Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Şehirlerarası Nöbetçi Avukat Avukat meslektaşlarımızın başka şehirde takip edilmesi gereken hukuki işlemleri için (duruşma, haciz, keşif, mürafaa, dosya inceleme/fotokopi alma vs.), o şehirde bulunan meslektaşlardan yardım isteyebilecekleri şehirlerarası yardımlaşma alanı. Bu alan sadece hukukçuların yazışmasına açıktır ve Avukatlık Meslek Kurallarına aykırı mesajlara kapalıdır.

İstanbul Tuzla Adliyesi

Yanıt
Old 20-04-2010, 10:20   #1
Av.Selim Balku

Varsayılan İstanbul Tuzla Adliyesi

İstanbul Tuzla Adliyesinde bulunan bir dosyanın içeriği ile alakalı bilgiye ihtiyacım var.

Yardımcı olabilecek meslektaşım var mı?
Old 21-04-2010, 12:08   #2
avserkan34

üstad dosya ile ilgili bilgileri yollarsanız baktırmaya çalışayım
Old 21-04-2010, 14:19   #3
Av.Selim Balku

Mesaj olarak bilgileri yolladım üstadım...

Tuzla Adliyesi Sabiha Gökçen'e uzak mıdır?

Teşekkürler
Old 21-04-2010, 14:30   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
Mesaj olarak bilgileri yolladım üstadım...

Teşekkürler

Özel araçla 30 dakika civarı.
Old 30-04-2010, 18:36   #5
Av.Selim Balku

Ben ilan verdim ancak belirli bir süre koymadım,

davanın duruşma gününü bilmiyorum, belkide geç kalmış olabilirim,

bu sebeple kendi ihmalimden olsa gerek hala bir dosyadan yardım alamadım.

Bu ilanı görüp en kısa sürede Tuzla Adliyesine gidecek arkadaşalar yardımcı olursa sevinirim.

Serkan Bey, siz daha gitmemiş olabilirsiniz, ben acilliyetinden bahsetmediğim için tekrar yazma gereği duydum yanlış anlamayınız lütfen...
Old 31-07-2011, 15:18   #6
oeroglu

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku

bir tuzlalı hukukçu olarak biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın..

evet tuzla adliyesinin mevcut binası sabiha gökçen havalimanına uzaktır...

sabiha gökçen havalimanının gelen yolcular kapısından çıktıktan sonra gelen yolcular kapısının hemen önünde bekleyen iett otobüslerinden "E-9 sabiha gökçen havalimanı-bostancı" hattına binersiniz, daha sonra "tersane sapağı" durağında otobüs köprüyü geçtikten sonra inersiniz. köprünün gebze yönüne giden taraftan 5 dakikada bir geçen sarı başlıklı "tuzla pendik" münübüslerine, veya ortalama 20 dakikada bir geçen 130 a otobüslerine biner, ve sizi tuzla askerlik şubesinin önünde indirmelerini söylersiniz.

askerlik şubesinin çaprazında bulunan pastenenin üst katı tuzla adliyesidir.

kolay gelsin....
Old 20-11-2012, 13:55   #7
Av. Srt

Tuzla Sulh Hukuk Mahkemesinde bir dosya hakkında bilgi almak istiyorum ancak adliye telefonundan mahkeme kalemine bir türlü bağlanamıyorum, cevap vermiyor... Dosyaya bakabilecek meslektaşım varsa çok memnun olurum. Herkese iyi çalışmalar.
Old 21-11-2012, 02:06   #8
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan Av. Srt
Tuzla Sulh Hukuk Mahkemesinde bir dosya hakkında bilgi almak istiyorum ancak adliye telefonundan mahkeme kalemine bir türlü bağlanamıyorum, cevap vermiyor... Dosyaya bakabilecek meslektaşım varsa çok memnun olurum. Herkese iyi çalışmalar.

Bu forumu 2010 Nisan ayında açmışım ve dava hala devam ediyor. Hatta dün duruşması vardı bir meslektaşım duruşmaya girdi, ancak mesajı erken farketseydim yardımcı olabilirdim.

Bu arada sormak lazım, belki de Tuzla Adliyesi kapanmış, Kartal'a taşınmıştır.
Old 21-11-2012, 11:31   #9
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
Bu forumu 2010 Nisan ayında açmışım ve dava hala devam ediyor. Hatta dün duruşması vardı bir meslektaşım duruşmaya girdi, ancak mesajı erken farketseydim yardımcı olabilirdim.

Bu arada sormak lazım, belki de Tuzla Adliyesi kapanmış, Kartal'a taşınmıştır. :şaşkın:

Yeni Kartal Adliyesi açılmadı ki?
Old 21-11-2012, 17:57   #10
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Yeni Kartal Adliyesi açılmadı ki?

Evet ya açılmamış ama dünyanın en büyük adliyesi açıldı diye haberler okumuştum...
Old 21-11-2012, 17:59   #11
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
Evet ya açılmamış ama dünyanın en büyük adliyesi açıldı diye haberler okumuştum...

Ocak ayında açılacak. Ne tuhaf değil mi, "dünyanın en büyük adliyesini" açıyoruz, diye şişiniyorlar. Oysa utanmamız gerek.
Old 21-11-2012, 18:03   #12
Cumhur Okyay

Dünyanın en büyük adliyesinin Kartal' da olmasının sebebi hikmeti nedir acaba
Old 21-11-2012, 18:07   #13
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Ocak ayında açılacak. Ne tuhaf değil mi, "dünyanın en büyük adliyesini" açıyoruz, diye şişiniyorlar. Oysa utanmamız gerek.

Bu lafı çok duyuyorum ama itiraf etmeliyim ki tam olarak anlayamıyorum.

Adliye büyükse, hukuksuzluk daha çok olduğu için mi utanmamız gerek?

Ya dünyanın en büyük hastanesi yapılsaydı, o zaman da sağlıksız yaşam olduğu için mi utanacaktık.

Sorum sadece bilgi amaçlı.... ya da başka bir foruma mı taşısam...
Old 21-11-2012, 18:22   #14
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan C_OKYAY
Dünyanın en büyük adliyesinin Kartal' da olmasının sebebi hikmeti nedir acaba

Bilmiyorum Üstadım. Yer genişliğindendir belki.
Old 21-11-2012, 18:27   #15
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
Bu lafı çok duyuyorum ama itiraf etmeliyim ki tam olarak anlayamıyorum.

Adliye büyükse, hukuksuzluk daha çok olduğu için mi utanmamız gerek?

.

Aynen. Cezaevlerinin çokluğu ve büyüklüğü de bana göre, toplumsal çelişkiyi, kargaşayı ve ihtilafları gösterir.

Alıntı:
Ya dünyanın en büyük hastanesi yapılsaydı, o zaman da sağlıksız yaşam olduğu için mi utanacaktık.

Yine aynı şekilde düşünürdüm. Beslenme, barınma, bulaşıcı hastalıkların vs. çok olduğu akla gelirdi.

Alıntı:
Sorum sadece bilgi amaçlı.... ya da başka bir foruma mı taşısam..

"Taşıyacağım" deiğin forumu taşıdın mı ki? Taşı d Sayın Gemici'nin güzel cevaplarını okuyalım.
Old 22-11-2012, 14:05   #16
oeroglu

bugün tuzla adliyesine gidiyorum. işi/bakılacak dosyası olan saat 14:45 e kadar bana mesaj atarsa bakabilirim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi