Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma davamı geri çektiren eşimin çektikten sonra evi terk etmesi ve malları üzerinden kaçırması

Konuyu Kilitleyin
Old 15-12-2016, 16:20   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma davamı geri çektiren eşimin çektikten sonra evi terk etmesi ve malları üzerinden kaçırması

Ben daha önce eşime aldatmadan dolayı boşanma davası açtım.Eşim pişman olduğunu o tarafın (o ilişkinin) tamamen bittiğini bir daha böyle bir şey olmayacağını söyleyerek davayı bana geri çektirdi, mahkemeye çıkarak sulh olduk.Daha sonra bir yıl bile geçmeden o tarafın hamile olduğunu birlikte görüldüğünü öğrendim.Bunun üzerine eşim evi terk etti.Şu an üzerinden 2-2,5 sene geçti.Bu arada üzerine kayıtlı olan tüm mal varlığını üzerinden geçirmiş.Bir tek şu an oturduğumuz üzerine aile konutu şerh'i olan daire duruyor.Ben ve çocuklarım bu evde yaşıyoruz.Yukarıdan da anlaşılacağı üzere barışmak istemesindeki amaç pişmanlık değil mallarını kaçırmakmış!Şu anda ne karşı taraf ne ben boşanma davası açmış değiliz.Karşı taraf açarsa benim haklarım nelerdir ?
Old 29-12-2016, 20:26   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Önceki boşanma davası sırasında eşinizi dava açılmadan olan olaylar nedeni ile affetmiş sayılırsınız.
Fakat bu affetme tarihinden sonraki ve halen devam eden olaylar,eşinizin sadakate aykırı eylemleri boşanma davası açmak için haklı sebeplerdir.

Sizin için haklı sebepler ,karşı taraf için de kusurludur.Eşiniz dava açtığında boşanmak istemiyorsanız ,kimsenin kendi kusurundan yararlanmayacağını,eşinizin ağır kusurlu olduğunu ve davaya itiraz ettiğinizi gerekçeleri ile bildirmeniz gerekir.

Davaya itiraz etmekle beraber dilerseniz siz haklı sebeplerle karşı dava açabilir kendi gerekçeleriniz ile ( tazminat ve nafaka da talep edilerek)boşanmaya karar verilmesini isteyebilirsiniz.

Yahut karşı dava açmak istemezseniz davaya itiraz edip eğer boşanmaya karar verilir ise tazminat ve nafaka isteyebilir ve her iki durumda da yargılama süresince nafaka ve konut tahsisi isteyebilirsiniz.

Boşanma davası açılmış ise mal rejimi alacak davası-koşulları var ise-açabilirsiniz

Her aşamada bir avukattan doğrudan hukuki destek almanızı,mali durumunuz elverişli değilse bulunduğunuz yerdeki baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi