Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Tazminat Alacağını Takip Ettiğim Dosyam Kayıp

Konuyu Kilitleyin
Old 30-05-2011, 13:06   #1
BİLGİ

Soru Tazminat Alacağını Takip Ettiğim Dosyam Kayıp

selam

boşanma neticesinde verilen 10.000 tl maddi-manevi tazminat dosyamı icra takibine koydum fakat 2 yıldır dosyam kayıp icrada bulamıyorum,hiç bir işlem yapamıyorum, borçludan şüpheleniyorum ne yapmalıyım hukuki olarak LÜTFEN ACİL YARDIM EDİN.ben savcılığa suç duyurusundA BULUNMAYI DÜŞÜNÜYORUM,,icra dairesindekiler hiç yardımcı değil, şimdiden teşekkür ediyorum.
Old 30-05-2011, 14:41   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan BİLGİ
selam

boşanma neticesinde verilen 10.000 tl maddi-manevi tazminat dosyamı icra takibine koydum fakat 2 yıldır dosyam kayıp icrada bulamıyorum,hiç bir işlem yapamıyorum, borçludan şüpheleniyorum ne yapmalıyım hukuki olarak LÜTFEN ACİL YARDIM EDİN.ben savcılığa suç duyurusundA BULUNMAYI DÜŞÜNÜYORUM,,icra dairesindekiler hiç yardımcı değil, şimdiden teşekkür ediyorum.

Her icra dosyasında yılda en az 1 kere işlem yapılmalıdır. Aksi takdirde dosya takipsizlik nedeniyle arşive kaldırılır. 2 yıl işlem yap/a/madığınız anlaşılmaktadır. Acaba dosyanız işlem yapmadığınız için mi kaldırıldı? Öyleyse, arşivden istetmelisiniz. İcra dairesine giderek bu şekilde isteyin. Buna rağmen dosya hala bulunamıyorsa, dosyayı elinizde bulunan belgelerle ihya ederek," kaim" dosya yapılmasını talep edin. Bu talebinizi de yerine getirmezlerse, şikayet edeceğinizi söyleyin.

Hakkınızı ararken bir avukattan profesyonel destek alınız.
Old 30-05-2011, 15:03   #3
BİLGİ

Soru Sn Ergİn Dİkkatİne

SN ERGİN YANITINIZI OKUDUM,ŞU VARKİ; İNTERNETTEN EDEVLET ŞİFREMLE GİRDİĞİMDE ADLİYE BAŞLIĞINDA ALACAKLI OLDUĞUM İCRA DOSYAM aktif İBARESİ iLE GÖZÜKMEKTE YANİ DEPODA DEĞİL ÖĞLEMİ YOKSA EDEVLET BİLGİSİNİ DİKKATE ALMAYIM

SN ERGİN TAZMİNAT DOSYAM ANKARADA BEN ANTALYAYA YERLEŞTİM OĞLUMUN ANADOLU LİSESİ KAZANMASI SEBEBİ İLE DOSYAMI BURAYA GETİRMEK İÇİN NÖBETÇİ İCRAYA TALEP AÇIP ANKARAYA GÖNDERSEM DOSYAM BURAYA GELİRMİ ?? TEŞEKKÜR EDERİM
Old 30-05-2011, 15:19   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan BİLGİ
SN ERGİN YANITINIZI OKUDUM,ŞU VARKİ; İNTERNETTEN EDEVLET ŞİFREMLE GİRDİĞİMDE ADLİYE BAŞLIĞINDA ALACAKLI OLDUĞUM İCRA DOSYAM aktif İBARESİ iLE GÖZÜKMEKTE YANİ DEPODA DEĞİL ÖĞLEMİ YOKSA EDEVLET BİLGİSİNİ DİKKATE ALMAYIM

SN ERGİN TAZMİNAT DOSYAM ANKARADA BEN ANTALYAYA YERLEŞTİM OĞLUMUN ANADOLU LİSESİ KAZANMASI SEBEBİ İLE DOSYAMI BURAYA GETİRMEK İÇİN NÖBETÇİ İCRAYA TALEP AÇIP ANKARAYA GÖNDERSEM DOSYAM BURAYA GELİRMİ ?? TEŞEKKÜR EDERİM

Sayın Konuk,

İlk mesajımda da yazdığım gibi tüm icra dosyalarında 1 yıl içinde işlem yapmak gerekmektedir. Yapılmazsa, aralık ayında dosya arşive gönderilir. Belki arşive gittiği bilgisini, UYAP'a işlememişlerdir.

İcra takip dosyanızın bulunduğunuz yere havale edilmesini isteyebilirsiniz.

Biz, bize anlattığınız kadarıyla yanıt verebiliyoruz. Bir avukatla yüzyüze konuşarak, en sağlıklı yolu bulmalısınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi