Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hakkındaki Düşünceleriniz?

Konuyu Kilitleyin
Old 17-09-2006, 18:35   #31
Gordon

Başlığı baştan sona okudum. İlginç bir konu fakat bazı noktaları anlayamadım; Ankara Hukuk'un ekol olup olmadığı konusu niye bu kadar önemli? Ekol Hukuk Fakültesi ne demek? Eğer Ankara Hukuk bir ekolse niye Galatasaray, Bilgi, Bilkent, Koç ve diğer üniversitelerden daha düşük puanla alıyor? Eğer Ankara Hukuk ekol değilse niye Galatasaray hukuktan daha başarılı hukukçular yetiştiriyor?
Yani böyle bir tartışmayı gereksiz buldum açıkcası Ankara Hukuk çok kalitelidir bu doğru ama bunu öğrenmenin kime niye faydası olurki? Zaten bilinen bir gerçek bu. Ekol kelimesinde ise takıldım kaldım belkide genç bir hukukçu olduğum içindir anlayamadıysam mazur görün büyüklerim ama sanırım benimde haklı olduğum noktalar var bu başlığı gereksiz buluyorum.
Old 21-09-2006, 16:25   #32
syn CEYLAN

Varsayılan yanlıs yapmayalım

hocam ne ekolunden bahsedıyosunuz anlamadım dıger uyelerınde dedıgı gıbı okudugunuz yerler unıversıte futbol okulu degıl bence boyle gereksız bır ayrıma kalkısmayın hukuk fakultelerının bırbırlerını desteklemesı gerekır unutmayalım kı ulkemız dekı hukuk sıstemımızın gelısmesı unıversıtelerımızın gelısmesıyle paralel olacaktır boyle bır ayrım yanlıs olur aramıza fıtne tohumları sacar...
Old 21-09-2006, 17:10   #33
ahmetsacit

Değerli arkadaşlar,
Bu konu gerçekten çok sıktı, ben arkadaşa cevap vermeye lüzum görmüyorum..
Old 26-09-2006, 00:26   #34
brkmnks

yok diğer üniversitelerden pek bir farkımız ama, biz ankara hukukluyuz..
Old 28-09-2006, 13:26   #35
Gordon

Alıntı:
Yazan brkmnks
... ama, biz ankara hukukluyuz..

Bir tehdit ve bir enanet seziliyor sanki. Güzel siz Ankara Hukuklusunuz. Bunu özellikle belirmeniz bizi aydınlattı sayenizde az kaldı sizi başka bir Hukuk Fakültesinden sanıyordum.
Old 28-09-2006, 18:10   #36
brkmnks

Önemli

sayın Volkan Berber,

Sizi aydınlatmak gibi bir amacım yok, beni başka bir fakülteden sanmanız da umrumda değil. Güzel diyerek nitelendirmişiniz ama, benim fakültemle övünmek gibi bir derdim yok; övünmem de. Dört duvarla ve içindeki insanlarla övünmenin laçkalık olacağının bilincindeyim.

Amacım, eski bir fakülte hocasının bu sözüne ilgili başlıkta yer vermekti. Fakat sözü yanlış anlamışınız. Hocamız, tatlı bir zorluktan, kasvetli bir bürokrasiden, bir hukukçunun yetişme aşamasındaki ve sonrasındaki altlık-üstlük ilişkisinden değil, bir başkalıktan dem vurmaktadır... Kuşkusuz A.Ü.H.F öğrencileri yahut mezunları beni daha rahat anlayacaklardır.

Saygılarımla.
Old 29-09-2006, 14:10   #37
Gordon

Alıntı:
Yazan brkmnks
Amacım, eski bir fakülte hocasının bu sözüne ilgili başlıkta yer vermekti.

Yalnız bir problem ortaya çıkıyor ki siz bunu bir önceki mesajınızda belirtmemişsiniz. Anlayışınız için de ayrıca teşekkür ederim.

Saygılarımla...
Old 29-09-2006, 21:40   #38
ISIL YILMAZ

Varsayılan Beni bu aidiyet ihtiyaci öldürecek !

1996, Ankara Hukuk 4.sinif ögrencisiyim. Kantinde oturuyorum yanimda da bir grup birinci sinif ögrencisi. Bu ögrencilerden biri Istanbul Hukuktan, arkadasini/akrabasini ( o kadar detay anlayamadim) ziyarete gelmis, belli. ( Yalniz oturdugum ve cok yakin durdugum icin epey dinledim onlari ) A.Ü'lülerden biri, bizim fakültenin egitim kalitesi sizinkinden iyi, dedi. I.Ü.'lü kiz nereden cikardin bir kere bizim fakülte beynelmilel, dedi. A.Ü'lü, o neymis yaa, sizden mezun olan Amerika'da avukatlik yapabiliyor mu, dedi. Bu is boyle devam etti , gitti ve bana birinci sinifta bir Istanbul ziyaretimde I.Ü'lü bir arkadasla neredeyse ayni cümlelerle girilmis bir agiz dalasimi hatirlatti.

Simdi, o tartismalarin anlamsizligini hatirliyorum. Hangi okul iyi, hangi okul daha iyi ve hatta "ekol" Ogrenciyken ciddi bir aidiyet hissiniz olabiliyor ama "büyüdükce" bu his sadece bir okul sevgisine dönüsüyor ( en azindan bazilarimiz icin) Size mesleginiz icin gereken diplomayi vermis, yasaminizin en dertsiz , gamsiz günlerini gecirdiginiz o dört duvari sevgiyle aniyorsunuz. Ister AÜHF'de okuyun, ister IÜHF'de ister Kocaeli Hukukta ister Selcuk Hukukta... Herkesin anilari sicak ve hos...

AÜHF ekol olunca ne olacak, oranin mezunlari da ekol mü olacak? Ahh, beni bu aidiyet hissi ihtiyaci bir gün öldürecek.
Old 01-10-2006, 20:11   #39
av.öznur

arkadaşlar yorumları okudum ilginç geldi.. bazı arkadaşlar sınavlardaki başarı okulun başarısıdır diye değerlendirmiş.. ankara bu konu da başarılı olabilir ve aslında başarılı olmaması tuhaftır. çünkü hakimlik sınavı bakanlığın ankarada olması sebebiyle ankarada ve dolayısıyla aühf hocaları tarafından hazırlıyo. ayrıca ankaranın şehir yapısı da insanamemuriyetten başka bi olanak sağlamıyor. istanbulda bi üniversitede okumak ise çok daha farklıdır. ben, üniversite de eğitimin sadece okulla sınırlı olmadığını düşünüyorum. hem düşünün istanbul gibi bir şehirde, yapılabilecek onca şey olduğunu gördükten sonra zorunlu bi nedeni olmadıkça insan neden kendini bir sınava bağlı hissetsin. bir marmaralı olarak tayinleri ve ücra taşra köşelerinde görev yapmayı cazip bulmadığım için açıkçası hakimlik sınavına girmeyi hiç düşünmedim , şimdi bu benim okulumu kötü mü yapar??
ben okulları böyle bir sınıflandırmaya tabi tutmanın anlamlı olmadığını düşünüyorum şartlar kimi nereye sürüklüyorsa herkes o hayatı yaşıyor.
ankaralılar alınmasın ama bu forumu okuyunca aühf nin ekol olması konusunda özellikle ilk hocalarının gökten inmeyip nihayetinde İstanbul hukuk kaynaklı olduğunu da düşününce aklıma gelen tek söz şu
'körler sağırlar birbirini ağırlar'
tüm meslektaşlarıma saygılar
Old 02-10-2006, 17:02   #40
Fethi

Karar Merhaba

Bende suan Cag Universitesi hukuk fakultesinde okuyorum sohbete katilmadan once sunu belirtmek istiyorum ki ozel universite soyleminin yanlis oldugu kanisindayim bunun yerine vakif universitesi diye soylenmesi daha dogru diye dusunuyorum.Bende sayin Funda"ya katiliyorum arkadaslar universitenin isminden cok bence kendimizi yetistirmeye bakmaliyiz ayrica vakif universitelerinin basarisiz oldugunu kimse idda edemez ayrica avantajlarida var diyebilirim cunku bu universitelerde dil egitiminin agirlikta oldugunu bilmekteyiz ankara univ.nin koklu sistemini oturtmus bir universite olmasi avantaj tabiki ama kurum sinavlari konusuna gelince ise bence basari burda kisinin kendisinde diye dusunuyorum ayrica vakif universitelerinde kazananin az olma sebebi basvuranin az olmasidir bence biz bunlari birakip dilimizi gelistirip dil bilen ve kendini yetistiren hukukcular olmaliyiz..
Old 04-10-2006, 13:46   #41
AV.İHSAN ÖZKAN

Alıntı:
Yazan xxxx
ben istanbul hukuk öğrencisiyim aühf dediğiniz gibi cumhuriyetin ilk hukuk fakültesi türk hukuku için çok önemli olduğu su götürmez fakat istanbul hukuka çamur atan arkadaşlar bilmeli ki TÜRKİYENİN EN ESKİ VE EN KÖKLÜ HUKUK FAKÜLTESİ DE İSTANBUL HUKUKTUR kurulduğüu tarihten itibaren büyük hukuk düayenlerinin yetiştiği ve hocalık yaptığı bu fakülteyi karalamak bir hukukçuya yakışmaz istatistiklere bakmadım sawcılık_hakimlik snawlarında başarı dağılımı nasıldır bilmiyorum fakat burada sorulması gereken bir soru da bu snawın iyi hukukçuyu öne çıkarmada bir kriter olup olamayacağıdır ?

ANKARANIN İLK KURULUŞ ADI ANKARA HUKUK MEKTEBİDİR BİLGİNİZE İLK HUKUK FAKULTESİ İSTANBUL HUKUKTUR ,AMA BOŞVERİN BU YARIŞI , HANGİ FAKÜLTEDEN MEZUN OLDUĞUNUZU DIŞARIDA BELLİ EDEN BİRİŞARET VARDA BEN Mİ BİLMİYORUM AYRICA SEN İSTANBULLU KARDEŞİM BIRAK BÖYLE KONULARA CEVAP VERME ; BOŞVER ,
Old 04-10-2006, 14:38   #42
gençhukukçu

ArkadaŞlar LÜtfen Birakalim Bu Ekol Meselelerİnİ Yanİ Ekol Olsa Ne Olacak Olmasa Ne Olacak Kİme Ne Faydasi Olacak Bu TartiŞmalarin.kendİmİzİ GelİŞtİrmemİz Önemlİ HerŞeyden Önce .bence KonuŞulacak Çok Daha Önemlİ Meseleler Var Şu Platformda .
Old 06-10-2006, 09:58   #43
ealakush

sayın arkdaşlarım.bu tartışma konusunu açtığıma açacağıma pişman oldum...ve başılğı değiştirmek istiyorum.
'''''Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hakkında ne düşünüyorsunuz.''''''
teşekkürler(!)
Old 07-10-2006, 12:59   #44
Gordon

En iyisini yapmışsın ki zaten yanlış bir başlıktı bunu ilk mesajımda da belirtmiştim. Artık başlık değiştiğine göre tartışmalar da bitecektir.
Old 08-10-2006, 12:48   #45
hosserdar

Ankara Hukuk Fakültesi kurulduğu andan itibaren Cumhuriyetimizin Müeyyidesi olmak görevini yerine getirmiştir.Her zaman kıskanılan bir okul olmuştur bunuda garip karşılamamak gerekir.Bahsi geçen Bilkent,Başkent,Bahçaşehir,Galatasaray Hukuk Fakülteleriyle ufak bir kıyaslama yaparsak;Öncelikle Bilkent daha mezun vermemiştir ve bizden emekli olup oraya giren hocalarımızdan aldığımız görüşler bizim için yeterlidir,Başkentte aynı şekilde isteyen olursa her iki okuldada derse girmiş hocalarımızla görüştürebilirim.Galatasaray hukuk güzide okullarımızdandır fakat 26 kişi almaktadır,öss puanlamasında yüksek olmasının sebebi bundan kaynaklanmaktadır yani Ankara Hukuk Fakültesinin ilk 26 kişisini alsanız Galatasaray hukukla aynı puanla alacağını görürsünüz.Bu sene Ankara Hukuk ilk 1500 kişi içinden öğrenci kabul etmiştir.Her sene 10 kişi yatay geçişle üniversitemize gelmekte o saydığınız fakültelerdende öğrenci bulunmaktadır.Fakat gelen arkadaşlrımızın not ortalaması 3.75 ve 4.00 arası iken gelmeleriyle 2 nin altına düşmeleri bir olmaktadır.Hukuk eğitimi konusunda Türkiye'nin iki köklü okulu vardır birisi Ankara Hukuk diğeri ise İstanbul Hukuk'tur.Bu okullarımız kıt kaynaklarını en iyi şekilde kullanıp en iyi ürünleri vermeye çalışmaktadırlar.Her sene 450 kişiyi kabul etmek her okulun harcı değildir.Saydığınız okulların çoğu toprak ve öğrenci geliri zenginidir.Ufak bir örnek verecek olursak Bilkent Kütüphanesine yılda 3 milyon $ ayırmakla övünür,Ankara Hukuk Fakültesi kütüphanesi geçen yıl onarıma alınmış,modern bir yapı oluşturulmuştur ve buna toplam 1.1 trilyon harcanmıştır.Bu para öğrencilerin 25 ytl kayıt parası ve hocalarımızın değerli görüşlerini paraya çevirilerek(döner sermayeden) yapılmıştır.Üniversitemiz öğretim elemanları kişisel olarak Türkiye çapınca bilinmektedir.Size şu derse kim giriyor diye bir soru geldiğinde .......hoca giriyor gibi bir karşılık veriyorsunuz ve 'aa o bizim kitabın yazarı' gibi bir cevap alıyorsunuz yani onlar kitabını okurken biz ondan ders alıyoruz.Bir okul mezunlarının kalitesindende anlaşılabilir.Tabiiki hepsini sayamayacağım ama ilk akla gelenleri söyleyeyim;Cumhurbaşkanımız Sayın Ahmet Necdet Sezer,Chp lideri Sayın Deniz Baykal,Sayın Uğur Mumcu,Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Tülay Tuğcu,TBMM Başkanı Sayın Bülent Arınç,Eski Demokrat Parti Başkanı Sayın Adnan Menderes,Adalet Bakanı Sayın cemil Çiçek,Danıştay Başkanı Sayın Sumru Çörtoğlu,Yargıtay Başkanı Sayın Osman Arslan gibi daha ismin sayamayacağım mezunumuz Türk Hukukunda ve Türk siyasetinde en önemli kademelere gelmiştir.
Tüm hukuk fakültelerimizin başarısı Türkiye'mizin başarısıdır.Birbirimizle yarışarak yükseleceğiz ama kırıcı olmadan,her arkadaşımıza yeni dönemde başarılar...
Old 08-10-2006, 15:17   #46
can hukukcu

sn hosserdar küçük bir düzeltme yapayım Adalet Bakanı sn Cemil Çiçek istanbul hukuk mezunudur.
SAYGILARIMLA..........
Old 08-10-2006, 17:16   #47
hosserdar

Varsayılan Düzeltme:)

Haklısınız o güzide okullarımızdan biri olan İstanbul Hukuk mezunu,geçen sempozyuma gelmişti aklımda nedense öyle yer etmiş,düzelttiğiniz için teşekkürler...
Old 08-10-2006, 20:17   #48
cagrik

ben konya hukuk mezunuyum ve bütün sınavlara hazırlanırken ankara hukuk fakültesinin pratik çalışmalarının hepsine teker teker çalışarak sınavlara giriyordum.ama maalesef bir faydasını göremedim.ankara hukukun hocaları hem adam gibi öğretiyor,hem de adam gibi sorular soruyor.sorular gayet açık,cevaplarıda basit bence.ama her zaman ankara hukuk kalitedir ve de bu durum hep böyle gidecektir.bunun altını çizerek söylüyorum.
ayrıca,hakimlik sınavı konusunda;sınavı ankara hukukun hocaları hazırlıyor.o yüzden tabikide ankara hukuk mezunları daha başarılı oluyor.bu yadsınamaz bir gerçektir.ancak,konya hukuğun başarısınında gözden kaçırılmaması gerekir.son olarak şunları ifade etmek istiyorum.geçen sene yanında çalıştığım avukat ankara hukuk mezunuydu.okul anılarını ara sıra anlatırdı ve hakikaten o zamanlar ankara hukuk ankara hukukmuş.ama şimdi çoğu ünlü hocalar hep özel üniversitelere gidiyor ve bu durumda her geçen gün özel üniversitelerdeki hukuk fakültesi sayısını artıyor.bence iş biraz ticarete doğru kaymaya başladı.
Old 09-10-2006, 00:21   #49
hosserdar

Varsayılan Ankara Hukuktaki Kayıplar...

Evet haklısınız ama hala idealist ve elleri öpülecek kalitede hocalar devlet okullarını tercih ediyorlar emekli olup özel üniversiteye geçiyorlar.Özel üniversitelerde hukuk fakültesinin mantar gibi çoğalmasının en önemli nedeni hukuk fakültesinin çok ucuza mal edilip çok talep oluşturması ve pahalıya öğrenci kabul etmesidir bana göre.
Old 10-10-2006, 09:20   #50
üye3578

Sayın Sehper, Adnan Güriz hocam isminin hatırlanmadığını duyarsa alınır. O babacan tavrıyla sitem eder(Felsefeci)... onuda yad edelim ekol... üniversite... ülkemizde üniversite eğitiminin çok kaliteli olmadığını düşündüğüm için yok birbirimizden farkımız diyorum eski bir AÜHF li olarak...
Old 10-10-2006, 14:57   #51
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Haklısınız, evet doğru, Adnan Güriz'den de ders aldık. Ne çok ders almışız
Old 15-10-2006, 23:29   #52
mütemmim cüz

Ankara hukuk tabi ki çok köklü bir fakülte ve en iyilerinden biri.Ekol müdür,o değişir kişiden kişiye.Ama en az onun kadar iyi olan ve fakülteler de var.Yalnız hukuk denilince akla ilk Ankara gelir o ayrı
Old 22-10-2006, 19:17   #53
A_Ü_H_F

"Afedersiniz değerli arkadaşım ancak ben genç cumhuriyetin 'müeyyidesi' olma tabirinizi pek anlayamadım, konuyu biraz daha açarsanız şahsım adına memnun olacağım!"

bu ealaksuh'a cevap olarak yazılmış.anlayamayan arkadaşlara ben şöyle anlatım(!):bu aslında ealakush'un bir sözü değil,okulumuzun temellerini atan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün temel atışından sonra söylediği bir sözdür!sayın ealakush'a tşk ediyorum.her nekadar aradan aylar geçsede tebrikler ediyorum.
Old 22-10-2006, 19:19   #54
A_Ü_H_F

sayın Tiocfaidh vbmenu_register("postmenu_23271", true); .hangi üniversitede okuyosunuz veya mezunsunuz?yanlış anlamayın lütfen beni.samimiyetimle öğrenmek istiyorum.
Old 22-10-2006, 22:08   #55
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın A.Ü.H.F.

Neden aradan üç ay geçtikten sonra bir başka üyenin hangi okul mezunu olduğunu merak ettiniz, merak ettim.

Ben de A.Ü.H.F. mezunuyum. Okulumla gurur duyuyorum. Anılarımla, kitaplarımı açtığım sıramla, aynı sıraları paylaştığım arkadaşlarımla, gurur duyuyorum, daha da fazlası, anılarıma sahip çıkıyor, onları özlüyorum.

Dokuz Eylül'de okusaydım, ya da Erzincan'da (okuyamazdım Erzincan'da çünkü Erzincan HF öğrencileri de bizim yıllarımızda binaları olmadığından bizlerle aynı sıralarda, aynı öğretim üyelerinden ders alıyor ve aynı sınavlara giriyorlardı), ya da İstanbul'da, Marmara'da, o fakülteden bahseder (bildiğim kadarı için söz açabilir), o fakülteyi, o öğretim üyelerini yad ederdim.

Sizin nerede okuduğunuz, benim nerede okuduğum, ahmetin mehmetin nerede okuduğu, çok daha kompleks öğeler içeren günlük yaşamda, güncel hukuk mücadelesinde, inanın hiç önem arzetmiyor.

Bu başlığın, AÜHF , "eğitim anlamında bugün nerede" anlamında değerlendirilmesinde fayda var.

Saygılarımla.
Old 24-10-2006, 00:44   #56
Tiocfaidh

Alıntı:
Yazan A_Ü_H_F
sayın Tiocfaidh vbmenu_register("postmenu_23271", true); .hangi üniversitede okuyosunuz veya mezunsunuz?yanlış anlamayın lütfen beni.samimiyetimle öğrenmek istiyorum.

"Yanlış anlamayın lütfen" notunu düşmenze gerek yoktu sayın AÜHF, sorduğunuz soruda yanlış anlaşılacak bir nokta yok. Bir önceki sohbetimizden anlamanız gerektiği gibi Erzincan hukuk fakültesi mezunuyum.
Old 05-02-2007, 23:39   #57
adalet06

bende bir ankara hukuk mağduru olarak herhalde bir kaç cümle yazmak bana da düşer
ankara hukuk hakkındaki görüşler o kadar var ki;ankara hukuk kaliteli mi ekol mü değil mi beni hiç ama hiç ilgilendirmiyor aslında şu şekide ifade edeyim eğer biz kaliteliden kastımız mezunların hakim savcı olmasıysa ben buna katılmıyorum.önemli olan meslek hayatında nasıl bir hakim ya da savcı olduklarıdır eee buna göre ankara hukuk
kaliteli mi değil mi bunu açıklamay çalışayım ama inş kimsenin kalbini kırmam
bakın ben bundan senelerdir dem vuruyorum (hukuku kazanmadan önce de)toplumun adalete güven duymaması durumu beni oldukça rahatsız ediyordu ki şu anda da öyle sonra ankara hukuk malesef kazanadım sonra en çok hakim savcı burdan çıkıyor diye övünen onlarca insan gördüm bense bundan nasıl övündüklerini anlayamadım hepsine şu soruyu sordum malesef net cevap alamadım sorum şöyleydieki bu toplumdaki adalete olan güvensizliğe o zaman ankara hukuk sebep olmamış mıdır? çünkü en çok hakim savcı bu fakülteden mezun ;ama ben her ne kadar anakara hukukta okuyo olsamda üniversite şovanizmi yapmıyacam ki yazdıklarım bunu en açık kanıtıdır ben ankara hukukun kalitesi hakkında çok ama çok büyük şüpelerim var lütfen ankara hukuk ve diğer hukuk fakültelerinde okuyan arkadaşlar bu toplumun bize adalete ihtiyaçları var bizler iyi hukukçular olalım her ne kadar hocalarımız bize bu konuda yardımcı olmasalar da ankara mı başka fakültemi hepsi boş
sürç_i lisan ettiysek affol
Old 06-02-2007, 01:57   #58
adalet06

Varsayılan slm tekrardan

bu ülkede öyle bi zman getirelimki beraberce tüm hukukçular olarak en fazla güvenilen kurum adalet kurumu olsun her şeyimizde dürüst olalım dürüstlüğümüzden ödün vermeyelim işimizi en iyi yapalım öğrenciysek en iyi öğrenci hocaysak en iyi hoca veya her neysek en iyi olalım çünkü başka türkiye yok
sürç_i lisan ettiysek affola
Old 06-02-2007, 03:21   #59
hosserdar

Varsayılan :(

Ne kadar kolay değil mi?Adalet sistemine güvenilmiyor,e adalet sisteminin çoğunluğu kimlerden oluşuyor Ankara Hukukçulardan e o zaman onlar suçlu,bir hukukçuya bu kadar basit bir çıkarımı yakıştıramadım kusura bakmayın,adalet sistemini etkileyen onlarca faktör var,hukukumuzun gelişmemesinde darbeler,eğitim sorunları,teknolojik geriye düşüş,ekonomik buhranlar ve sayabileceğimiz bir sürü faktör varken siz gelin bileti Ankara hukukçulara değil tüm hukukçulara kesin aklım almıyor,bu adalet sisteminin gelişebilmesi için çöpçüsünden,cumhurbaşkanına,işsizinden bürokratına kadar herkes sorumludur.Hiç bir hukukçu kafasındaki hukuk normunu aklına estiği şekilde somut olaya uygulayamaz,kanuna sadık kalmaz zorunluluğu vardır,e kanunu kim yapar yasama organı,kim uygular yürütme organı,kim bu kurallara uymaz vatandaşlar demek ki burada ayrılamaz bir zincir var ve zincir heryerinden pas tutmaya başlar,yani Türkiyemizde herşey mükemmelde bir adalet sistemine mi güvensizlik var?İnsanlar birbirine güvenmiyor(sosyologlar,psikologlar suçlu)Yollar çok kirli(yola çöpü atanda suç yok çöpçüde suç),hırsızlık oluyor(hırsızlığa neden olan etkenleri harekete geçirenler değil polisler suçlu)bunlar uzar gider,söylemek istediğim,suçluyu ilan etmek kolay ama itham ederken biraz daha düşünmek,temellendirmek gerekir...
Old 06-02-2007, 15:56   #60
adalet06

Varsayılan slmlar

arkadaşım haklsın sen de haklısn ama bana bir norm söyleyinki hiç bi yoruma açık olmasın(ergenlik yaşının 18 olması gibi sayısal verilerle ifade edilmeyen zaten 2 istisanasından biri de bu bu iki istisan dışında söyyleyin)ya bu sorum cevap vermeniz için değil sadece kendi kendinize sorun hepsi yorumlanıyor yani kanunu uygulama sadık kalmak öyle kolay değil
elbette syn hosserdar sizin dediğiniz gibi onlarca neden var;ancak ben şu an hukuk eğitimi alıyorum derslerde iyi sayılır benim mezun olunca iyi bir hukukçu olacağımdan şüphem var çünkü biz teorik bilgilerle donatılıyoruz mezun olup pratik olaylarla sağlıklıl bir şekilde başedebileceğimiz sanmıyorum; bu da acaba hangi nedene giriyor anakara hukuta okumama mı yoksa vatandaşın veya bir başka sebep mi bence cevabı açık
ayrıca ben bana bakarım başkası beni ilgilendirmez başkası işini iyi yapmıyo diye ben de mi iyi yapmamalaı mıyım elbetteki hayır ben işimi en iyisini yaparım keyfime bakarım başkası beni ilgilendirmez
sürç-i lisan ettiysek affola
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi