukuku hocam Oğuz Sncakdar, Fransızcayı Deü'nün Akademisyenler için dil programında öğrendiğiniğ söyledi, belki böyle bir araştırma yapabilirsiniz, üniversiteler bünyesinde.
Old 18-10-2007, 23:39   #5
*Emek*

İyi

merhaba, amerikan kültür hakkında söylenen olumsuz düşüncelere katılıyorum. 10. kurdaydım ve hiç bir yav,bancı öğretmen yoktu. Bu konuda englısh academy'i çok kişi önerdi hatta bir arkadaşım hukuk ingilizcesi konusunda eğitim verebilecekler mi diye soruğunda kendisine yaklaşık 10 kişi olursanız sınıf açabiliriz bu konuda yeterli olabilecek hocalarımız var demişler. İsterseniz arkadaşlar bu konuyla ilgilenip yolu düşen birileri sorsun gerekirse buradan haberleşip gereken sınıfı oluşttururuz.
Old 18-10-2007, 23:44   #6
*Emek*

Varsayılan sayın kanunnamına'ya özel

merhaba arkadaşım, sanırım dokuz eylül hukuktasın. benim adım emek son sınıf öğrencisiyim, tanışmak istersen bilgin olsun..açıkçası ismin yazmadığı için merak ettim, tanıdık birisindir belki de
Old 19-10-2007, 16:49   #7
Av. Ayşegül Yılmaz

Varsayılan mesleki ingilizce

Selam, ben de dokuz eylüldeyim 2004 girişliyim ama 3. sınıftayım
arkadaşlar Amerikan Kültür derken Alsancak'takini mi kastediyorsunuz? çünkü orası Amerikan Kültür değil Türk-Amerikan Derneği Amerikan Kültür Karşıyaka'da.
Akademik Batı Dilleri diye bi yer var Konak'ta. Birinin tavsiyesi üzerine gittim. çeviri tekniklerini falan öğretiyorlarmış. yani 'İngiliz Dili ve Edebiyatı'nın "edebiyat"ı atılmış şekliyle' öğretiyorlarmış ordaki adamın bana dediğine göre. Hukuk ingilizcesi diyince de o sadece kelime artık, onu da kendin halledeceksin dedi ve TOLES diye de bir sınav duymamış
Ekin arakdaşımın saydığı bütün kurslar zaten genel ingilizce üzerine. Onlar da daha fazlasını vaadetmiyorlar yani bana vaadetmediler
İzmir'de doğru düzgün ingilizce kursu yok bu bir. İkincisi de hukuk ingilizcesi öğretebilecek bir kursun olduğuna inanmıyorum. Burda ona para dökeceğinize (Ekin'in dediği gibi) yurtdışı seçeneklerini düşünün derim ben.
Old 17-02-2008, 10:36   #8
polat_ksk

ingilizce eğitimi konusunda desem(dokuz eylül sürekli eğitim merkezi) nasıl bir yer?
Old 05-03-2008, 10:48   #9
Av. Ayşegül Yılmaz

Varsayılan İzmir'de hukuk ingilizcesi kursu

OYDEM'de hukuk ingilizcesi kursu açılmış. ben henüz görüşmeye gitmedim fakat okuldan bir hocanın da bu kursa gittiğini duydum. ilgilenenlerin dikkatine...
Old 02-01-2013, 17:48   #10
Murat Çağlar

Değerli meslektaşlar,

Bendeniz Av. Murat Çağlar. Yeditepe Üniversitesi'nde vermiş olduğum "Hukuk İngilizcesi" kursunu takiben İstanbul Ticaret Üniversitesinde bu dersleri vermeye devam etmiş bulunmaktayım.

Halihazırda ise meslektaşlara bire-bir özel dersler veya küçük gruplara bu dersleri vermeye devam etmekteyim. Talep olması halinde daha büyük gruplara, hatta İstanbul dışındaki şehirlerde de ders verilebilecektir.

İlgilenen meslektaşlarım bana muratcaglar@istanbulbarosu.org.tr adresinden ulaşabilirler.

Saygılarımla,
Av. Murat ÇAĞLAR
Old 14-01-2013, 11:17   #11
Murat Çağlar

Merhaba sayın Meslektaşım,

Geçtiğimiz hafta İzmir Barosu bünyesinde Hukuk İngilizcesi kursu yapmak üzere yöneticiler ile temasa geçtim ancak maalesef kendilerinde böyle bir niyet göremedim. Bu kursu İzmir'de düzenlemek üzere bir öneriniz var mıdır?

Teşekkürler,

Av. Murat ÇAĞLAR

Alıntı:
Yazan kanunnamina
OYDEM'de hukuk ingilizcesi kursu açılmış. ben henüz görüşmeye gitmedim fakat okuldan bir hocanın da bu kursa gittiğini duydum. ilgilenenlerin dikkatine...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi