Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Staj ne zaman başlar

Yanıt
Old 03-07-2008, 12:04   #1
kapgan

Varsayılan Staj ne zaman başlar

Okul bitti fakat staja ne zaman başlayabilirm bilmıyorum.Barodan net bir cevap alamadım.İzmir Barosunda tecrübesi olan vardır mutlaka bu konuda.İstenilen belgeleri teslim etmemden itibaren en erken ne zaman staja başlayabilirm?Sanırım 15 günlük askı süresi var.Bunun dışında bekleme olur mu?Hangi ayda başvurduğum fark yaratır mı? Örneğin Ayın 5 inde başvursam 20 sınde başlayabilirmiyim,gecen yıllardan tecrübesi olanlar payşaırsa sevinirim.
Old 03-07-2008, 15:30   #2
crocus

Stajın için askıdaki süre bitiminde stajına başlayabilirsin.
Old 03-07-2008, 16:03   #3
İlker

Karar

Ben de staj için başvurdum.Belgelerimi tamamlayıp verdim.15 günlük askı sürem 11 temmuzda bitiyor. o tarihte başlayabileceğimi söylediler.
Old 03-07-2008, 22:39   #4
kapgan

Teşekkür ederim cevaplar için.Sanırım adli tatil problem yaratmıyor değil mi??
Old 04-07-2008, 09:49   #5
mertt_onn

15 gün askı süresini bekleyip ondan sonra kurul toplanıyor ve belgeleriniz inceleniyor.kurulun toplanmasından sonra haftabaşında başlatabilirler.en azından bursada böyle
Old 04-07-2008, 11:26   #6
kapgan

izmir barosunsa çıkış belgesi veya diploma olmadan yalnızca transkriptle staj başlatma gibi bir imkan var mı acaba?Galiba yön. kurulu iznine bağlı diye biliyorum.
Old 04-07-2008, 11:49   #7
Av.Selin Çam

Alıntı:
Yazan kapgan
izmir barosunsa çıkış belgesi veya diploma olmadan yalnızca transkriptle staj başlatma gibi bir imkan var mı acaba?Galiba yön. kurulu iznine bağlı diye biliyorum.

Diplomanın aslı istenir.
Old 04-07-2008, 11:54   #8
kapgan

Alıntı:
Yazan c_selin
Diplomanın aslı istenir.

Çıkış belgesi yeterli görüldü.hatta bazı barolarda transkript bile yeterli görüdü bu sebeple sormuştum.
Old 04-07-2008, 14:10   #9
Av.Selin Çam

Alıntı:
Yazan kapgan
Çıkış belgesi yeterli görüldü.hatta bazı barolarda transkript bile yeterli görüdü bu sebeple sormuştum.
Diploma aslı veya çıkış belgesi evet yeterli,siz transkript sormuştunuz.
Old 09-07-2008, 17:59   #10
tuval2310

Alıntı:
15 gün askı süresini bekleyip ondan sonra kurul toplanıyor ve belgeleriniz inceleniyor.kurulun toplanmasından sonra haftabaşında başlatabilirler.en azından bursada böyle

15 günlük askı sürem bittikten sonra 6 gün kurulun toplanmasını bekledim , kurul cuma günü akşam toplandı , hafta sonu girince araya pazartesi gününü bekledim..Pazartesi bir heves gittim ama üyeler eksik olduğu için imzalar tam değildi , 2-3 gün de onları imza atmasını bekledim..

Kısacası belgelerimi teslim ettikten tam 27 gün sonra staja başlayabildim..

Bu sebeple kendinizi 15 güne çok da alıştırmayın derim..
Old 12-08-2008, 09:17   #11
juristbtl

Diplomanın noterden onaylı örneği isteniyor. Okul onaylı çıkış belgesi geçerli değil.
Old 15-08-2008, 17:13   #12
isileylem

bu okulun diploma mı yoksa çıkış belgesi mi verdiğine göre değişiyor.
eğer diploma verilmişse noterden onaylı,çıkış belgesi verilmiş ise okuldan onaylı olması gerekiyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi