Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Üye Mesajlarına Teşekkür

Yanıt
Old 08-08-2006, 11:26   #1
Admin

Varsayılan Üye Mesajlarına Teşekkür

Yeni bir uygulamamız var: Artık faydalı bulduğunuz üye mesajlarına -yanıt yazmadan da- teşekkür edebilir ve mesaj sahibinin görebileceği bir teşekkür notu ekleyebilirsiniz.

Bir mesaja teşekkür etmek için, mesajı okuduğunuz ekranda gördüğünüz "Teşekkür" bağlantısının üzerine tıklamanız ve açılacak sayfada -sadece mesaj sahibinin okuyabileceği- bir teşekkür notu girmeniz gerekiyor. Bu şekilde mesajlara eklediğiniz teşekkür notları, konu içinde görünmeyecektir ancak mesajın yazarı kendi üye sayfasında teşekkürünüzü görecektir. Ayrıca sizin teşekkürünüzle birlikte üyemizin sahip olduğu "teşekkür sayısı" da bir artacaktır. Üyelerimizin teşekkür sayılarını üye profillerinde ve mesajları içinde görebilirsiniz.

Bu uygulamadaki amacımız :
  • Üyelerimiz arasındaki dayanışmayı arttırmak ve üyelerimizin diğer üyelere yardımcı olacak mesajlarının çoğalmasını sağlamak.
  • Foruma gönderilen mesajların içerik, konu çeşitliliği ve üslup yönünden kalitesini arttırmak. Özenli ve bilgilendirici mesajları teşvik etmek.
  • Diğer üyelere yardımcı olan katılımcı üyelerimizi onore etmek.
  • Forumda sessiz kalan üyelerimizi mesaj yazmaya teşvik etmek.
  • Sorular alanına gönderilen mesajlara verilen yanıtları arttırmak.
Teşekkür sistemi ile ilgili bir iki not:
  • Sizin mesajlarınız için diğer üyelerimizin ekledikleri teşekkürleri kendi üye sayfanızda görebilirsiniz. Üye sayfanızı ziyaret ettiğinizde sayfanın en altında hangi üyemizin hangi tarihte hangi mesajınız için teşekkür ettiğini ve teşekkür notunda ne dediğini listeleyebilirsiniz. Ancak bu listenin görünmesi için en az bir mesajınızın teşekkür alması gerekmektedir. Dolayısıyla listeyi göremiyorsanız, henüz hiçbir mesajınız için teşekkür edilmemiş demektir.
  • Sürekli aynı üyenin mesajlarına teşekkür etmek mümkün değildir. Bir üyenin ikinci bir mesajına teşekkür notu eklemeden önce diğer başka üyelerin mesajlarına da teşekkür etmek gerekmektedir.
  • Bir gün içinde bir üyemizin ekleyebileceği teşekkür notu sınırlıdır (şu anda 30, ileride değişebilir). O yüzden her mesaja değil, sadece gerçekten faydalı bulduğunuz mesajlara teşekkür notu ekleyiniz.
  • Üyelerimizin teşekkür sayıları profillerinde görünür. Teşekkür sayıları mesajları içinde ise en az bir teşekkür aldılarsa görünecektir.
  • Üyelerimizin teşekkür ederken ekledikleri teşekkür notları sadece mesajın sahibi tarafından görülebilir.
  • Sistemin amacına uygun olarak (= yararlı mesajlara teşekkür etmek amacıyla) kullanılacağını, üyeler arası haberleşme, soru sorma vb. amaçlı kullanılmayacağını ümid ediyorum. Haberleşme için e-posta ya da özel mesaj sistemini, soru sorma/yorum yapma için mesaja yanıt ekleme seçeneğini kullanınız.
Hepinize teşekkürler!
Old 17-11-2007, 16:22   #2
Admin

Teşekkür sistemimizin hedeflendiği şekilde sitemizdeki "hukuki katılımı" arttırmak amacıyla kullanılmasını sağlamak için hukukla ilgisiz alanlardaki (Site Lokali ve Yazdıklarınız Yazdıklarımız) mesajlara eklenen teşekkürlerin katsayısını düşürdük. Bu alanlardaki mesajlara eskiden olduğu gibi teşekkür eklenebilir ve bu teşekkürler de eposta ile üyemize bildirilecek ayrıca kendisi tarafından aldığı teşekkürler listesi içinde görülebilecek ancak üyemizin teşekkür notunu değiştirmeyecektir.

Öte yandan katılımın artmasını hedeflediğimiz alanlardaki yüksek teşekkür notu uygulamasına da aynı şekilde devam ediyoruz: Meslektaş Soruları, Hukuk Soruları, Turkish Law, Şehirlerarası Nöbetçi Avukat ve KAHDEM alanlarındaki "cevap" niteliğindeki mesajlar ile Adliye Gidiyorum ilan panomuz içindeki ilanlara eklenen teşekkürlerin katsayıları bu konularda değerli katkılarını esirgemeyen meslektaşlarımıza şükran hislerimizi daha iyi gösterebilmemiz için diğer mesajlardan daha yüksek olacak şekilde ayarlanmıştır.
Old 21-11-2007, 16:14   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

En teessüflü saygılarımla

Her yazı emektir

Yine de taktir sizindir
Old 22-11-2007, 13:51   #5
Admin

Bu düzenlemeyle ilgili bana özel mesaj/eposta vs. yoluyla gelen eleştirileri burada topluca yanıtlamak istiyorum:

Sitemizdeki Teşekkür sayısı uygulamamızın asli amacı siteye "nitelikli hukuki katkıyı" arttırmaktır.

Hukukçu olmayan üyelerimizin (veya hukukçu olup hukukla ilgisiz katkı yapan üyelerimizin) sitemize katkıları için de müteşekkiriz ve bu üyelerimize de halen teşekkür sistemi kullanılarak teşekkür edilebiliyor, bunu engellemiş değiliz. Ancak hukukla ilgisiz bu katkıların hukukla ilgili katkı sağlayan üyelerimizin önüne geçmesini istemiyoruz ve neticede bir hukuk sitesi olduğumuz düşünüldüğünde de bu bence anlayışla karşılanmalıdır.

Örneğin site lokali ya da yazdıklarımız yazdıklarımız konusu içinde yoğun katılıma sahip konular içine gönderilen 2 satırlık bir mesaj o konuyu takip eden onlarca üyeden teşekkür alabiliyor ve bu konuya katılan bir üyemizin teşekkür sayısı hızla yükselebiliyor. Oysa meslektaş soruları alanında bir içtihat paylaşan, bir meslektaşının sorununu çözen, Turkish Law alanında bir yabancı konumuğuzun hukuki soruna yardımcı olan, KAHDEM alanında bir ziyaretçimizin hayatını değiştiren bir yanıt veren, Adliyeye Gidiyorum ilan panomuza katılıp bir meslektaşının şehirlerarası yolculuk yapmasını engelleyen üyemiz aynı teşekkürü alamıyor ve aynı teşekkür oranlarına ulaşamıyor.

Sonuçta baktığınız zamanda THS içindeki bizim asli amacımız olmayan konulara katılan üyelerimizin asli amacımız olan konulara katılan üyelerimizden daha yüksek teşekkür oranlarına ulaştığını görüyoruz ki, bu arzu ettiğimiz bir sonuç değil.

Takdir edersiniz ki, bir meslektaşının sorununu çözmek için zaman ayıran içtihat bulan, ona yardımcı olan bir üyemizin sitemize ve hukuka olan katkısı, örneğin tek kelime konusu içine zaman zaman tek kelimelik ifadeler ekleyen bir üyemizin katkısından fazladır ve daha önemlidir.

Site Lokali içindeki konulara teşekkür edilmesini engellemiş değiliz, bu konulara halen eskisi gibi teşekkür edebilir, edilen teşekküre eklenen notu eposta ile haber alabilir ve teşekkür sayfanızda görebilirsiniz. Sadece bu teşekkürler artık sitedeki "teşekkür notunuzu arttırmıyor" ve teşekkür notu uygulamamız da bir hukuk sitesi olarak hukuki katkılara endeksli olabileceğini düşünüyorum.

Belirtmek gerekir ki, üyelerimizin teşekkür notunu uzun vadede üyemizin sitemize olan aktif katkısını ölçmek için bir kriter olarak kullanabiliriz ve bu açıdan da bu notun fıkra anlatarak, espri yaparak ya da şiir yazarak değil, nitelikli hukuki katkı sağlayarak artmasını arzuluyoruz.

Bu açıdan eleştirilere saygılı olmakla beraber, bu konudaki uygulamamızın değişmeyeceğini, hatta muhtemelen ileride daha da sertleşeceğini belirtmek durumundayım.
Old 22-11-2007, 14:03   #6
üye18721

Sayın Admin'in son derece yerinde olan kararına katılıyorum.Bir hukuk sitesi olmanın özüne uygun olarak, meslektaşlarımızın büyük bir özveriyle hukuki sorulara yanıt vermesi,"adliyeye gidiyorum" ilan panosundaki yardım isteklerine can-ı gönülden yardım etmesiyle,lokal gibi daha çok mizah ve eğlenme amaçlı topiklere yazılan yazılara teşekkür etme katsayısının farklı olması doğaldır ve olması gereken de budur.Saygılarımla.
Old 22-11-2007, 14:06   #7
Envanter

Teşekkürlerin puana eklenmesi ve bunu diğer üyelerin görmesi pek bir şey değiştirmeyecek. Teşekkürü bir güdüleme olarak kullanacaksanız, bu sadece hukuk severlerin, hukukla ilgili olan yerlere katılımını ne kadar sağlayacak yada artıracak?

1)Amaç hukuka olan katılımı artırmak mı?

2)Hukukla ilgili çalışma gruplarında yazılan yazılara olan teşekkürleri artırmak mı?

-Katılımı artıracaksanız yazdıklarınız yazdıklarımız kısmını kaldırmanız gerekmektedir. Bu sayede hukuk en göze batan alan olacaktır ve tek kalacaktır.

-Teşekkür artırmaksa bu hiçbir şeyi değiştirmeyecektir.

Saygılarımla.
Old 22-11-2007, 14:19   #8
üye18721

Sayın Envanter Teşekkür etmek teşekkür edilen kişiyi bir yerde onore etmek anlamına gelmektedir.THS'nin içinde çeşitli forumlar bulunmaktadır.Bu forumların en önemlisi de tabi ki Hukuk Forumlarıdır.Ben bu siteye üye olurken bir hukuk sitesi olduğu için üye oldum.Lokal kısımlarının çok sonra farkına vardım. Lokal kısmı içinde yer alan konuların ve bu konulara katılımın günlük yaşamımızdaki stresi azaltma yönünde fayda sağladığı tartışılmasız bir gerçektir.1.Sorunuzda hukuka katılma oranını arttırmak için mi teşekkür kat sayısının yüksek tutulduğunu soruyorsunuz? Benim kanaatime göre,zaten adı üzerinde; THS'ye üye ve konuk olarak ziyaret eden kimseler öncelikle hukuki bilgi edinme veya paylaşma amacıyla burada bulunmaktadırlar.Bu nedenle teşekkür katsayının arttırılması zaten mevcut olan katılıma ekstra bir artış sağlamayacaktır.Sayın Admin'in hedeflediği amaç, THS'nin kuruluş amacına ve özüne uygun olarak; gerek meslektaşların soruları kısmına yanıt veren gerekse de gittikleri adliyelerde,diğer meslektaşlarının incelemelerini istediği dosyaları araştırıp emek ve zaman harcayan katılımcılarla,amacı daha ziyade mizah-eğlenme-stres atma gibi konularda yazan katılımcıların emeklerinin değerlendirilmesindeki farklılığın teşekkür katsayısı arttırılmak suretiyle belirgin hale getirilmesidir.Amaç sadece iyi zaman geçirmek,stres atmaksa sırf bu amaçlara hitap eden bir çok internet sitesi zaten var.Saygılarımla.
Old 22-11-2007, 14:28   #9
Envanter

Sayın Admin aslında hukuka olan katılımı artırma çabasında olmayabilir izlenimini alıyorum (Bilinç altı)
Çünkü yazdıklarınız yazdıklarımız kısmı daha çok teşekkür alıyorki daha faydalı bulunuyor gibi oluyor. Halbuki THS olarak, hukukla ilgili olan forumlara yazılan yorumlarn da faydalı olduğunu ve bir o kadar da teşekkürü hakkettiğini dile getirmek istiyor. Fazlasıyla hakediyorda.

Alıntı:
Yazan Av.Ferda Aydın
katsayının arttırılması zaten mevcut olan katılıma ekstra bir artış sağlamayacaktır.

Aynı fikirdeyim.
Old 22-11-2007, 14:46   #10
Admin

Bu uygulamanın amacı tam olarak hukuki katkıyı arttırmak demek doğru olmaz, hukukçu olmayan üyelerimizin bu katkıyı zaten yapamayacağı malumumuz, ayrıca hukukçu olup site lokalinde yazışmayı daha çok seven üyelerimiz de sadece teşekkür sayılarını arttırmak için hukuki katkıda bulunmayacaktır kuşkusuz.

Bu nedenle "site lokalinde teşekkürlerin teşekkür sayısına bir etkisi olmasın böylece hukuki alanlara daha çok katkı yapılsın" gibi bir hedefimiz olmadı.

Sadece bir üyemizin teşekkür sayısına baktığımızda hukuka ve hukuki alanlara katkısının ne olduğunu daha kolay tesbit etmeyi istiyoruz. Bazı üyelerimizin teşekkür sayıları 100'lerle ifade edilen sayılara ulaştı ancak bakıyorsunuz hukukla ilgili en ufak bir katkıları olmamış. Öte yandan sadece hukuki alanlara katkı sağlayan üyelerimizin teşekkür sayıları çok daha az kalmış çünkü onlar site lokalindeki konulardaki "zincirleme teşekkür ve esprili teşekkür sağnağından" yararlanamıyor.

Bu yeterince adil değil.

Bize göre KAHDEM alanında yazılan ve zor durumdaki bir kadının hayatını değiştiren TEK bir yanıt, site lokalinde yazılacak 1000 fıkradan da, yazdıklarımız yazdıklarınız alanındaki 1000 şiirden de değerlidir, çünkü biz mizah ya da edebiyat sitesi değiliz, hukuk sitesiyiz. Bu nedenle de sitemizde tek mesajı olup ama çok nitelikli bir katkı sağlayan bir üyemizin teşekkür sayısı "1" iken, tek kelime içine hergün "günaydın" yazan bir üyemizin teşekkür sayısının 20 olması bize makul gelmiyor.

Sözün özü şu : Bir üyemizin teşekkür sayısına bakıldığında onun öncelikle hukuki üretkenliğe olan katkısının bir yansımasının görülmesini istiyoruz.
Old 22-11-2007, 15:04   #11
Envanter

Alıntı:
Yazan Admin
Bu uygulamanın amacı tam olarak ; Bir üyemizin teşekkür sayısına bakıldığında onun öncelikle hukuki üretkenliğe olan katkısının bir yansımasının görülmesini istiyoruz.

Saygılarımla..
Old 01-12-2007, 18:15   #12
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Daha önce de duyurulduğu gibi :Meslektaş Soruları, Hukuk Soruları, Turkish Law, Şehirlerarası Nöbetçi Avukat ve KAHDEM alanlarındaki "cevap" niteliğindeki mesajlar ile Adliye Gidiyorum ilan panomuz içindeki ilanlara eklenen teşekkürlerin katsayıları diğer mesajlardan daha yüksek olacak şekilde ayarlanmıştı.

Şimdi de Tüm HÇG'lerin (genel alanları) forumlarındaki teşekkürlere daha yüksek katsayı uygulaması başlamıştır.

Bilgilerinize sunulur.
Old 22-04-2009, 22:54   #13
Av.Ümran Ugan

Varsayılan geç kalmış bir soru mu? önyargılı olmayın..:))

2007 yılından bugüne geçen sürenin farkındayım, öncelikle bunu söylemek isterim.. Siteniz yeni üyesiyim ve evet teşekkür uygulamasının amacını okudum. Doğruluğunu ya da yanlışlığını uygulama gösterecektir zaten, sormak istediğim bu değil... De hadi sor diyenler için hemen sadede geliyorum:

"Efendim merak ettiğim neden teşekkür mesajlarını açık alanda göremediğimizdir. Ya da farklı bir soruyla neden açık alanda teşekkür etmiyoruz? Hangi konuda teşekkür aldığımızın bilinmesi uygulamanın amacına daha uygun değil mi sizce de?"
Old 22-04-2009, 22:56   #14
Av.Ümran Ugan

Varsayılan 2. soru

Bir de aldığımız teşekkürlere neden aynı yöntemle teşekkür edemiyoruz'u da sorabilir miyim..?
Old 23-04-2009, 00:21   #15
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Av.Ümran Ugan
Bir de aldığımız teşekkürlere neden aynı yöntemle teşekkür edemiyoruz'u da sorabilir miyim..?
Teşekküre teşekkür edilmez.
Bakınız: www.faizefaizyürümez.com
Aksi görüş için: www.vekaletücretininvekaletücretiolur.com
Old 16-12-2009, 10:46   #17
Admin

16.12.2009 tarihi itibariyle hukuk takvimimize eklenecek aktiviteler için site programımız otomatik olarak teşekkür puanı verecektir.

Takvimimize bu linki izleyerek hukuk aktivitesi ekleyebilirsiniz:
http://www.turkhukuksitesi.com/calen...ype=single&c=1

Ayrıca THS Şerhine konusu içinde arz olunduğu üzere THS şerhine eklenecek şerhler de (yayına girdiği anda) otomatik olarak teşekkür puanı vermektedir. Yeni şerh ekleme ekranımız:
http://www.turkhukuksitesi.com/yeniserh.php
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi