Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

evlatlarıma hasret kaldım

Konuyu Kilitleyin
Old 07-06-2011, 18:30   #1
Konuk

Varsayılan evlatlarıma hasret kaldım

8 yıl önce evliyken başka biriyle bi birlikteligim oldu ve bu birliktelikten hamile kaldım çocugu aldıramadım çocuk dogduktan sonra eşim onu aldattıgımı ögrendi ama çocugun ondan olmadıgını bilmiyor boşandıktan sonra ben adli tıpa baglı bir labaratuarda dna testi yaptırdım çocugun biyolojik babası birlikte oldugum şahıs olarak çıktı eski eşim halen daha bilmiyor benim eski eşimden iki çocugum daha var yasak ilişki yaşadıgım kişiylede hiçbir baglantım yok şuan başka biriyle imam nikahlı yaşıyorum ve bu evliligimdende bir çocugum var demek istedigim şu ki ben eski eşimden olan iki çocugumu göremiyorum yıllardır mahkemede hiç bir sosyal hak talep etmedim çocukları görme hakkı verildi fakat eşim ve ailesi izin vermiyor çocuklarımı görmeme şimdi ben çocuklarımı görmek için dava açsam mahkemeye başvursam eski eşim çevreden duyduklarına dayanarak oglum için babalık davası açabilir mi ben oglumun nüfusunu kaybetmesini ve çevresinde aşagılanmasını istemiyorum şuan birlikte yaşadıgım eşimde olayları bilmiyor oglumun durumu bozulmasın diye iki evladıma hasret kaldım ne olur bana bi akıl verin cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
Old 07-06-2011, 23:00   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

Babalarında kalan çocuklarınızla görüşme için ;Aile Mahkemesinde kişisel ilişki kurulması için dava açılmalıdır.Dava kabul edildiğinde görüşme zamanları belirlenecektir.Eğer görüşme için uygun ortam sağlanamaz ise kararı icra takibine konu edebilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.Mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurabilirsiniz.
Old 08-06-2011, 12:00   #3
Konuk

peki diger çocuk için şuan babalık davası açma hakkı varmı ben dna testi yaptırdıgım zaman adli tıp doktorları boşanmanın üzerinden üç ay geçtikten sonra dava açılamaz benim rızam olmadan demişlerdi şimdide aynı kanunlar geçerlimi ayrıca verdiginiz cevap için teşekkür ederim
Old 10-06-2011, 23:54   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı;

Yürürlükteki yasaya göre;

Baba olmadıgını düşünen kişi ,öğrenme tarihinden itibaren bir yıl içinde soybağının reddi davasını davayı açmak zorundadır.

Gecikme haklı bir sebebe dayanıyorsa, bir yıllık süre bu sebebin ortadan kalktığı tarihte işlemeye başlar.

Daha detaylı bilgiyi bir avukattan doğrudan almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi