Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-04-2017, 00:58   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma

Slm ben 2009 yılı evlendim. Bnm bu 4. Davam boşanmada. 30 Aralık 2016 anlaşmalı dava vardı eşim actı ama boşanmıyorum dedi dava cekişmeliye döndü. Şimdi ben actım davayı toplamda 4. Davamız olacak 2 de kavgadan dolayı mahkeme oldu ben ilk celsede boşabırmıyım. Evden uzaklaştırma kararı cıktı. Hakim eski boşanma davalarına bakarak ilk celsede başarmı. Ve iki Çocuğum var yurda vermekle tehdit ediyor. Geçici velayet alabilirmiyim. Eşim aşırı psikolojik siddet uyguluyor devamlı hakaret içerikli msj atıyor. Msjlarına dökümünü istedik ilk mahkemede hakim karar verir mi anlaşamadıgınız acıkca ortada. Amacı bana eziyet kurtuluşum boşanma inşallah ilk mahkemede boşar bana bu konu hakkında bilgi verirmisiniz
Old 06-04-2017, 12:17   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Slm ben 2009 yılı evlendim. Bnm bu 4. Davam boşanmada. 30 Aralık 2016 anlaşmalı dava vardı eşim actı ama boşanmıyorum dedi dava cekişmeliye döndü. Şimdi ben actım davayı toplamda 4. Davamız olacak 2 de kavgadan dolayı mahkeme oldu ben ilk celsede boşabırmıyım. Evden uzaklaştırma kararı cıktı. Hakim eski boşanma davalarına bakarak ilk celsede başarmı. Ve iki Çocuğum var yurda vermekle tehdit ediyor. Geçici velayet alabilirmiyim. Eşim aşırı psikolojik siddet uyguluyor devamlı hakaret içerikli msj atıyor. Msjlarına dökümünü istedik ilk mahkemede hakim karar verir mi anlaşamadıgınız acıkca ortada. Amacı bana eziyet kurtuluşum boşanma inşallah ilk mahkemede boşar bana bu konu hakkında bilgi verirmisiniz

Anlaşmalı boşanma dışındaki boşanma davalarında ilk duruşmada boşanma şansı mümkün değildir.Deliller toplanmadan ilk celse karar verilmez. Çocukların yaşını yazmamışsınız ama evlilik tarihine bakınca küçük olduğunu tahmin ediyorum. büyük bir olasılıkla geçici velayet size verilecektir.

Hak kaybına uğramamak için davanızı bir avukatla takip etmenizde fayda bulunmaktadır.
Old 06-04-2017, 19:21   #3
Konuk

Varsayılan Boşanma

Avukatım var bütün geçmiş dosyaları koyduk güzel savunma yaptık. Ve yakın tarihte boşanma davamız oldu anlaşmalı eşim actı ama sonra feragat etti. Hakim de kızdı hem boşanmak istiyorsun hemde geri cekiyorsun dedi. Hem mahkemeyi hemde bu kadını oyalıyorsun dedı. Dava cekişmeliye döndü. Avukat eski 3 boşanma dosyalarını 2 darp dosyasını ve hakaret içerikli msj attığını için msj dökümünü istedi herseye hazır tanıklarda hazır olacak mahkemede belki biter diye düşünüyorum. Evden uzaklastırma kararı cıktı. Hakim dilekcegi karsı tarafa yollanması kararı vermiş. Savunmasına bakmak istemiş. Gecen mahkemedeki hakim olacak galiba o yüzden herseyi delil olarak koyduk diye bitermi. Biran önce kurtulmak istiyorum. Yok evden cıkmıcan ve bir sürü uygunsuz msj atıyor
Old 07-04-2017, 09:46   #4
Av. Eda Yıldırım İlhan

Meslektaşıma katılıyorum, çekişmeli boşanma davalarında ilk celsede karar verilmez.
Muhtemelen hakim önceki ceza dosyalarınız ve telefon dökümleri incelendikten sonra bir karar verecektir. Çocuklarınızın yaşları küçük olması sebebiyle sizde kalma ihtimali de oldukça yüksek. Sizin için önemsiz olabilecek her husus mahkeme bakımından önemli olabilir.
Geçmiş olsun.

Av. Eda Yıldırım İlhan

https://www.edayildirimilhan.av.tr/
Old 07-04-2017, 16:46   #5
Konuk

1-Çocuklarımın biri 7 biride 5 yasında ve ben almak istiyorum.Ben şimdi avukatımla konuşup geçici velayet istiyorum desem boşanma mahkemesinden önce alabilirmiyim

2-Eşim uzaklastırma olmasına ragmenn hakaret edici msjlara atıyor iftira atıyor asırı pisikolajık baskı yapıyor niye bu durumlarda ilk celsede boyama yapmıyor hakim ben kaçık gitsem suçlu olcam. Bu gibi durumlarda neden ilk celsede bitiriyor msj dökümünü istedik hakim duruşmada attığı msjları görecek hiç mi karar yetkisi yok. Artık bu sekilde kaldıramıyorum.
Old 08-04-2017, 14:49   #6
Av. Eda Yıldırım İlhan

Hakim ilk celsede karar vermeyecek dahi olsa velayet hakkında bir karar verecektir muhakkak. Uzaklaştırmaya rağmen rahatsız ediyorsa onu ayrıca şikayet etmelisin. İlk celsede tanıkların sunulması için süre veriliyor genelde. Bir sonraki celsede tanıklarınız dinlenecektir. Avukatınızla süreci konuşmanız daha sağlıklı olacaktır. Her olay kendi içerisinde farklılıklar gösterdiği için ve avukatınız olayı daha iyi bildiği için en doğru yönlendirecek kişi yine avukatınızdır.

Av. Eda Yıldırım İlhan

https://www.edayildirimilhan.av.tr/
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi