Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

evli sevgilim tarafından terk edildim

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-06-2012, 09:26   #1
Konuk

Önemli evli sevgilim tarafından terk edildim

Öncelikle cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim !

27.12.2010 da tanıştığım Erkek arkadaşım 12 yıl evli olduğunu ama boşanmak istediğini söyledi benim prensiplerime böyle bir ilişkinin uymadığını dile getirdim o dönem sonrasında aramızda sevgi bağı başladı aynı şehirde yaşamıyoruz her 2 hafta sonu yanıma geliyordu veya ben onun yanına gidiyordum sabah 8:00'de başlayan gece 23:00'e kadar süren telefon görüşmeleri mesajlar vs. bir sürü sözler verdi vaadlerde bulundu bana karım eşim diye hitap ediyordu boşanacak ve evlenecektik çevremde herkes onu tanıyor böyle bir sevgi aşk bağı olamaz derlerdi bu sene evleneceğimizi bekliyordu herkes 1 buçuk ay önce kaza geçirdim ayak bileğim kırıldı ameliyat oldum ve beni ziyaret bile etmedi sitem ettiğimde sevgisinin bittiğini ve benden ayrıldığını dile getirdi karısıylamı barıştın diye sorduğumda hayır onunla ben olsamda olmasamda boşanacağını dile getirdi tabiiki anlamsız bir ayrılık olduğundan ağır bir depresyon dönemi geçirdim benim sizlere sorum hakkımı nasıl arayabilirim?
Old 25-06-2012, 10:13   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Öncelikle cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim !

27.12.2010 da tanıştığım Erkek arkadaşım 12 yıl evli olduğunu ama boşanmak istediğini söyledi benim prensiplerime böyle bir ilişkinin uymadığını dile getirdim o dönem sonrasında aramızda sevgi bağı başladı aynı şehirde yaşamıyoruz her 2 hafta sonu yanıma geliyordu veya ben onun yanına gidiyordum sabah 8:00'de başlayan gece 23:00'e kadar süren telefon görüşmeleri mesajlar vs. bir sürü sözler verdi vaadlerde bulundu bana karım eşim diye hitap ediyordu boşanacak ve evlenecektik çevremde herkes onu tanıyor böyle bir sevgi aşk bağı olamaz derlerdi bu sene evleneceğimizi bekliyordu herkes 1 buçuk ay önce kaza geçirdim ayak bileğim kırıldı ameliyat oldum ve beni ziyaret bile etmedi sitem ettiğimde sevgisinin bittiğini ve benden ayrıldığını dile getirdi karısıylamı barıştın diye sorduğumda hayır onunla ben olsamda olmasamda boşanacağını dile getirdi tabiiki anlamsız bir ayrılık olduğundan ağır bir depresyon dönemi geçirdim benim sizlere sorum hakkımı nasıl arayabilirim?
Hangi hakkınızı?
Old 25-06-2012, 10:48   #3
Konuk

Varsayılan evli sevgilim tarafından terk edildim

verilmiş olan vaadler sözler çevremdeki itibarım duygularımla oynanılması gibi haklar
Old 25-06-2012, 10:54   #4
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Konuk
verilmiş olan vaadler sözler çevremdeki itibarım duygularımla oynanılması gibi haklar

"İspatlamanız" şartıyla manevi tazminat davası açabilirsiniz. Evli adamın eşi de size karşı tazminat davası açabilir ve kazanma şansı sizinkinden çok daha yüksek olur. Bunu da hatırınızda tutmanızda yarar var.
Old 25-06-2012, 10:58   #5
Konuk

Varsayılan evli sevgilim tarafından terk edildim

bilgileriniz için teşekkür ederim son bir sorum olacak eşinin böyle bir dava açıcağını sanmıyorum yeterince elimde ispat ve şahitlerim var Avukat ücreti nekadar olur?
Old 25-06-2012, 11:12   #6
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Konuk
bilgileriniz için teşekkür ederim son bir sorum olacak eşinin böyle bir dava açıcağını sanmıyorum elimde ispat ve şahitlerim var Avukat ücreti nekadar olur?

Çevrenizdeki bir Avukat'tan yardım almanız ve ücreti ona sormanız daha uygun olur.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi