Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Tendon kesiği

Yanıt
Old 01-11-2015, 21:53   #1
Konuk emin topuz

Varsayılan Tendon kesiği

Yaklaşık olarak 3 ay önce sağ bileğinin üzerine cam parçası düştü özel bir hastaneye gittim ortopedi doktoru tendon kesik değil bi sıkıntı yok dedi gönderdi fakat baş parmağımı haraket ettirirken sancı gibi bi acı hissediyordum bazen 1 hafta sonra tekrar gittim parmağımda acı olduğunu söyledim röntgen istedi yaptırdım sonra emar istedi onuda yaptırdım birşey yok dedi tendonda biraz sıkışma var dedi bileklik yazdı aldım kullanmaya başladım yaklaşık 1ay kullandım fakat bi faydasını görmedim sonra yine gittim acının devam ettiğini söyledim ve bazen kasılma oluyor dedim bi muayene etti tendonda yapışma var dedi iğne yaptı gönderdi 1 hafta bekledim yine gittim bu sefer o bölgeyi açalım dedi ve ameliyata girdim tendon sağlam biraz rahatlattım orayı dedi 2gün geçti ama benim parmakta kasılma devam ediyordu tekrar o bölgeyi açmamız gerekiyor dedi ve bu sefer biraz daha fazla açtılar ve kesik tendon olduğunu söyledi fotoğrafınıda çekti tendonu dikmiş ve sonra o bölgeyi kapattı sonra alçıya aldılar elimi ertesi gün dikişlerin üstünü açtılar pansuman için şimdi 13 gün geçti kolum alçıda fakat parmağımı haraket ettirmeye çalışınca yine aynı sancı gibi acıyı hissediyorum alçı alınınca yine parmağımın aynı olacağını düşünüyorum ne yapmam gerekiyor
Old 02-11-2015, 00:09   #2
Mesut ÇETİN

Sayın TOPUZ,

Geçmiş olsun.Rahatsızlığınız için şu anda ancak tıbbi bir
değerlendirme yapılması gerektiği kanısındayım.
Size yapılan müdahaleden şifa bulamayacağınız düşüncesinde iseniz aynı branşda başka bir doktora muayene olmanız ve onun fikrini almanızı öneririm.
Acil şifalar dileklerimle.
Ecz.Mesut ÇETİN
Old 03-11-2015, 23:34   #3
Konuk emin topuz

Teşekkür ederim
Old 10-11-2015, 18:12   #4
Konuk

Bu gün alçıyı aldılar fakat parmağımın haraketı kısıtlı parmağım düz konuma kadar iniyor daha fazla inmiyor yani yumruk yapamıyorum doktor 15 gün sonra yine gel dedi haraket etmememesinede zamanla haraket eder dedi ne yapmam lazım acaba söylediği gibi zamanla haraket edermi
Old 13-11-2015, 16:54   #5
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
Bu gün alçıyı aldılar fakat parmağımın haraketı kısıtlı parmağım düz konuma kadar iniyor daha fazla inmiyor yani yumruk yapamıyorum doktor 15 gün sonra yine gel dedi haraket etmememesinede zamanla haraket eder dedi ne yapmam lazım acaba söylediği gibi zamanla haraket edermi
--------------------------------------------------------------------------------------
Sayın KONUK,

Bu tip müdahalelerde şifa bulma süresi uzayabiliyor.
Doktorunuzun tavsiyelerine uymanızı,yine bu durumdan endişe duyuyor iseniz daha önceden de size önerdiğimiz gibi aynı branşda başka bir hekime danışabilirsiniz.
Acil şifalar dileklerimle.
Ecz.Mesut ÇETİN
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi