Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

İstanbul Üniversitesi Öğrencileri Nerdesiniz?

Yanıt
Old 18-09-2007, 17:46   #151
MERYEM VATANSEVER

yelda gecen sene sadece konusmadan ıbarettı acılıs torenı ama bu sene nasıl olur bılemem,sevgıler
Old 20-09-2007, 20:25   #152
Av.Didem Kutlu

selam ben sana karşılaştırmalı medeniyi pek tavsiye etmem.geçen sene çok başımı ağrıtmıştı,sırf medeniyle bi alakası olur da kolay olur diye seçmiştim tam anlamıyla fiyasko oldudoğrusu finalde topladım ama sen yinede başka derslere bak
Old 23-09-2007, 20:47   #153
irem k.

arkadaslar benden bir soru yine,muhafiyet sinavi 25 mi 26 mi? kagitlarda 25 olarak gözükmesine ragmen kayitta 26 denilen arkadaslarimiz olmus da.
Old 24-09-2007, 23:54   #154
allevv

ikinci sınıfta özellikle dikkat edilmesi gereken şeyler var mı?herkes borçlardan dolayı beni baya korkuttu doğrusu
Old 26-09-2007, 17:56   #155
Av.Didem Kutlu

sanırım idare baya zorluyormuş bende ikiye geçtim,kulaktan dolma bilgiler ama emin değilim .biri bize yardım ederse sevinirim
Old 27-09-2007, 00:04   #156
allevv

birileri bize bilgi verebilirse çok seviniriz gerçekten
Old 27-09-2007, 13:29   #157
erkanaga

Evet arkadaşlar özellikle devletler umumi hukuku hakkında bir şeyler söyleyecek olan yok mu?
Old 27-09-2007, 19:55   #158
ncoban

Eğer 2. sınıf çift öğrenciyseniz gerçekten idare hukuku dersiniz çok zordur.Benim çoğu arkadaşım idare hukukunu son sınıfa kadar arkasından getirdi.ama eğer tek numaralı öğrenciyseniz idareden fazla korkmayın İlhan hoca çok fazla zorlamaz.Geçmiş yılın sorulrını alın.Finalde 10 soru sorar ve 5 tanesi mutlaka geçmiş yıllardaki sorularla aynıdır.Bunun yanı sıra borçlar genel dersi gerçekten çok zor,konular çok fazla ve kitabın dili de çok ağır.En fala zorlanacağınız derstir.Son olarak devlerler genel dersi de çok zordur.Dersin kitabı yok sürekli fotokopilerden ve Viyana konvansiyonu üzerinden anlatılır ders.Bunun da konusu oldukça fazladır.Hepinize kolay gelsin.
Old 28-09-2007, 14:27   #159
papatya88

Alıntı:
Yazan yeldaa
herkese selam. bu sene hukuk fakültesini kazandım.tev burslarından birini almak istiyorum. özellikle üstün başarı bursu. daha iyi olur. okul numaramın son üç rakamı 240 ve tev bursunu almam için kontenjanın ilk yarısında bulunmam gerekiyor. 240. sıradaysam tev burslarını alamıyorum. bu konuda yorum bekliyorum. sizce alabilir miyim?

ayrıca sıralamanın başarıya ya da başarısızlığa bir katkısı olduğunu düşünmüyorum. kaçıncı olarak girersen gir bundan sonra göstereceğin başarı geleceğinde rol oynayacak.
merhaba yeldaa,ben 2. sınıfa geçtim.ben de ilk sene tev bursuna başvurmak istedim.numaram 226 idi du sebeple alamadım bursu.ama sen yine de okuldan bu konuda bilgi al bence.başarılar.
Old 28-09-2007, 22:44   #160
ikko

selam arkadaslar bende i.ü. hukukta yeniyim hepinize selamlarr
Old 29-09-2007, 23:56   #161
soner ceylan

arkadaşlar ben 4. sınıfım ve 1 de karşılaştırmalı medeni seçtim 100-50 alarak ba ile geçtim ancak bana bakmayın benimki tam anlamıyla şanstı bu ders baya sakat bi ders sakatlığı hocasından kaynaklanıyo derse girin ve güzel not tututn yoksa baya başınız ağrır ve sınavında sorulan soruyla ilgili ne biliyosanız yazın daha şimdiden sizi korkutmak istemem ancak kendinizi hazırlamanız lazım olduğu için bunları söyleme gereği duydum şimdiden hepinize başarılar hepinize her türlü konuda yardımcı olabilirim eminim dier üst sınıf arkadaşlarımda benimle aynı düşüncededir
Old 29-09-2007, 23:57   #162
soner ceylan

sormak istediklerinizi buraya yazın bildiğimiz hususlarda yardımcı olmaya çalışalım kendinize iyi bakın ve okulu gözünüzde büyütmeyin vede sakın ha sakın küçümsemeyin
Old 30-09-2007, 09:03   #163
Meryemposul

Mutlu

Alıntı:
Yazan toprakasya
merhaba arkadaslar bi sorum olacak alttan ders nasıl alınıo proseduru nedir ders kalmıssa kesin sene uzar mı
merheba ben 4. sınıf ogrencisiyim.alttan ders almak icin yeni dönem kayıt dilekcesinde bir önceki dönemmden f olan dersini de isaretlıyorsun.prosedür bu kadar.ders kalınca kesın sene uzar diye birsey yok rahat ol ve calış bundan sonrası kolay gercekten.
Old 30-09-2007, 10:50   #164
MERYEM VATANSEVER

ben ıstanbul hukukta 2.sınıfa gectım,derslerın hepsı hakkında az cok bılgıye sahıbım,sadece sunu merak edıyorum;guzel sanatlar dersınde ne yapılır?zorunlu ders olarak gormemızın nedenı ne?bılgılendıren olursa sevınırım,saygılar
Old 30-09-2007, 18:30   #165
Av.Didem Kutlu

Alıntı:
Yazan MERYEM VATANSEVER
ben ıstanbul hukukta 2.sınıfa gectım,derslerın hepsı hakkında az cok bılgıye sahıbım,sadece sunu merak edıyorum;guzel sanatlar dersınde ne yapılır?zorunlu ders olarak gormemızın nedenı ne?bılgılendıren olursa sevınırım,saygılar
Bence de güzel sanatlar dersi yerine başka bir ders görsek daha faydalı olmaz mı?Birinci sınıftaki Türk dili dersi bize birşey katmamış,derslere bile girmemiştik
Old 30-09-2007, 20:44   #166
hukukun-üstünlüğü

neden zorunlu olduğunu bilmiyorum ancak güzel sanatlar dersinde devam zorunluluğu yok vize de yok sadece final var.Güzel sanatlar hocası 3 ya da 4 sayfalık bir not verir ve final soruları bu notlardan çıkar yani oldukça basit formaliteden bir ders. Ama ne gereği vardı demeden de edemiyorum bu dersin yerine hukukla ilgili daha yararlı bir ders konulabilirdi..

saygılar...
Old 02-10-2007, 18:52   #167
Av.Didem Kutlu

Alıntı:
Yazan hukukçu-1987
neden zorunlu olduğunu bilmiyorum ancak güzel sanatlar dersinde devam zorunluluğu yok vize de yok sadece final var.Güzel sanatlar hocası 3 ya da 4 sayfalık bir not verir ve final soruları bu notlardan çıkar yani oldukça basit formaliteden bir ders. Ama ne gereği vardı demeden de edemiyorum bu dersin yerine hukukla ilgili daha yararlı bir ders konulabilirdi..

saygılar...
sevgili hukukçu verdiğin bilgiler için çok teşekkürler,yalnız eğer vize olmuyorsa notu neye göre veriyorlar
Old 03-10-2007, 06:40   #168
soner ceylan

not diye bişey yok zaten geçtin veya kaldın yazıyo başka birşey yok yani
Old 03-10-2007, 13:22   #169
ecemm

öncelikle karşılaştırmalı medeni hukuk seçen arkadaşlara geçmiş olsun diyorum çünkü geçen sene öyle bir gaflete düşmüştüm ilk ders seçiminde gerçekten sonunda 'hukuk'yazmasından dolayı cazip gelmiş olabilir fakat bir daha hayatımda karşılaştırmalı ile başlayan hiçbirşeyle alakam olmayacağı kesin tam umutlarımın yıkıldığı anda bütünlemeden geçtim geçtiğime anayasadan daha çok sevindiğim bir ders 2.sınıfa geçen arkadaşlar anlamışlardır ne demek istediğimi...seçen arkadaşlar dersleri muhakkak takip etsinler çünkü sınavda nerden çıkacağı hiç belli olmaz... kaynak konusunda sorularınız olursa yardımcı olurum...bu arada ikinci sınıf çiftlerin devletler derslerinin pek anlaşılır geçmediğini duydum öyle mi gerçekten????
Old 10-10-2007, 13:51   #170
erkanaga

Arkadaşlar bizim okulun sitesinde gezinirken acaba yarın menüde ne vardır diyerekten yemek listesi bölümüne girdim,bir de ne göreyim perşembe ve cuma günleri yemek yok.Acaba bu perşembe günü okulun olmadığı anlamına gelir mi?
Old 11-10-2007, 00:43   #171
deno

Devletler dersi genelde okulumuzda öğrenciler tarafından anlaşılamayan bir ders. Öğrenciler ilk haftalar dersi tanımak için gelirler ama sonrasında gerçekten bu ders sıkıcı bir hal alır. Vizesi kolay olur, sınıf notlarda uçmuştur Ancak finali tam bir hüsranla sonuçlanabilir. Tabi finalinden iyi not almak iyi bir dereceyle dersi geçmeye yeter. Ben dersi hiç takip etmemiş bir öğrenci olarak sana sınavlara odaklanmanı tavsiye ediyorum. Önceki senelerde çıkan sorular kendi başına ciddi bir arşiv
oluşturur. Ayrıca fotokobicilerde çok fazla not bulabilirsin ( kitap özeti-makale-anlaşma metinleri, vs. ) Sınav zamanı gelmeden birkaç hafta okumaya başlarsan finali iyi geçeceğini düşünüyorum. Öğrenciler için sorunlu bir derstir ancak ben geçtiğimde şaşırmıştım ve tüm zamanını alacak kadar zor ve sıkıcı değil aslında. Bu yıldırma politikalarını kulak ardı et. Bir kaç kez oku ama gerçekten sistematiğini anlayarak ve keyifle. Geçtiğine şaşıracaksın.
Old 11-10-2007, 14:03   #172
Emre GENÇ

bu hafat okula hiç gitmedim

acaba bazı arkadaşların dediği
gibi toparlamakta zorlanır mıyım?
Old 11-10-2007, 22:12   #173
ikko

Emre sen de birinci sınıfsın sanırım? Eğer öyleyse bu hafta derslere girmemekle fazla birşey kaçırmadın,ben de birkaç dersi atladım
Old 11-10-2007, 23:34   #174
deno

İlk hafta derslere girmemeyi sorun haline getirmeye değmez arkadaşlar. Ancak ilk hafta derse girmek iyidir. Hocalarla tanıma fırsatınız olur ve dersine gireceğiniz hocanın kurallarını bir nebze öğrenmiş olursunuz, tabi bir de ders stilini. Bunun dışında bir şey kaybetmiş olabileceğinizi düşünmüyorum.
Old 12-10-2007, 08:33   #175
Emre GENÇ

Evt 1.sınıfım

Lise günlerini hatırladım
sanki raporlu gibiydim

Nese gidince not tutan arkadaşlar vardır
onlardan alırım artık
Old 12-10-2007, 21:40   #176
ikko

zaten ilk hafta herkeste bir şaşkınlık vardı sonra giderek derse katılanların mevcudu azaldı ...
Old 13-10-2007, 21:28   #177
seraa

Merhaba arkadaşlar...
Ben istanbul ünv.den yaklaşık 3 ay önce mezun oldum ya özellikle birinci sınıfların yazdıklarını okudum da okulu gözünüzde o kadar büyütmeyin derim sadece eğer derslere pek girmek istemiosanız sınav dönemi iyi bir çalışma sizi özellikle birinci ve ikinci sınıfta idare edicektir.Yani bütün dersleri takip edicem diye zorlamayın kendinizi özellikle birinci sınıfta anayasa hariç sizi zorlayacak pek ders yok bence.Ama sakın ve sakın anayasayı küçümsemeyin hala o dersi veremeyen arkadaşlarım var.İstediğiniz konuda yardımcı olabilirim elimden geldiği kadar.Bu arada okulun ve öğrenciliğin değerini bilin derim okul bitince herşey çok farklı oluyor
Old 17-10-2007, 22:25   #178
yener_ata

istanbul hukuk hocalarından nasıl yararlanabiliriz.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum
Old 18-10-2007, 13:27   #179
ncoban

hocalara her konuda her zaman gidip soru sorabilirsiniz hiçbir zaman sizi geri çevirmezler.Eğer onlar yardımcı olamazlarsa mutlaka yardımcı olacak bir asistan bulunur odalarında,ama bazı hocalar gelmeden önce randevu almanızı istiyorlar arkadaşlar,mesela Semih Gemalmaz hoca bunlardan biri.Bu koonuya da dikkat edin.Saygılarımla.
Old 18-10-2007, 15:41   #180
yener_ata

Aslında ben 1. sınıf ögrencisiyim ve hangi kaynaklardan yararlanacagımı sasırmıs durumdayım. Çünkü herkes farklı kitaplar söylüyor ve ben hangisine calısmam gerektiğine daha karar vermedim. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum simdiden tesekkürler. Ayrıca ncoban a da hassasiyetinden dolayı tesekkürler
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi