Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

doktor ameliyat sırasında açtığı kesiyi kapatmadan ameliyathaneyi terkedebilirmi

Yanıt
Old 30-08-2013, 01:28   #1
Konuk

Varsayılan doktor ameliyat sırasında açtığı kesiyi kapatmadan ameliyathaneyi terkedebilirmi

10 gün önce tetik parmak tanısıyla ameliyat oldum.lokal olarak uyuşturuldum ameliyat elime yapılacak işlem yapıldı ve dr dikişlerimi atmadan çıktı. ordaki hemşire iç ve dış dikişlerimi attı. dikişleri atarken olmuyor doktorun dediği gibi kıvrımlı bölge deyip deyip kopardı durdu iplikleri kopma seslerini dinledim en sonuunda bana dediki izkalmasın diye içten atmaya çalışıyorum olmuyor dıştan tek tek atacam dedi.ve ardından katkütü uyuşuk olmyan orta parmağıma geçirdi.sonra devam etti ve nihayet bitti.yarım saatsonra evime gönderildim 2gün sonra konrole gittim.fakat baş parmağımın yarısını hissetmiyordum.batikon sürüp dr elimi kapattı.ve normal uyuşukluk olur dedi.bugün 10.gün dikişlerim alındı ben hala parmağımın yarısını hissetmiyorum dedim.bana verdiği cevap orda bir sürü sinir var kesilmiş olabilir ben böyle olsun istemezdim. belki 3aya belki 6 aya elin düzelir bünyene bağlı dedi. peki ben nasıl çalışacağım elimi hissetmiyorum dedim heyet raporunu uzatırız dedi.bu arada ben hemşireyim işim elimle ve üstelik sağ elim.dava açabilirmiyim.
Old 04-09-2013, 00:48   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
10 gün önce tetik parmak tanısıyla ameliyat oldum.lokal olarak uyuşturuldum ameliyat elime yapılacak işlem yapıldı ve dr dikişlerimi atmadan çıktı. ordaki hemşire iç ve dış dikişlerimi attı. dikişleri atarken olmuyor doktorun dediği gibi kıvrımlı bölge deyip deyip kopardı durdu iplikleri kopma seslerini dinledim en sonuunda bana dediki izkalmasın diye içten atmaya çalışıyorum olmuyor dıştan tek tek atacam dedi.ve ardından katkütü uyuşuk olmyan orta parmağıma geçirdi.sonra devam etti ve nihayet bitti.yarım saatsonra evime gönderildim 2gün sonra konrole gittim.fakat baş parmağımın yarısını hissetmiyordum.batikon sürüp dr elimi kapattı.ve normal uyuşukluk olur dedi.bugün 10.gün dikişlerim alındı ben hala parmağımın yarısını hissetmiyorum dedim.bana verdiği cevap orda bir sürü sinir var kesilmiş olabilir ben böyle olsun istemezdim. belki 3aya belki 6 aya elin düzelir bünyene bağlı dedi. peki ben nasıl çalışacağım elimi hissetmiyorum dedim heyet raporunu uzatırız dedi.bu arada ben hemşireyim işim elimle ve üstelik sağ elim.dava açabilirmiyim.

-----------------------------------------------------
sayın KONUK,

Öncelikle geçmiş olsun.

Bir hastanın tedavisinde veya ameliyatında sorumululuk

Operasyonu yapan veya yaptıran hekime aittir.

Hekim mesleki tecrübesine güven duyduğu asistanına veya

ameliyat hemşiresine operasyonun bazı safhalarında görev

verebilmektedir.

Fakat yukarda belirttiğimiz gibi sorumluluk yine

hekimdedir.

Geçirmiş olduğunuz operasyondan sonra şifa

bulmadığınızı,sağlığınızın bozulduğunu,özensiz tedavi

sonucu iş güç kaybına uğradığınızı düşünüyor iseniz

elbette hukuki yollara başvurabilirsiniz.

Bunun için konusunda uzman bir hukukcudan destek almanızı

öneririm.

Acil şifalar dileklerimle.

Ecz.Mesut ÇETİN
Old 16-09-2013, 18:06   #3
muratbatier

dikiş esnasında eğer iğne sinirlere carparsa veya değerse böyle hissizlikler olabilir.altı ay içinde büyük olasılıkla iyileşir merak etmeyiniz.ben diş hekimiyim bizdede böyle dudaklarda çekime bağlısorunlar olabiliyor.karşılaştıklarımın hepsi düzeldi.geçmiş olsun.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi