Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS Emekçileri Özel Ödülü

Yanıt
Old 31-03-2007, 01:15   #1
Av.Gülsüm Sezen

Yeni Fikir THS Emekçileri Özel Ödülü

Değerli THS dostları;
Şimdi bu başlık altında ben diyorum kiii;
TATLI ve FAYDALI BİR OYUN OYNAYALIM ve...
Sitede özel, samimi emekleri ve mesajları olan, özellikle de saygın büyüklerimize her ay BİREY OLARAK-herkes kendi şahsı nam ve hesabına- 'Ayın THSE Özel Ödülü' verelim; halk tarafından tabii, naçizane..
Bu durumda;
1-Önce ince ince, alıcı gözüyle forumlara, mesajlara bakılacak.
2-Sonra kıdem-saygınlık-faydalılık-nezaket-samimiyet-ilgi kıstaslarına göre EMİN BİR ŞEKİLDE ÖDÜL SAHİBİ (Kendimiz hariç ) BELİRTİLECEK
3-Değerli BÜYÜKLERİMİZİN, seçilmekte öncelik hakkına sahip olması gereği unutulmayacak.(Biz büyüyünce de, bizim bugünkü yaşımızdaki meslektaşlarımız bizi layık görür umuduyla )
4-Karmaşa ve hüzünlere sebebiyet vermemek maksadıyla, HER ÜYEDEN AYNI AY İÇİNDE YALNIZCA İYİ DÜŞÜNÜLMÜŞ (That's it dedirttirecek ) TEK BİR İSİM SUNMASI KONUSUNDA HASSASİYET GÖSTERMESİ BEKLENİR.

Benim bu ayki THS EMEKÇİLERİ ÖZEL ÖDÜLÜM (and the THSEÖÖ goes to.... ) SAYIN YÜCEL KOCABAŞ'a. Tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki; Sayın Kocabaş'ın teknoloji ile ilgisi, forumlarda yöneltilen soruları cevaplamaktaki hızı ve samimi alakadarlığı, hukuki ve hayati bilgi deposu, hoşgörüsü, ılımlılığı vs. vs. içimde bilmeden çok hoş bir saygı*sevgi yuvası oluşturdu kendisine karşı... Şahsını tanımamama rağmen, sadece dikkatimi çeken mesajlarından vardığım kanıdır bu, bir de tanısaydım daha ne duygu/ düşüncelerim olurdu Allah bilir. Bu mesajımdan şahsı haberdar olduğunda, naçizane ödülü kabulü temennilerimle...
Old 03-04-2007, 11:06   #2
Admin

Sayın Av.Gülsüm Sezen,

THS'ye tecrübeleri, bilgileri ve görüşleriyle katılımda bulunan o kadar çok değerli üyemiz var ki, onlar arasından bir ismi ön plana çıkarmayı imkansız bulduğumuzdan biz site yönetimi olarak bu tip bir seçimi hiç yapamadık. Ancak site üyelerimizin takdir ettikleri, yardım aldıkları, görüş ve bilgilerinden yararlandıkları isimleri onore edecek bu tip konular açmalarından elbette mutluluk duyarız.

Sayın Yücel Kocabaş üstadımızla hiç yüzyüze tanışma imkanı bulamadıysak da, sadece THS'deki mesajlarıyla bile üstadımızın kişiliği, hukukçuluğu, bilgisi, üslubu, yardımseverliği ve tecrübesi hepimizin büyük saygısını toplamaktadır. Sayın Kocabaş çoğu mesajını "... diye düşünüyorum" şeklinde bitirmektedir ancak onun mesajını okuduğumda ben şahsen başka bir kitap karıştırma ihtiyacı hissetmeden, ileri sürdüğü görüşü "bu problemin yanıtı budur" şeklinde hafızama kaydettiğimi itiraf etmeliyim.

Üstadımıza tüm üyelerimiz adına saygılarımızı sunuyor ve aramızda olduğu için büyük onur ve mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum.
Old 03-04-2007, 11:45   #3
Armağan Konyalı

Kişisel düşünceme göre, ödül için oylama yapılmasını ve üyelerin tek tek övülmesini sakıncalı bulmakta birlikte, katılıyorum ki, Sayın Yücel Kocabaş’ın adı bu konuya çok yakışıyor.

Yücel Kocabaş imzası bende her zaman “saf altın“ çağrışımı yapmakta. "Sadece hukuk" içeren yanıtları sitemizde saf altın değerinde.

Engin bilgisini, hukuka verdiği emekleri kutluyorum ve bu bilgisini paylaşma inceliği için teşekkür ediyorum.

Saygılarımla
Old 03-04-2007, 18:10   #4
Av.Gülsüm Sezen

Aman Adminim, Canım Adminim

İşte nezaketinizin yine bir misali tezahür etti..Mesajımı yalnız bırakmadınız, fikrimi desteklediniz ve paylaştınız, niyetimi algıladınız... Bunların altında tertemiz, mütevazı niyetler ve kocaman bir yürek yatıyor, biliyorum ve o güzel, saf yüreğe yüreğimden en bakir duygularımı sunuyorum...

Sayın Konyalı;
Nüfusu Konya'da bulunan biri olarak ; bazı kısımları tam anlatamamış olmama üzüldüm açıkçası.. Burada kasıt, ONURLU BÜYÜKLERİMİZE(!) HAK ETTİĞİ ONURLANDIRMAYI SUNMAKTIR zira ve de oylama değil, şahsi-olumlu fikirler söz konusudur.Unutmayınız ki; burası ANCAK YOKLUĞUNDA KIYMET BİLİNEN NİCE ONURLU AYDINLARLA ve varlığında kıymeti bilinemediği için duyulan pişmanlıklarla dolu bir ülkedir... Anladınız değil mi? Diğer üyelerimizin hassasiyetini de ümitle beklerim.Saygılarımı sunarım efendim...
Old 04-04-2007, 19:59   #5
Yücel Kocabaş

Hakkımda ifade edilen güzel duygu ve düşünceler , övücü sözlerden dolayı Gülsüm Sezen’e Sayın Admin’e ve Armağan Bey’e teşekkür ediyorum.

Gülsüm Sezen’in gönlünden geçmiş bizi ödüle lâyık görmüş . Ben bu beğeniyi ödül olarak değil de, teşekkürün ötesinde bir ""takdirname "" olarak değerlendiriyor ve tabii ki kabul ediyorum. Bundan bir öğrenci gibi mutluluk ve sevinç duyduğumu da belirtmek istiyorum. Teşekkür ediyorum.

Böyle bir uygulamanın yaygınlaştırılması konusunda Gülsüm Sezen’in içtenliğini anlıyorum ama sonuç olarak Armağan bey’e katılıyorum. THS.nin başta Admin olmak üzere yöneticilerinin ve büyük ölçüde katılımcılarının özel ödüllere lâyık olduğunu düşünüyorum. Özellikle soruların bu sitede büyük bir titizlikle ve özenle hazırlandığı , soru üzerinde emek harcandığı dikkatimi çekiyor. Sorular güzel hazırlandığı için yanıtlarda o derecede başarılı olabiliyor. Böylece ismi öne çıkarmayan birlikte çalışma örneği ortaya konuluyor. Beğeniler
" teşekkür " mesajları halinde iletilebiliyor. Bu yöntemden ayrılmamanın daha uygun düşeceği kanısını taşıyorum.

Diğer katılımcılarla aramda bir farklılık göremiyorum. Kırk yıla yaklaşan süreçte Hukuk Hâkimliği görevlerinde bulunduğum için hukuk davaları konusunda deneyimim fazla olabilir. Fakat hukuk çağdaş ilkelerle birlikte o kadar büyük değişime uğruyor ki, salt deneyim bazen fazla işe yaramıyor. O zaman ben de soruyu soranla birlikte o konuyu merak edip yenibaştan araştırmaya başlıyorum. Bu işi de istek ve zevkle yapıyorum. Bunda THS. üyelerinin samimiyeti ,nezaketi , belirli bir kültür seviyesini yakalamış olması önemli rol oynuyor. Birlikte araştırıp birlikte öğreniyoruz.

Saygı ve Sevgilerimle.

Old 04-04-2007, 20:38   #6
Av.Gülsüm Sezen

Sayın Kocabaş;
Yazdıklarım tamamen samimi görüşlerimdir. Takdir benim haddimi aşar; THS ailesina bağlılığınız, ilginiz, yardımlarınız ve varlığınızadır kabul ederseniz naçizane teşekkürlerim.

Alıntı:
Yazan YÜCEL KOCABAŞ
Böyle bir uygulamanın yaygınlaştırılması konusunda Gülsüm Sezen’in içtenliğini anlıyorum ama sonuç olarak Armağan bey’e katılıyorum. THS.nin başta Admin olmak üzere yöneticilerinin ve büyük ölçüde katılımcılarının özel ödüllere lâyık olduğunu düşünüyorum.

Bu konudaki fikrim ve zira bu başlığı açmamdaki amacım=ki bu konudaki bir sorum üzerine Sayın Admin'in cevabındaki desteği ve bir nevi önerisi ile olmuştur= da şu şekildedir: MALUMUNUZ, MART 2007 İTİBARIYLA THS ÜYE SAYISI 12065'TİR. ZATEN BEN DE BURADA HER ÜYE HER AY BİR KİŞİ BELİRLESİN DİYORUM, ÖNCELİK BÜYÜKLERİMİZE ve KENDİMİZ HARİÇ OLMAK ÜZERE..BU ŞEKİLDE YAPSAK, ZATEN HER AY SADECE 200 KİŞİ FİKİR SUNSA DAHİ, 9-10 AY SONRA BURADA HERKESİN ADI GEÇMİŞ OLACAKTIR. Ayrıca
ADMİN ve FORUM YÖNETİCİLERİ, EV SAHİBİ SAYILIRLAR, ALINMAZ ONLAR DEĞİL Mİ? Yine de Sayın Kocabaş, Sayın Konyalı ve Sayın Adminim; derseniz ki hala katılmıyoruz kızım sana, ben de ısrar etmem o zaman, ne yapayım ...HİÇ EKSİLMEMEK UMUDUYLA::
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi