Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Pazartesi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-11-2003, 13:08   #31
Av.H.Sancar KARACA

Güzel pazartesilerde buluşmak üzere iyi tatiller.
İş de kalmasın pazartesine değil mi?
Old 05-01-2004, 17:45   #32
Av.H.Sancar KARACA

Neşeli 2004'ün İlk Pazartesi

Bugün 2004 yılının ilk pazartesi.Seviyorsanız bu günü ve mutlu iseniz bütün yılınız öyle geçecek diyorlar.Büyük ikramiye size çıkmamışsa üzülmeyin.Sağ ve sıhhatte iseniz gerisini düşünmeyin. Bakın yine bir pazartesi güzel başladı, güzel gidiyor.Mutlu pazartesiler, mutlu yıllar....
Old 12-03-2004, 17:36   #34
Av.H.Sancar KARACA

Pazartesiler artık daha güzel.

Neden mi?

-İlkbaharda her gün güzel de onun için.
-Hafta sonu (günler uzayıp) daha çok çalışıldığı için hafta başına sarkan iş hacmi azaldı.İnsanların yüklendiği stres de keza.
-Gazetelerin spor sayfaları pazartesileri çok güzel ve de çok okunuyor.(En azından lig liderliğinde kaldığımız sürece öyle olacak)

(Pazartesisevenlere selam için bahane aradık,bunları bulabildik.Yardım bekliyorum,muhalefeti sonraya saklayalım lütfen).

Selam ve saygılar.i
Old 13-03-2004, 01:05   #35
Gemici

Sayın hskaraca,

neden cuma akşamından pazartesini düşündüğünüzü bilsem, belki yardımcı olabilirim. Yalnış anlamayın, söz vermiyorum ama en azından iyi niyetimi bildiriyorum.

Takvime baktım, martın 20 si ilkbahar başlangıcı diye yazılı. Pazartesi de değil ayın yirmisi, cumartesi.

Ama söz veriyorum pazartesi sabahı pencereden bakıp havanın güzel olduğunu görürsem ilk işim size bir "iyi pazartesi" mesajı göndermek olacak.

Saygılarımla
Old 13-03-2004, 16:34   #36
Av.H.Sancar KARACA

Teşekkürler Sayın Gemici,
Önceki sayfalarda pazartesine övgüler düzmüştük de alışmıştı bu övgülere pazartesiler.Ara verildi bir süre.Yeniden övgüler düzelim diye yardım istemiştim.İyi pazartesi mesaj(lar)ınızı bekliyorum Sayın Gemici.
Pazartesi Türkiye güneşli olacak,en azından Ankara öyle olacak.

13 Mart da kış ayının son günü.
14 mart da baharın ilk günü.
Yarın ilkbaharın 1.günü ve pazar.
Pazartesi de baharın 2.günü dostlar.

Umarım Münih de, güneşli karşılar baharı.

Saygılarımla.
Old 15-03-2004, 09:41   #37
Gemici

Günaydın Sayın hskaraca,

dışarı çıkıp günün cıvıl cıvıl akışına karışmadan önce size ve diğer site okuyucularına iyi pazartesileri diliyorum.

Sahiden bir ilkbhar havası var dışarıda.
iyi günler ve iyi haftalar dileklerimle.

İlkbaharın başlangıcı konusunda zaman bulduğumda birşeyler yazmaya çalışacağım.

Saygılarımla
Old 15-03-2004, 23:43   #38
Gemici

Sayın hskaraca,

Bu Pazartesi bütün pazartesileri sevdirecek kadar güzeldi. Sabah erkenden bulutsuz gökyüzünde yükselmeye başlayan ilkbahar güneşi günboyu çevresine herhangi bir bulutu yaklaştırmadan ışıdı ve battı. Pazartesini sevdirecek başka sebeplerde var. Almanlar Montag İngilizler Monday die adlandırıyor pazartesini. Cermen kökenli olan bu isim “aygünü” anlamına geliyor. İsmin asıl kökeni latincedeki “lunae” buda “ay tanrıçasının(Luna) günü” anlamına geliyor. Gel de sevme pazartesini.

Umarım Türkiyede de güzel bir pazartesi geçirdiniz.

Pazartesi konusunu sırf Pazartesi sohbetine ayırmak ve başka şeyler karıştırmamak için “ilkbahar başlangıcı” konusunu ayrı bir konu olarak foruma aktarıyorum.

Saygılarımla
Old 13-12-2004, 18:17   #39
Av.H.Sancar KARACA

Varsayılan Niye Hüzünlenmişiz Bilin Bakalım!

Bu pazartesi "hüzünlü" geldi birden.
Sebebi önce aklıma gelmedi.Öğleden sonra gazetelere göz atınca sebebini anladım.
Mecidiyeköy'de bayram varmış,Kadıköy'de yas varmış dün gece.
Kadıköy'de yas olunca bizim de neş'emiz olmaz zaten .
Bayram yapana tebrikler.
Bize de geçmiş olsun.
"Bu işin Kadıköy'ü de var" der bekleriz ne yapalım?
Old 15-03-2005, 00:33   #40
Gülümse

At ve atcilikla ugrasanlarin ve tiyatrocularin tek tatil gunu vardir o da pazartesi.. Sanirim onlarda da sali gunu sendromu vardir. )

Saygi ile
Old 15-03-2005, 16:53   #41
Gülümse

Mutlu sali gunu

Binicilik hocasi ile bu pazartesi gunu tatil olma ayricaligini konusuyordum. Binicilik hocasi guldu. pazartesi gunu bize tatil ama atlar icin s?k?ld??? bir gun.. Oyleki sali gunu bitmek bilmeyen enerjileri ile insani hayatlarindan bezdiriyorlar. "Onlar aman sali gunu gelse diyorlar bizde su sali bir an once gecse diyoruz" Ne kadar hos bir tezat oyle degil mi?

Sevgi ile
Old 09-06-2006, 17:22   #42
Av.H.Sancar KARACA

Pazartesiler Sevilir mi?

(1 yıldan fazla olmuş ara vereli,bir şeylere göz gezdirirken "Bana pazartesi deme" diye bir başlığa rastladım,şöyle devam ediyor yazı.)

Cuma, hafta sonuna en yakın gün olduğu için sevilen bir gün. Cumartesi ve Pazar ise bambaşka. Ama Pazar günü akşama doğru içinizi bir huzursuzluk kaplıyorsa, bu durum Pazartesi’nin gelişi ile ilgili olabilir.

Peki sizce Pazartesi Sendromu’nu atlatmanın yolları ne dir ki?
Old 09-06-2006, 17:26   #43
Admin

Pazartesi sendromunun sebeplerinden biri işini sevmemek olabilir mi acaba? "Ben işime aşığım" dediği halde pazartesi sendromu yaşayan var mı?
Old 09-06-2006, 20:52   #44
Cest la vie

Evet var
İşime kelimenin tam anlamıyla aşığım, ama 2 günlük tatilin ardından sabah erkenden kalkıp belirli bir iş formatına girmek yok mu!!! Tam bir kabus!
İşsiz de olmaz, tatilsiz de; ama pazartesiler ve hatta ertesi gün pazartesi diye "pazar"lar olmadan hayat eminim çok daha iyi olurdu :P
Old 14-08-2006, 17:58   #45
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Yorgun bir pazartesi bitti sayılır.

İş sahiplerinin canlılığı ve akıllarında biriktirdikleri sorularıyla avukatlarına koşuşturmaları ve her nedense bunun hep pazartesilere denk düşmesi ne ilginç...

Yıllar biter, pazartesi sendromu bitmez!
Old 15-08-2006, 08:46   #46
Av.H.Sancar KARACA

Neden Böyle? Ne Yapmalı?

"Neden kimileri haftanın ilk günüyle barışık yaşayabilmenin yollarını keşfedebilmişken, diğerleri takvimden silinmesini isteyecek kadar pazartesiden nefret ediyor?

Belki de sorun, haftanın günlerinde değil de, kişinin yaptığı işten, kendi iç dünyasından da kaynaklanıyor olabilir, iş yerinde ve ofiste yaşanan sorunlar, bir süre sonra yapılan işten zevk almanızı engelleyebiliyor ve bu işi sadece para kazanmak için yaptığınızı düşünmenize neden olabiliyor. İşte bu noktada da, pazartesi günleri kişi için gerilimi yeniden başlatan gün ya da bir simge anlamı taşıyabiliyor. İş arkadaşları ya da patron ile arada geçen sorunlara çözüm bulmak için, onlarla diyalog kurmak en etkili yöntem belki de... Ama asıl sorun iş ise, o zaman başka önlemler almak gerekebiliyor.İyi bir terapist, biraz kafanızı dağıtacak küçük uğraşılar, kısa aralıklarla temiz hava almak ve yeniden düşünmek gibi... Eğer yapılan işin artık kişiye hiçbir şey kazandırmadığına inanılıyorsa ya da gelecekteki beklentileri arasında bu işte kariyer yapmanın çok da cazip gelmeyeceği düşünülüyorsa, bu sorunu çözebilmek için iki seçenek bulunuyor...
Bunun başında, yönetici ile konuşup, kişinin kendini daha fazla geliştireceğine inandığı bir departmana yönlendirilmesini istemesi geliyor. Eğer kişinin elinde böyle bir fırsat yoksa, radikal bir karar vererek işten ayrılmak ve bir süre hangi dala kanalize olacağını düşünmek ise verilebilecek en akıllıca ve cesur karar... Çünkü, her pazartesi stres altında ise gidilmesi, gerçekten sevilen işi aramaktan çok daha negatif bir taraf yükleyecektir kişiye. Eğer bu iki çözümü uygulayacak cesaret bulunamıyorsa, bir de şunu denemekte yarar var; her ne kadar sıkıcı ya da yorucu olsa da yapılan işten zevk alınmaya çalışılması. Örneğin, o işi kişinin kendinden başka kimsenin o denli iyi yapamayacağını düşünmeye çalışması, bir parça da olsa gerilimi hafifletecektir.
Pazartesi günleri iş yerine en güzel giysiler, en hoş makyaj ve kısa bir yürüyüşün ardından gidilebilir. Böylelikle gün boyu alınacak iltifatlar o günün ilk iş günü olduğunu kişiye unutturacaktır. Öte yandan, özel hayatlarda karşılaşılan bazı sorunlar da Pazartesi Sendromu yaşanmasına neden olabilir. Örneğin, yeni bir annenin bebeğinin gece geç saatlerde uyanması, uykusunu böleceği için haftanın ilk iş gününü bir kabusa çevirebilir. Ya da partneriyle yaşadığı sorunlar, çalışma isteğini negatif yönde etkileyebilir. Tüm çözüm önerilerine rağmen, eğer hala pazartesi günleri kabusu yaşanıyorsa, son bir öneri daha sunuyor uzmanlar pazartesi iş çıkışlarında biraz daha sosyal aktivitelere yönelmek. Eğlenceli geçen pazartesi akşamları, böylelikle ayrı bir önem kazanabilir. Bu da pazartesi gününe duyduğunuz antipatinin tamamıyla unutulmasını sağlayabiliyor.

(Elitkadin.com)
Old 30-12-2006, 23:06   #47
Av.H.Sancar KARACA

Varsayılan Soğuk ve Boğuk Pazartesiler.

2007 Yılı Pazartesi (ama tatil) ile başlıyor.Sendromsuz yani.

Ama Can DÜNDAR yine de parmak basmış.

"Galiba ben sadece güzelim hafta sonunu gömdüğü için değil, pazartesiyi doğurduğu için de nefret ederdim pazar akşamlarından...
Belki de benim hafta başı kramplarıyla geçen okul günlerimden kalma kuruntulardır bunlar...
...
Belki kaygısızca pazarın keyfini sürmek, pazartesinin sevimsiz sürprizlerini endişeyle beklemekten evladır.
Belki de pazartesiyle baş etmemizi sağlayacak şey, pazarda biriktirdiğimiz o keyifte saklıdır.Pazarları kendimi fazlaca kasmak, hiçbir pazartesimi kurtarmadı benim...
Oysa tadını çıkarsam pazar gecelerinin, pazartesilerle daha kolay baş edebilirdim."

Can DÜNDAR
(Arife başlıklı köşe yazısından,Milliyet, 30 Aralık 2006)
Old 01-01-2007, 18:16   #48
Gemici

Alıntı:
"Galiba ben sadece güzelim hafta sonunu gömdüğü için değil, pazartesiyi doğurduğu için de nefret ederdim pazar akşamlarından...

Benim en büyük zaafım ilerisini düşünmemek herhalde; pazar akşamından sonra pazartesinin geleceğini düşünemediğim/düşünmediğim gibi. Kimbilir belki de bilinçaltım düşünmemi istemiyor, bir akşamın beyliği beyliktir düşüncesinden yola çıkarak.

Bu sebepten pazar akşamlarını istediğim gibi geçiririm, uykusuz işe gittiğim pazartesilerine rağmen.

Yarınki salıyı da düşünmüyorum.

Saygılarımla
Old 16-03-2009, 09:40   #49
Gemici

Konusuz Hoş Sohbetler alanına girdim biraz önce, pazartesiden bahsedildiğini görünce, bundan uzun bir süre önce sürdürülen 'Pazartesi Sohbetleri' aklıma geldi. Pazartesi yorgunluğundan, pazartesinin ters bir gün olduğundan bahsediliyor. Cevabını buldum gibime geliyor.

Pazartesi: Polonyaca:Poniedzialek, Hırvatça:Pondedjeljak, Bulgarca:Понеделник Ponedelnik,Sırpça: Понедељак / Ponedeljak, Slowakça: Pondelok, Boşçakça: Ponedjeljak
olarak adlandırılıyor ve bizde olduğu gibi pazardan sonra gelen gün anlamına geliyor. Bu dillerde Pazar dişi olarak kabul edilirken, pazartesi erkek olarak kabul ediliyor.

Pazartesinin iyiliği veya kötülüğü, sevilmesi veya sevilmemesi nereden geliyor anlaşıldı zannedersem.

Saygılarımla
Old 16-03-2009, 09:44   #50
Dilge

Alıntı:
Yazan Gemici
Konusuz Hoş Sohbetler alanına girdim biraz önce, pazartesiden bahsedildiğini görünce, bundan uzun bir süre önce sürdürülen 'Pazartesi Sohbetleri' aklıma geldi. Pazartesi yorgunluğundan, pazartesinin ters bir gün olduğundan bahsediliyor. Cevabını buldum gibime geliyor.

Pazartesi: Polonyaca:Poniedzialek, Hırvatça:Pondedjeljak, Bulgarca:Понеделник Ponedelnik,Sırpça: Понедељак / Ponedeljak, Slowakça: Pondelok, Boşçakça: Ponedjeljak
olarak adlandırılıyor ve bizde olduğu gibi pazardan sonra gelen gün anlamına geliyor. Bu dillerde Pazar dişi olarak kabul edilirken, pazartesi erkek olarak kabul ediliyor.

Pazartesinin iyiliği veya kötülüğü, sevilmesi veya sevilmemesi nereden geliyor anlaşıldı zannedersem.

Saygılarımla

Ben anlamadım desem ayıp mı etmiş olurum
Old 16-03-2009, 09:56   #51
cebba

Pazartesileri seviyorum; çünkü yeni bir başlangıçtır pazartesi. Yeni bir haftanın ilk günü, yeni bir nefes, çalışmak için yepyeni bir bahane ve tabi uykunun kesildiği ilk gün...
Old 16-03-2009, 10:25   #52
ege

Alıntı:
Yazan Gemici

Saygılarımla

Pazartesinin huysuz ve aksi olması bu yüzdenmiş demek ki))
Old 16-03-2009, 11:16   #54
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Pazartesi, Pazar'ı kıskandığından böyle bence.

Pazarı çok sevdiğinizden olmasın sakın bu yorumunuz
Old 16-03-2009, 11:28   #55
Dilge

Pazar da pazartesiyi hatırlatıyor bana Sabahtan başlıyorum "of, yarın işe gideceğim!" demeye
Old 16-03-2009, 11:29   #56
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Dilge
Pazar da pazartesiyi hatırlatıyor bana Sabahtan başlıyorum "of, yarın işe gideceğim!" demeye

Ben de pazarı hiç sevmiyorum
Old 16-03-2009, 11:56   #57
ege

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Pazartesi, Pazar'ı kıskandığından böyle bence.

Pazartesi yi anlıyorum galiba)

umutsuz bir durum
Old 16-03-2009, 12:09   #58
Gülümse

İşin doğrusu ben pazartesi günlerini severim. Okullu ve klasik bir işim olmadığı için özellikle pazartesi günlerini boş bırakırım.

Pazartesi günleri alışverişe çıkmak için en ideal gündür. O gün kimse alışverişe çıkmadığı için alışveriş merkezleri boş olur. Salına salına istediğiniz alışverişi yapabilirsiniz. Sadece pazartesi günü yorgunluğunu taşıyan insanlara katlanmak zorunda kalırsınız o kadar. Derslerimi özellikle pazartesi ve cuma gününden farklı günlerde ayarlarım.

Kısacası haftanın her günü çalışabilirim ama pazartesi günleri çalışmam gerçekten kafamı dinlerim.
Old 16-03-2009, 17:13   #59
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Saim
Yaa ben?

Cuma akşam strese giriyorum. Bir an önce pazartesi olsada yetişmeyen işleri tamamlayıp bitirsem diye zamanı kovalıyorum.

Ben tuhafım galiba..

Şimdi bu fikirde değilim!
Old 16-03-2009, 18:06   #60
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan supernatural
Pazarı çok sevdiğinizden olmasın sakın bu yorumunuz

Alıntı:
Yazan supernatural
Ben de pazarı hiç sevmiyorum

Pazar günlerini ben de sevmem. Keşke haftasonu hep Cumartesi olsa. (Kızıma göre, bizim işe gitmediğimiz günler "Cumartesi")
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi