Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yüksek Hukuk Eğitimi Hukukta yüksek lisans ve doktora eğitimi ile ilgili konular

Yurtdışı masterı ile ilgili sorular

Yanıt
Old 15-12-2008, 01:10   #1
Atalay KAZANCI

Varsayılan Yurtdışı masterı ile ilgili sorular

Merhaba,

Ben son sınıf öğrencisiyim ve okul bittikten sonra Yurtdışı master programlarına katılarak master yapmak istiyorum.
Maalesef net bilgiler bulamıyorum nette, ulaştığım bilgiler doğrultusunda en az maliyetli yerin Almanya olduğunu öğrendim.
Fakat Almanya'da da öğrenimin dilinin sadece Almanca olduğunu duydum.
Almanya'da öğrenim dili İngilizce olan bir okul biliyor musunuz?
Ya da Avrupa'da öğrenim dili İngilizce olan okullar hangi ülkelerde?
Ayrıca önemli olan diğer sorularım,
-Lisans sonu ortalamasına okullar Avrupa'da ne kadar önem veriyorlar, en az ortalama kaç olmalı?
-TOEFL ın gerekliliği nedir?
-Paralı okullar için minumum ne kadar bir meblağ gözden çıkarmak gerekir?

Yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..
Saygılar
Old 16-12-2008, 14:13   #2
lodos

Sayin Atalay Bey,

Almanya`da tamamen ingilizce olan hukuk masterlari icin,

http://www.daad.de/deutschland/studi...&iphei=&iplang[]=1&iplangdistribution=6&iptuitionfees=&ipduration= &ipenter.x=85&ipenter.y=17

not:bazi üniversitelerin sartlari farkli olabilir, tek tek inceleyin lütfen.

Genel olarak Avrupa`da LL.M programlari icin,

http://www.llm-guide.com/?gclid=CMr6...FQTTXgodrxflTA
özellikle Discussion Board bölümüne göz atmanizi tavsiye ederim.

Iyi calismalar.
Old 16-12-2008, 14:35   #3
Atalay KAZANCI

teşekkür ederim.
DAAD ı inceledim, birkaç okula mail attım bile
Şimdi verdiğiniz diğer linki inceliyorum
Old 13-10-2010, 11:10   #4
Nalezapon

Konu iki senelik ama benim sorularımın hepsini sormuş sayın Atalay Kazancı. Acaba biraz daha detaylı olaracak cevaplandırabilecekler var mıdır? Benim de son senem ve ingilizce eğitim veren bir okulda yüksek lisans yapmak istiyorum. Ortalamam 2.40 civarı olacak ve sanırım bursum olmayacak. Acaba ticaret hukuku alanında nerelere bakmam da fayda olabilir?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi